Şimdi Ara

★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.715
Cevap
41
Favori
250.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu telefonu bekliyorum ama 1500TL üstüne çıkarsa başka seçeneklere yöneleceğim. Fotoğraf ve ses kalitesi çok iyiymiş
  • Arkadaşlar donanımhaber editörlerinden Erdi Özüağ’ın firma yetkililerinden elde ettiği bilgilere göre Ekim ayı içerisinde 2000 TL'nin altında satışa sunulacak.Şahsi fikrim çok rahat alınır.

+ Malzeme kalitesi,işçilik ve tasarım
    + Şuan piyasadaki en iyi sese sahip telefon (Bize bakan çift hoparlör)
    + Kamerası incelemelere göre çok olumlu 20 MP'in hakkını vermişler
    + Direk 64 GB hafızadan başlaması
    + USB 3.1

Bence almak için gayet yeterli sebepler bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZTE Axon 7

Arkadaşlar donanımhaber editörlerinden Erdi Özüağ’ın firma yetkililerinden elde ettiği bilgilere göre Ekim ayı içerisinde 2000 TL'nin altında satışa sunulacak.Şahsi fikrim çok rahat alınır.

+ Malzeme kalitesi,işçilik ve tasarım
    + Şuan piyasadaki en iyi sese sahip telefon (Bize bakan çift hoparlör)
    + Kamerası incelemelere göre çok olumlu 20 MP'in hakkını vermişler
    + Direk 64 GB hafızadan başlaması
    + USB 3.1

Bence almak için gayet yeterli sebepler bunlar.

1000-1500 lira arası axon 7 nin biraz kırpılmışı bir model olsaydı oda çok güzel olabilirdi. İnsanlar için f/p telefonu sınrı 1500 tl civarında. Aslında 2000 altı fiyat bu telefon için iyi olurduda ekime kadar beklemekte kolay değil...

Hayırlısı olsun piyasaya her türlü renk katar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzel cihaz olmuş takip edeceğim

• Takipteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beklenecek bir cihaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hak veriyorum.Marka olarak pek popüler olmayışından dolayı biraz daha uygun fiyata satılabilirdi.Yada dediğin gibi Snapdragon 652'li kırpılmış versiyonu olabilirdi.Sonuçta para kolay kazanılmıyor.Ama şöyle birşey varki rakiplerinden eksik kalır bir özelliği yok.Hatta artısı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZTE Axon 7 -- 4 Eylül 2016; 11:07:23 >
  • Paranın kolay kazanılması değil konu arkadaşlar.

Bu cihazların üretimden çıktıktan sonraki ilk satış fiyatları zaten en az %40-50 kar oranı dahil ediliyor. Sürekli üst üste binen aracılar nedeniyle zaten mevcut kâr oranının üstüne tekrar tekrar ekleniyor.
    Ee bir de şu gerçek var ki distribütör tutup üreticiden parekende satış rakamından almıyor. Ülkelerarası ticaret anlaşmalarında belirlenen düşük vergi avantajıyla ve toplu satın alım yaptığı için çok çok daha uyguna geliyor. Zaten parekende satıştaki kâr oranı %50'yse toptanda %20-25 belki daha da aşağıya düşüyor. Yani dağıtıcı firma zaten çok daha uyguna alıyor. Nihayetinde bu distribütörün mantığı, ne kadar tutturursa o kadar fazla kâr edecek. Piyasada belirli bir fiyat çizgisi var. Bu çizgi yukarı çıktıkça kalite artıyor gibi bir tüketici algısı oluşturuldu. Dolayısıyla siz en iyi ürünü en düşük fiyattan satamazsınız çünkü nihai tüketici bunun farkına varamaz. Bunların hepsi pazarlama stratejisine dahildir. Sanmayın ki adamlar para kolay kazanılmıyor, ederi bu değil, muadillerinden çok üstün diye düşünüyorlar... Hedef tüketici kitlelerine göre dağıtım fiyatını belirlerler.

