Şimdi Ara

Zotac AMP 8800GT 512MB video inceleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
0
Favori
33.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu inceleme çok iyi olmuş.. çoğu soru işaretini de cevapladı... sessizlik ısınma gibi... şimdi sıra atinin hamlesini beklemeye geldi.. 3000 serisini..
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

quote:

Orjinalden alıntı: labrodorit

Bunu neye dayanarak söylüyorsun?Ben voltajı artırarak bile 1ghzi zor gördüm.Gördüm dediğim crysise girişte ilk ekranı verip patlıyor kart.Sıcaklıklar 85 lerde olmasına rağmen tabi fan %60da.Olay soğutma değil yani.Kartın sınırları cok tepelerde değil.KİNC bu kartı 1000/1000de kullanıyor ancak o gidebileceği biryer olsa götürürdü bence.

quote:

HD2900 serisi yeterince sogutursanız 1300Mhz ye kadar gider, yeterki sogutun, Ama G801 ve G92 lerin ne kadar sogutursanız sogutun görecekleri max 950-960 bilemedin 1000Mhz dir...

Su anda 3D06 rekorunun sahibi olan HD2900XT, rekoru kıraraken 1230mhz hızında çalışıyordu... Açıp bakarsan görürsün...

Sen onu boşverde su 1Ghz yi nasıl gördün hava ile ondan bahset?

bunu senin anlaman bence zor

siz herseyi belli kaliplara hapsetmis durumdasiniz

adam voltaji arttirmis ve basbaya gormus

Boş boş konuşmayı ne çok seviyorsun sen?

1.0 Ghz hava sogutma ile IMKANSIZ!

Ama şöyle olur, Riva tunerden GPU yu 1000 e cekersin kaydet dersin. O kadar... Ama oyuna giremezsin, hiç bir şekilde en ufak test bile alamazsın... Eger siz buna 1000Mhz görmek diyorsanız (ki bu sizden beklenir) tamam... Bana göre 1000Mhz gördüm demek icin en azında 3D lerden birinin bitirilebilmesi gerekir. 3D bitiremeyen kart oyunda oynatamaz...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bunu neye dayanarak söylüyorsun?Ben voltajı artırarak bile 1ghzi zor gördüm.Gördüm dediğim crysise girişte ilk ekranı verip patlıyor kart.Sıcaklıklar 85 lerde olmasına rağmen tabi fan %60da.Olay soğutma değil yani.Kartın sınırları cok tepelerde değil.KİNC bu kartı 1000/1000de kullanıyor ancak o gidebileceği biryer olsa götürürdü bence.

quote:

HD2900 serisi yeterince sogutursanız 1300Mhz ye kadar gider, yeterki sogutun, Ama G801 ve G92 lerin ne kadar sogutursanız sogutun görecekleri max 950-960 bilemedin 1000Mhz dir...

Su anda 3D06 rekorunun sahibi olan HD2900XT, rekoru kıraraken 1230mhz hızında çalışıyordu... Açıp bakarsan görürsün...

Ama şöyle olur, Riva tunerden GPU yu 1000 e cekersin kaydet dersin. O kadar... Ama oyuna giremezsin, hiç bir şekilde en ufak test bile alamazsın... Eger siz buna 1000Mhz görmek diyorsanız (ki bu sizden beklenir) tamam... Bana göre 1000Mhz gördüm demek icin en azında 3D lerden birinin bitirilebilmesi gerekir. 3D bitiremeyen kart oyunda oynatamaz...

bak dostum adam ne yazmis dikkatini cekerim

1000 mhz cektim ama oyuna basladikdan bir muddet sonra kitleniyor yani stabil deil demis ama sicaklikla alakasi yok demis demekki verdigi voltaj 1000 mhz gormesine yeterli ama oyun oynamasina yeterli deil belkide kasmayan oyunlari oynabilir belli olmaz

ha sonucta cekmis mi evet cekmis

asil bos konusan sensin

• quote:

ama oyuna basladikdan bir muddet sonra kitleniyor yani stabil deil

Yani 1000Mhz de oyuna girmiş, hatta az da olsa oynamış...

Bende diyorumki hava sogutma ile oyunu açamaz bile...

