Şimdi Ara

//// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
9
Favori
18.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Senin gibi bende bekliyorum.ota ile ne zaman güncelleme yapabileceğiz?Adamlar yayınlasa güncelleyecez ota dan.ama ne zaman kontrol etsem sisteminiz güncel diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artyom25 -- 3 Eylül 2014; 0:08:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxmxx

Senin gibi bende bekliyorum.ota ile ne zaman güncelleme yapabileceğiz?Adamlar yayınlasa güncelleyecez ota dan.ama ne zaman kontrol etsem sisteminiz güncel diyor

hayır ZP700 / ZP780 / ZP998 Resmi KitKat Güncellemesi Geldi

980 lere gelmedi onu anlamıyorum bende.

birde sen telefondan nereden kontrol ediyorsun? yeni olduğum için doğru yapıyor muyum diye soruyorum :)
  • Telefonumda sistem güncelleme diye bir seçenek var.(OTA dedikleri şey)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artyom25 -- 4 Eylül 2014; 1:52:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlamamki

quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

İMEİ DEĞİŞTİRME & ROM YEDEKLEME ve ÇEŞİTLİ ÖZELLEŞTİRMELER

Rom Hafızasını değiştirme

Telefonunumuz 16/32 Gb Rom'a sahip olsada sistemde 2 Gb program kurulma alanı görülür.Bu alanı yükselteceğiz..
    Önce bu programı indirip telefonumuza kuruyoruz...Bu programı kullanabilmek için telefonunuz Root'lu olmalı

Meteos Mtk6589 Rom Edit İndir
    http://yadi.sk/d/T0zD84UJDryzj

Programı açıyoruz.Superuser yetkisi istiyoruz veriyoruz ve karşımıza çıkan ekrandan telefonumunuz rom boyutuna uygun versiyonu seçiyoruz.Benim telefonum 32 Gb olduğu için ben 6.33GB Partitionu seçtim..
    Bu işlemi yaptıktan sonra telefonu recovery modunda başlatıyoruz ve Wipe Cache,Dalvik Cache ve Factory Reset yapıyoruz..
    Telefonumuzu yeniden başlattıktan sonra Ayarlar/Depolama ekranından değişiklikleri kontrol ediyoruz..

DİKKAT! Bu işlem yapıldıktan sonra telefonunuz fabrika ayarlarına döner.Bu yüzden yedek alın veya temiz bir rom yüklemesi yaparken bu işlemi uygulayın..

//// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU //// //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU ////

defalarca denemem ragmenalan hala 1.5 oluyor en delı yanı ıse her seferınde fabrıka ayarlarına donmesı
    yokmu başka bi yontem bu yontemle ben yapamadım acıkcası
    1.5 alanda hemen doluyor kesınlıkle 5 veya 6.38 yapmam lazim
    varmı farklı bı cozum ?
    ok sonunda hallettim 7 gb lik alan actim kendime...

arkadaşlar,

rom yükseltme olayınının nasıl yapıldığını detaylı anlatabilir misiniz?

indirdiğimiz .apk dosyasını nereye ve nasıl aktarıyoruz ?

teşekkürler

• needrom da custom 4.4.2 çıktı ben c2 platinum(1g ram 16gb rom) cihazıma yükledim rom son derece stabil fakat wifi ve şebeke zayıf çekiyor , bu yüzden stock jb e geri döndüm.
  • elimde 2 adet kapaklı kılıf var. 2si de hiç kullanılmamştır. orjinaldir.

Zopo C2 Zp980 ZP980+ Kılıf

Online saışımız paypal ile ödeme, kredi kartı ile ödeme yapabilirsinz.

1 adet @refaicco arkadaşımıza teslim edilmiştir.

Son 1 tane kalmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisami83 -- 8 Kasım 2014; 23:13:47 >
  • Merhaba arkadaşlar. Sizlere bir sorum olacak. Bu zp980 le zp1000 teknik olarak aynı özelliklere sahip. Biz nasıl yaparızda zp980 romlarını zp1000 e uyumlu hale getiririz ?
  • Arkadaşlar merhaba.
    Telefonuma ( ZOPO ZP 980 / 6589-1GB-16GB) yeni rom yükleyelim derken galiba yanlış yaptık.Telefon artık açılmıyor.
    Yaklaşık 1 yıl önceydi galiba 4.4.2 yüklemiştik.Onda bazı sıkıntılar yaşasak da yüklemeyi başarmıştık.Şimdi ise yeğenim kendi Samsung S3 telefonuna rom atmayı basit bir şekilde öğrenmiş.Biz de o şekilde atalım dedik fakat ekranda sürekli "Zopo" yazısı,sonra "Mi" yazısı ardı ardına gidip geliyor ve telefon bir türlü açılmıyor.

Nasıl başardık derseniz bunu:
    İlk öncehttp://www.needrom.com/category/zopo/serial-zp900/zp980-c2/ buradan rasgele 4.4.2 rom'u telefonun hafıza kartına attık.
    Sonra telefonu recovery modunda başlattık.
    Oradan sd kartta attığımız yeni rom dosyasını tıkladık.Yeğen 2,3 yer daha tıkladı.
    Telefon yeniden başladı.
    Başladı sandık :-) Öylece kala kaldık.
    Yukarıda da yazdığım gibi sürekli "Zopo" ve "Mi" yazıları dönüp duruyor.

Şimdi gelelim sorumu.

