Şimdi Ara

TP-Link VX18 Wi-Fi 6 AX1800 Premium VDSL Modem Nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
3
Favori
3.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu modemi almak istiyorum. Nasıl sizce?
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/modem-ve-internet/tp-link-vx18-wi-fi-6-ax1800-premium-vdsl-modem

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Yardım edecek kimse yok mu?

• Yeni bir ISS cihazı olduğu için bilgi yok internette. Sağlam bir altyapınız varsa alın kullanın, deneyimlerinizi bize de aktarın. Altyapınız iyi değilse MediaTek chipset konusunu riske atmamak adına Broadcom chipsetli Zyxel DX3200 alın geçin. Hatta ikinci el alın, 1000 liranız cebinizde kalsın.

• Halacoglu kullanıcısına yanıt
    Zyxel 3312-B10B modeme benziyor

• Avengers.90 kullanıcısına yanıt

Dışı aynı, içi farklı cihazlar. WiFi 6 desteği ve epey güçlü bir işlemcisi var. Aynı tasarımı birden fazla model için kullanabiliyor Türk Telekom.

Ben Tp-link almayı düşünüyorum

Bir süre kullandıktan sonra bir konu açıp tecrübelerinizi paylaşırsanız çok faydalı olur. Şimdiden hayırlı olsun.

Bugün gittim almaya yoktu Arcadyan diye bir modem vermek istediler istemedim

VX18 ile aynı işlemciye sahip, donanımı aynı gibi görünüyor. Yazılım stabilitesi açısından durum nasıldır, denemeden yorum yapmak güç.

Bugün başka bir Türk Telekom'a gittim. Tp-link VX18 modem vardı, faturaya ek çıkmadı peşin de satmıyorlarmış. Ne saçma şey ya o zaman niye var o modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avengers.90 -- 18 Ekim 2023; 16:24:6 >
  • eeosman E kullanıcısına yanıt
    Arcadyan modem mi Tp-link VX18 modem mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avengers.90 -- 19 Ekim 2023; 19:14:41 >

Bende Zyxel 11AX Broadcom DX3200-B0 Wifi 6 Yüksek Hizli Premium Modem

ve Arcadyan ARC-VLAX1800 Wi-Fi 6 AX1800 Premium VDSL Modem

var. 2,4 veya 5 ghz de ax olması günlük olarak ne işe yarıyor?

• cimbom38 kullanıcısına yanıt

Wifi 6 dedikleri ax işte. Modemle aynı odada değilken 5GHz zaten yalan oluyor. 2.4GHz'de de ax olmadığında Wifi 4 üzerinden "n" bağlantı oluyor, ax ile destekleyen cihazlarınız modemle çok daha stabil bir bağlantı kuruyor.

Wifi 6 da farkettiğim modemin donanımına da bağlı arayüz hızlı,internete daha açbuk bağlanıyor.Sayfalarda daha hızlı açıyor gibi.Bende 5 ghz çekimi modeme göre değişiyor. Modemle aynı oda dışında diğer odalarda da çekiyor.Arkadyan modemde köşe oda da 5 ghz bazen full bazende 1 çentik düşük çekiyor.Gayet iyi.35 mbps vdsl kullanıyorum.Telefon wifi hız testinde 19 mbps görüyor.

Bağlı cihazlarda 2,4 ve 5 ghz aynı isim ve şifrede , çekme durumuna göre otomatik geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 20 Ekim 2023; 12:13:45 >

• cimbom38 kullanıcısına yanıt
    Arcadyan modemde WPA3 açık yapsana

• Bugün de başka bir Türk Telekom'a gittim. Ya Tp-link VX18 modem yok ya da faturaya ek çıkmıyor peşin de satmıyorlarmış zaten. Ne saçma şey ya o zaman niye var bu modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avengers.90 -- 20 Ekim 2023; 15:47:54 >

Arcadyan ARC-VLAX1800 Wi-Fi 6 AX1800 Premium VDSL Modemde dikkatimi çekti.

Hem 2,4 hemde 5 ghz de ax var gibi gözüküyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.