Şimdi Ara

Zyxel Vmg1312-T20B

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
16.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu modemi kullanan var mı. Zyxel Vmg3312-B10B'nin alt modeli mi üst modeli mi bu modem? Millenicom veriyor galiba. Millenicom çıkması buldum da almayı düşünüyorum. Kullanan varsa sinyal kalitesi vb. olumlu-olumsuz yorumlarını paylaşabilir mi? Özellikle Vmg3312-B10B ile karşılaştırırsak hangisi daha iyidir.

• T20B vdsl 30-a profil destekliyor.

branded(marka işaretli) deniyor. ikisinde de gigabit ve wifi 802.11ac desteği yoktur.

not: genelde yazılım güncellemeleri ve açık özellikler kanal (mağaza) satışlı ürünlerde daha iyidir. isplerin sattığı modemler büyük bir problem olmadıkça güncellenmiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EED991BF3 -- 22 Temmuz 2019; 18:52:37 >
  • TTNET in verdıgı bır çöp modem...
    https://forum.donanimhaber.com/zyxel-vmg3312-b10b-ile-sorun-yasayanlar-icin-tavsiyeler--128174988

"ızdırap cekmek ıstersenız " çekınmeden alın derım
  • extranet ve millenicomdan satın alınmayan avrupa geneli (kanal satış/teknoloji marketleri) bu model cihazlar için firmware;

https://osdn.net/projects/zyxel-vmg3312/releases/74521

millenicom ve extranet logolu olanlara kanal firmware'sini yüklemeyin çünkü 1234 şifresi geçersiz oluyor.!!!

millenicom cihazlarınıza sadece millenicom firmware yükleyiniz... kanal satış (teknoloji marketi/bilgisayarcı) sadece kanal firmware yükleyiniz..

edit: mirror eklendi

edit: kanal olduğunu nasıl anlarsınız? default admin şifresi 1234 değildir ve modemin üstünde (ön tarafında) ZYXEL logosu bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naklov2129 -- 10 Şubat 2021; 16:17:49 >

• Bende de bu modem var firmware son surum v5.30(ABSB2)CO yaziyorvarkadaslar. Dogrumu daha guncel surumu mevcutmu ttnet abonesiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece50 -- 12 Ocak 2021; 11:54:53 >
  • 5.30 versiyonu için root yada supervisor şifresini bilen var mı

• XyByDy X kullanıcısına yanıt

seri numaranıza göre değişiyor. zyxel otomatik oluşturuyor

• naklov2129 N kullanıcısına yanıt

destek hattı yardımcı oluyor mu peki, bliginiz var mı o konuda?

• XyByDy X kullanıcısına yanıt

ücretsiz remote/uzak bağlantı yapıyorlardı bi ara.. destekle bi görüşün derim modeme erişemiyorsanız..

edit: ama root/supervisor vermiyorlar size..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naklov2129 -- 30 Ocak 2021; 17:36:52 >
  • Ben almadım bir arkadaş Amazon'dan almış, görünüşte iyi gibi duruyor ama ben pek beğenmedim. Bir kere çok yavaş bağlantı kurulması falan yavaş, galiba eski de bir cihaz, ve 5 GHz desteği de yok. Ayrıca kendi sitesinde bile sadece internet sağlayıcılar için firmware var nasıl iş anlamadım. Kısacası uygun fiyatlı diye bile tercih edilmemesi gerekir. Bakalım ilerde ne olacak çünkü her sorun yaşadığında beni bulacağından göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: naklov2129

extranet ve millenicomdan satın alınmayan avrupa geneli (kanal satış/teknoloji marketleri) bu model cihazlar için firmware;

https://osdn.net/projects/zyxel-vmg3312/releases/74521

millenicom ve extranet logolu olanlara kanal firmware'sini yüklemeyin çünkü 1234 şifresi geçersiz oluyor.!!!

millenicom cihazlarınıza sadece millenicom firmware yükleyiniz... kanal satış (teknoloji marketi/bilgisayarcı) sadece kanal firmware yükleyiniz..

edit: mirror eklendi

edit: kanal olduğunu nasıl anlarsınız? default admin şifresi 1234 değildir ve modemin üstünde (ön tarafında) ZYXEL logosu bulunur.

Normal mağaza satışı şeklinde VMG1312-T20B cihazımda V5.30(ABII.1)E0 var. Ama paylaştığınız linkteki firmwareleri yüklemeyi kabul etmiyor. Neyi yanlış yapıyorum acaba ?

• CyberExplorer C kullanıcısına yanıt

o extranet firmware birşey yapamazsınız.. kanal değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naklov2129 -- 10 Şubat 2021; 16:9:24 >
    Aynı durumdan bende muzdaribim zyxel modem aldığıma pişman oldum.
  • Rzeczom kullanıcısına yanıt

arkadaşlar telnet ile kanal yazılımı yükleme yöntemi mevcut... FTP/TFTP ile kanal firmware'i extranet/millenicom yüklenmiş modeme download edip mtdblock'a yazıyorsunuz dd komutu ile. ancak cihazı betona dönüştürme ihtimali var ve random admin şifresini bilmiyorsanız (etikette yazmıyorsa) erişemiyorsunuz modeme ve JTAG/UART erişimi gerekiyor.

onun için burada daha önce paylaşmadım.

TFTP/FTP ile kanal firmware dosyasını /tmp dizinine kopyalayın

sonra dd if=V530ABSB3C0.bin of=/dev/mtd4 (yanlış hatırlamıyorsam mtd4 idi.)

şeklinde komutu verip yükledikten sonra reboot -f enterlayıp yeniden başlatın...

uyarı: işlem yarıda kesilirse veya başarısız olursa cihazınız çöpe gidebilir. bu işlemin hiçbir garantisi yok. lütfen profesyonel kullanıcı değilseniz uygulamayın.. yani UART/JTAG nedir bilmiyorsanız hiç bulaşmayın.

uyarı: başaramazsanız UART ile bootloadera bağlanıp TFTP ile yükleme yapmanız gerekecek. bootloaderın kilidi ZynPass scripti ile açılıyor.

uyarı: bootloader mtdblock'una zarar verirseniz JTAG ile yeniden yüklenmesi gerekir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naklov2129 -- 15 Şubat 2021; 5:53:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: naklov2129

o extranet firmware birşey yapamazsınız.. kanal değil

Exa bilgisayardan aldım ürünü. Herhangi bir branding yok üstünde. Ama telnet yöntemini deneyeceğim.

üstünde karışık harf-sayı kombinasyondan oluşan admin şifresi stickerı yoksa sakın denemeyin..

bunuda not olarak düşmüş olalım.

• naklov2129 N kullanıcısına yanıt

Telefondan yapılabilir mi?

Zyxel Vmg1312-T20B
  • Tftp, ftp, wget v.b. ile dosyayı /tmp içine yüklemeniz şartıyla mümkün. sizin becerinize kalmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naklov2129 -- 16 Şubat 2021; 16:45:8 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.