Şimdi Ara

LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.395
Cevap
26
Favori
72.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG 31,5" 32GK650F-B Lg nin bu modeli nasıl acaba ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • berkay1074 kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rakuy -- 5 Mayıs 2021; 2:17:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rakuy

...
    Telefonla satın almayı nasıl yapıyorsunuz?
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rakuy -- 5 Mayıs 2021; 2:17:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden işleri bu kadar zorlaştırıyorlar ki, madem ürünlere erişebiliyorlar sat internet işte. Bir çok kişi için bu uygulama içine bir kurt düşürecektir. Millet banka işlemleri için bankayı arayıp bilgilerini girmeye çekiniyor, kaldıki herhangi bir kanalın telefonla satışında bilgiyi rahatlıkla girecek.
    Peki neden siteden satışının kaldırılıp telefona döndüğüne yönelik bir şey dediler mi?
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rakuy -- 5 Mayıs 2021; 2:17:46 >
  • monitörü gelen yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay1074

monitörü gelen yok mu ?
    Ben 1 haftadır kullanıyorum, renklerinden aşırı memnunum tepkime süresi keza öyle çoğu TN panelden daha iyi.

IPS lerin kronik problemi bu modelde de mevcut benim panelde sol altta BLB sağ altta glow var ve gece karanlıkta siyahlarda can sıkıyor diyebilirim.

İş siyah performansına gelince her IPS gibi sınıfta kalıyor, açıkçası gece karanlıkta veya düşük ışıkta kullanacaksanız ben tavsiye etmem.
  • Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    Kalibrasyon yaptınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Bende 34GK950F-B getirtmeyi düşünüyorum ama hem şansıma güvenmediğimden (ölü piksel,kırık panel, blb gibi sorun çıkarsa geri göndermesi problem olur) hemde LG müşteri hizmetlerine olan itimatım sıfırlandığından ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Ne zaman gelecek diye müşteri hizmetlerine mail attım "Satışı ile ilgili tarafımıza bildirilen resmi bir açıklama mevcut değildir" dediler. Bende bilmiyorum diyor kısacası. Resmi açıklama olsa sana niye mail atayım. Senin işin üst mercilere konuyu danışıp müşteriye cevap vermen. Bende bilmiyorum demen içinmi koydular seni oraya. Bu cevabı aldıktan sonra Kore sitesinden girip birde onlara yazdım, bunlarıda şikayet ederek, bakalım onlar ne cevap verecekler. Ama aylardır ülkeye girmemiş bu ürünlerin bundan sonra geleceği konusunda da pek umudum yok açıkçası. İnceleme için teşekkürler yinede. Aşağıda rtings'in linkini de bırakıyorum ilgilenen arkadaşlar onuda inceleyebilir.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gl850-b

Bende neweggden almayı düşünüyorum bunu(34GK950F-B). siz aldınız mı acaba?

• Ben imzamdaki monitörü aldım HB'dan 3.500'e
    Çok fazla ayar seçeneği yok aldığınız gibi kullanacaksınız o yüzden iadeyle filan uğraşmamak için varsa Vatan'da görüp öyle almanız daha iyi olur almayı düşünürseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

Ben 1 haftadır kullanıyorum, renklerinden aşırı memnunum tepkime süresi keza öyle çoğu TN panelden daha iyi.

IPS lerin kronik problemi bu modelde de mevcut benim panelde sol altta BLB sağ altta glow var ve gece karanlıkta siyahlarda can sıkıyor diyebilirim.

İş siyah performansına gelince her IPS gibi sınıfta kalıyor, açıkçası gece karanlıkta veya düşük ışıkta kullanacaksanız ben tavsiye etmem.

Alıntıları Göster
    Senin satın aldığın monitör de sanırım benim ki gibi sağ ve sol köşeler de parlama ve biraz da blb var. Onun haricinde bir sorun yok zaten. Kıyaslama yapacak olursan eklediğim resimlere göre bendeki parlama ve blb aşırı fazla mı merak ediyorum? Acaba garantiye versem mi bilemedim. Çoğu bu şekildeyse buna benzer bir durum varsa uğraşmayım boşuna :(

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140937531
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140938324
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140950176

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 29 Kasım 2019; 17:20:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: __sin__

Senin satın aldığın monitör de sanırım benim ki gibi sağ ve sol köşeler de parlama ve biraz da blb var. Onun haricinde bir sorun yok zaten. Kıyaslama yapacak olursan eklediğim resimlere göre bendeki parlama ve blb aşırı fazla mı merak ediyorum? Acaba garantiye versem mi bilemedim. Çoğu bu şekildeyse buna benzer bir durum varsa uğraşmayım boşuna :(

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140937531
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140938324
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140950176

Alıntıları Göster
    hocam sizde benden fazla glow ve blb var benim ekranın sağ üst ve sol üstü temiz, sol altta aynı oranda blb var sağ alt tarafta benim glow çok daha fazla. karanlık sahnelerde ve özellikle geceleri inanılmaz can sıkıyor.

garanti bir şey yapmayacaktır eğer vatandan aldıysanız 14 gün geçmediyse memnun değilseniz iadeyi direk kabul ediyorlar eğer üründe ve kutusunda hasar yok ise.

• quote:

hocam sizde benden fazla glow ve blb var benim ekranın sağ üst ve sol üstü temiz, sol altta aynı oranda blb var sağ alt tarafta benim glow çok daha fazla. karanlık sahnelerde ve özellikle geceleri inanılmaz can sıkıyor.

garanti bir şey yapmayacaktır eğer vatandan aldıysanız 14 gün geçmediyse memnun değilseniz iadeyi direk kabul ediyorlar eğer üründe ve kutusunda hasar yok ise.

