Şimdi Ara

Windows 10 kadar iğrenç bir işletim sistemi daha görmedim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
2
Favori
23.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
56 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 dayatmadır net. Fakat bir windows vista da değildir. Tıngır mıngır çalışır. Yemini suyunu (SSD ) eksik etmez isen pek sorun olmaz.
  • Windows 8.1 gibisi gelmedi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10'u bilmem ama 8 tam bi akıllı telefon özentisi.İğrenç geliyor
  • Windows 10 kullandığım en iyi işletim sistemi.
  • Win10 da boyuna reset atan laptobum vardi, win7 kurdum taktim, hic reset atmadi. Oysa ikisini de yeni kurmustum win10 da yeniydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncelleme kapatılmıyor, (Bana hizmetler, grup ilkesi felan yazmayın nasıl bir psikopatsa tüm kayıt defteri düzenlemelerini yaptığım halde her açılışta "bir şeyleri düzeltelim " diyor. Zaten zamanında ücretsiz dağıtılmasında vardı bir numara.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Windows 7'deyim kafam rahat.

Bir eksikliği olmadığı için değiştirmek aklıma bile gelmemişti iyi ki de 10'a geçmemişim.

Bir şey yeterince düzgünse asla değiştirme prensibini uygulayın.
    Ryzen windows 7 de çalışmıyor
  • Omisis046 kullanıcısına yanıt
    Sistemin iyi sen kur istersen. Bendede benzer sistem var. Kurdum rahatım

• 10 yıldan yaşlı sistemlerinize kurmayın bir zahmet. Ne driver bulursunuz ne de stabilite.
  • Korsan kullanıyor olmayasın?
  • kullanma kardeş zorla mı? konu kilit + üye
  • W10'un ilk çıktığı hali W7'den daha verimliydi ancak güncellemeler ile perişan ettiler güzelim işletim sistemini. 1903 güncellemesinden sonra bir çok bileşen ve donanım dahi düzgün çalışmadı format atarak yeniden kurulum yaptığımda problemsiz bir kullanıma sahip olabildim. Format atma ve gerekli uygulamalarımı yeniden kurmak için 1-2 saat arası bir süreyi harcamak zorunda olmamalıydım.

W8 övenlere de anlam veremiyorum W10 W8'den şu haliyle bile daha başarılı ve kullanışlı.

Ek olarak şunu belirteyim: SSD olmadan W10 verimsiz bir sistem. SSD yoksa W10 kullanmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2472D2B0E

Geçen bir güncelleme gelmiş 4.5 gb.Yapması 5 saat falan sürdü ve sürekli güncelleme oluyor.Yıldım ben de artık
    4.5gb ı 5 saatte indiriyor olman microsoftun suçu değil?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IO

4.5gb ı 5 saatte indiriyor olman microsoftun suçu değil?

Alıntıları Göster
    İndirmeyi kastetmedim kurmasını

• aslında bazı yapılar gayet güzel ,misal 1709 yapı çok iyiydi ama desteği kestiler ve zaten bir yapıyı mükemmel hale getirdikten sonra mutlaka sorunlu bir yapı getiriyorlar ve ona geçmen için zorluyorlar

win7 de yeni donanım ,win10 da ise eski donanım sürücüleri sorun çıkartıyor ,o nedenle donanım sürücüleri hep sıkıntı

fan sesi hiç durmuyor sözünüz biraz tuhaf olmuş ,ben her yapıyı denedim ve fan sesi konusunda hiç sıkıntı çekmedim ,sadece bazı yapılarda çok sayıda mavi ekran durumu ile karşılaştım ve en son yapıda ise biraz hız kaybı görüyorum (yeni sistemlerde pek fark edilmeyebilir)

win8 çok güzeldi diyenlere ise çok şaşıyorum ,bence vista dan sonraki en kötü sistemdi ,zaten o nedenle 8.1 çıkarttılar
  • ilk geldiğinde iyiydi güncelleme aldıkça içine etti makinenin, ssdniz yoksa makineniz güçlü değilse kesinlikle önermiyorum
  • Her gelen güncelleme mutlaka bir şeyi bozuyor.

En son arama özelliği bozulmuştu.3 gün önce gelen güncelleme ile çözüldü şu an.Ondan önce de "Windows Fotoğraflar" bozulmuştu.Başka fotoğraf görüntüleyici indirmek zorunda kalmıştım.

Bir kere de fareyi bozmuştu.Klayve ile 2 saat uğraşarak fare sürücüsünü kaldırıp yeniden yüklemek zorunda kalmıştım.
  • Kendi iso dosyanızı yaratırsanız böyle şeylerle karşılaşmazsınız. Ben kendi iso dosyamı yaparken internet explorer'a kadar sildiğim için Chrome'u indirmek için bayağı cebelleşmiştim. iso hazırlayacak bilgisi ve vakti olmayanlar DWS Lite ile Microsoft uygulamalarını tamamen silebilirler.

• Herkes ssd olursa sistem çok iyi demiş. 6 yıllık hp650 markalı bi laptopım var, buna ssd takmak mümkün müdür? Eğer mümkünse kendim takabilir miyim ve bana ne kadara patlar? Bu konularda hiç bilgim yok, 6 yıldır laptopın fan temizliğini bile yapmadım mesela. Fana ulaşmak için klavyeyi anakartı falan her şeyi sökmek gerekiyor. Sökmesine sökerim ama geri takamam diye hiç denemedim. Bilgisayara fan temizliği ve format lazım artık aşırı kasmaya başladı. Yeni makine alacak imkan da yok, eldekiyle idare etmem lazım bir süre daha.
  • Benim en sevdiğim Windows Me ve XP idi.
    Günümüze gelirsek 7 çok daha iyi 10 dan.
    Windows un her yeni versiyonundan sonra bozuyor.
    XP den sonra gelmesede olurdu benim içim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.