Şimdi Ara

★★★ ZTE Nubia Z17 Kullanıcıları ★★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
2
Favori
26.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nubia Z17 Ana Konu

★★★ TEKNİK ÖZELLİKLER ★★★

• Tanıtılma Tarihi:
  • 01/06/2017
  • İşletim Sistemi: nubia UI 5.0 - Android 7.1.1
  • İşlemci & GPU: Qualcomm Snapdragon 835 MSM8998 - Adreno 540
  • Ram: 6 & 8 GB Ram
  • Depolama: 64/128
  • Ekran: 5.5 İnç, Full HD (1080 x 1920 ~ 403 PPI), IPS LCD Ekran, 75.50 % ekran kasa oranı
  • Bağlantı Özellikleri;
  • 4.5G ( 700 (band 12) MHz 800 (band 20) MHz 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1700/2100 (band 4) MHz 1800 (band 3) MHz 2100 (band 1) MHz 2600 (band 7) MHz )
  • 3G ( 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1900 (band 2) MHz 2100 (band 1) MHz )
  • 2G ( 850 MHz,900 MHz,1800 MHz,1900 MHz )
  • Batarya: 3200 mAh (Qualcomm Quick Charge 4+)
  • Ön Kamera: 16 MP (f/2.0 diyafram açıklığı)
  • Arka Kamera: 12 & 23 MP (f/1.8 & f/2.0 diyafram açıklığı, Optik Zoom
    Telephoto)
  • Renkler: Altın , Kırmızı , Mavi , Siyah
  • Usb Girişi Tipi: USB Type-C
  • Sensörler: Hall Sensörü, İvmeölçer, Jiroskop, Ortam Işığı, Pusula, Yakınlık,Parmak izi
  • Ek Özellikler: IRDA sensörü, Dolby Atmos
  • Sar Değeri: Baş : - W/kg , Vücut : - W/kg
  • Daha fazla detay için alttaki siteyi ziyaret edin.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/zte-nubia-z17.html

★★★İnceleme ve Testler★★★

★★★ Sıkça Sorular Sorular ★★★

• Soru: Telefon hangi android sürümü ile geliyor?
      Cevap: Telefon Android 7.1.1 (nubia Ui 5.0) ile geliyor.

• Soru: Telefonda Antutu'dan kaç puan alıyor?
      Cevap: Telefon antutu'dan 180.000 - 210.000 arasında puan almakta.

• Soru: Telefonda bildirim ledi var mı?
      Cevap: Evet çok şık bir bildirim ledi bulunuyor.

• Soru: Telefonda OTG desteği var mı?
      Cevap: Evet, telefonda OTG desteği bulunuyor.

• Soru: Telefonda NFC desteği var mı?
      Cevap: Evet, telefonda NFC desteği bulunmakta.

• Soru: Telefonda 4.5G desteği var mı?
      Cevap: Evet, telefonda 4.5G desteği bulunmakta.

• Soru: Telefonda Türkçe dil desteği bulunuyor mu ?
      Cevap: Evet, %99 oranında Türkçe dil barındırmakta.

• Soru: Telefonda radyo bulunuyor mu?
      Cevap: Hayır, telefonda radyo bulunmuyor.

• Soru: Kernel kodları yayınlandı mı?
      Cevap: Kernel kaynak kodları için ;https://github.com/ztemt/NX563J_N_kernel

• Soru: Telefonda Bootloader kilidi bulunuyor mu ?
      Cevap: Evet bulunuyor.

★★★Faydalı Linkler★★★

Nubia Z17 Resmi Rom :http://ui.nubia.cn/rom/detail/42

Stabil ve Beta olarak ikiye ayrılıyor arkadaşlar. Stabil olanlar genellikle sorunsuz romlardır.

Not: Cihazımıza henüz global rom gelmemiştir. Gelince gerekli link ve açıklamalar eklenecektir.

Nubia Z17'e ait en donanımlı konu :https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=826759

★★★ (Global, Çin) Rom Farkı Nedir ? ★★★

Bazı firmalar cihazları için iki farklı rom yayınlarlar bunlar arasında en belirgin fark Global rom'da olan Çin romunda bulunmayan Google Uygulamalarıdır. Bir diğer fark ise Çin romunda bulunan Çin'e özel uygulamalardır.(badiu vb...)

