Şimdi Ara

Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Sayfaya Git
Git
Giriş
Mesaj
 • herkese iyi forumlar öncelikle

  vmg3625-t50b modemim mevcut. son gelen v5.50 ABPM.6 versiyonuna güncelledim. C0 sürümü. Wireless ayarlarına Mesh (sadece Mpro mesh aç kapa özelliği var) ve Operation mode geldi ve 3 seçenek var.

  1. seçenek router (normal modem)
  2. seçenek access point (kablolu köprüleme)
  3. seçenek Repeater ( kablosuz köprüleme veya sinyal çekme alanını arttırma da diyebiliriz.)

  ben 3. seçenek olan repeater özelliği ile mevcutta olan hattımın wifi sinyalini uzakta bulunan ve sinyalin az çektiği odaların olduğu yere kablosuz olarak repeater özelliği ile götürmek istiyorum.

  zyxel ile iletişime geçtiğimde vmg3625 t50b modemlerin kablosuz köprüleme özelliğinin olmadığını söylediler. pek inanmadım açıkcası çünkü global yazılımda repeater özelliği mevcutsa boşuna o seçeneği oraya koymuş değillerdir diye düşünüyorum.

  benim denediğim adımları şöyle sıralayayım

  önce modemi sıfırladım. sonra direkt operation moddan repeater özelliğini aktif ettim ve modem repeater ayarlarını aldı. sonrasında "onboard" a tıkladığımda çevrenizdeki client cihazların wps tuşuna basın diye bir ibare çıkıyor. halihazırda dsl bağlantısı ve wifisi aktif olan modemimin wps tuşuna basıyorum fakat bulmuyor cihazımı.

  daha sonra mesh özelliğini kapatınca onboard tuşu scan tuşuna dönüşüyor ve çevredeki wifileri taraması gerekiyor. fakat scan dediğimde hiçbir ağ bulmuyor.

  aynı sorunla karşılaşan ya da deneyen varmı acaba çözüm sağlayabilecek deneyimli arkadaşların fikirlerini bekliyorum.


  Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği


  Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği


  Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği


  Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği


  Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği • Ana modem de Zyxel olmalı

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • alibaba a kullanıcısına yanıt

  zyxel bir cihaz daha var elimde eski ama denemelik olabilir. deneyeip dönüş yapıyorum hemen

 • ononesown o kullanıcısına yanıt
  Onda da mesh özelliği yoksa yine olmayabilir

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • alibaba a kullanıcısına yanıt

  mesh özelliği yok maalesef onuda bulmuyor. 3 gündür kafayı yemek üzereyim

 • ononesown o kullanıcısına yanıt
  Aynısından bir tane daha bulup denemek en iyisi

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • alibaba a kullanıcısına yanıt

  maalesef onu yapamam çevremde yok hiç bu modemden. biyerde hatamı yapıyorum acaba anlamadımki. repeater moda aldıktan sonra nasıl bir ayar yapmam lazım ki

 • kardeş, ne içtiysen bana da ver ismini. ben de içeyim. Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği 


  elindeki cihaz modem, ap değil!


  o cihazı repeater moduna aldığında, çepredeki ap cihazları ona bağlanır. o cihaz başka yere bağlanmaz. anlıyorsun değil mi? hadi bana eyvallah.. bu yazıyı yazabilmek için beni foruma soktun.. Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği 

 • bağlandın mı? Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği 

 • haykoatmaca kullanıcısına yanıt
  Fritzbox modemlerde de aynı özellik var. Size şaşırtıcı gelmiş olabilir. Ana modem mesh master başka bir modem repeater olabilir

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Şimdi denedim çalışıyor. Elimdeki 3625 i master, 8623 ü repeater yaptım. Repeatera alınca restart yaptı. Sonra aynı sayfaya gelip onboarda basıp adımları takip ettim ve eşleştiler.
  Tek bir wifi adı görünüyor.
  8623 ün Lan 1 ine bilgisayarı bağladım 192.168.1.1 yazınca 3625 e bağlanıyor. (Zatrn öyle olmalı 8623 başka bir ip almış olmalı)

  Sonuç OK  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 12 Temmuz 2022; 10:4:10 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • işini halletmiş olan güzel. yalnız 8623 hangi ip aldı, bilmiyorum diyorsun. Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği  her iki istasyona ping atabiliyor olman lazım. ayrıca her iki cihazın web arayüzüne de girebiliyor olman gerekir. benim vurgulamak istediğim şeyi sanırım anlamışsındır. router/ap/repeater bu her üç mod için de elindeki cihaz istasyondur diyorum. hal böyleyken, bir istasyonu başka bir istasyona bağlayabilmen için modem web arayüzünde böyle bir özellik zaten yok. yani bir ap'yi bir router'a zaten bağlamışsındır. aradaki farkı da biliyorsun. wlan istasyon sayfasına gir ve bağlı olan cihazları kontrol et. orada ip ve mac nolarını verir. evet, gerçekten bağlandım diyorsan yine geriye bir tek web arayüzüne ulaşmanı sağlayabilecek bir çözüm üretmek kalıyor. bunu da web arayüzü gruplandırma ile yapabiliriz diye düşünüyorum. wlan istasyom durum sayfasına girip bak. Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği 

 • haykoatmaca kullanıcısına yanıt
  O kadar akıllı bir mesh yönetimi yok maalesef.
  Bir slave cihazın mastera değil de resimdeki ortadaki gibi başka bir slave cihaz bağlanması gibi bir şey bunda yok sanırım.
  Zyxel VMG3625-T50B Repeater özelliği

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Konuyu hortlatabilirim kusura bakmayın şimdiden :)


  Ben de 3-4 saat uğraştım. Bir sonuca ulaştım ama istediğim gibi olmadı.


  Fiber modemi, 3625'i repeater moduna alarak, kablosuz sinyal güçlendirici olarak bağlamak istedim. Yani 3625, modeme kablosuz olarak bağlanacak. 3625'i repeater moduna aldıktan sonra (mesh pro özelliği açık), arayüzden onboard tuşuna ve aynı zamanda modemdeki wps'i de aktif ederek, kablosuz repeaterı aktif ettim. Tek SSID üzerinden her iki cihaz da yayın yapmaya başladı. Buraya kadar herşey tamam. Bir deneme yapayım dedim. 3625'i kapattım açtım, bir daha da modeme bağlanmadı. Power ışığı hızlı hızlı sürekli yandı söndü. Baktım olmuyor, ben de Accesspoint moduna getirip, modem ve 3625 arasına kablolu bağlantı yaptım ve sonra her ikisinin de kablosuz yayın yapmasını sağladım.(Yine tek SSID üzerinden) Şimdilik bir sorun yok ama repeater neden böyle yaptı anlamadım.

 • 
Sayfa: 1
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.