Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.616
Cevap
66
Favori
339.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihaz komple kapalıydı. Cihazı açtıktan birkaç dakika sonra yine yapmıştı. Cihazın kasasında herhangi bir sıcaklıkta yoktu. Özellikle bakmıştım.
  • Aynen bende de yapiyor bunu. Filmin boyutu bittatesi farketmiyor. Cozumu var mi bilemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tiésto kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı sorun devam ediyor mu? 4 gündür sorun yaşamıyordum. Bu akşam modemden dmz yönlendirmesini açtım. Yine yeşil ekran verdi. birkaç hafta önce modemi değiştirmiştim. zaten ne olduysa o günden sonra olmaya başladı. Çok mantıklı gelmedi bana ama dediğim şekilde oldu. Tesadüf mü oldu bilmiyorum. Sen sisteminde herhangi bir değişiklik yapmış mıydın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 7 Kasım 2018; 20:47:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende AP değiştirdim. Hiç dikkat etmemiştim. Acaba bu yüzden mi? Ama 3-4 gündür yapmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tiésto kullanıcısına yanıt
    Tplink modem aldım. Ondan sonra olmaya başladı. Aldığın AP markası nedir.
  • Tenda AC10
    Bundan önce TP-LINK vardı sorun yoktu ama...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tenda ac10 router da çok güzelmiş. Umarım problem yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

Aynen bende de yapiyor bunu. Filmin boyutu bittatesi farketmiyor. Cozumu var mi bilemiyorum.
    bende son güncellemeden (beta) sonra böyle bir şey oldu. 50 gb civarı boyutu olan h265 star wars: solo'da bir sahnede yaptı. daha önce yapmışlığı yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 8 Kasım 2018; 16:19:43 >
  • Zidoo X9S kullandığım dönemlerin hiçbirinde hatta hiçbir yazılım sürümünde yeşil ekran sorunu ile karşılaşmadım.

Bu yüzden karşılaşılan sorunun sebebi hakkında yorumda bulunamıyorum arkadaşlar...

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Hocam öncesinde huawei modem kullanıyordum. sorun yoktu. Daha sonra zidoo komple interneti kesmeye başladı. zidoo dan ağ kablosu çekince internet geliyordu. modem bozuk diye modem aldım. dmz yönlendirmesi yaptığım zaman bu sefer yeşil ekran olmaya başladı. yeşil ekran dediğimiz büyük ihtimal cihazın crash olması. her şeyi denemiştim. en son dmz kapattım 4 gün boyunca sorun çıkmadı. transmission aktif çalıştı. cihazı defalarca reboot ettim hiç sorun olmadı. sonra tekrar dmz açtım. yarım saat içinde yine yeşil ekran verdi. şimdi de dünden beri eski modemi kullanıyorum. dmz kapattım. Manuel port açtım, yönlendirmeleri yaptım şu an her hangi bir sıkıntı yok çok şükür. Sorun yaşayan diğer arkadaşta router alınca olmaya başlamış ama sonra düzeldi diyor.
    Mantık arıyorum ama bulamıyorum. çünki son betada da oldu. eski menülü yazılımda da oldu. yazılım ile de alakalı değil. sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama dmz'nin soruna sebep olduğunu düşünüyorum. belki bütün portlar açılıyor diye oluyordur.

• Merhabalar Iomega 4 tb Nas'ı zidoo x9s e nasıl bağlayabilirim. Daha önce elimde Egreat R160S vardı. Direk eternet kablosu ile iki cihazı bağlayabiliyordum. Zidoo kablolu network açtım birtürlü beceremedim
  • Hocam switch ya da router olmadan direk bağlamak istiyorsanız aynı ip aralığını verin 192.168.1.1 ve 192.168.1.2 gibi ve alt ağ maskesi aynı olsun 255.255.255.0 gibi. Sonra sambadan görmesi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 10 Kasım 2018; 15:10:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jakabo34

Arkadaşlar selam,
    Film izlerken arada yani filmin bazı sahnelerinde, ara ara oyunlardaki gibi fps düşüşü oluyor ve düzeliyor.
    Acaba disktenmidir?Sizde böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?Son sürüm yüklü cihazda bu arada..
    Atlama, takılma yapar gibi mi oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Hocam switch ya da router olmadan direk bağlamak istiyorsanız aynı ip aralığını verin 192.168.1.1 ve 192.168.1.2 gibi ve alt ağ maskesi aynı olsun 255.255.255.0 gibi. Sonra sambadan görmesi lazım
    Teşekkurler hocam dediklerinizi yaptim. Şimdide openwrt kullanici adi ve şifresi istiyor
  • openwrt zaten zidoo. sen şu an nas cihazı göremiyorsun. openwrt nin altında olmalı ya da sağ taraftan scan dediğin zaman nas cihazını görmesi gerekiyor.

şu konuda direk kablo ile iki pc'nin bağlantısı anlatılmış. Ben pc ile direk zidoo yu bu şekilde bağladım.

https://forum.donanimhaber.com/2-pc-yi-modemsiz-ethernet-kablosu-ile-baglama--38264524

nas cihazından farklı bir ayar yapman gerekir mi onu tam bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

openwrt zaten zidoo. sen şu an nas cihazı göremiyorsun. openwrt nin altında olmalı ya da sağ taraftan scan dediğin zaman nas cihazını görmesi gerekiyor.

şu konuda direk kablo ile iki pc'nin bağlantısı anlatılmış. Ben pc ile direk zidoo yu bu şekilde bağladım.

https://forum.donanimhaber.com/2-pc-yi-modemsiz-ethernet-kablosu-ile-baglama--38264524

nas cihazından farklı bir ayar yapman gerekir mi onu tam bilemiyorum.
    Yardımlarınız için çok teşekkürler. Sayenizde NAS'ı görüyorum artık

• Ziddo x9s ile daha önce kullandığım ve diziler ve filimler için home theater 2.0 ile poster de oluşturduğum 2.5 inch taşınabilir Seagate 1.5 TB hard disk bir anda devre dışı kaldı , artık source larda görünmüyor ve hard diski biğisayara takınca da ışık bir süre yanıp sonrada kesiliyor ve bilgisayar da görünmüyor fakat çıkarıp takarken ses geliyor böyle bir durumu yaşayan arkadaşımız varmı acaba , gerek hard disk gerek içindekiler benim için önemli gerçekte , yardımlar için teşekkürler .
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz sıkıntının Zidoo ile alakalı olduğunu sanmıyorım.HDD'le alakalı bir sorun gibi gözüküyor.

Size tavsiyem ; verilerinizi kurtarma anlamında HDD'inizi önce bir bilgisayarcıya gösterin.Eğer sonuç alamazsanız o zamanda sadece bu tarz veri kurtarma işi yapan ciddi firmalardan biri ile görüşün.O tarz firmalar verilerinizi büyük bir ihtimalle kurtaracaklardır ama maliyeti de oldukça yüksek olacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 12 Kasım 2018; 11:59:46 >
  • aydemir86 A kullanıcısına yanıt
    Atlama değilde takılmalar oluyor evet..
  • aliexpress saat başı 100 dolara 50 dolar kupon dağıtmaya başladı. z9s vs. almak isteyen varsa haberi olsun.
  • 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.