Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (430. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.616
Cevap
66
Favori
339.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dolby vision ve hdr10+ indirmeyin bu aralar yaygınlaştı direkt hdr olan sürümleri indirin bilindik rip grupları olsun canavar gibi oynatır

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Darkdexterness kullanıcısına yanıt
    Rarbg aylar önce kapandı bilginiz olsun, sizin ulaştığınız aynı isim üzerinden yürüyen çakma bir sitedir…

• sadays S kullanıcısına yanıt

Aynı videonun yüksek bitrateli olanı daha fazla veriye ve dolayısıyla da daha yüksek kapasiteye sahiptir. En basitinden jellyfish sample videolarına bakılabilir.

https://www.larmoire.info/jellyfish/

• Kastettiğim normal filmler test videoları elbette öyle

Ama film bitrateleri standarttır orada 70 gb bir film süre olarak uzundur veya dolby vision veya hdr10+ gibi başka formattadır hdr filmlerde gb yüksek ise filmin süresi uzundur o kadar

Hocam malesef katılamıyorum. Zira her seferinde film indirmek istediğim zaman özellikle info kısmına bakarım ve farklı rip grupları aynı özellikte olsa bile farklı bitrate ile kodlama yapıyorlar ve bende her seferinde yüksek olanı seçerim. Genellemek çok doğru olmaz diye düşünüyorum.

• sasuta kullanıcısına yanıt

doğrusu öyle en yüksek bitratei seçieeksiniz ama bir filmin varolan bitrateini yükseltemezsiniz film nasıl kodlandı ise o farklı rip gruplarının farklı bitrate ile kodlaması dosya boyutundan feragat etmek için bitratei düşürmeleri şeklinde olur açıkçası benim arkadaşa cevabım x9s'in oynatma kabiliyetinin her tür x265 filmi oynatabileceğine örnek vermek içindi 1.5 saatlik bir filmi ne yaparsanız yapın 70gb yapamazsınız (dolby vision veya hdr10+ olmaması koşulu ile onu da belirttim zaten)

Şimdi ne demeye çalıştığınızı anladım, sanıyorum ki nicelik ve nitelik kavramlarında bir anlaşmazlık yaşadık. Aynı süreye sahip (aynı) filmler arasında yüksek bitrate oranına sahip olan film daha yüksek boyuttadır. Bu niceliktir ama nitelik olarak daha kaliteli görüntüye sahip demek olmayabilir. (Bu arada 1.5 saatlik filmi sesten bağımsız olarak çok rahat bir şekilde 70gb boyuta çıkartabilirim)

• Merhabalar Zidoo x10 cihazdaki hdd yi çıkartıp usb kutusu ile windows bilgisayara taktığım zaman hdd ye erişim sağlanamıyor biçimlendirme gerekir diyor . yani openwrt formatındaki hdd ye windowstan nasıl erişim sağlarız (Ağ üzerinden değil çıkarıp hdd ile takmaktan bahsediyorum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdarrx kullanıcısına yanıt

Muhtemelen HDD'nin dosya yapısını Windows tanımıyordur. Canlı linux sürümü kullanabilirsiniz. Mesela Ubuntu Live.

• Linux hdd formatı ext4 tür windows maalesef doğrudan görmüyor klasik emperyalist zihniyet yok sayıyor 2 satırlık kod yazmaktan aciz değil yoksa harici program kurman lazım bir aralar kullandım pek sağlıklı çalışmazlar ama basit işlemler için işe yarar

• Son zamanlarda sadece kendi playeri otomatik frame rate çalışıyor, kodi ve zdmc otomatik çözünürlük değiştirmiyor. çok enteresan :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında aldığım egreat r6s cihazım film izlerken kopuyor sanki cihazı yeni açmışım gibi yeniden bağlanıyor,bu şekilde kopma ve yeniden bağlanma olarak defalarca devam ediyor,yeni bir yazılım vs mi yüklemem lazım,ne yapabilirim bilen veya kullananlar varsa cevaplarsa sevinirim.

• sensei111 S kullanıcısına yanıt
    Sorunun sebebini bilmesekte şu adımlar izlenebilir:

İlk olarak cihazın adaptörünü değiştirerek ( yeni ve uygun değerde bir adaptörle ) kullanmayı deneyin ve sonuca bakın.

Eğer ki sonuç değişmezse öncelikle cihazı fabrika ayarlarına döndürün ve ardından son yazılımı tekrar yükleyin.Sonrasında tekrar gözlemleyin.

