Şimdi Ara

//// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU ////

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
9
Favori
18.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ZOPO C2 & ZP980 kullanıcıları için açılmış ana konudur..Diğer konular çok karışmış..Hepsini toparlayalım..

Telefonun Ortak Özellikleri:

Telefonun farklı modelleri var..Genel modeller bunlar..

Zopo C2 1 Gb ram 16 Gb rom
    Zopo C2 1 Gb ram 32Gb rom
    Zopo ZP 980 1/2 Gb ram 16 Gb rom
    Zopo ZP 980 1/2 Gb ram 32 Gb rom
    Zopo ZP 980 2 Gb ram 32Gb rom Upgraded..Bu modelde Gorilla Glass ekran var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNorth -- 3 Aralık 2013; 17:23:28 >

• ZOPO C2& ZP 980 ROOT,RECOVERY,DRİVER DOSYALAR

Driver Dosyaları
    ZOPO MTK6589 DRIVER İNDİR
    MT65xxUSB Driver İNDİR

Flash Tool Dosyaları
    Offical romları yüklemek için gerekli araç..
    FLASH TOOL İNDİR

ROOT'LAMA İŞLEMİ

Framaroot ile root yapmak

Framaroot v.1.5.3 indir
    http://mir.cr/VGUSMNJD

İndirdiğiniz Framaroot-1.6.1.apk dosyasını telefona yükleyin ve çalıştırın.Framaroot’ un ilk ekranında Superuser ya da SuperSu seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz. Daha sonra ise Yüzüklerin Efendisi Filminin kahramanları olan Sam, Frodo ve Aragorn seçeneklerinden birini seçin. Burada deneme yanılma metodunu kullanacağız. Resimlerde gördüğünüz gibi “Failed … Try another exploit if available” uyarısını gördüğünüzde başarısız sonuç aldığınızı ve başka bir seçenek denemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Olumlu sonuç aldığınızda ise “Success … Superuser and su binary installed. You have to reboot your device” mesajı ile karşılaşacaksınız. Yani aygıtınızı root etmiş oldunuz.

//// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU ////

Motochopper ile root yapmak.

Motochopper Türkçe İndir
    http://yadi.sk/d/QALIMyPcDjCKv
    Bu araç ile rootlamak için öncelikle telefonunuzu pcye usb kablosu ile bağlayın ve usb driverlarını yükleyin.Daha sonra indirdiğiniz Motochopper_Auto_Root-Turkce klasörü içindeki BENİ CALİSTİR.bat dosyasını çalıştırın ve Enter tuşuna basın.Program telefonunuzu otomatik olarak root'layacaktır..

DİKKAT! Telefonunuz rootlu değilse recovery kuramazsınız.Önce root işlemini yapın.

CWM Recovery..Menüler içinde dolaşmak ve işlem yapmak için genelde telefonun tuşları ile kullanılır..Dokunmatik versiyonlarıda vardır ama zopo için henüz çıkmamış sanırım..
    Örnek ekran görüntüsü:

TWPR Recovey.Bu recovery ise CWM ile aynı özelliklere sahiptir ve dokunmatik olarak kullanılır..
    Örnek ekran görüntüsü:

MIUI Recovey.Bu recovery'yi tavsiye etmem..Yükledim ingilizce desteği var ama menü tuşları çalışmıyor ve çok ağır sistem..
    Ekran görüntüsü

RECOVERY YÜKLEME YÖNTEMLERİ

En basiti Mobile Uncle Tools ile yüklemektir..
    Mobile Uncle Tools İndir
    http://yadi.sk/d/NoG143crDjEjp
    Yada google play'den indirin
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=tr

İndirdiğiniz Mobile Uncle Tools.apk dosyasını telefonuuza kurun ve çalıştırın.Super user onayı isteyecektir onay verin..Daha sonra CWM veya TWPR recovery dosyalarından birini indirin.Zip içindeki recovery.img dosyasını telefonunuz hafızasına veya hafıza kartına kopyalayın.Mobile Uncle Tools programından Recovery Update seçeneğine basın.Telefona yüklediğiniz recovery.img dosyasını bulun ve yükleyin.Yükleme bitince size recovery ekranında başlayayımmı diye soracak.Evet deyin ve recovery modda açılıp açılmadığını kontrol edin.

Mtk Droid Tools ile recovery yükleme
    Mtk Droid Tools 2.4.2 İndir
    http://yadi.sk/d/S3aTAlHnDjJA9

İndirdiğiniz MtkDroid Toolsu çalıştırın..Telefonunuz usb ile pcye bağlı olsun..Aşağıdaki ekran çıkacak.