★★★ Bootloader Unlock , Twrp Yükleme & Root İnstall ★★★

İlk önce adb driverını yüklememiz gerekiyor. GDrive klasörümde adb-setup-1.4.3 exe dosyasını indirin ve açın. Gelen Mavi ekranda "Y" yazıp enterlayın. 3 kere Y yazıp enter yapacaksınız.Daha sonra buraya tıklayarak twrp'yi indiriyoruz.Bir klasöre çıkartıyoruz.

Sonrasında ise Ayarlar/Telefon Hakkında Kısmına gelin ve Derleme Numarasına 7 kez üst üste tıklatın. Geliştirici seçenekleri açılacak ve orda "Oem Kilit Açma" seçeneğini ve "Usb Hata Ayıklaması" seçeneğini aktifleştirin. Telefonu kapatın. Telefon kapandıktan sonra Ses Kısma ve Güç tuşuna birlikte 4 saniye basılı tutun.Ekrana mavi ve kırmızı yazılar geldiyse tebrikler fastboot moda girdiniz.Bilgisayardan indirdiğiniz "packnubiaz17" klasörünün içine girip shift tuşuna basılı tutup mouse'dan sağ click yapıp "Komut Penceresini burada aç"a tıklayıp önümüze siyah bir ekran gelecek oraya sırası ile şu kodları yazıyoruz;

fastboot oem nubia_unlock NUBIA_NX563J

fastboot flash recovery TWRP_recovery.img

Sonra cihazımızdan ses tuşlarını kullanıp "reboot recovery" üstüne gelip güç tuşu ile seçip cihazın açılmasını bekleyin ardından gelen çin yazısından ;

sırası ile seçip ardından gelen ekrandan aşağı doğru kaydırıp "İngilizce veya Türkçe" seçebilrisiniz.

Tebrikler Twrp flaşladınız.

Dileyen arkadaşlar bundan sonra devam edip root yükleyebilir;

Ana Ekranda iken ;
      Advanced > Tools ve Root Device basın. Tebrikler cihazı rootladınız.

★★★ Çin Romu Üzerine Gapps - Google Hizmetleri - Play Store Kurmak ★★★

Twrp yüklü olması şart. (Yukarıda anlatımı mevcut)
      http://opengapps.org/ sitesinde Arm64---> 7.1---> Full paket gapps indirilecek. Kesinlikle full paket olması lazım nano pico gibi paketler yüklerseniz çalışmayabilir muhtemelen bilginiz olsun. Bu yöntemi Çin 4.06 sürümünde tarafımca denenmiştir.

Kurulum :
      Twrp girin İnstall menüsünden indirdiğiniz dosyayı seçip yükleyin. 3 5 dk sürebilir yükleme ve birkaç kez yeniden başlatılabilir sakin olun :) Yükleme bitince telefon açıldığında Ayarlar/Other Account kısmına gelip Hesap ekle deyin ve google hesabınızı ekleyin. Wifi den olmayaibilir Mobil veri den deneyin. Hesap ekledikten sonra tamamdır zaten. Bu arada full Sürüm kurduğumuz için bir sürü gereksiz program gelecek bunları Ayarlar Uygulamalardan Devre dışı bırakın. Devre dışı bıraktıktan sonra yeniden başlatın aksi halde simgeleri masaüstünde kalabiliyor. Kaldırmasını istediğiniz uygulamayı "rootlu" cihazımızda Google Playden Titanium Backup isimli program ile silebilirsiniz.

★★★ Custom Romlar ★★★

Mokee :https://download.mokeedev.com/?device=nx563j
      LineageOS 14.1 :https://forum.xda-developers.com/nubia-z17/development/rom-lineageos-14-1-zte-nubia-z17-nx563j-t3720865
      Miui 9 :https://forum.xda-developers.com/nubia-z17/development/port-miui-9-xiaomi-eu-9-2-4-stable-t3753409

Custom romlar nasıl yüklenir ;

İlk önce telefonunuzu pc'ye bağlayıp rom,gapps,root indirdiğiniz dosyaları cihazınızın ana dizinine atın.Ardından cihazı kapatın ve recovery modda cihazınızı başlatın. ardından wipe--->advanced wipe--->İnternal Stroge ve Usb Otg hariç herşeye tik koyup ardından aşağıdaki barı kaydırın. Sonra ana Ekrana gelin "İnstall" seçip rom dosyasınızı seçip gelen ekrandan aşağıdaki barı kaydırın. Wİpe data/dalvik cache seçin. Ardından tekrar install gelip Gapps dosyanızı seçin barı kaydırın ve "reboot system now" basın ve cihazınızın açılmasını bekleyin.Cihaz açılması 10-12 dk sürebilir sabırlı olun...

