Şimdi Ara

zotac gts 250 eco fan sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar zotac gts 250 eco aldım herşeyi açıyor oynatıyor fakat bir sorunum var kart boştayken 57-60c civarı netten fan aradım ama uyumlu fan ya bulamadım yada gts 250 ve gts 250 eco tasarımı aynı yani demek istediğim bulduğum fanda misal arctic cooling twin turboda gts 250 yazıyor acaba gts 250 ECO ya uyarmı yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neoteam2 -- 28 Ocak 2012; 23:32:16 >

• 2. el almadıysanız gidin başka bir ekran kartı ile değiştirin gün geçmeden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evil_Miyu

2. el almadıysanız gidin başka bir ekran kartı ile değiştirin gün geçmeden.

anlıyamadım peki neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neoteam2

quote:

anlıyamadım peki neden?

Yükteyken vermesi gereken ısıyı boşta veriyorda ondan.Sıfır aldıysanız değiştirin 2. el aldıysanız fanını temizleyin ve yeni termal macun sürün.Bunları denedikten sonra hala ısı yüksek ise başka bir fan satın alabilirsiniz illa o kartı kullanıcam diyorsanız.
  • quote:

quote:

quote:

anlıyamadım peki neden?

Yükteyken vermesi gereken ısıyı boşta veriyorda ondan.Sıfır aldıysanız değiştirin 2. el aldıysanız fanını temizleyin ve yeni termal macun sürün.Bunları denedikten sonra hala ısı yüksek ise başka bir fan satın alabilirsiniz illa o kartı kullanıcam diyorsanız.

şuan için bunda kalıcam;) ya dikkatimi çekti bu ekran kartına uyumlu fan pek bulamadım bi kaç tanesinde gts 250 için uygundur diyor ama benimki gts 250 eco uyarmı acaba??

• quote:

quote:

quote:

quote:

anlıyamadım peki neden?

şuan için bunda kalıcam;) ya dikkatimi çekti bu ekran kartına uyumlu fan pek bulamadım bi kaç tanesinde gts 250 için uygundur diyor ama benimki gts 250 eco uyarmı acaba??

Muhtemelen fan uyacaktır ama boşu boşuna masraf çıkartmayın.İlk önce termal macun sürün.Bana termal macununda sorun var gibi geldi fan normal dönüyorsa.

• hmm olabilir netten bakıyım teşekkürler
  • Hocam ekran kartını sıfırmı aldın?Sıfır aldıysan ne kadara aldın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebo

Hocam ekran kartını sıfırmı aldın?Sıfır aldıysan ne kadara aldın?

250 tlye aldım karsta sıfır
  • Hemen iade yapın hemen.Adamlar ellerinde kalan stock malları eritiyorlar ve utanmadan 250 tl gibi bir fiyata satıyorlar o kartı.

Onun yerinede 20 tl daha ekleyip şu kartı alın.

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/zotac-zt-50401-10l-gtx550-ti-gddr5-1gb-192bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=53345

Bununla çok daha iyi performans alırsınız.Bu GTX550 Tİ nerdeyse 2 kat daha performanslı GTX250'ye oranla.Ayrıca daha az ısınır ve daha az güç çeker.Ayrıca DX11 gibi bir özelliği olmasıda cabası.

• valla hocam pek iade şansım yok geçen sene almıştım ama şuan satmak istesem kaça satarım acaba??
  • evet az önce zotactan cevap aldım naklen;
    Dear Sir,

The Nvidia card is designed to operate at high temperature. If the GPU temperature is 60oC, the card should be normal.

B.rgds
    Peter Tang

(Sevgili Efendim,

Nvidia kartınız yüksek sıcaklıkta çalışmak üzere tasarlanmıştır.GPU sıcaklığı 60 ° C ise, kart normal olmalıdır.

B.rgds
    Peter Tang)

ilginç bir şeyi çok es geçmişler ekran kartının bu kadar sıcak olması demek ve 80 derecelerde gezebilmesi demek kasa iç sıcaklığınında artması anlamına gelmezmi tamam o şekilde tasarlanmış ama kasa ekran kartına uyum sağlamazki ekran kartı kasaya uyar;)
  • Valla kart referans tasarım olduğu için sıcaklıklar normal.Endişe edicek bir durum yok , öte yandan ben kartı yeni aldığınızı düşündüğüm için öyle bir teklif yapmıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.