Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam abiler

teste giren arkadaşlar ve reismleri
    Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli )

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli )

resimleri ripledim ama önemli değil

öncelikle @sadays abime tekrar teşekkür ederim bu cihazı denemem de yardımcı olduğu için

cihazı ilk önce avr ye nvidia ve htpc nin yanına bağladım hdmi çıkış ayarını 1080p60 hz e aldım zido dan (zido oynatma menusunde otomatik tazeleme olayı var filme göre muamele kendi yapıyor )ve görüntü ekrana geldi (jvc rs 400)
    800 kadar film arsivim var hepsinin alt yazısı yanında tamamen remux bir arşiv dünyanın en iyi ustası FraMeSToR tarafından yapılmış yani tamamen katılımsız rip ve sıkıştırma yok.

genellikle göz aşınası olduğum bir kaç film var focus karayip korsanları oblivion transformens need for speed gibi ilk olarak bunları açtım hepsi 24 hz

3 makinede aynı anda açtım aynı sahneyi ve avr inputtan dolaşıp fark ı hisset mekti amaç

htpc de görüntü ve akıcılık zaten son noktada madrv ile nnedi3 filtre ile izlediğim için ciddi anlamda başarılı sisteme entegre ettiğim kumanda ve diğer paçalarla sistem bir media playerden hızlı acılıp hızlı kapanacak seviyede seslerde de dolby atmos dahil hic bir sıkıntı ve takılma olmadan izleniyor
    sonra nvidia shild üzeinde spmc de açtım aynı yerleri ve izlediğim kadarı ile sonuç cidden htpc cok yakın ve çokta kullanışlı arayüz ses kontrol ve kumanda kodi de düşünülünce fevkalade seslerde de dolby atmos dahil hic bir sıkıntı ve takılma olmadan izleniyor

sıra gedi yeni sultan zido ya input tan ona bastım hayda dakika bir gol bir avr de sinyal yok hatası sonra zido ya kapat ac yaptım gene sonuç yok bu sefer elektrikten çıkarıp taktım ve görüntü geldi filmde ses de dolby atmos du ve hiç mi hiç sıkıntısız avr ye iletti görüntü kalitesine gelince m195 den benim düşüncem bu alet kesinlikle daha kaliteli gösteriyor htpc 5 puan aldığı yerde cidden 4 puan alır bu zido kesinlikle kendini ezdirmedi

nividia da görüntü kalitesi olarak rgb de zidonun yanından gecemez ama ayarlardan 4 .4.4 yuv a geçince oda 4 puan alır nvidia shild

zido ile hemen hemen aynı desem yanlış olmaz görüntü için .
    belki yarım tık önde diyebilirim zido

sıra geldi 4k işine

htpc zido nvidia hepsini 4k ya alıp bu sefer 4k videolar ve filmler denemeye başladım

yukarda üstadın verdiği tüm demolar açıldı htps de de zido dada nividia da 120 fps olan deniz anası videosu da dahil demolar tüm cihazlarda sorunsuz çalıştı zidoda çalışmayan Girls Generation Oh! 3840X2160 101250kb bu dosya htpc de nvidia açtı ama bu rip sorunlu galiba nvidia da bir kaç yerde takıldı

cihaz gerçek 4k atmos lu film açıp denediğimde b sefer 20 filmden 15 inde atnos u kesikkesik ilettiğine şahit oldum nvidia ve htpc de kesinlikle sorun yok bu filmlerde 20 de 20 açıp rahat çalıştırıyor lar htpc ve nvidia

pc ye tanıttığım kumanda ve nvidia nın kumandası menulerı ciddi hızlı ve problemsiz ve çocuk oyuncagı iken zido kumandası yavaş hantal ve programlar da çok vasat miracast çalışmadı örnek spmc kurdum zido ya film izlemek mumkun değil kodi de kurdum ondada aynı sorun var çok fala tekliyor ama nvidia ve htpc de böyle bir sorun yok

türkçe alt yazılarda kesinlikle her filmn acınca menuden ayar gerekli bu htpc ve nvida da gerek olmayan bir durum

benim nas cihazı salonda ve ben diğer odadayım htpc ve nvidia kablosuz ac bandı baglı nas a ve probllemsiz izliyorum fakat zidoda aynı yerde olmasına ragmen ikide anten olmasına ragmen bir kaç defa koptu bu daha yeni tanıştık cihazla belki bir kaç band ayarı ile düzelecek bir durum diye düşünüyorum

menulu iso olayı zidoda yok yada ben yapamadım htpc ve nvidia da var

ama zidodada 3d iso olayı var bu nvidiada yok malesef zido hiç sorunsuz anında açıyor hepsini ve 3d side muazazzam

gene inputlar arası gecerken zido tekrar tekrar kitleniyor avr ve zido kapatıp açarak bu sorunu geçiyorum

zido ile 4k da film izlerken demolarda değil filmlerde yer yer kırılma oluyor ekranda keza nvidia da da bazen olur bu

açık ve net söylemek gerekirse görüntüye göre bir liste yapılırsa benim 4k jvc projeksiyondaki yorumum bu şekilde olur
    htpc 8000 tl
    zido x9s 600 tl
    nvidia shild tv 1000 tl
    dune 4k solo 1200 tl
    himediq q10 pro 700 tl

kolay kullanım ve konfor derseniz

nvidia shild tv 1000 tl
    htpc 8000 tl
    himediq q10 pro 700 tl
    dune 4k solo 1200 tl
    zido x9s 600 tl

