Şimdi Ara

ZOTAC GTS 250 GÜÇ KABLOSU SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bugun zotac gts 250 eco ekran karti aldım fakat guc kablolarını baglıyamadım bende o giriş yerleri yok psu da ne yapmam lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: yittix

Beyler bugun zotac gts 250 eco ekran karti aldım fakat guc kablolarını baglıyamadım bende o giriş yerleri yok psu da ne yapmam lazım

Kartın kutusundan, 6 pinden molekse çeviren aparat çıkmadı mı? Çıkmadıysa ortalama bir pc tamircisinde 3-5 liraya bulursun o parçadan. Hatta Ankara'da isen gel yarın benden al. Para pulda istemez hani.
  • Güç bağlantı girişi 1 adet 6 pin mi?
    Kutu içeriğinden gerekli dönüştürücü kablonun çıkmış olması lazım

PSU'dan çıkan 2 adet molex kablosunu dönüştürücü kablonun girişlerine tak, diğer ucunu da ekran kartına tak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Vayvalak -- 12 Mayıs 2010; 18:02:32 >
  • 2 molexide tak
  • cok tsk musavir ama mersindeyim psu kablolarında ole bı gırıs yok yani psuda ole bi giris yok 1adet cif taraflı kablo cıktı kutudan 1tarafı 8 pınlı dıer tarafı 2 tane 6 gırıslı kablo bunları baglıyamıyom psu ya bende normal guc çikişlari var bunlarada baglanmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yittix -- 12 Mayıs 2010; 20:25:33 >
  • quote:

yaw psu kablolarında ole bı gırıs yokkiyani psuda ole bi giris yok 1adet cif taraflı kablo cıktı kutudan 1tarafı 8 pınlı dıer tarafı 2 tane 6 gırıslı kablo bunları baglıyamıyom psu ya

Nasıl yani?

O molekslerin bağlanamadığı bir PSU tahayyül edemiyorum. O Çıkan Kablonun ucundaki molekslerden birini PSU nun boştaki molekslerinden birine takacaksın, diğer siyah olan tırnaklı ucuda ekran kartına takacaksın.
  • bu farklı bı gırıs normal degıl anlamadım bende sanirim kullanamiycam sanirim karti normal molex gırısler degıl kare seklınde eco modelı bu zotac gts 250 eco

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yittix -- 12 Mayıs 2010; 20:29:59 >
  • quote:

bu farklı bı gırıs normal degıl anlamadım bende sanirim kullanamiycam sanirim karti normal molex gırısler degıl kare seklınde eco modelı bu zotac gts 250 eco

O aparatın bi resmini eklermisin? İnan acayip merak ettim.
  • Şimdi zotac ın sitesinden baktım. Adi herifler "eco" karta 8 pin güç girişi koymuş bide utanmadan 6 pinden 8 pine çevirici adaptör koymuşlar kutuya.

Hocam PC cilere bak moleksten 8 pine çeviren aparatlar vardır. Onlardan al bir tane.
  • MOLEKS NEDIR nasıl bı kablo almam gerek ne yapmam lazım ben psu da normal guc kablıları var onlara olmuo ama ben kasanın ıcıne tekrar 1 bakam belkı gozumden kacmıstır
  • quote:

MOLEKS NEDIR nasıl bı kablo almam gerek ne yapmam lazım ben psu da normal guc kablıları var onlara olmuo ama ben kasanın ıcıne tekrar 1 bakam belkı gozumden kacmıstır

Bak aşağıdaki resimdeki parçöadan arayacaksın.

• Hocam aynından bende aldım molex çıkıyor kutudan arkadaş anlatamamış Psu sunda molex takacak baglantı yok benim Psu dada olmadıgı gibi.

Kart eco ama iyi oc oluyor benden söylemesi.Sadece saat hızları düşürülmüş.
  • cok tesekkurler musavir hemen bu parcadan alayım ins bulabilirim chris brown sendemı bu molexden kullanıorsun gosterdıgınden musavırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yittix -- 12 Mayıs 2010; 21:24:00 >
  • burada var aradığınız koblo ama alırken genede telefon açıp sorun yanlışlık olmasın

http://www.oemci.com/urundetay-s-link-sl-448-15cm-4pf8pm-power-cevirici-110-2446.aspx

kartla beraber gelen kablo ise şu olmalı:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (((TeAcHeR))) -- 12 Mayıs 2010; 20:08:05 >

• 2. resimdeki geliyor zaten Kart ile beraber. Onu psu ya baglayamıyor arkadaş ben gibi.
    Psu kaldırıyor ise , çözümü max. 5 TL
  • nasıl kaldırıyorsa anlamadım psum coolermaster real power 450 watt kaldırmazmı bu
  • quote:

nasıl kaldırıyorsa anlamadım psum coolermaster real power 450 watt kaldırmazmı bu

Senin PSu ile ilgili herhangi 1 sıkıntın yok sadece molex'le ilgili sıkıntın var o'da zotac'ın dengesizliğin'den kaynaklı (Başka üreticiler bu kartın normaline 6 pin giriş koyarken, bu dangalaklar eco modeline 8 pin koymuş,) sen o çevirici aparatı bulabilirsen rahatlık'la takar kullanırsın kartı.
  • beyler bısı daha sorcam kartın yanında bı kablo daha geldı ses kablosu sanırım onu takmasam bı sorun olurmu nereye takacagımı bulamadımda
  • quote:

beyler bısı daha sorcam kartın yanında bı kablo daha geldı ses kablosu sanırım onu takmasam bı sorun olurmu nereye takacagımı bulamadımda

Hiç 1 sorun olmaz.
    Monitöründe Speaker varsa kullanıyorsan ve VGA'nı HDMI çıkışı ile monitöre bağlıyorsan, bahsettiğin o kablo ile ses kartından VGA'ya aktardığın sesi monitör üzerindeki hoperlörlere veriyorsun, yani o kablo VGA üzerinden HDMI çıkışı sayesinde monitöre görüntü ve sesi aynı anda göndermeye yarıyor. monitörünü DVI yada VGA çıkışı ile lkullanıyorsa veya monitöründe ses çıkışı yok ise kullanılan 1 kablo değildir, diğer şekilde'de zaten isteğe bağlı olarak kullanılır, zorunluluğu yok bu sebeple kullanıp kullanmaman sorun yatarmaz.

• bu güç kablosuun siyah 6 delikli tarafını ekran kartına taktım ama kablonun diğer ucunda iki tane 4 der delikli güç girişi var ..bunların tekini bağlamak yeterlimi ?çünki psu da boşta yanlızca 1 tane güç çıkışı kalmış tekini bağlamak yeterli değil ise ..diğer ucu nereye bağlayacağım?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.