Şimdi Ara

ZTE H267A Modem (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.402
Cevap
55
Favori
301.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    maalesef kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim
  • internet servis sağlayıcıları konusunada sık sık girmeme rağmen bu konu ilk defa dikkatimi çekti. 2 yıl civarı superonline fiber kullandım ve sorunlu olarak bahsedilen huawei modemle beraber kullandım.

kullanım sürem boyunca bana ufak ufak uyarı veren olaylar oldu. ama bütün cihazlarda aynı sorunları yaşamayınca çok önemsememiştim.

-şirkete vpn ile bağlanmam gereken zamanlar oluyordu. iki ayrı vpn seçeneğimiz vardı. birinde kesin sürekli kopmalar yaşıyordum. diğeri stabil çalışıyordu.
    -TV'deki uygulamadan netflix filmlerini yoğun olarak izliyordum. bazen televizyon aniden kablosuz ağdan kopuyordu. wifiları arattığımda kablosuz ağı görmeme rağmen bir süre bağlanamıyordum. bu süre içerisinde telefonumda kopma gözükmüyordu.
    -TV üzerindeki netflix uygulamaları sürekli böyle problemler çıkarınca android box alıp ordan izlemeye başladım. ordaki bağlantı daha stabildi ancak netflix içindeki hız testi 50 mbit bağlantıda 25-35 mbit arası hızın üzerine çıkmıyordu.

superonlineın taahütü bitmesinin ardından superonline altyapısı üzerinden vodafone hattı bağlattım.ilk 6 ay 100mbit.ZTE'nin modemini getirip kurulum yaptılar. şu an yukarda bahsettiğim sorunlardan hiç biri yok. 5g yayın yapan wifi kurulumunuda yaptım. eskiden 35mbit çıkan netflixdeki hız testi artık 100 mbit çıkıyor. şirkete eskiden sürekli kopan vpn ile bağlandım. herhangi bir kopma yaşamadım.

bence superonline'ın bu modemi toplaması lazım piyasadan. çoğunda muhtemelen benzer sorunlar var ama bazısı önemsemiyor yada benim gibi sorunu modemden değil bağlanan cihazları sorumlu tutuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fifacı18

Öncelikle ılginizden dolayı teşekkürler.Kac kez musteri hizmetlerini aramama rağmen bir türlü yüksek hız alamadım ben.sabah oturdum pc ye modem ayarlarından kanal değiştirdim ve bir baktım hızım 85mbps oldu.Cozumu basitmiş ama o kadar musteri hizmetlerini aradım ki kanal değiştirmeyle alakası yoktur dedim.Ama varmış.Musteri hizmetleri beni uğraştıracagina bir kanal degistirseymis bu kadar sorun yaşamazmışım.
    ZTE modemde Local network > WLAN > Surround WiFi menüsünden hem 2,4 hem de 5G bandında bölgenizdeki kablosuz durumunu taratıp hangi kanalların daha az yoğun olduğunu görebilirsiniz. Rahat bir kanal bulursanız tam hız alırsınız.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Bunu yaptım fakat 2-3 saat sonra gene hız düşmeleri oluyor.Anlaşılan 2-3 saatte bir kanal değiştirmek lazım
  • fifacı18 F kullanıcısına yanıt
    Stabil nasıl bir hız alabilirim hiçbir fikrim yok.Bundan 1 sene öncesinde 25mbps internetimde 25mbps altına düşmeyen internet son 2-3 aydır bana çile çektiriyor.100mbps den 10-15 lerde sürünüyor.2.4ghz den girdiğinizden dolayı bunlar normaldir olur dedi gelen ekip.Baya normalmiş 10-15mbps lere düşmek.10-15 alıyorum neresi normal sen söyle onu yapayım yazık değil mi ödediğim paraya.Onu arayıp söyleyin yapabilecek birşeyim yok diyor kimi arayacam artık ben superonline ı arıyorum o bana ekip yolluyor ekip benim yapabileceğim birşey yok bunlar normal modem değiştirmişim ne yapabilirim diyor.SÖYLEYİN ARKADAŞLAR BEN NE YAPAYIM?1 SENE ÖNCESİNE KADAR STABİL ALDIĞIM HIZLAR NERELERDE ŞİMDİ?10 15 NEDİR YA AKŞAM AKŞAM GERİLDİM
  • quote:

Bunu yaptım fakat 2-3 saat sonra gene hız düşmeleri oluyor.Anlaşılan 2-3 saatte bir kanal değiştirmek lazım
    5G kullanırsanız hız düşmez normal şartlarda.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    5ghz destekleyen cihaz yok bende.2.4ghz den bağlanıyorum.Evet bir 70-80 veremez stabil olmaz fakat 25-45 arası verebilir bildiğim kadarıyla.Bundan 1yıl öncesinde kullandığım internette aynıydı ve aynı iss.25mbps alıyordum ve o zamanlar en fazla 3-4 kez aramışımdır hızım düştü düye müş. hiz.Ne oldu da şimdi 10-15 almaya başladım.Kanal değiştiriyorum düzeliyor sonra geri eski haline dönüyor internet.Açıklamanızın üstüne bakarsanız detaylı bir açıklama yaptım orada.
    çihaz ömrünü tamamlamış zaten ucuz kısa ömürlü cihazlar, v2 cihazla değişim isteyin kutulu sifir olsun cihaz sn kutu daki sn kontrol edin cihazda çizik filan olmasın; başkasından söktükleri veya iptal iade edilen çıkan cihazları temizleyip değişime getiriyorlar çoğu zaman uyanık olun.
  • zaq999 kullanıcısına yanıt
    Modem ZTE modem.Alet çantasının içinden kutusuz bir şekilde çıkardı taktı cihazı.Zaten üzerinde cizik var.Dedim bir sıkıntı olur mu kutusuz getirdiniz dedim.Kutudan çıkarıp koydum dedi çantaya.Zaten orda bir güvenmedim.Olmadı kutulu isteyecem hiç açılmamış böyle olmaz bu iş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    aynı sorunu huawei hg255s cihazında yaşıyordum bağır çağır zte h267a ile değiştirttim ama faturaya 50 tl çıkartmışlar getirdikleri modem v1 sıfır modemdi şuan sorunsuz kullanıyorum size önerim modemin arkasındaki reset yerine kürdan gibi birşey sokun 6 sn basılı tutun kanalı 13 yapın umarım sorununuza çözüm olur
  • Kanal 13 yapıyorum yüksek hızlarda alıyorum 1 saat filan.Ondan sonra düşüşler ola ola 20lere geriliyor.Müşteri hizmetlerine diyorum onlarda biz sadece kablolu için yüksek hız garantisi veriyoruz diyor.Anlamadım gitti ne yapayım çözemedim.
  • quote:

Stabil nasıl bir hız alabilirim hiçbir fikrim yok.Bundan 1 sene öncesinde 25mbps internetimde 25mbps altına düşmeyen internet son 2-3 aydır bana çile çektiriyor.100mbps den 10-15 lerde sürünüyor.2.4ghz den girdiğinizden dolayı bunlar normaldir olur dedi gelen ekip.Baya normalmiş 10-15mbps lere düşmek.10-15 alıyorum neresi normal sen söyle onu yapayım yazık değil mi ödediğim paraya.Onu arayıp söyleyin yapabilecek birşeyim yok diyor kimi arayacam artık ben superonline ı arıyorum o bana ekip yolluyor ekip benim yapabileceğim birşey yok bunlar normal modem değiştirmişim ne yapabilirim diyor.SÖYLEYİN ARKADAŞLAR BEN NE YAPAYIM?1 SENE ÖNCESİNE KADAR STABİL ALDIĞIM HIZLAR NERELERDE ŞİMDİ?10 15 NEDİR YA AKŞAM AKŞAM GERİLDİM
    benzer durumu bende yaşamaya başladım. modemi 2 senedir kullanıyorum.

oturduğum ev dublex ve TP link'in prize takılan wifi güçlendiricisini kullanıyorum modemin olmadığı diğer katta.

ilk zamanlarda Tp link ile modemden gelen hızı neredeyse kayıpsız alıyordum ve modemi açıp kapatmama gerek kalmıyordu yada wifi kanalı değiştirmeme vs.