3d başarısı derseniz
    zido x9s 600 tl
    htpc 8000 tl
    dune 4k solo 1200 tl
    himediq q10 pro 700 tl
    dune 4k solo 1200 tl

Sonuç
    1) Cihaz fps olarak kapasiteli 4K videolarda bile başarılı bir performansa sahip fakat film yüksek kalite olup sesde atmos olursa kesilmeler oluyor yakın biz zamanda çözüleceğine inanıyorum

2)örüntü kalitesi olarak nvidia dan bir tık önde çok uzun süre uğraşmazsan anlamak zor farkı , örnek karayip korsanlarındaki meşhur mağaraya giriş sahnesinde tavandan tahta çekip yanındaki
    adamın öldüğü sahnede adamın dişlerine bakın zidoda dişler signalle fırcalanmış gibi iken nvidia da haftada bir diş fırçalamış gibi duruyor ) marslı filmindede adamın sırt çantasındaki yazılar çok anlaşılmasada farklı zido buralarda önde

3)zidonun şu menulerine bir çare bulaması gerekli zira yavas kumandası kullanışsız burda himedia q10 pro bile daha kullanışlı

4) neden cihaz çok beklediğinde ve input değişiminde kitleniyor

5) afişleme ile işi olmayan sadece diskte ya flash diskte film olan insanlar için zido dan bas izle çok kolay ama konfor aranıyor sa kesinlikle size göre değil bu cihaz

6) 3840X2160 zido dan ekranı bu çözürülüğe esinlikle alamadım menude iken 4096 da kalıyor film başlarken otomatik düşüyor 3840 a ilginç

7) Zidoo en büyük eksikliği HD sesleri kayıpsız iletmemesiydi bu yeni modelde bu sıkıntı aşılmıştır arkadaşlar hd seslerde kendi oynatıcısında kesinlikle sorun görmedim.

8)1080 izlerken tv de altyazı doyurucu iken 4k yada 1080p projeksiyonda az bulanık ve biraz piksel piksel fakat bunu anlamak cidden güç sorun değil yani htpc buna özel sub filters kullanığı için sorun yok ama nvidia da zido ile aynı

9) Zido Nvidia görüntü kalitesi iyi fakat yani bunu gözle görmek çok zor ama yarım tık ta olsa fark azda olsa var tabi

Bu adamlara mesaj atıp hiç arayüz yazmasalar sadece media player programlarını koysalar ve android 6.0 in kendi menüsü koysalar cidden Nvidia ya tercih edilir ama bu hali ile aradaki belli belirsiz görüntü farkı icin tercih etmek zor

Ama sana güvenim tam bu cihazı adam edicen abi o zaman alırız eve

Ama su an cidden konfor sıfır

10) 1080p tv ye hdr izlerken sorun olmadı 4k jvs rs 400 de hdr info da görünmesine rağmen jvc nin videolar oynatmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 1 Ekim 2016; 13:55:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kawanosh

quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Şu WD ile ilgili bir şey diyeceğim, bende de bir zamanlar WD Gen2 cihaz vardı. Bu cihaz elimdeki 2009 yılı 1080i uydudan kayıt videoları oynatabilen tek cihazdır. Nasıl oluyor hala anlamıyorum çünkü bunlar bilgisayarda bile oynamıyorlar, sadece kumlu ekran ve ses açılıyor. O zamandan beri WD'ye ayrı saygım vardır. Bunları hala tutuyorum, her yeni cihazda tekrar deniyorum. Zidoo oynatacak mı bakalım ?

evet bendeki cihazda bu gen2 valla çoğu dosyayı açıyo hatda bu külüstürde afişleme bile var yeni cihazlarda neden yok anlamadım

yeni cihazların tamamında kodi var ve afişleme kodi içerisinde

• Ellerine sağlık kardeşim,

Çıkan sonuçtan şahsen memnunum ben.👍

Akşam bir fırsat yaratıp yazdıklarını eksisi ve artısı ile kısaca bir özetleyeceğim burada.

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 1 Ekim 2016; 15:19:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @eraycelik80 kardeşim incelemen harika olmuş,emeğine sağlık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

@eraycelik80 kardeşim incelemen harika olmuş,emeğine sağlık..

