Şimdi Ara

ZOMBİ Katliam Arabası tasarladım. [CGI Oyun Objesi - Bol SS'li] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
8
Favori
6.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @WaxKitten, sağol hocam teşekkürler. Piyasada birleşip oyun yapacak düzeyde insanlar var yok değil. Sayıları nispeten az ama bir yerlerden başlamaya yeterli adam var bence. Çeşitli oyunlar geliştiren başka ekiplerde var No.70 eye of basir örneğin çıkışını yapmıştı. Bence bizdeki en büyük sorun finansman sorunu. Büyük ya da küçük olsun ekiplerin birleşip böyle uzun soluklu bir işe mesai ayırabilmesi için para kazanması lazım. Çünkü günün sonunda eve ekmek götürme derdin olacak. Oyun sektörü bizde hiç gelişmediği için yetenekli Türk tasarımcıları bir araya toplayıp parasıyla iş yaptıracak tam donanımlı bir şirket yok. Toplanan insanlar çoğunlukla kendi imkanları ile toplanıyor bildiğim kadarıyla. Ya da tek başına mobil oyun falan geliştiriyorlar.

Bu vaziyet üzere iş yapmak bizi yeterince ileriye taşımıyor zaten. Gerçekten yüksek bütçeli işler yapacak kapasitede bir firma kurulması lazım. Vasat komedi filmleri çekerek parayla oynayan bazı film şirketlerimiz birleşerek oyun sektörüne de el atsa, gereken teknolojiyi getirse ve eğitim programı hazırlasa büyük bir sıçrayış olur. Yabancı yapımlarda hep 2-3 şirket birleşerek kaliteli işler koyuyorlar ortaya hiç kimse tek başına Hollywood filmi çekmiyor, ya da 3A oyun geliştirmiyor, hep birkaç firma bir araya gelip yapıyorlar işi. Bizde birleşip ileri adım atma olayı yok. Gerekli zemin hazırlanmadığı için kendini yetiştiren insanlar yurt dışına gidiyorlar çoğunlukla.

@a_y_k_u_t, bence böyle bir düşünceye hiç gerek yok herkes bununla uğraşmak bunları bilmek zorunda değil çünkü. Doluluk bununla ölçülmez haliyle illa ki seninde var bildiğin yaptığın yetenekli olduğun bir şeyler.

• Dostum tebrikler çok güzel çalışmalar. Yalnız bir şey soracağım bu forumda daha önce tek başına Death Race tarzında mükemmel modellemeler ve grafiklere sahip bir oyun yapmakta olan bir arkadaş vardı o sen misin acaba? Direk aklıma o geldi, bak şimdi merak ettim n'oldu acaba o arkadaşın projesi, tek başına hem yapay zeka hem grafik işini yapıyordu.
  • Aracın önü yoldaki bir engele takılabilir. Böylece zombilerle baş başa kalabilirsiniz.

Bence aracın önü < şeklinde olmalı. Yani diken falan olmamalı ki hızlıca girdiğinizde çarpıp aracın altına veya sağa sola savurabilmeli. Ayrıca öndeki engellere de takılmamış olur.

Yan taraflar da tam zombiler tutunsun diye yapılmış. Bunun yerine Suriyede el yapımı savaş araçlarındaki gibi dışta kaportadan 20cm uzak tel bir koruma yapılabilir. Lüzum görüşdüğünde bu tellere alev verilebilir.
  • Gayet başarılı olmuş eline sağlık.
    Tek tavsiyem yanlara da savunma eklemek olur. Yandan yaklaşan Zombi ordusu zorlayabilir
  • Petegrus kullanıcısına yanıt
    laa bura türkiye burda her şey mümkün
  • Ejder Yalçın milli zırhlı aracıda bir hayli güzel olur bence, onuda modellemelisin
  • lav silahları az daha önde dursa daha iyi olmaz mı?
    Çok iyi bi çalışma olmuş tebrikler.
  • Eline sağlık çok güzel olmuş, insan bi arabanın bile modellemesinin bu kadar zor olduğunu görünce devasa oyunların yapımının ne kadar meşakkatli olduğunu düşünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok kaliteli olmuş, tebrik ederim hocam. DH'de böyle konular görmek istiyoruz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