Aksini iddia eden kanıtlayacak...
  • quote:

quote:

bu lafi daha once cok duyduk (bellek ler 2300 de calismaz demislerdi adam voltsuz calistirdi)
    adam kanitlarim dedi ama karsiliginda forumu terk edeceksiniz dedi

ve sonra osd acik video koydu

sonuc ne oldu unutuldu gitti sadece kanitlayamazsin diyenler .... oldu o kadar

aksam gelsin soylicem kendisine
    kanitlamasini rica etcem ha kendi ister kanitlar ister kanitlamaz kendi bilecegi is

• quote:

quote:

quote:

bu lafi daha once cok duyduk (bellek ler 2300 de calismaz demislerdi adam voltsuz calistirdi)
    adam kanitlarim dedi ama karsiliginda forumu terk edeceksiniz dedi

ve sonra osd acik video koydu

sonuc ne oldu unutuldu gitti sadece kanitlayamazsin diyenler .... oldu o kadar

aksam gelsin soylicem kendisine
    kanitlamasini rica etcem ha kendi ister kanitlar ister kanitlamaz kendi bilecegi is

Ben iddialıyım arkadaş... Hava sogutma ile o kart 1000Mhz de oyunu A-Ç-A-M-A-Z, nesine isterseniz iddiaya girerim... Girmezsenizde yok ben 1000mhz ye cıktım, cıkacaktım, sular kesildiydi anlamam...

• Anlamıyormusun yada tartışma çıksın da post yapayım diye mi düşünüyorsun merak halindeyim.Normal crysise girişte ekran kararıyor daha sonra hemen takılıyor yani oyuna girmiyor.Bu yazdığımı anlamak için normal düzeyde bir anlama kabiliyeti yeterli...Dediğim gibi oyuna girdim oynadım diye birşey yazmadım hayal gücün çok genişmiş senin.Ben orada 1ghz voltajla bile olmuyor 1300 nasıl oluyor cümleme destek için o cümleyi kurdum.Ya hakikaten anlamadın yada işte mevzu olsun post yapayım diye düşünüyorsun.Daha önce çok bana ithamda bulunup boynu bükük özür dileyen oldu.O yüzden yapamayacağım birşey soylemem.Zaten burada da ben 1ghz ile çalışıtırıp oynadım demedim.Anlıyor musun?

Edit:Kinc xtremesystemsda kartını 1000/1000 günlük kullandığını soyledi.Kendi postunda o yazıyor.1260 lar beni ilgilendirmez onlar ln2 olabilir ben günlük değerlere göre konuşuyorum.Zira oyun oynamak için budur önemli olan.

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labrodorit -- 1 Kasım 2007; 16:03:02 >

• İnceleme için teşekkürler ama belli hatalar olduğunu da belirtmeden edemeyeceğim; o müzikli kısımlar bence gereğinden uzun, bazı söyleniş hataları mevcut ve hakikatten de gereğinden kısa bir inceleme. Yani ne bileyim sadece güç tüketimi değil sıcaklık ve gürültü hakkında net (birimsel) bilgiler verilse, Bioshock gibi 3-4 oyun daha testlere eklense daha hoş olabilirmiş ama yine de teşekkürler. Bu arada eVGA'nın 700/2000 saat hızlarına sahip olan GT'sinin 50MHz de olsa shader hızında daha iyi olduğunu düşünürek oyunlarda daha fazla performans alınabileceğini hatırlatmak isterim.
  • İnceleme için teşekkürler
    Benim sorum bu kartı pci-e 2.0 desteği olmayan bir anakarta takarsak
    performans kaybı yaşarmıyız?
    Yoksa aynı mı olur hemen hemen?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cagann

İnceleme için teşekkürler ama belli hatalar olduğunu da belirtmeden edemeyeceğim; o müzikli kısımlar bence gereğinden uzun, bazı söyleniş hataları mevcut ve hakikatten de gereğinden kısa bir inceleme. Yani ne bileyim sadece güç tüketimi değil sıcaklık ve gürültü hakkında net (birimsel) bilgiler verilse, Bioshock gibi 3-4 oyun daha testlere eklense daha hoş olabilirmiş ama yine de teşekkürler. Bu arada eVGA'nın 700/2000 saat hızlarına sahip olan GT'sinin 50MHz de olsa shader hızında daha iyi olduğunu düşünürek oyunlarda daha fazla performans alınabileceğini hatırlatmak isterim.

cok haklisin

bu arada 50 mhz shader bin de 1-5 arasi performans getiricegi kanisindayim

• quote:

Anlamıyormusun yada tartışma çıksın da post yapayım diye mi düşünüyorsun merak halindeyim.Normal crysise girişte ekran kararıyor daha sonra hemen takılıyor yani oyuna girmiyor.Bu yazdığımı anlamak için normal düzeyde bir anlama kabiliyeti yeterli...Dediğim gibi oyuna girdim oynadım diye birşey yazmadım hayal gücün çok genişmiş senin.Ben orada 1ghz voltajla bile olmuyor 1300 nasıl oluyor cümleme destek için o cümleyi kurdum.Ya hakikaten anlamadın yada işte mevzu olsun post yapayım diye düşünüyorsun.Daha önce çok bana ithamda bulunup boynu bükük özür dileyen oldu.O yüzden yapamayacağım birşey soylemem.Zaten burada da ben 1ghz ile çalışıtırıp oynadım demedim.Anlıyor musun?