1-Bu işin çözümü var mı?
    2-Varsa güzel çalışan 4.4.2 Kit Kat veya 5.0 Lolipop'da olabilir senin önerebileceğiz bir rom var mı?
    3-Varsa eğer en güzel,sade anlatımla nereden,nasıl yükleriz?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

• maholin79 kullanıcısına yanıt
    stock recovery mi vardı üzerinde eğer o varsa ondan yapıyor olabilir

yeni bir başlangıç için verebileceğim site önerisihttps://bilenlerkabilesi.com/ çok kolay şekilde anlatılmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: cepAnkara

stock recovery mi vardı üzerinde eğer o varsa ondan yapıyor olabilir

yeni bir başlangıç için verebileceğim site önerisihttps://bilenlerkabilesi.com/ çok kolay şekilde anlatılmış

Teşekkür ederim.İnceleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maholin79

Arkadaşlar merhaba.
    Telefonuma ( ZOPO ZP 980 / 6589-1GB-16GB) yeni rom yükleyelim derken galiba yanlış yaptık.Telefon artık açılmıyor.
    Yaklaşık 1 yıl önceydi galiba 4.4.2 yüklemiştik.Onda bazı sıkıntılar yaşasak da yüklemeyi başarmıştık.Şimdi ise yeğenim kendi Samsung S3 telefonuna rom atmayı basit bir şekilde öğrenmiş.Biz de o şekilde atalım dedik fakat ekranda sürekli "Zopo" yazısı,sonra "Mi" yazısı ardı ardına gidip geliyor ve telefon bir türlü açılmıyor.

Nasıl başardık derseniz bunu:
    İlk öncehttp://www.needrom.com/category/zopo/serial-zp900/zp980-c2/ buradan rasgele 4.4.2 rom'u telefonun hafıza kartına attık.
    Sonra telefonu recovery modunda başlattık.
    Oradan sd kartta attığımız yeni rom dosyasını tıkladık.Yeğen 2,3 yer daha tıkladı.
    Telefon yeniden başladı.
    Başladı sandık :-) Öylece kala kaldık.
    Yukarıda da yazdığım gibi sürekli "Zopo" ve "Mi" yazıları dönüp duruyor.

Şimdi gelelim sorumu.

1-Bu işin çözümü var mı?
    2-Varsa güzel çalışan 4.4.2 Kit Kat veya 5.0 Lolipop'da olabilir senin önerebileceğiz bir rom var mı?
    3-Varsa eğer en güzel,sade anlatımla nereden,nasıl yükleriz?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Halettiniz mi ?eğer yapamadısanız yardımcı olayım

• slm ekteki hatayı alıyorum şimdi cihaz önce hiç zopoda takılıyodu 1-2 kere normal yükledim açıldı fakat şarza takınca ekran gelmiyodu en son böyle oldu ne yapılabilir buna..
     //// ZOPO C2& ZP 980 ANA KONU ////
  • Merhaba Arkadaşlar,

Konuyu cortlatıyorum. Bende zopo c2 4 çekirdekli b versiyon telefonum var. 2013 yılında almıştım. 1 yıl kullandım ve telefon daha sonrasında ses iletiminde arıza çıkmaya başladı. önce gelen sesleri kesik kesik ve bildiğiniz o mekanik sesler olarak duymaya başladım. daha sonrasında aynı mekanik sesler karşı tarafa gitmeye başladı ve en sonunda telefon çekmemeye başladı. telefonun alt kısmındaki usb kısmına bastırınca kısmen düzeliyordu. USB kartını değiştirdim. ama yine de aynı durum devam ediyordu. muhtemelen antenlere değen 3 adet klips var onlar zayıf değiyor veya değmiyor. yukarı kaldırtıyorum bir sure devam ediyor ve daha sonra yine aynı yapıyor. sizce bu sorun benim tespit etttiğim yerden mi kaynaklanıyor yoksa başka bir yerde başka bir olay mı oluyor?

daha önce benim gibi bu sorunu yaşayan oldu mu?

nasıl çözdüler yada kimden yardım almalıyım? tamiratı kim yapabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisami83 -- 26 Temmuz 2016; 9:58:31 >
  • Konuyu Zopo c2 B versiyona büyük saygımla hortlatıyorum :)

3 hafta önce çok mutlu kullandığım samsung s7 telefonum cortladı.evde çekmecelerde zopomu buldum :) Düğmeye bastım, pil 4 senedir çekmecede duran telefonda nasıl çalıştı anlamadım :D ve o meşhur zopo başlama melodisi :D :D

sim kartımı ve sd kartı taktım, 3 haftadır sorunsuz çalışıyor. işin enteresanı, whatsapp,face, insta gibi ana programları kasmadan, güncel bir telefonmuş gibi kullanabiliyorum.

tek sorunu malum kronik 3g açıkken, şebeke gidip 3-5 dk gelmeme sorunu...oyuzden dışardayken 3g kapatıp edge le idare ediyorum :) whatsapp a felan yetiyor.

demekki kitkat 4 lerden android 6 ya bi upgrade rom yapılsa bu telefonu birçok kişi ucuza rahatça kullanabilir.

dahada bombası, aliex de hala lcd ekran, şarj soketi boardu, power tuşları vs gibi parçaların aktif ve ucuza satılıyor olması...Zopo markasına gerçekten çok saygım var..

zopodan sonra umi iron almıştım, 1 senede lcd kırıldı...3 senedir lcd ucuzlasında alayım diye bekliyorum hala sıfır telefon parasına geliyor alsam :D :D :D

ZOPO ROCKS HEDEF 2020

• Evet gercekten zopo cok sağlam telefon üretti. Ancak ne yazık ki rakiplerinin gerisinde şuan. Ayrıca şimdi kendi web sitesinde satışı var sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.