@CloneTrooper, bu uğraşarak çözülecek cinsten bir iş değil hocam. Bununla alakalı akademik eğitimler veriliyor, üniversite bölümleri var yıllarca okutulan. Türkiye'de fazla dalı yokta abd'de falan branşları var baya. Eğitimsiz çözülecek bir iş değil, ben hiçbir kurumda eğitim görmedim ama bu işi yapan uzmanların eğitim setlerini, canlı yayınlarını falan takip ederek yıllar boyunca kendimi geliştirdim.

@iamburak, oyun açısından bunların hiçbir önemi yok hocam. Aracın sağlığını etkileyen bir script kümesi oluşturmazsın ve olur biter. Basit iki tekerlekli motosikletle zombilere kombo yapıyoruz Dead Rising'de yahu. Tabi gerçek hayat açısından bakacaksan oyun değil mühendis kafasında düşünmek lazım zaten. Onun da olurunu anca bir grup mühendis tasarlar heralde.

Farfaraway21, oha fotoğrafı çektiğin ortamda zaten o atmosfere uygun görünüyor baya.

Hocam hangi setleri aldın ve hangilerini tavsiye edersin peki link verebilirsen çok makbule geçersin.

• Ellerine sağlık, baya yeteneklisin. Tebrik ediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel olmuş. Ne iş yapıyorsunuz?
  • Hayatında başarılar dilerim çok daha iyilerini yapman ve yaptırman dileğiyle
  • Aynalardaki yansımalar hatalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

@WaxKitten, sağol hocam teşekkürler. Piyasada birleşip oyun yapacak düzeyde insanlar var yok değil. Sayıları nispeten az ama bir yerlerden başlamaya yeterli adam var bence. Çeşitli oyunlar geliştiren başka ekiplerde var No.70 eye of basir örneğin çıkışını yapmıştı. Bence bizdeki en büyük sorun finansman sorunu. Büyük ya da küçük olsun ekiplerin birleşip böyle uzun soluklu bir işe mesai ayırabilmesi için para kazanması lazım. Çünkü günün sonunda eve ekmek götürme derdin olacak. Oyun sektörü bizde hiç gelişmediği için yetenekli Türk tasarımcıları bir araya toplayıp parasıyla iş yaptıracak tam donanımlı bir şirket yok. Toplanan insanlar çoğunlukla kendi imkanları ile toplanıyor bildiğim kadarıyla. Ya da tek başına mobil oyun falan geliştiriyorlar.

Bu vaziyet üzere iş yapmak bizi yeterince ileriye taşımıyor zaten. Gerçekten yüksek bütçeli işler yapacak kapasitede bir firma kurulması lazım. Vasat komedi filmleri çekerek parayla oynayan bazı film şirketlerimiz birleşerek oyun sektörüne de el atsa, gereken teknolojiyi getirse ve eğitim programı hazırlasa büyük bir sıçrayış olur. Yabancı yapımlarda hep 2-3 şirket birleşerek kaliteli işler koyuyorlar ortaya hiç kimse tek başına Hollywood filmi çekmiyor, ya da 3A oyun geliştirmiyor, hep birkaç firma bir araya gelip yapıyorlar işi. Bizde birleşip ileri adım atma olayı yok. Gerekli zemin hazırlanmadığı için kendini yetiştiren insanlar yurt dışına gidiyorlar çoğunlukla.

@a_y_k_u_t, bence böyle bir düşünceye hiç gerek yok herkes bununla uğraşmak bunları bilmek zorunda değil çünkü. Doluluk bununla ölçülmez haliyle illa ki seninde var bildiğin yaptığın yetenekli olduğun bir şeyler.