Alıntıları Göster
    Eyvallah. Mağazaya gidip satın aldım. Açıkçası kontrol etmeye çalıştım ama malum mağaza ışıklarından dolayı olduğundan çok daha az yansıtıyor. Yaklaşık 5-6 gün oldu satın alalı ve kutusu her şeyi sağlam hatta monitörün çerçevesindeki koruma bantları bile duruyor çıkarmadım. Benim bildiğim mağazadan satın alınan ürünlerde sorun çıkarsa direk iade ya da değişim olmuyor. Garantiye servise gidiyor.

10-25 arası parlaklıkta kullanıyorum. Bu şekilde bir miktar kabul edilebilir düzeyde fakat dediğin gibi geceleri karanlık ortam da ve karanlık sahnelerde sağ ve sol alt köşe hafif parlak bu da can sıkabiliyor. Normalde dikkat etmesen belki fark etmezsin ama işte artık bildiğin için dikkatini çekiyor ister istemez. Yoksa renkler görüntü falan 10 numara.

• quote:

Orijinalden alıntı: __sin__

Eyvallah. Mağazaya gidip satın aldım. Açıkçası kontrol etmeye çalıştım ama malum mağaza ışıklarından dolayı olduğundan çok daha az yansıtıyor. Yaklaşık 5-6 gün oldu satın alalı ve kutusu her şeyi sağlam hatta monitörün çerçevesindeki koruma bantları bile duruyor çıkarmadım. Benim bildiğim mağazadan satın alınan ürünlerde sorun çıkarsa direk iade ya da değişim olmuyor. Garantiye servise gidiyor.

10-25 arası parlaklıkta kullanıyorum. Bu şekilde bir miktar kabul edilebilir düzeyde fakat dediğin gibi geceleri karanlık ortam da ve karanlık sahnelerde sağ ve sol alt köşe hafif parlak bu da can sıkabiliyor. Normalde dikkat etmesen belki fark etmezsin ama işte artık bildiğin için dikkatini çekiyor ister istemez. Yoksa renkler görüntü falan 10 numara.

Alıntıları Göster
    Bundan başka benimde en ufak problemim yok. Cayma hakkınızı kullanabiliyorsunuz diye biliyorum, bir arayıp vatanın müşteri hizmetlerine sorun derim.

bright 10-25 arasında IPS in olayı kayboluyor sanki bu sefer görüntü renkler çok silikleşiyor 50 altı çok daha sinir bozucu benim için. bende 3-4 gün içerisinde karar vereceğim bakalım hafta sonu yoğun gece kullanımında anlaşılır ne olacağı..

• quote:

Bundan başka benimde en ufak problemim yok. Cayma hakkınızı kullanabiliyorsunuz diye biliyorum, bir arayıp vatanın müşteri hizmetlerine sorun derim.

bright 10-25 arasında IPS in olayı kayboluyor sanki bu sefer görüntü renkler çok silikleşiyor 50 altı çok daha sinir bozucu benim için. bende 3-4 gün içerisinde karar vereceğim bakalım hafta sonu yoğun gece kullanımında anlaşılır ne olacağı..

Alıntıları Göster
    Fakat şöyle bir durum var. Düşük parlaklıklarda kullandığım da bana kontrast daha iyi ve görüntü daha doğal geliyor. Gözü çok daha az yoruyor. Parlaklık 50 ve üzeri inanılmaz fazla 5-10 dakika sonra gözlerim ağrıyor. Sanki bu monitörde parlaklık seviyesi aralığı olması gerekenden fazla yani parlaklığı 0 alınca sanki 30-40 gibi seviyede. Hep TN panel kullandığım için onunla karşılaştırma yapıyorum.

Ekran kartı alma niyetim var vatana gittiğim de resimleri de göstererek sorma niyetindeyim sonuçta bu adamların ellerinden bir çok monitör geçiyor çok daha fazla ips panel monitör görmüşlerdir yorumlarını da alıp ona göre hareket ederim.

Yorumları okuduğumda ürün sahibi panelin karakteristiği bu şekilde olduğunu söylemiş. Bundaki blb/glow da bayağı fazla mesela. Yenisi de bu şekildeymiş. 34GK950F de 27GL850 deki gibi nano ips bir panel kullanıyor.https://www.youtube.com/watch?v=bNJgd6cSutg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 29 Kasım 2019; 18:13:30 >

• Satın aldığım monitör geldi, arkadaşların yukarıda yazdığı yorumlardan farklı bir durum yok, renkler muazzam, p3 renk gamutunu hdr modunda veriyor, o modu diablo 3 oynarken denedim, imac ten hallice diyebilirim 😊, sol altta blb bende de var, çok takmıyorum, daha çok evlat kullanacak, ekran parlaklığı bana da çok geldi, gündüz %45 kullanıyorum, gece daha da kısıyorum, tavsiye edermisiniz derseniz elektroniğe harcadığım paraya acımam ama bir fiyat performans ürünü değil.

• https://www.amazon.de/dp/B07VP9GS1Q/
    çok pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaniler -- 30 Kasım 2019; 12:12:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

https://www.amazon.de/dp/B07VP9GS1Q/
    çok pahalı
    LG 27GL850 deki gibi nano ips ama 830 euro nedir ya değmez valla.
  • __sin__ _ kullanıcısına yanıt
    Evet sırf şekil şukul için

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.