Soldaki Recovery And Boot tuşuna basın..Diğer seçenek Install already prepared files olarak kalsın..İlk olarak Boot.img seçin penceresi çıkacak onu iptal edin..Daha sonra recovery.img penceresi çıkacak..

Burdan indirdiğimiz recovery dosyasını bulup seçiyoruz ve aç diyoruz..program recovery dosyasını yüklüyor ve en sonunda bize Recovery modunda başlasınmı diye soruyor..İsterseniz başlatabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNorth -- 6 Aralık 2013; 11:07:08 >
  • Flash Tool ile ROM,Recovery Yükleme

-Sp Flash Tool ile ROM,Recovery yükleme

İndirdiğimiz SP_Flash_Tool_v3.1308.0.125 klasörü içindeki Flash_tool.exe programını çalıştırıyoruz.

Program karşımıza geliyor.

Scatter-loading butonuna tıklıyoruz.Açılan pencereden indirdiğimiz Recovery veya Rom klasörü içindeki MT6589_Android_scatter_emmc dosyasını seçiyoruz.

Bu işlemide yaptıktan sonra program böyle görünmeli.Daha sonra program üzerindeki Download butonuna basıyoruz.
    DİKKAT: Rom yüklerken tüm seçenekler işaretli olacak..Sadece recovery yüklemek isterseniz sadece recovery seçeneğini işaretleyin.

Çıkan uyarıya Evet diyoruz ve program kendi halinde çalışmaya başlıyor.Hiçbir işlem yapmıyormuş gibi görünebilir.Programı kapatmayın.

Telefonu kapatın.Üstündeki pili çıkartın.

Telefonu usb kablosu ile bilgisayara takın.Bilgisayar Cihazı bulacaktır.Aygıt yöneticisinde Mediatek USB VCOM PORT olarak gözükecektir.

Daha sonra program otomatik olarak yüklemeye başlayacaktır.Programın altındaki çubuk önce kırmızı sonra sarı olarak ilerleme durumunu gösterecektir.

Biraz çalıştıktan sonra Download OK penceresi açılacak ve Recovery veya ROM yüklenmiş olacaktır.

Telefonu bilgisayardan çıkartın ve pilini takıp telefonu açın..Dil olarak ingilizce gelecektir..Ayarlardan türkçeye çevirebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNorth -- 9 Aralık 2013; 13:43:50 >
  • Sp Flash Tool ile yüklenen Offical Romlar

DİKKAT!! Sadece telefonunuzun modeline göre olan romu yükleyin.Normal versiyon rom B versiyona uymaz.Yüklenir ama telefonunuz açılmaz soft brick olur..Tekrar uygun romu yüklemeniz gerekir..

Bu telefonlarda Normal ve B diye 2 versiyon var.Telefonunuzun pilini çıkartarak aşağıdaki resimlere göre versiyonunu bulabilirsiniz.

Normal Versiyon:

B Versiyon:

OFFICAL ROMLAR
    En son çıkan offical rom ZP980_0818. C2 ve Zopo 980 aynı romu kullanır..

Normal versiyon ZP980/C2 4.2 ZP980_0818  345.5 MB 18/08/13  İNDİR
    B versiyon ZP980/C2 4.2 ZP980_0818 350.5 MB 18/08/13 İNDİR

Offical romları bu adresten takip edebilirsiniz
    http://www.zopomobileshop.com/content/9-download-zopo-mobile-latest-rom
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CUSTOM ROMLAR

Custom romlar için şu adreslere bakabilirsiniz..Bu romları birçoğu cwm-twpr recovery ile yüklenir..bazılarıda Sp Flash Tool ile yüklenir..İndirirken açıklamalara bakınız..
    http://www.needrom.com/phone-roms/zopo/c2/
    http://www.needrom.com/phone-roms/zopo/zp980/

Bunların dışında bir çok geliştirici rom yapıyor..

MIUI ROMLAR
    MIUI V5 от 29.11.2013 AROMA Installer// İNDİR

Türkçe dil desteği varmı bilmiyorum henüz denemedim
    Ekran Görüntüsü

----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Nexus 5 Style Android KitKat Launcher rom

İNDİR
    https://mega.co.nz/#!rd4iDJaa!LJrrrzJEMk8FNCQOBsUsrXhRYfkqxfCBBlCblDHDI7o

----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Touchwiz S4 Rom

İNDİR
    https://mega.co.nz/#!aR5R2Aqb!PewCds5kSadp9c219tk8Y9_TwhzRrJUTD0YJgwD5l8U
    OPPO ColorOs Port v1.1 (GÜNCELLENDİ)

Ruslardan yine güzel bir portlama çalışması..OPPO markasına ait telefonlar için geliştirilmiş romun portlanmış halii
    Son güncelllemesi ile tüm herşeyi çalışıyor

Download
    http://yadi.sk/d/m6eGoMAWEkqpT

Ekran Görüntüleri
     //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU ////
     //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU ////

Muse UI 3.0

Türkçe dil desteği varmı bilmiyorum.

//// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU ////

Download:
    http://pan.baidu.com/share/link?shareid=3015606242&uk=1226014375

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNorth -- 9 Ocak 2014; 15:39:55 >
  • İMEİ DEĞİŞTİRME & ROM YEDEKLEME ve ÇEŞİTLİ ÖZELLEŞTİRMELER

Rom Hafızasını değiştirme

Telefonunumuz 16/32 Gb Rom'a sahip olsada sistemde 2 Gb program kurulma alanı görülür.Bu alanı yükselteceğiz..
    Önce bu programı indirip telefonumuza kuruyoruz...Bu programı kullanabilmek için telefonunuz Root'lu olmalı

Meteos Mtk6589 Rom Edit İndir
    http://yadi.sk/d/cYylc9rjDzizc

Programı açıyoruz.Superuser yetkisi istiyoruz veriyoruz ve karşımıza çıkan ekrandan telefonumunuz rom boyutuna uygun versiyonu seçiyoruz.Benim telefonum 32 Gb olduğu için ben 6.33GB Partitionu seçtim..
    Bu işlemi yaptıktan sonra telefonu recovery modunda başlatıyoruz ve Wipe Cache,Dalvik Cache ve Factory Reset yapıyoruz..
    Telefonumuzu yeniden başlattıktan sonra Ayarlar/Depolama ekranından değişiklikleri kontrol ediyoruz..

DİKKAT! Bu işlem yapıldıktan sonra telefonunuz fabrika ayarlarına döner.Bu yüzden yedek alın veya temiz bir rom yüklemesi yaparken bu işlemi uygulayın..

//// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU ////

METEOS ROM DÜZENLEME TÜRKÇE VERSİYON

Programı kullanmayı çözemeyen arkadaşların pm'leri üzerine programı Türkçe'ye çevirdim..

Meteos Rom Düzenleme Türkçe İNDİR
    http://yadi.sk/d/8w5gsU_uEF5hD

//// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU ////

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNorth -- 13 Aralık 2013; 9:26:49 >
  • ilk mesajın sonundaki Upgraded olan 2gb ramli olan model hocam. hepsine 1gb yazılmış da galiba 32gb romlu modellerin hepsi 2gb ramli.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler düzenledim..
  • Ellerine Saglik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mukmmel olmus tesekkurler cok aciklayici.

• Zopo 980 antutu sonucunda 1968.8 Mb ram yaziyor. Bu 2 GB ram e mi denk geliyor.

• ooo yine baba bi konu açarak gundeme oturmussun kardes
    bu konu ıyı oldu ,en azından bu telefonun neler yapabıldıgını gorsun mıllet
    s4 iphone gibi markalara çok delı paralar vermenıze hiç gerek yok
    bu tel ıstedıklerını fazlası ıle karsılıyor
    konu içim tesekkurler

not:elımde 1 adet beyaz modelı 980 2g 32g rom 1.5 ghz gorillaglass olanı mevcut kutudan acılmadı isteyenler pm den ulasabılır
    saygılar
  • Hayırlı ugurlu olsun konu ama root ve rom atma ıslemlerı sankı cok karısık anlatılmıs ben bu kadar sey yaptıgımı hıc hatırlamıyorum

sadece root olup sonra recovery atıyorum

root icin: eroot programı var onu kullanıyorum basıt tarama ıle hemen bulunur eger telefonunuzu gormuyorsa driver sacmalıkları ıle ugrasmayın 'SnapPea' diye bir program var onu yukleyın o drıverı sızın yerınıze bulur yukler sonrasında bu programı kapatın sonrada eroot ıle superuser uygulaması gelene kadar eroot ıle telefonu rootlayın.Artık telefon rootlu

Recovery :bunun ıcınde mobileuncle var o programı kurun sonrasındada telefonunuza uygun recovery dosyasını bulun ındırın telefonun kok dızını yada sd kartınızın kok dızınıne kopyalayın sımdı hangısı olduguna emın degılım sonra mobileuncle uygulaması ıle bu recovery dosyasını kurun telefon kapanıp recovery menude acılacak artık telefon rom ıslerıne hazır durumdadır.benım telefon zopo zp980h //////2gb ram 32 gb hafızası olan versıyon
  • 32 GB hafizasi 30 uygulama ile dolmamasi lazim uygulamalarin boyutlarida 50 mb en fazla acaba bana gelen Zopo 980 ugraped de bi sorun olabilir mi baska bir urun gonderilmis olabilir mi ?

