Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.670
Cevap
56
Favori
188.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zidoo’nun utanılacak birşey yaptığı yok ki.Tam tersi kargoda ve gümrük sürecinde sorun yaşamamam için , “ Faturayı ne kadar gösterelim, nasıl bir ambalajla gönderelim size ? “ diye en başından sordu.

Hatta önceki gelişmeleri kendileriyle de paylaştığım için hafta içi bana mail atıp tespit edilen 55 Euro’luk gümrük v.s bedelini karşılama konusunda yardımcı olmayı bile teklif etti Zidoo.

Ama ben bu iyimser teklifi tabii ki kabul etmedim ve kendilerine teşekkür ederek çıkartılan bu vergi-gümrük-bandrol v.s bedelini benim ödeyeceğimi yazdım.Ama son çıkartılan absürt vergi oranları ile haliyle fikrim de değişti ve ürünün Çin’deki firmaya geri iadesini istedim.Çünkü çocuk oyuncağına çevirdiler vergi konusunu ve ben böyle bir zihniyeti asla kabul etmiyorum.

Bu gelişmeleri de kısmetse daha bu akşam yazacağım Zidoo’ya ve yeni gelişmelerden ancak yarın haberleri olacak.

Ürünü inceleme konusundaki kararım aynı ve kendinize ait ürünü dahi test için göndermenizi istemiyorum artık.

Son olarak konu başlığına talip olan varsa biran önce PM’den ulaşsın lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 16 Ağustos 2020; 22:23:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konu devredilebiliyor mu ki dh forumda bilmiyorum yani biraz zor sanki
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Sanki o tarz birşeyler okuduğumu hatırlıyorum önceden ama yine de emin değilim.

Son olarak yönetimin bu konuda yardımcı olduğunu okudum biryerlerde.Konu başlığı için gönüllü bir arkadaş çıkarsa yönetime bildireceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 16 Ağustos 2020; 23:25:8 >
  • O vakit cihaz gelince izlenimlerimi paylaşırım konu eğer duruyor ise. Cümleten iyi geceler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Zidoo’nun utanılacak birşey yaptığı yok ki.Tam tersi kargoda ve gümrük sürecinde sorun yaşamamam için , “ Faturayı ne kadar gösterelim, nasıl bir ambalajla gönderelim size ? “ diye en başından sordu.

Hatta önceki gelişmeleri kendileriyle de paylaştığım için hafta içi bana mail atıp tespit edilen 55 Euro’luk gümrük v.s bedelini karşılama konusunda yardımcı olmayı bile teklif etti Zidoo.

Ama ben bu iyimser teklifi tabii ki kabul etmedim ve kendilerine teşekkür ederek çıkartılan bu vergi-gümrük-bandrol v.s bedelini benim ödeyeceğimi yazdım.Ama son çıkartılan absürt vergi oranları ile haliyle fikrim de değişti ve ürünün Çin’deki firmaya geri iadesini istedim.Çünkü çocuk oyuncağına çevirdiler vergi konusunu ve ben böyle bir zihniyeti asla kabul etmiyorum.

Bu gelişmeleri de kısmetse daha bu akşam yazacağım Zidoo’ya ve yeni gelişmelerden ancak yarın haberleri olacak.

Ürünü inceleme konusundaki kararım aynı ve kendinize ait ürünü dahi test için göndermenizi istemiyorum artık.

Son olarak konu başlığına talip olan varsa biran önce PM’den ulaşsın lütfen...
    Geçmiş olsun hocam,resmen hayata küstürdüler seni,yatlara konulan mazot'dan daha lüks bir cihaz getirmişsin,yazık bu ülkenin insanları bunları haketmiyor,tabi hakedenler var!!! onlar yüzünden olan bizlere oluyor..

• 900 liraya Z9S almıştım, bunun sırf vergisi 760 lira.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

yok korkmayın o kadar yeter ki EMS ile gelsin 20+20+7 ticari ithalatlar için siz sadece %20 ödeyeceksiniz

Alıntıları Göster
    Çok özür dileyerek affınıza sğınarak forumu kirletmeden birşey sormak istiyorum. Sadays üstad papirus ustanın başına gelenlerden sonra %20+&20 vergi sadece ticari ithalatlar için geççerli değilmiş. Hepsinde geçerliymiş. Bu sonucu mu çıkartmalıyız. (Acilen bangook tan direct mail ile sipariş geçeceğimden onun için soruyorum.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: c1234

Çok özür dileyerek affınıza sğınarak forumu kirletmeden birşey sormak istiyorum. Sadays üstad papirus ustanın başına gelenlerden sonra %20+&20 vergi sadece ticari ithalatlar için geççerli değilmiş. Hepsinde geçerliymiş. Bu sonucu mu çıkartmalıyız. (Acilen bangook tan direct mail ile sipariş geçeceğimden onun için soruyorum.)

Alıntıları Göster
    kardeşim maalesef ne bandrol ne ek verginin olmaması lazım hukuken ama burası Türkiye hem PTT hem kargo firmaları ek vergi uyguluyor çatır çatır ötv v.s. o yüzden acil değilse vazgeçin

• c1234 C kullanıcısına yanıt
    Bangook da zidoo satışı varmı ki?
  • Biraz bekleyelim bakalım daha uygun fiyatlı realtek işlemcili cihazlar çılabilir ama bu vergi işi azalmaz artar

• quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Bangook da zidoo satışı varmı ki?
    Hayyır zidoo satışı yok. Başka malzeme için Sadays üstadın bilgisini almak için sormuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