Edit:Kinc xtremesystemsda kartını 1000/1000 günlük kullandığını soyledi.Kendi postunda o yazıyor.1260 lar beni ilgilendirmez onlar ln2 olabilir ben günlük değerlere göre konuşuyorum.Zira oyun oynamak için budur önemli olan.

Ne post kasması birader? Ne alaka?

Ben "1000Mhz gördüm" cümlesinden en basitinden ufakda olsa bir test almayı anlarım... Yoksa Rivatunerde Gpu yu 1500Mhz yede götürsen gider... Hava sogutma ile voltajlı ya da voltajsız HD2900XT nin günlük kullanılabilecegi max deger. 840-850 civarıdır... Hadi cok ballı karta denk geldiniz diyelim 860Mhz olsun... Test amaçlı ise max 860-870 mhz olur... Hadi yine diyelimki cok ballı bir karta rastladınız 880-890Mhz olur... O da sadece test almak icin, oyun oynamak icin felan degil...

Su sogutma ile ise 950Mhz ye cıkılabilir diye düsünüyorum. Tabii ki voltaj vererek... 901 mhz yapan gördüm voltajsız... Kart idle de 46, load da 51 derece idi... Tahminen 950-960Mhz civarına gidebilir. Belkide biraz daha fazla olabilir...

Ancak hava sogutma ile 1000Mhz hayal degil.. Ben özellikle HD3870XT den hava sogutma ile 1000Mhz bekliyorum. Ne de olsa 55nm... Su sogutma ile ise de 1100-1200 aralıgında bir yerlere kadar cıkacaktır... En azından ben öyle umuyorum...

• 8800 gts nin hali içler acısı Bu kadar fark yemesine şaşırdım. Nvidia iyi işler çıkarıyor sp lerdeki artış çok değil ama bu 8800 gt çok fark atmış. Demek ki nvidia mimaride önemli düzeltmeler yapmış. Bu arada yeni çıkacak gts ler 65 nm mi olacak?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: cagann

İnceleme için teşekkürler ama belli hatalar olduğunu da belirtmeden edemeyeceğim; o müzikli kısımlar bence gereğinden uzun, bazı söyleniş hataları mevcut ve hakikatten de gereğinden kısa bir inceleme. Yani ne bileyim sadece güç tüketimi değil sıcaklık ve gürültü hakkında net (birimsel) bilgiler verilse, Bioshock gibi 3-4 oyun daha testlere eklense daha hoş olabilirmiş ama yine de teşekkürler. Bu arada eVGA'nın 700/2000 saat hızlarına sahip olan GT'sinin 50MHz de olsa shader hızında daha iyi olduğunu düşünürek oyunlarda daha fazla performans alınabileceğini hatırlatmak isterim.

cok haklisin

bu arada 50 mhz shader bin de 1-5 arasi performans getiricegi kanisindayim

• Benim dediğim laf oyunun siyah ekran açılıyor ve çakılıyor.Bundan bench almak biraz oynamak diye birşey çıkarıyorsan bundan ilerisi senin hayalgücün olur.

quote:

quote:

Anlamıyormusun yada tartışma çıksın da post yapayım diye mi düşünüyorsun merak halindeyim.Normal crysise girişte ekran kararıyor daha sonra hemen takılıyor yani oyuna girmiyor.Bu yazdığımı anlamak için normal düzeyde bir anlama kabiliyeti yeterli...Dediğim gibi oyuna girdim oynadım diye birşey yazmadım hayal gücün çok genişmiş senin.Ben orada 1ghz voltajla bile olmuyor 1300 nasıl oluyor cümleme destek için o cümleyi kurdum.Ya hakikaten anlamadın yada işte mevzu olsun post yapayım diye düşünüyorsun.Daha önce çok bana ithamda bulunup boynu bükük özür dileyen oldu.O yüzden yapamayacağım birşey soylemem.Zaten burada da ben 1ghz ile çalışıtırıp oynadım demedim.Anlıyor musun?