• Snappea ilede yapılabilir...Onu pek tercih etmiyorum..

Recovery kurulumunu zaten 2 yöntem olarak detaylı yazdım...Karışık değil..

@cihan59

32 gb dolmuyor zaten..1.5 gb gibi bir alan gösteriyor sistem alanı olarak..O alanı 2.5 gb yapma yaması vardı..Bir bakıp eklerim konuya..
    EDİT: Konuya ekledim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNorth -- 6 Aralık 2013; 12:27:44 >
  • Bu telefon Türkiye'de var mı?

• frape kullanıcısına yanıt
    Türkiyede satılmıyor yurtdışından getirtiyoruz..

1 tane fazla var elimde satıyorum..
    http://forum.donanimhaber.com/m_84827051/f_//tm.htm#84827051
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

Snappea ilede yapılabilir...Onu pek tercih etmiyorum..

Recovery kurulumunu zaten 2 yöntem olarak detaylı yazdım...Karışık değil..

@cihan59

32 gb dolmuyor zaten..1.5 gb gibi bir alan gösteriyor sistem alanı olarak..O alanı 2.5 gb yapma yaması vardı..Bir bakıp eklerim konuya..
    EDİT: Konuya ekledim..

ben yamayı yukledım yaptım ama defalarca yaptım hep 1.5 oluyor bı turlu yukseltemedim farklı baska bı yontem yokmu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anlamamki -- 7 Aralık 2013; 7:14:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

İMEİ DEĞİŞTİRME & ROM YEDEKLEME ve ÇEŞİTLİ ÖZELLEŞTİRMELER

Rom Hafızasını değiştirme

Telefonunumuz 16/32 Gb Rom'a sahip olsada sistemde 2 Gb program kurulma alanı görülür.Bu alanı yükselteceğiz..
    Önce bu programı indirip telefonumuza kuruyoruz...Bu programı kullanabilmek için telefonunuz Root'lu olmalı

Meteos Mtk6589 Rom Edit İndir
    http://yadi.sk/d/T0zD84UJDryzj

Programı açıyoruz.Superuser yetkisi istiyoruz veriyoruz ve karşımıza çıkan ekrandan telefonumunuz rom boyutuna uygun versiyonu seçiyoruz.Benim telefonum 32 Gb olduğu için ben 6.33GB Partitionu seçtim..
    Bu işlemi yaptıktan sonra telefonu recovery modunda başlatıyoruz ve Wipe Cache,Dalvik Cache ve Factory Reset yapıyoruz..
    Telefonumuzu yeniden başlattıktan sonra Ayarlar/Depolama ekranından değişiklikleri kontrol ediyoruz..

DİKKAT! Bu işlem yapıldıktan sonra telefonunuz fabrika ayarlarına döner.Bu yüzden yedek alın veya temiz bir rom yüklemesi yaparken bu işlemi uygulayın..

defalarca denemem ragmenalan hala 1.5 oluyor en delı yanı ıse her seferınde fabrıka ayarlarına donmesı
    yokmu başka bi yontem bu yontemle ben yapamadım acıkcası
    1.5 alanda hemen doluyor kesınlıkle 5 veya 6.38 yapmam lazim
    varmı farklı bı cozum ?
    ok sonunda hallettim 7 gb lik alan actim kendime...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anlamamki -- 7 Aralık 2013; 14:36:56 >
  • Arkadaşlar yeni aldığım Zopo ZP980 (MTK 6589 - 1 GB - 16 GB) model telefonuma Rom,Rot vs. ayar yapmama gerek var mı? Fabrika ayarlarıyla kullanmamda herhangi bir sakınca olur mu? Bu arada Rom,Rot olayını hala anlamış değilim :)

• arkadaşlar benimde bir kaç sorum olacak

öncelikle wireless üzerinden internet bağlantısında sanki biraz kötü gibi eski sony telefonumla aynı yerden girmeye çalışıyorum fakat sürekli bağlantı kopuyor ne diyorsunuz bu konuda?

telefonun bu 1,5 gb hafıza olayı nedir tam olarak anlamadım incelediğimde 32 gb toplam var bunun 26 sını kullanabliyor gibiyiz ve bununda 1,5gb lik kısmı ayrı geriye kalanı ayrı

ben orjinal rom kullanacak gibiyim çünkü bu root işini becerememe ihtimaline karşı telefonun pert olmasından korkuyorum

son olarakta ben tek hat kullanacağım sizce hangisini kullanmalıyım yani sim1 kısmınımı sim2 kısmınımı ve sadece phone 1 kısmını imei attım imei2yede aynı imeiyi atsam olurmu zaten ikisinide aynı anda kullanmayacağım ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.