şimdi 2-3 günde bir Tp link ile bağlanan babam hız düştüğünü söylüyor bir şey seyredemediğini dile getiriyor. az öncede yazdı gittim baktım speedtest yaptım 1-2 mbps alıyordu cidden.

bunu çok sık yaşamaya başladık son zamanlarda. acaba wifi ömrü cidden 2 sene sonunda bitiyor mu bu cihazların?

şimdi modemi açıp kapadım tekrar kabul edilebilir hızları görmeye başladı, kanal otomatikte.

derdi ne anlamıyorum cidden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 12 Mart 2020; 21:18:9 >

• Bende Zte H267A var. v2 dediğiniz cihaz farklı bir cihaz mı yoksa mevcut cihazın yazılımının güncellenmiş halimi?
  • merhaba arkadaşlar.

bu modemi yeni kullanmaya başladım şöyle bir sorun yaşıyorum, kablosuz yazıcım var eski modemde kurduğumda yerel ip 192.168.0.17 olarak atanmıştı ve o ip ye başka bir cihaz bağlanmıyordu ama bu modemde bu ip yi kafasına göre bağlanan cihazlara verdiğinde yazıcım ağa bağlanamıyor, modem ayarlarından 192.168.0.17 hangi cihazsa o cihazın wifi sinin kapatıp yazıcıyı tekrar açıp kapatıyorum öye bağlanıyor.

bu modemde ip atama tarzı bir ayar var mı bakındım bulamadım bilgisi olan var mıdır? teşekkür ederim
  • vodafone bana bu modemi bağlamıştı, dün itibariyle kurtuldum bundan. elimde boşta bir hg255s vardı, geçici olarak taktım.

artık kopma yaşamıyorum, wi-fi'dan daha yüksek hız alabiliyorum. gereksiz bağlantı sıkıntılarından kurtuldum.

hg255s'in de root şifresini rahatça aldım, istediğim ayarı çekiyorum modeme. uzaktan yönetimi de kapattım, oh mis.

• quote:

Orijinalden alıntı: eneskaanb

merhaba arkadaşlar.

bu modemi yeni kullanmaya başladım şöyle bir sorun yaşıyorum, kablosuz yazıcım var eski modemde kurduğumda yerel ip 192.168.0.17 olarak atanmıştı ve o ip ye başka bir cihaz bağlanmıyordu ama bu modemde bu ip yi kafasına göre bağlanan cihazlara verdiğinde yazıcım ağa bağlanamıyor, modem ayarlarından 192.168.0.17 hangi cihazsa o cihazın wifi sinin kapatıp yazıcıyı tekrar açıp kapatıyorum öye bağlanıyor.

bu modemde ip atama tarzı bir ayar var mı bakındım bulamadım bilgisi olan var mıdır? teşekkür ederim
    MAC-IP Rezervasyon bölümünden yapılıyor.

ZTE H267A Modem

• Şifreyi nasıl aldınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Tommy Shelby

Şifreyi nasıl aldınız
    Vodafone Net kullanıyorum. Şifreyi Vodafone Yanımda uygulamasından bile anında alabiliyorum. Superonline'daki gibi gereksiz uğraşlar yok.

• Tommy Shelby kullanıcısına yanıt
    root şifresinden bahsediyorsanız, wan bağlantısını kesip modeme reset atın. wan kablosunu tekrar bağlamadan "Root" (R büyük) kullanıcı adı ve "fbr_2015_Hua" şifresiyle giriş yapın. Daha sonra da Root şifresini değiştirin. Sonra WAN bağlayabilirsiniz. Internet sekmesinde WAN_INTERNET'i düzenleyip TR_069 protokolünü de kapatmıştım ben.

• Aynen wan şifresini diyorum. Vodafone mesajla yolluyor mu şifreyi

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.