Biraz bekleyelim bakalım daha uygun fiyatlı realtek işlemcili cihazlar çılabilir ama bu vergi işi azalmaz artar
    gelen gidenden getirteceğiz başka çare yok
  • Beyler pilin olmadığı kesinleşmiş Zidoo pil gümrükte problem yaratıyor ülkeler arası transferde demiş aklınızda bulunsun elektrik kesildiğinde tüm ayarlarınız uçmasın diyorsanız açıp koyacaksınız bir pil

öte yandan adaptörler değişmiş 12 volt 3 amperdi

12 volt 2 amper olmuş 1619 chipset daha az elektirk tükettiğinden böyle yapmış olabilirler ancak bi sata disk 2 tane 2.5 " disk bağlayayaım filan derseniz sıkntı yaiayabilirsiniz geçmişte 3 amperle bile sıkıntı yaşayanlar olduğunu düşünüdüğümüzde pek içi açıcı bir gelişme değil

picture quality konusunda ise nice monkey herhalde fikrini değiştirmiş z9sten bi tık daha iyi diyor aynı diyordu oysa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 18 Ağustos 2020; 15:45:14 >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    açıkcası ben bir tık'dan daha fazlasını bekliyordum. sonuçta işlemci ve ekran kartı değişti.
  • Ama şöyle düşün zaten mükemmel bir görüntü var daha üzerine ne yapacak ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "In general the PQ is excellent and for sure somewhat better than with RTD1296 models"

demiş
  • CXath1 C kullanıcısına yanıt
    Ben özellikle hdr sdr olayını da nerak ediyorum. Akıcılık ile de ilgili problem yaşıyordum. Özellikle projeksiyonda. Belki de benim gözlerde problem var:) birkaç kişi dışında sıkıntı yaşayan duymadım çünki

• quote:

Beyler pilin olmadığı kesinleşmiş Zidoo pil gümrükte problem yaratıyor ülkeler arası transferde demiş aklınızda bulunsun elektrik kesildiğinde tüm ayarlarınız uçmasın diyorsanız açıp koyacaksınız bir pil

öte yandan adaptörler değişmiş 12 volt 3 amperdi

12 volt 2 amper olmuş 1619 chipset daha az elektirk tükettiğinden böyle yapmış olabilirler ancak bi sata disk 2 tane 2.5 " disk bağlayayaım filan derseniz sıkntı yaiayabilirsiniz geçmişte 3 amperle bile sıkıntı yaşayanlar olduğunu düşünüdüğümüzde pek içi açıcı bir gelişme değil

picture quality konusunda ise nice monkey herhalde fikrini değiştirmiş z9sten bi tık daha iyi diyor aynı diyordu oysa
    Maliyetten koymamıştır,zidoo'dan beklerim,4 gün sonra indirim var aliexpress'de 225.-usd düşüreceklermiş,yanlız zaten normal zamanda 4.-usd kuponları vardı onu kaldırmışlar,yani aslında aynı paraya satacaklar burda 4.usd lafı olmaz,230.-usd cihazdan bahsediyoruz ama işte para kazanma yöntemlerini ortaya koyuyor,ayrıca 2020 yılında bt5.0 koymalarını da taşıma firmalarımı engellemiş,cihazın içinde pil yok desen taşıma firması açıp içinimi bakacak sonuçta media player,amazon taşıyıcıları,posta şirketleri öyle böyle pilli cihaz taşımıyorlar,motion+ hoparlörde 6.000 mah pil var her şekilde geliyor ülkemizi o yüzden bu işleri bıraksınlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 19 Ağustos 2020; 11:28:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: complete_

Maliyetten koymamıştır,zidoo'dan beklerim,4 gün sonra indirim var aliexpress'de 225.-usd düşüreceklermiş,yanlız zaten normal zamanda 4.-usd kuponları vardı onu kaldırmışlar,yani aslında aynı paraya satacaklar burda 4.usd lafı olmaz,230.-usd cihazdan bahsediyoruz ama işte para kazanma yöntemlerini ortaya koyuyor,ayrıca 2020 yılında bt5.0 koymalarını da taşıma firmalarımı engellemiş,cihazın içinde pil yok desen taşıma firması açıp içinimi bakacak sonuçta media player,amazon taşıyıcıları,posta şirketleri öyle böyle pilli cihaz taşımıyorlar,motion+ hoparlörde 6.000 mah pil var her şekilde geliyor ülkemizi o yüzden bu işleri bıraksınlar..

Alıntıları Göster
    yani zidooya sormuş zidoo forumda yazan beta tester gelen cevap buymuş haklılık payı olabilir aliexpressten pil almaya kalkın nadir bulursunuz türkiyeye satan ben sony kulaklık için aldım misal en iyisini alamadım ne idüğü belirsiz bir tane almak zorunda kaldım çünkü tek gönderen oydu

demem o ki her ülke farklı davranıyor ve firmalar stratejilerini en katı gümrük uygulayan devlete göre belirliyor

zidooyu savunacak değilim karını bölüşmüyoruz ya sonuçta sizin dediğiniz gibi çingenelik de yapıyor olabilirler

• quote:

yani zidooya sormuş zidoo forumda yazan beta tester gelen cevap buymuş haklılık payı olabilir aliexpressten pil almaya kalkın nadir bulursunuz türkiyeye satan ben sony kulaklık için aldım misal en iyisini alamadım ne idüğü belirsiz bir tane almak zorunda kaldım çünkü tek gönderen oydu

demem o ki her ülke farklı davranıyor ve firmalar stratejilerini en katı gümrük uygulayan devlete göre belirliyor

zidooyu savunacak değilim karını bölüşmüyoruz ya sonuçta sizin dediğiniz gibi çingenelik de yapıyor olabilirler

Alıntıları Göster
    Şu pil konusunun başını kaçırdım, saat pili gibi bir şey mi bu?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.