★★★ Uyarılar ★★★

- Herhangi bir soru veya sorun için bana özel mesaj atmayın. Sorununuz ne ise konudan belirtin ki herkes faydalansın.
      - Konuda yer alan tüm anlatımları uygulamak sizin sorumluluğunuzdadır, herhangi bir sorun yaşamanız durumunda ben veya donanım haber bu durumdan sorumlu değildir.

★★★ Emeği Geçenler ★★★

• Bu ana konu @sergenatalmis nickli üyeden devralınmıştır.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazye -- 25 Kasım 2018; 19:6:46 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 10 Mayıs 2018; 22:23:37 >
  • Düzgün bi inceleme bulamadım. Ois desteğinin olmaması kötü olmuş
  • Konuya Türkçe İnceleme Videosu Eklenmiştir. Cihaz hakkındaki sorularınızı video altından iletebilirsiniz.
  • Konu hayırlı olsun harika bir cihaz yalnız Google play sorunu nu çözebilen varmı? Resim otomatik modda çekildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentataseven

Konu hayırlı olsun harika bir cihaz yalnız Google play sorunu nu çözebilen varmı? Resim otomatik modda çekildi.

Merhaba kardeşim. Google play sorunu malesef Global Rom çıkana kadar çözülecek gibi görünmüyor. 1 Ay içerisinde çıkmasını bekliyoruz global rom'un...

TASARRUF MODU EKRAN SÜRESİ. TASARRUF MODUNDA BİLDİRİM ALIYOR :) NEREDEN KESİNTİ YAPTIĞINI ANLAMADIM İYİ BOŞ UYGULAMARIN BİLDİRİM GÖNDERMESİNİ ENGELLİYOR SANIRIM. GÜZEL BİR SARJ SÜRESİ VERECEK GİBİ

• Hocam 2.44 sürüm güncellemesi ni yaptınız mı? Bu sürümde bayağı bir batarya için çalışmışlar. Bu süreleri güç tasarrufu modu olmadan da alabilirsiniz yaptı iseniz de bir sıfırlamak faydalı olur gibi. Bir çok uygulama sorunsuz çalışıyor apkupdater diye bir program var oradan yüklüyorum güncellemede yapıyor WhatsApp Chrome haritalar klavye çeviri hepsi sorunsuz çalışıyor. Sadece Vakıfbank mobil uygulama yüklenmiyor benim için önemli olan.
  • ★★★ ZTE Nubia Z17 Kullanıcıları ★★★

Bugün aldığım süre gittikçe iyiye gidiyor hat takılı değildi ama takılı olsada çok fark etmezdi herhalde
  • quote:

Hocam 2.44 sürüm güncellemesi ni yaptınız mı? Bu sürümde bayağı bir batarya için çalışmışlar. Bu süreleri güç tasarrufu modu olmadan da alabilirsiniz yaptı iseniz de bir sıfırlamak faydalı olur gibi. Bir çok uygulama sorunsuz çalışıyor apkupdater diye bir program var oradan yüklüyorum güncellemede yapıyor WhatsApp Chrome haritalar klavye çeviri hepsi sorunsuz çalışıyor. Sadece Vakıfbank mobil uygulama yüklenmiyor benim için önemli olan.

