Şimdi Ara

ZTE H267A Modem (42. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.353
Cevap
63
Favori
263.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 gün
  • Cevaplayan Üyeler 402
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 8 saat 39 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 63
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • schipht (40 mesaj) Flakes (39 mesaj) zulu123 (37 mesaj) zaq999 (26 mesaj) forgottenh (24 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (935 mesaj) Mobil (280 mesaj) Tablet (14 mesaj) Mini (56 mesaj) Uygulama (91 mesaj) (8 mesaj) (4 mesaj)
  • @
7 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Kullandıktan sonra memnunluğunuzu yazar mısınız?

• Hocam tam anlamadım, ne yapmamız gerekiyor dns tanımlamamız için? Detaylıca yazabilir misiniz?
    |
    |
    Gaara34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Kullandıktan sonra memnunluğunuzu yazar mısınız?
    Tabiki hocam. Bugün elime ulaşacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Cihazı modem ile 5G çekmeyen odanın ara bir noktasına konumlandırdım. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki cihaz işe yarıyor. Odada çekmeyen 5G sinyalini full hala getirdi. Birde mbps açıdan nasıl bir performans gösteriyor onu incelemek istedim.3 farklı internet sitesinden bu ölçümleri yaptım.Ortalama şu rakamlar ortaya çıktı:

Menzil genişletici 2.4G hızı 60-75 mbps - Modemin 2.4G hızı 30-45 mbps
    Menzil genişletici 5G 30-45 mbps - Modemin 5G sinyali zaten odaya ulaşmıyordu.

Bu cihazın uygulamasını kurcaladıktan sonra menü kısmında yüksek hız modu alanı vardı.Orada iki şeçenek yer alıyordu.
    1-Modemden menzil genişleticiye 5G sinyal, menzil genişletiçiden diğer cihazlara 2.4 G hız verilecek
    2-Modemden menzil genişleticiye 2.4 G sinyal, menzil genişletiçiden diğer cihazlara 5G hız verilecek

Evin her köşesine 5G sinyalin ulaşmasını istediğimden ikincisini seçtim.Böylece cihazın 2.4 özelliği pasifize olarak, sinyal kayboldu.Sadece 5G sinyal vermeye başladı.Bunu seçip laptopa bağlandığımda yaptığım hız ölçümlerinde 80 mbps üstü hızları aldım.

Durum bu şekilde hocam. Başta da dediğim gibi cihaz işe yarıyor.İlk izlenimime göre de aldığıma pişman etmedi.

• Çok teşekkürler hocam. Peki menzil genişleticiye bağlı şekilde kullanınca ping durumları ne oluyor? Speedtest'te vs görürüsünüz onu da. Ping yapma durumu olmuyorsa harika valla.

Hayırlı olsun bu arada
  • quote:

Çok teşekkürler hocam. Peki menzil genişleticiye bağlı şekilde kullanınca ping durumları ne oluyor? Speedtest'te vs görürüsünüz onu da. Ping yapma durumu olmuyorsa harika valla.

Hayırlı olsun bu arada
    Teşekkürler.Hocam durum şöyle. Cs Go oynadım.Aralarda lag yaptı.Can sıktı.Modemin 2.4G bağlanmak zorunda kaldım. Teste 8 ping çıkıyor.Lakin oyun sırasında dalgalanmalar oluyor.

• O bakımından bir tık eksi aldı. Oyun harici günlük kullanım için iyi o zaman.

• Aynen hocam.

|
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Bu modemde dns değiştirmeyi yazan, benden hayır duası alır:)
  • Açılan ve yönlendirilen portlar local de çalışıyor. Ddns ile yönlendirme yapılıp dışarıdan local harici bağlandığımda o portlara ulaşamıyorum. Süperonline bunun için sabit ip satıp bunu aşıyor.(Kamera vs ) Modem sıkıntılı. Yani NAS cihazımı dışardan uyandırmam için portları geçemiyorum.
    Acaba bu modem de root olunca port yönlendirme kısıtları geçiliyor mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scaen -- 23 Temmuz 2020; 18:37:39 >
  • zte h267a fiber routerda wan kullanıcı adı ve sifre ogrenmek icin

işletim sisteminize gore indirip kurun https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

sandbox indirme https://drive.google.com/file/d/1U_7qcw1bWWpi-TETILYQGxNdImuGP4ji/edit

