Şimdi Ara

ZTE H267A Modem (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.402
Cevap
55
Favori
301.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drwolf1

“Cmd” açıp şu komutu yazip “ping 192.168.1.1 -n 200” yazıp en altin ekran goruntusunu paylasirmisiniz?
    Hocam gerek kalmadı. Sinyal arttırıcıdan ethernet kablosu çekerek kasaya taktım. Ping sabitlendi sayılır.
    Ama kablosuz bağlantı ile sorun devam edecektir.
  • Virtualbox ile zte h267a modelinin şifresini elde ettim fakat şu anda kendi modemimi bağlayamıyorum.

pppoe ve mac clonlama işlemlerini tamamlamama rağmen santralden sinyal alamıyorum.

Kendi cihazım tplink archer d2, evdeki internet altyapısıda FTTB, yani eve kadar cat5 kablosu geliyor, bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı?
  • Meissner kullanıcısına yanıt
    Tekrar bilgi verdiginiz icin tesekkurler. Boylece sorunun yine ROUTERdan kaynakli oldugu anlasilmis oldu. Yani hiç oyle sorunu superonline altyapi- yurt disi cikislarinda aramaya gerek yok. Ve routeri savunacagim diye insanlari yanlis yonlendirmeyede gerek yok. Sorunu bu sekilde cozmeniz akillica olmus cunku solun elinde SAGLAM ROUTER YOK...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu routerın dns ayarlarına güvenilmemeli. Routera iki farklı dns de girseniz router üçüncü dns olarak kendini veriyor ve daha nadir de olsa türk telekom dnsleri kullanılmış oluyor. Reklam engellemek için pihole kullanıyorum ve bu yüzden reklamlar bazen engellenmiyor. Cihazlara mecbur elle dns girmek zorunda kaldım.

ZTE H267A Modem

http://dnsleak.com/ gibi sitelerde sadece kendi girdiğiniz dns mi yoksa başka dns de kullanılıyor mu bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaan__ -- 7 Eylül 2019; 17:34:28 >

• Kaan__ K kullanıcısına yanıt
    modem local network için yapıyor olabilir
  • Tam olarak anlamadım ne demek istediğini ama başka routerda ne girdiysem onu atıyordu. Ortada bir sorun var, ISP DNS ayarı kapalı olduğu halde yine de onu atıyor.
  • Hg255'e kıyasla nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 4 Ekim 2019; 19:46:13 >

• @cohannan Ben milleni kullandığım için şifreyi biliyordum zaten ama bu firmware ile daha önce olmayan QOS gibi birçok özellik geldi. Teşekkürler.

Maalesef hala üçüncü dns olarak kendini atıyor ve bilgisayar arada türk telekom dnslerini kullanıyor. Kendim atamaya devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaan__ -- 13 Eylül 2019; 4:43:16 >
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Elinize sağlık...
    Bu firmware ile telefonu çalıştırma şansımız var mı? VoIP ayarlarını otomatik alıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

Bu firmware ile telefonu çalıştırma şansımız var mı? VoIP ayarlarını otomatik alıyor mu?
    Hayır daha öncesinde SIP bilgilerini bulmanız lazım. SIP sunucu adresi: xdsl1.ims.superonline.com

Pppoe sunucusu gibi bir sip sunucusu kurulup denenebilir, sip için baglantının gercekleşmesi gerekebilir. Bunun için de sandbox uzerindeki pppoe dogru kullanıcı adı ve şifre ile yapılandırılıp, ardından sunucu ip'si oğrenilir. Bu ip adresi kullanilarak bir sandbox daha oluşturulup, bunda da sip server çalıştırılıp logları incelenebilir. Belki kullanıcı adı ve şifreyi açık bir sekilde öğrenmek mümkün olabilir. Bunun dışında paket dinleyici ile de trafik incelenip bu bilgiler elde edilebilir. Tüm bunları yaptıktan sonra md5 olması da muhtemel. O yüzden şimdilik telefon hizmetini kullanmak isteyenlerin yüklememesi daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 13 Eylül 2019; 16:48:23 >

güzel anlatım olmuş hocam elinize sağlık

superonline ve o2 firmware arasındaki farkları zamanında belirtmiştim okuyamayan arkadaşlar için:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138329503
    Çok teşekkürler ugraşlarınız için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam selamlar,

o2 şirketinin yazılımı sanırım bu.

Bununla birlikte internet ve tvplus+ çalıştığını anladım anlatımından. Peki VoIp çalışıyor mu?
  • Üstte uzunca cevabı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 17 Eylül 2019; 14:42:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar öncelikle merhaba.
    ZTE modeme geçeli kısa bir süre oldu ama evdeki wifi ağına bağlı akıllı cihazlarıma (kamera, robot süpürge, wifi router vs.) evin dışında olduğumda bağlanamıyorum.
    Huawei de böyle bir sorun yoktu ama ZTE ye geçtiğimden beri akıllı cihazlarıma sadece evde aynı wifi üzerinden bağlanabiliyorum. dışarıda olduğumda telefonumun internetinden veya başka bir ağdan evdeki cihazlarıma bağlanamıyorum. çok can sıkıcı bir sorun bunu aşan oldumu? bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ateon1 -- 17 Eylül 2019; 17:6:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

Bende 2 band açık olunca 5 ghz kopma yapıyor.Bende komple 2.4 ghz'i kapattım zaten 5 ghz desteği olmayan bir pc var evde oda ethernet ile bağlı.
    aynı sorun bende de var. iki band açıkken 5Ghz kopuyor arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: enorton

aynı sorun bende de var. iki band açıkken 5Ghz kopuyor arada

Alıntıları Göster
    Bu sorunu 1 aydır bende yaşıyorum. Bugün modemi değiştirmelerini rica ettim, gelen modem yeni donanım versiyonlu fakat Dect özelliği kaldırılmış. Şimdi eski seri buldurmaya çalışıyorum.

quote:

Aygıt Türü ZXHN H267A V1.0
    Aygıt Seri No. *******
    Donanım Versiyonu V1.0.8
    Yazılım Versiyonu V1.0.1_TRT21
    Ön Yükleme Versiyonu V1.0.2

• FaTeeH kullanıcısına yanıt
    Peki yeni modemde aynı sorun var mı? 5G kopuyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.