Tüm cihazlar donanım olarak, yazılım olarak, özellik olarak birbirlerinden çokça ayrılabilirler. Ama üretim maliyeti olarak hepsi birbirine çok yakındır, çok yakın aralıklarda üretilirler. Nihai farkı ise kurumsal yönetim olarak oluştururlar.

Türkiye'deki fiyatların bu kadar yüksek seviyede olmasının nedeni:
    VERGİ + DİSTRİBÜTÖR KAZIĞI + TÜKETİM ALIŞKANLIĞIDIR. UNUTMAYINIZ Kİ BU COĞRAFYA ÜRETMEK İÇİN DEĞİL TÜKETMEK İÇİN PLANLANMIŞTIR.

Axon 7 konusunda ise 1300-1500 TL arası gelirse almayı düşünüyorum.

• Bu kadar yazından sonra 1300-1500 TL arası geleceğini düşünüyormusun? Hayır yani açıklaman ile sondaki yazdığın birbiriyle bağdaşmıyorda o yüzden dedim.Yoksa amacım tartışma çıkarmak değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZTE Axon 7 -- 4 Eylül 2016; 15:55:10 >
  • 1300-1500 değilde 1700-1800 gibi bir fiyat olsa çok iyi olurdu. Umarım 2000 altı diyipte 1999 olmaz fiyatı.
  • quote:

Bu kadar yazından sonra 1300-1500 TL arası geleceğini düşünüyormusun? Hayır yani açıklaman ile sondaki yazdığın birbiriyle bağdaşmıyorda o yüzden dedim.Yoksa amacım tartışma çıkarmak değil.

ZTE'nin izleyeceği stratejiye bağlı. Şuanda Blade 7 modeli gayet uygun fiyata satılıyor, bu neden satılmasın?

Tuzum kuru. Tek bir seçeneğe takılmıyorum. Bu olmazsa başkası olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Insider

quote:

Bu kadar yazından sonra 1300-1500 TL arası geleceğini düşünüyormusun? Hayır yani açıklaman ile sondaki yazdığın birbiriyle bağdaşmıyorda o yüzden dedim.Yoksa amacım tartışma çıkarmak değil.

ZTE'nin izleyeceği stratejiye bağlı. Şuanda Blade 7 modeli gayet uygun fiyata satılıyor, bu neden satılmasın?

Tuzum kuru. Tek bir seçeneğe takılmıyorum. Bu olmazsa başkası olur.

Arkadaşım bu fiyata başka seçenekler neler soylersen bizde öğrenelim?

• emurat E kullanıcısına yanıt
    Fiyata göre mi, ihtiyaca göre mi seçenek soruyorsun? Bu f/p olan bir sürü cihaz var, senin beklentin nedir?

Cep telefonu tavsiye bölümüne göz atabilirsin.
  • Arkadaşım bu cihaz seviyesinde seçenekler var dedin ya onu sordum Sd820 li 2000 tl alti garantili cihaz.

• emurat E kullanıcısına yanıt
    sd820 olarak bildiğim kadarıyla mi5 haricinde yok. Sd820 haricinde benzer performans verebilecek Huawei, Lenovo ve Asus'un modellerine bakabilirsin. Huawei honour 8 gelecek, Lenovo p2 gelecek, Asus zenfone 3 gelecek...

İlla Sd820 diye takılıp kalmak biraz 20 sene önceki "seninbilgisayarkaççigobayt" "oooçokçikobaytiyiymiş"'e benziyor.

Benim için fotoğraf, ses ve kasa kalitesi kriterleri önemli. Gerisinde 820 olmuş, 650 olmuş, 3gb ram olmuş yok 6gb ram olmuş.... Sonradan üzülmemek için bu rakamların arkasındaki gerçek verilere bakmak lazım. Onun için hangi rakamı değil neyi aradığını bilmek lazım.