Boş ver oyunu. Hobi olarak yaptığın eylemden bir miktar para kazanabilirsin. Bunu kim istemez ki?
    Yaptığın modelleri benim gibi internette sat. İyi para var bu işte. Yani öyle diyorlar.
    Ben öylesine bir model koydum 9$'a Turbosquid'e, 1 hafta gibi bir sürede satıldı. Bunun gibi 100 tane model koysan, harici bir mesleğe gerek kalmaz. Zaten dolar 3 ten aşağı inmiyor. Senin 10 dolara koyduğun cebine en az 30'a giriyor.

3D printer teknoloji yaygınlaşıyor. Bu sebepten modelleme işiyle uğraşanlara ihtiyaç olacak. Kendimizi geliştirmeye devam edelim. Global düşünmek lazım bu dönemlerde, ülke olarak teknoloji trenini kaçırıyoruz zaten.
    Devlet'de gidip çevre tasarımından bile yoksun Soldiers of the Universe gibi oyunlara yatırım yapsın. Türkiye'de bu sektör sadece mobil oyunları için geçerli. Soner Kara var misal, Traffic Racer oyununu yapan kişi bizim bu Dh'den çıktı. Milyonlarca kişi indirdi, neden? çünkü global düşündü adam. Hani şu oyunun ismini Türkçe yapın vatana millete yararlı olsun diye düşünenlerden değildi.

• Dota cs go gibi online eşya satan oyunlarda eşya yapmanı tavsiye ederim. Para kazanırsın belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.McGregor

İsterse zombi istilası olsun benzin halâ 4-5 ₺ olur yani süremezsin mecbur ata bineceksin

• JuMaN kullanıcısına yanıt
    @serhatwxe, doğru söylüyorsun bizim açımızdan olmayacak şeylere kafa yormaya gerek yok. Şirket kurulacakta oyun yapılacakta sektör ilerleyecekte, teknoloji treni kaçtı dediğin gibi. Daha bi cacık olmaz. Ben bu işlerden para kazanıyorum zaten sadece hiçbir yere bağlı değilim freelance. 3D'den çok görsel efekt ve motion graphic'den kazanıyorum. Diziler, filmler, klipler, reklamlar vesaire görsel efekt ve montaj işinden gelirim var. 3D işi daha nadir buluyorum ama bulunca da tek seferde iyi gelir elde ediyorum. Turbo'da özenli modellerin fiyatları 100 dolardan falan başlıyor baktığın zaman iyi bir gelir yeri gibi görünüyor ama alıcı bulmak zor sanırım. Elimde değerlenebilir çalışmalar var bu konuda çok tavsiye alıyorum. CS Go'ya içerik üret, Turbo'da satışa koy gibisinden. Kazancım olduğu için çok üstüne düşmedim ama hareketleniyorum bu konuda da bakalım nasıl bir getirisi olacak bana.

@JuMaN, hocam bunun için söyleyebileceğim net bir şey emin ol ki yok. Ben set satın almadım, kaynağım her zaman google oldu, oradan keşfettiğim onlarca site ve onlarca geliştirici oldu. Ne bilim Andrew Kramer var, Allan McKay var, Sergei proknevskiy var onlarcasıyla karşılaşıp takip ettim sadece. Kendi kendine geliyor zaten google'a yaz yeter. Unreal Engine 4 indirip epic games arayüzünü takip edebilirsin orada da çok güzel canlı yayınlar falan oluyor onları da takip ediyorum bazen yeni şeyler öğretiyor. Net bir şey yok yani hepsi aramanla alakalı. İngilizce olarak eğitimler ara, Türkçe ararsan sandalye çizmekten öteye bişe çıkmıyor. Profesyonel eğitimler hep ingilizce.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.McGregor

İsterse zombi istilası olsun benzin halâ 4-5 ₺ olur yani süremezsin mecbur ata bineceksin

hocam atı nerden çıkardınız şimdi bunlar atıda başımıza kakarlar araba sürmeyin at sürün diye at mat yok unutun onu bisiklet varken
  • Lastikler yerine palet olsun the walking dead izlersen ne demek istediğimi anlarsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.