Hocam alternatif market çok aptoide kullanıyorum şimdilik işimi görüyor. 2.44 yüklü. Güç tasarruf modu dediğim diğerinden farksız kullanımda bir şey değişmedi, mod kısıtlama yapmadı ben bir şey farketmedim yani. Sadece ekranın aşağısındaki ışıkları söndürdü. Zaten çıktım o moddan. Çünkü günlük olarak sarjını bitiremiyorum. Oyun video vs her şey yaptım sabah 8 den beridir elimden düşmedi hala %38. :) Gerçekten bataryası çok sevindiriyor beni. 2.44' ile portre modu da çok güzel olmuş deneyebilirsiniz.
  • bulentataseven kullanıcısına yanıt
    Hocam bu arada videoda 9.25 ten itibaren ekranın kenarında bir renklenme olduğundan bahsettim. O sizde de var mı? Bir arkadaş almış onda var. Bendede var. Aldığım yere sordum hepsinde var yazılımla düzeltilir dedi. Sizde de var mı. Beyaz arkaplanda dikkatli bakarsanız görürsünüz ?
  • Evet bende de var buna dikkat çekilmese idi fark bile etmezdim yani beni rahatsız etmedi. Ama bu yazılımsal birşey değil donanımsal ekranın kenarları düz değil çünkü çerçeve ye doğru eğim alıyor ve buda ışığın kırılmasına neden oluyor fiziki kaçınılmaz birşey. Bu arada global rom ile ilgili bir gelişme yok zannedersem. Hindistan'da bu ayın 30 unda satışa sunulacakmış bu da bu ayın sonuna doğru global rom un geleceğini gösterir mi?
  • quote:

Evet bende de var buna dikkat çekilmese idi fark bile etmezdim yani beni rahatsız etmedi. Ama bu yazılımsal birşey değil donanımsal ekranın kenarları düz değil çünkü çerçeve ye doğru eğim alıyor ve buda ışığın kırılmasına neden oluyor fiziki kaçınılmaz birşey. Bu arada global rom ile ilgili bir gelişme yok zannedersem. Hindistan'da bu ayın 30 unda satışa sunulacakmış bu da bu ayın sonuna doğru global rom un geleceğini gösterir mi?

Hocam bende düz bakınca bariz gözüküyor. Full parlaklıktada öyle. Rica etsem bana gözükürken bir fotosunu çekip atabilir misin cihazın. Bu benim için çok önemli çünkü bendeki cihazda biraz fazla oluyor gibi. Full parlaklık yapınca farkettim. Sizde full ve düşük parlaklıkta cihaza beyaz arkaplan çakıp başka bir cihazla o yansımayı fotoğraflayıp buraya atabilir misin. En azından daha sonra alacak arkadaşlar bir fikir edinsin bu konu hakkında. Global rom ancak ay sonu veya ağustos ortası çıkar hocam
  • Müsait bir zamanda resim eklerim
  • quote:

Müsait bir zamanda resim eklerim

Bekliyorum hocam :)
  • ★★★ ZTE Nubia Z17 Kullanıcıları ★★★

Hocam otobüsdeyim ancak bu kadar oldu. Önden bakınca sıkıntı yok eğip bakıldığı zaman bariz belli. O kısımlarda ışık kırıldığı için gökkuşağı etkisi yapıyor yapacak birşey yok
  • bulentataseven kullanıcısına yanıt
    Önden bakıncada belli oluyor hocam ya sizdede belli gibi sanki.
  • Bataryası benim, Meizu mx4 ile aynı olmasına rağmen ekran süresi nerdeyse 2 katı çok iyi değer.
    Kaça aldınız telefonu, çok güzel telefon
  • quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Bataryası benim, Meizu mx4 ile aynı olmasına rağmen ekran süresi nerdeyse 2 katı çok iyi değer.
    Kaça aldınız telefonu, çok güzel telefon

Nerhaba. Telefonu yurt dışından getirip satan facebook grupları var. 1800TL'ye aldım ben. İlk çıktığında 1650'ye alan oldu tabi sonradan 1800 1900 civarlarında seyretti fiyatları. Güzel cihaz evet :) Bataryası 2 gün gidiyor :) Bu bataryanın kapasitesinden değil SD 835'in %40 daha az enerji harcıyor olmasından kaynaklı. Üstelik cihaz çok ince. Bu telefonu kullanınca teknolojinin geliştiğini anlayabiliyoruz :)
  • Bu telefon neden tutmadı ya. Ne incelemesi var ne kullanıcısı. Almak istiyorum ama çok soru işareti var zorla one plus aldirtacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: pacasi_camurlu

Bu telefon neden tutmadı ya. Ne incelemesi var ne kullanıcısı. Almak istiyorum ama çok soru işareti var zorla one plus aldirtacaklar

tam tersi telefon inanılmaz tuttu. op5, mi6, z17. şu üç model kafa kafaya.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.