İki üstat in yanın da benim ki inceleme değil sadece gördüğünü yazmak üstat elimden geldiğince yazdım

Hatalarım affola

• Estağfurullah,

Hobi olarak incelediğim cihazlarda görebildiklerimi yazmaya çalışıyorum sadece.

Neyse ; akşam yarım saat uğraştım ve senin yazdıklarının bir özetini çıkarttım ve gönder dedim foruma.

" Kayıt olmalısınız " diye saçma bir ikaz verdi forum ve tekrar girince özene bezene yazdığım herşey bir anda yok oldu.

Fırsat bulunca herşey en baştan yazacağım mecburen...

• Merhaba
    eraycelik80 detaylı incelemeniz için teşekkür ederim. Test için kullandıklarınız cihazlarda himedia Q3 resmi var ama yazınızda Q10 dan bahsetmişsiniz. Kullanılan hangi cihaz acaba.

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Son gelişmelere göre seni de Zidoo saflarında göreceğiz galiba...

• quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Merhaba
    eraycelik80 detaylı incelemeniz için teşekkür ederim. Test için kullandıklarınız cihazlarda himedia Q3 resmi var ama yazınızda Q10 dan bahsetmişsiniz. Kullanılan hangi cihaz acaba.

İlk resmî görmediniz anlaşılan em üste ki resim de bir q10 var bir q10 pro bir altında ki resim de de q3 var

Gözünüzden kaçmış ilk resme dikkatli bakin

• Ona dikkat etmemişim. Q10 pro varmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Son gelişmelere göre seni de Zidoo saflarında göreceğiz galiba...

evet @papirus,benim cihaz yolda zaten bu hafta gelir diye düşünüyorum,bende m-195 ile karşılaştırmasını özellikle referans cihazım sony bdp-6500 e göre durumunu forumda paylaşacağım..
  • eraycelik80 kardeşimize teşekkür ederiz biz her ne kadar test de etsek bir ayağı hep eksik kalıyor evde amfi olan tv fullhd 4k olan tvlerde de amfi yok

Biz zaten Papirusla almıştık ama yeni almayı düşünen arkadaşlara yol göstermiş tekrar teşekkürler

Zidoonun yazılım ekibine güveniyorum
    Bu kadar kaliteli bir görüntünün yazılımla heba edilmemesi lazım

• Şu nvidia 3d işini halletse

Aynı xbox one s gibi (4k bluray player ekledi biliyorsunuz) muhteşem bir konsol muhteşem bir görüntü ama niyeti yok gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Şu nvidia 3d işini halletse

Aynı xbox one s gibi (4k bluray player ekledi biliyorsunuz) muhteşem bir konsol muhteşem bir görüntü ama niyeti yok gibi

Abi öncelik le hd ses te yoktu kodi varken ama Nvidia el altından kodları verdi cihaz satılsın diye kodi den ayrılan spmc ekibi bu kodlarla hd ses atmos falan hepsini aktif etti geçen bir forumda okudum 3d SBS zaten sorun yok 3d iso icin de spmc kodları almış ve çalışıyor lar mis ciddi anlamda noktayı koyacak lar böyle olursa çünkü Zidoo nun en çok üstünde durduğu video performansı kalitesi Nvidia da da ayni kalite var ikisi arasında farkı anlamak çok Zor

• İyi olur neticede bir sürü arkadaş iyi para verdi

Son olarak m195ten zidoo x9se geçmeyi düşünenlere tavsiyem biraz beklemeleri muhtemelen 100-110 dolar bandına gerileyecek acele etmeyin

• Bu arada yerim olsa bir tane xbox one s alacağım konsol fiyatına 4k oynatıcı bravo microsofta bence ilk defa sonye gol attı

• Yazılım güncelleştirmeleri için firma zaten X9S'e yoğunlaşmış durumda.Bahsedilen ve bilinen tüm sıkıntılar için benimde elimden geleni yapacağıma emin olabilirsiniz.

Ama maalesef bu Çinlilerin anlayışı kıt.Yazdıklarımı tam olarak anlamıyor keçiler. Bunlara laf anlatmak, deveye hendek atlatmaktan zor inanın.

Ben yazıyorum, oğlum tercüme ediyor ve gönderiyoruz.Ama bir bakıyoruz aynı hamam aynı tas.Oğlum bile isyan etti geçenlerde " Eee yeter yahu, hep aynı şeyleri yaz yaz nereye kadar" dedi artık.

Sonuçta yazılım desteği anlamında hakikaten çabalıyorlar, çalışıyorlar ama anlaşmak, aynı dilden konuşmak gerçekten zor. Uğraşacağız ama çare yok.

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Ulen , evi değiştirdin , evi değiştirince TV ünitesini değiştirdin.

Bunca değişikliğe rağmen ; TV ünitesinde Xbox One S'i koymaya yer yok mu diyorsun hâlâ ?
  • Biz evlerde misafiriz eraycelik80 dostum bilir

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.