Bunun haricinde yapacak birşey gelmiyor aklıma…

• Altyazı sorunu için iki çözüm buldum naçizane:

https://mini.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/158039173

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Papirus

@sadays

merhabalar,

ziddo x9s cihazımı asustor as3302t nas ile kullanmaya başlayıncaya kadar hiç sorun yaşamamıştım

şu an bana saç baş yolduruyor

nas ı görüyor, resim tarama işini yapıyor ama bir sorun olduğu belli

filmleri bazen oynatıyor ama bir süre sonra gidiyor

ilk önceleri kesik kesik oynatıyordu ama şu an hiç oynatmıyor

nas ı kapatıp açınca bazen oynatır gibi yapıyor

bu sırada hdd direk x9s e bağlayınca sorun yok

ayrıca apple 4k da bağlı nasa ve plex ile herşey yolunda (hele resim tarama ve altyazı süper)

tabi ben atmos ses olmadan yapamam, plex te görüntü yeterli ama zidoo dan düşük

nası ilk kurduğumda zidoo önce hiç ulaşamadı (nasın smb ayarları 2-3 müş)

smb ayarlarından smb1 yapınca gördü. (demek zidoo smb1 destekliyor)

kablonet gigabit modemim alt katta, nas ve sistemlerim çatı katında.

cat6 kablo ve zyxel 8 portlu gigabit switch ile sağlıyorum bağlantıyı

nas tan önce alt kattaki çocuğun bilgisayarını depolama olarak kullanıyordum, hdd sini ağa açarak ve zidoo sorunsuz herşeyi oynatıyordu.

zidoo yu resetledim, nası resetledim. başka bir cat6 kablo ile de denedim. yani aklıma gelen herşeyi denedim.

birtek alt kattaki bilgisayarı denemedim son zamanda. (yani acaba o da mı şuan sorunlu diye) ona da akşam bakıcam

bir de reset atıp son versiyona güncellemeden kullanmayı deneyeceğim (belki denemişimdir ama hatırlamıyorum)

birşeyin mantığını da merak ediyorum;

şimdi alt kattan üst kata 30mt cat6 kablo çıkıyor switch e. ondandan 1 ve 2 mt lik yine cat6 kablolar ile dağıtıyorum

yani nas ile media player lar arası en fazla (2+2) 4 mt kablo olmuş oluyor

merak ettiğim bu ağ protokolleri nasıl çalışıyor

yani veri iletimi muhakkak ana modemden geçmek zorunda mı.

öyle ise player ın nastan veri alması için önce 2mt switch e oradan 30 mt modeme gidip geri dönmesi tekrar switch vs vs

saçmalıyor olabilirim ama böyle ise kablo yetersiz geliyor sonucuna varıcam (cat 7 kabloya geçmek gerekir mi)

ayrıca nas tan önce ağ üzerinden sadece zidoo yu kullanıyordum, şmdi ise apple 4k da plex ile devrede (çakışma yapıyor olabilir mi)

sayfaları okumaya çalıştım ama malum çok sayfa var

@sascha35 2 yıl önce benzer bir sorun yaşamış, çözebildimi göremedim sayfalarda (umarım player değiştirerek halletmemiştir)

biraz fazla laf kalabalığı yapmış olabilirim ama eksik bilgili ile vakit harcamak istemedim, olanı biteni bu yüzden yazmak istedim

şimdiden teşekkür ederim

• artudinu kullanıcısına yanıt
    Merhaba, benzer konuda sıkıntı yasiyoruz.

Bende zidoo x9s yani ilk modelini kullaniyorum. Nas olarak da asustor as1002 modeli var. Icinde 8x2 hdd mevcut, nas i ve zidoo yu sifirladim bende ancak media center ve home theater dan bagalanamadim bir türlu. Benim sorun bu iki programin baglanamamsi, aslinda baglaniyor sifre giriyorum kabul ediyor ama dosyalarin icine giremiyorum.

Bu smb1 yerini nereden degistirdiniz ? Ben bunu yaparak cozen gordum ama nereden yapılacağını bulamamistim.

Nas ile zidoo harici dosya yoneticisi program ile baglaniyor, filmleri oynatiyor.

Ben zidoo ile nas i wifi 5 uzerinden bagliyorum. Nas router uzerinde 1000 mb kablo ile bagli, zidoo ile nas wifi 5 bant uzerinden baglaniyor.

Harici dosya yoneticisi ve zmdc ile nas daki filmleri actigimda yuksek boyutlu olanlarda takilma yapabiliyor, 50 gb altinda formatina gore cok sorun yok. Ustunde genelde takilamli oynatma ve format sorunu oluyor gibi sendeki gibi oynatmiyor. Zidoo yu acip kapatinca düzeliyor bir muddet.

Sorunlar benzer demek ki, asustor nas ile zidoo pek iyi anlasamiyor gibi. Bende atmos ses icin kullaniyorum. Son zidoo modeline gecemeden magdur olmus biriyim.

Size cevap olarak bir cok etken vardir, direk sundan dolayi olabilir demek zor gibi. Siz cat6 kablo ile bagladiginizdan sizde yapmamasi lazim normalde. Hadi ben wifi ile bagliyorum diyorum takiliyor da sizinkinde olmamasi lazim. Nas 1000 mb destekledigine gore kablo ve routerde destekliyorsa sorun olamali. Router da 1000 mb sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 1 Nisan 2024; 18:45:48 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• virtue28 kullanıcısına yanıt

bende router yok. modemden 30 mt kablo ile switch ile bağladım

• artudinu kullanıcısına yanıt
    30m ve swic, himm, arkadaslar yine yorumlar sanirim.
    Ayrica ekran resmi icin tsk, en kisa zamanda deneyeyim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ben ağdan bağlamadım hiç bilemiyorum o yüzden

• 
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.