Ne post kasması birader? Ne alaka?

Ben "1000Mhz gördüm" cümlesinden en basitinden ufakda olsa bir test almayı anlarım... Yoksa Rivatunerde Gpu yu 1500Mhz yede götürsen gider... Hava sogutma ile voltajlı ya da voltajsız HD2900XT nin günlük kullanılabilecegi max deger. 840-850 civarıdır... Hadi cok ballı karta denk geldiniz diyelim 860Mhz olsun... Test amaçlı ise max 860-870 mhz olur... Hadi yine diyelimki cok ballı bir karta rastladınız 880-890Mhz olur... O da sadece test almak icin, oyun oynamak icin felan degil...

Su sogutma ile ise 950Mhz ye cıkılabilir diye düsünüyorum. Tabii ki voltaj vererek... 901 mhz yapan gördüm voltajsız... Kart idle de 46, load da 51 derece idi... Tahminen 950-960Mhz civarına gidebilir. Belkide biraz daha fazla olabilir...

Ancak hava sogutma ile 1000Mhz hayal degil.. Ben özellikle HD3870XT den hava sogutma ile 1000Mhz bekliyorum. Ne de olsa 55nm... Su sogutma ile ise de 1100-1200 aralıgında bir yerlere kadar cıkacaktır... En azından ben öyle umuyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labrodorit -- 1 Kasım 2007; 16:28:14 >

• quote:

Arkadaşım anlaşılan tartışma bu yüzden çıkış.Keşke oyuna başladıktan yerine oyuna girmeden ana menüde deseydin.Başladıktan dedikten sonra arkadaş heralde 3d uygulamasına tam geçiş yaptım ve 1ghz bir süre oynadın zannetmiş.Neyse lafı fazla uzatmayalımda bu sektör iyice çıldırmaya başladı önceden GTX top model di.Şimdiye bakın herşey arap çokrbasına döndü.Sıralama bozuldu.GTX tepe noktasında performasn verirken GTS-GT diye sıralanıyordu.Şimdi bir bakıyorsun GT-GTS geçmiş bir model çıkmış PRO XT yi geçiyor XTX kalktı XT var sadece artık.Ne güzel ad veriyordunuz ne oldu size.Milletin kafasını karıştırıyorsunuz.Şimdi bilmeyen adam GTS bir üst model diye gidecek onu alacak GT si olan adamda performansda onu havada karada katlayacak.Artık teknolojiye göre isim verme zamanları geldi.G92GT-RV680XT gibi.İllede bu karışık isimlerin içerisinden biz mi araştıracağız.Allahtan bu işin içindeyizde biliyoruz.Bilmeyenler yandı.

NVİDİA ATİ ATİ NVİDİA

NVİDİA-ATİ TÜKETİCİ.

• quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

@CoolnQuiet Hocam bu değerler testlerdeki değerlerin ortalaması mı?

Evet, toms'un yaptığı bütün testlerin ortalaması. Zaten yukarıya dikkat edersen, Averages yazıyor. Ortalamalar yani.
  • quote:

-Ancak hava sogutma ile 1000Mhz hayal degil..
    Hd3870Xt icin söylendi

quote:

-Ben iddialıyım arkadaş... Hava sogutma ile o kart 1000Mhz de oyunu A-Ç-A-M-A-Z, nesine isterseniz iddiaya girerim...
    HD2900 serisi icin söylendi...
  • tomshardware deki inceleme yeterince detaylı videodaki incelemelere bakıldığında 8800gts neredeyse ikiye katlanmış zaten 8800gtx ultra gösterilmemiş sadece videodaki incelemeye bakarak insanlar 8800gt nin bu katlama başarımı ile 8800gtx ultra yıda çok rahat sollayacağını düşünebilir. Şahsımca yanıltıcı ve oldukça kötü bir inceleme olmuş. (320mb -640mb arasındaki başarım farkını gözetmemek dx9-dx10 kıyaslaması yapmamak oyun yelpazesini fazlası ile kıstılı tutmak farklı çözünürlük kriterlerini göz ardı etmek vs.)
  • ilk incelemenin donanımhaber den gelmesi beni ve birçok dh üyesini sevindirdi.
    teşekkürler DH
  • tsk video icin galiba bana msi 8800gts 320mb sattırıp 8800gt aldırjaksını fanın ordakı isik cok hosuma gitti malesef 8800gtslere koymamıslar ve gt performans olarakta daha iyi gorunuyo gts den acaba gt gecmek mantıklımı ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.