@emurat illa ki 820'li cihaz arıyorsan bunun veya Mi5'in haricinde biraz zor bulursun. İstersen her yerde 2000tl P9 var.
  • Arkadaşlar s5 ten yeni bir telefona geçeceğim aklım hep huawei mate 8 de idi o da mükemmel bir telefon ta ki zte axon 7 yi görene kadar.acaba 6gb lık versiyon tr ye gelir mi gelirse bekleyip alacağım telefonu çok beğendim diğer bir aklımdaki telefon ise zenfone 3 deluxe oda tahminim axon 7 ile birlikte tr ye giriş yapacak ama axon 7 önceliğim olacak gibi.Huawei mate 8 su an 1900 tl özellikleri axon 7 ye yakın incelemelerde beğenilmiş malzeme kalitesi işlemcisi özellikleri ekran kasa oranı süper sizce alayım mı axon 7 yi bekleyeyim mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakankabaoglu

Arkadaşlar s5 ten yeni bir telefona geçeceğim aklım hep huawei mate 8 de idi o da mükemmel bir telefon ta ki zte axon 7 yi görene kadar.acaba 6gb lık versiyon tr ye gelir mi gelirse bekleyip alacağım telefonu çok beğendim diğer bir aklımdaki telefon ise zenfone 3 deluxe oda tahminim axon 7 ile birlikte tr ye giriş yapacak ama axon 7 önceliğim olacak gibi.Huawei mate 8 su an 1900 tl özellikleri axon 7 ye yakın incelemelerde beğenilmiş malzeme kalitesi işlemcisi özellikleri ekran kasa oranı süper sizce alayım mı axon 7 yi bekleyeyim mi?

Sadece axon 7 için değil alcateli, asusu, vs. si yeni modeller gelecek.

Şu anda güncel f/p telefonları sınırlı yada yan problemler var. Seçenek genişlerse seçimler daha iyi olabilir. Acelen yoksa bekleyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakankabaoglu

Arkadaşlar s5 ten yeni bir telefona geçeceğim aklım hep huawei mate 8 de idi o da mükemmel bir telefon ta ki zte axon 7 yi görene kadar.acaba 6gb lık versiyon tr ye gelir mi gelirse bekleyip alacağım telefonu çok beğendim diğer bir aklımdaki telefon ise zenfone 3 deluxe oda tahminim axon 7 ile birlikte tr ye giriş yapacak ama axon 7 önceliğim olacak gibi.Huawei mate 8 su an 1900 tl özellikleri axon 7 ye yakın incelemelerde beğenilmiş malzeme kalitesi işlemcisi özellikleri ekran kasa oranı süper sizce alayım mı axon 7 yi bekleyeyim mi?

Bence ZTE Axon 7 almalısın.Mobil tarafta Snapdragon 820'den daha fazlasına gerek olduğunu düşünmüyorum.Sadece işlemci seni 3 yıl götürür.Bunun yanında mükemmel hoparlör ve kulaklık ses çıkışlı bir cihaza sahip olucaksın.Kamerasıda keza gayet iyi.6 GB Ramli / 128 GB Hafızalı versiyonu ülkemize gelmiycek.Zaten 6 GB rame ihtiyacında yok.Sonuçta GTA V açıp oynamıycaksın.Huawei Mate 8 konusunada gelirsek bu saatten sonra alınmaz.Ha P9 deseydin belki bir nebze hak verebilirdim.Asus Zenfone 3 Deluxeta çok iyi telefon.Hatta Axon 7'den bi tık daha üstün.Senin tercihin onuda alabilirsin.

• ZTE Axon 7 Z kullanıcısına yanıt
    Asus Zenfone 3 Delux Ne olarak daha üstün? Ses kalitesi değil fotoğraf kalitesi değil?

• Arkadaşım Sd820 yi Adreno 530 u bi arastir istersen buna yaklasan mobil bir gpu yok şimdilik dünyada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 4 Eylül 2016; 19:19:53 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.