virtualbox programını calıstırın sandbox ı iceri aktarmanız gerekiyor iceri aktarma islemi bittiginde virtualbox programının icinde sandbox gozukecek sandbox un ayarlarına girip ag adaptorunun bridged modda oldugundan emin olun burda bridged olan ag kartınızın kesinlikle eternet kartınızın olması gerekiyor

sonra baslat deyip su ekranın gelmesi gerekiyor

ZTE H267A Modem

bundan sonra yapmanız gereken eternet kablonuzun bir ucunu laptopunuz yada bilgisayarınızın eternet kartına takmanız eternet kablonuzun diger ucunuda zte routerın WAN girisine takmanız tekrar uyarmak isterim LAN girisine degil WAN girisine

sonra ise zte routerın acma kapama tusuna basıp zte routerı acmak

sonra karsınıza soyle bir ekran cıkıcak

ZTE H267A Modem

bu kadar basit

sorun yasayan arkadaslar icin anakartınız bios ayarlarından benim anakartım asus oldugu ve amd islemci kullandıgım icin Virtualization aktif etmek gerekiyor
    https://blog.asset-intertech.com/.a/6a01348365b3a6970c022ad37c96e2200c-pi

baska cihaz kullanan arkadaslar icin linkte nasıl aktif edilecegi yazıyor
    https://2nwiki.2n.cz/pages/viewpage.action?pageId=75202968

ayrıca eternet kartıyla alakalı sorun yasayanlar icin resimdeki advanced sekmesine tıklayın ve promiscuous sekmesinin allow all secili oldugundan emin olun

ZTE H267A Modem

"zenginer" ve "xdslx" adlı kullanıcıların linkteki yardımları icin tesekkurler...
    https://mini.donanimhaber.com/superonline-huawei-hg255s-5ghz-router-ana-konu--106322365-93?pageIndex=93

ben biraz daha ayrıntılı anlatmak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kngndr -- 30 Temmuz 2020; 16:21:32 >

• VirtualBox-6.0.0-127566-Win.exe bunu indireceğiz modemin root şifresini nasıl buluruz
    diyelim şifreyi bulduk sol bunu anlarmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wquzun -- 30 Temmuz 2020; 0:53:51 >

• modemin root şifresini bulmana gerek yok
    yazılanları yaparsan
    wan kullanıcı adını ve şifresini ögrenirsin istediğin router ı kullanırsın
  • Arkadaslar ben superonlineye geçtikten sonra bu modemi verdiler ve PS4 u kabloyla bağlayınca telefonumda wifi hızı 0 mbps oluyor PS4 de hiç bir sorun yok nasıl çözebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: kngndr

modemin root şifresini bulmana gerek yok
    yazılanları yaparsan
    wan kullanıcı adını ve şifresini ögrenirsin istediğin router ı kullanırsın
    hocam verilen linklerde bir çok yazılım var hangisi indirilip kurulacak birileri yazsada bu modemden kurtulsak 1200 tl lik modem boşta duruyor.

• virtual box u indirip kuracaksın
    2. linkte ki sandbox indirip virtualbox a içeri aktaracaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kngndr

virtual box u indirip kuracaksın
    2. linkte ki sandbox indirip virtualbox a içeri aktaracaksın
    eyvallah sağolasın işlem tamam buldum ama TP-Link Archer VR1200 AC 1200 Mbps Wireless Dual Band Gigabit VDSL/ADSL Modem Router modeme bir ayar yapacakmıyım lan mac wan mac wlan mac adresleri falan girilecekmi üstad.saygılar
  • Arkadaşlar omegle sitesine giremiyorum, önceden dns değiştirip girebiliyordum. Bu modem üzerinden nasıl dns değiştirebiliriz, detaylı şekilde izah edebilecek bilgili birisi yok mu? 10 gündür cevap bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C3A908952

Arkadaşlar omegle sitesine giremiyorum, önceden dns değiştirip girebiliyordum. Bu modem üzerinden nasıl dns değiştirebiliriz, detaylı şekilde izah edebilecek bilgili birisi yok mu? 10 gündür cevap bekliyoruz.
    Modem üzerinden değiştirmene gerek yok. Cihaz üzerinden değiştirmen yeterli. Bunun yanı sıra VPN kullanabilirsin girmiyorsa eğer.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.