Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Full rgb iyi ya da kötü demek bence yanlış

Doğrusu kullandığınız cihaza göre seçmek

Videophile le alakası Yok mevzunun

Dünyanın en iyi iki Projector u

Jvc Sony runco nun en ust modelleri full rgb

Bu uç cihaz videiphile degil demek Zaten korkunc bi hata olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam zidoo son versiyon ve full rgb

• Hoşbulduk sağolun.
  • Akşam bende fotaraf çekip paylaşmaya çalışıyım.
    Hocam büyük fotoğraf için başka bir yere ekleyip link mi veriyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Tamam zidoo son versiyon ve full rgb

Jvs'de de keramet var kesinlikle

Son resimdeki filmi cikaramadim, ismi nedir? Sanki arkada Antoni hopkins var.

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Tamam zidoo son versiyon ve full rgb

Jvs'de de keramet var kesinlikle

Son resimdeki filmi cikaramadim, ismi nedir? Sanki arkada Antoni hopkins var.

Karayip korsanları salazar son seri

• tema59 T kullanıcısına yanıt

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Transformers: The Last Knight
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Ben çok beğendim bu ekran görüntülerini... Bir projeksiyon sistemi bu denli net görüntü versin. Maaşallah diyelim de, tavandan düşer- müşer şimdi :)

Fırsatım olsa bu x9s i kendi tv m de denemek isterdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Avr işi derya Allah kolaylık versin

:) Kesinlikle...
    Yine de böyle konularda işime yarayanı almayı tercih ediyorum. Şu an için acelesi yok. Önce elimdeki amfi için bir ilan açarım. Sonra da dts hd sesleri destekleyen bir modele geçiş yaparım. Yeni olmasına gerek yok. Kullandığım avr'nin bir kaç üst modeli bile olsa yeterli. Maksat o sesleri alabilmek. Şu an mevcut avr cihazım ve ses sistemimle zaten sinema hissini fazlasıyla yaşayabiliyorum apartmanda alt ve üst komşunun evde olmadığı zamanlarda :):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Ben çok beğendim bu ekran görüntülerini... Bir projeksiyon sistemi bu denli net görüntü versin. Maaşallah diyelim de, tavandan düşer- müşer şimdi :)

Fırsatım olsa bu x9s i kendi tv m de denemek isterdim.

Bugüne kadar bir kişi çıktı tv iyi zidoo kötü diyen

Sanmam beğenmeyeceginizi

Alın bir tane gelsin

Zaten beğenmeseniz ayni rakam a bir günde satılır

• Videophile adamın full rgb ile işi olmaz hata mata da değildir daha da tartışmam

• spinmaster kullanıcısına yanıt
    İkinci elde Pioneer vsx921 bakabilirsiniz fiyatları gayet makul durumdaydı bir kaç kişi ilan avermişti forumda. Tek dezavantajı şu durumda 4k ve atmos desteği olmaması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasuta

İkinci elde Pioneer vsx921 bakabilirsiniz fiyatları gayet makul durumdaydı bir kaç kişi ilan avermişti forumda. Tek dezavantajı şu durumda 4k ve atmos desteği olmaması.

Biri ben

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Videophile adamın full rgb ile işi olmaz hata mata da değildir daha da tartışmam

Tartışmaya açık bir konu Zaten degil abi sadece senin şahsi fikrin

Cihazına göre ayar yapmaz san tabi sıkıntı olcak

Tamamen elindeki cihazın panel yada projektör un kabiliyeti ile ilgili

16 255 se panelin rgb tabi sınırlayacaksın

0 255 se sınırlamayacaksın bünün videophile uzak yakın alakası Yok bunu jvc de runco dan Sony den iyi bileceğimizi ben düşünmüyorum

Bu uç firma bunları kadınlar dizi izlesin diye çıkarmıyor

Güzel bir yazı var onu da paylaşım da bulunayım

RGB renk uzayı 'Red' 'Green' 'Blue' yani 'Kırmızı' 'Yeşil' 'Mavi' ana renklerinden oluşan ve en sık kullanılan renk uzayıdır. Işığı temel alır ve doğadaki tüm renk kodları bu üç temel renge dayalı olarak belirtilir. Her renk %100 oranında karıştırıldığında beyaz ve %0 oranında karıştırıldığında siyah elde edilir. Beyaz ışık, renklerin tümüne sahip olduğuna göre, hiç ışık olmazsa elimizdeki tek şey karanlık ve siyahtır. Bu durumda belirli miktarlarda kırmızı, mavi ve yeşil eklenerek istenilen renk oluşturulabilir. Bu uzayda, ana renkler olan kırmızı, mavi ve yeşil belirtilmediği için, bu ana renklerin tanımı değiştikçe, tüm renkler değişir.

RGB Renk modunda, her piksele bir yoğunluk değeri atanan RGB modeli kullanılır. Kanal başına 8 bitlik görüntülerde yoğunluk değerleri, renkli bir görüntüdeki her RGB (kırmızı, yeşil, mavi) bileşen için 0 (siyah) ile 255 (beyaz) arasında değişir. Üç bileşenin değeri de eşit olduğunda sonuç, nötr bir gri tondur. Tüm bileşenlerin değerleri 255 olduğunda sonuç saf beyaz, değerler 0 olduğunda saf siyahtır.

Kanal başına 8 bitlik görüntülerde üç kanal, her piksel için 24 bitlik (8 bit x 3 kanal) renk bilgisine çevrilir. 24 bitlik görüntülerle üç kanal, piksel başına en çok 16,7 milyon renk üretebilir.

48 bitlik (kanal başına 16 bit) ve 96 bitlik (kanal başına 32 bit) görüntülerde piksel başına daha da fazla renk üretilebilir.

RGB standart bir renk modeli olmakla birlikte, temsil edilen renklerin kesin aralığı, uygulamaya veya görüntü aygıtına göre değişebilir.

RGB modeli insan gözünü taklit eden dijital ünitelerde (Tarayıcılar, Dijital Kameralar gibi) ve monitörlerde kullanılır. Dijital imajlarla en çok çalışılan renk aralığı olma unvanı RGB'dedir. Scannerlardaki algılayıcılar RGB renk aralığını kullanarak tarama yaparlar. Dijital kameralar RGB renk kanalıyla görüntü üretir ve depolarlar. Dijital görüntüleme yazılımlarının neredeyse tamamı RGB default renk aralığı olarak RGB’yi kullanır. Web ortamının imaj formatı, dijital yazıcıların baskı renk aralığı RGB’dir.

RGB konusunu renklerin hakkını verebilmek ve tam olarak faydalanabilmek için neden "tam dinamik aralıkta" kullanılması gerektiğine dair, daha önce de paylaştığım bazı sayısal verileri aktararak bitireyim.

3renk x 8bpc = 24bit,

1piksel ⇒1bit (1siyah+1beyaz = 2 olası renk vardır),

RGB = 1piksel ↔ 8bit ⇒ 2x2x2x2x2x2x2x2 = 258-2(siyahtan-beyaza kadar) = 256 renk tonu

RGB = 3 kanal renk (R:red G:green B:blue) 256x256x256 = 16777216 renk tonu eder (piksel başına) ama o da layıkıyla gösterebilen bir ekrandan görebilene! Onunda birçok değişenleri ve dijital çakallıkları var ki uzun bir yazı da ondan çıkar. Kontrast değeri diye bir şey var ki of! of! altından daha kıymetli. ツ

sınırlı dinamik aralık (16-235) ⇒ 235-16 = 219 renk tonu

219x219x219 = 10503459 renk tonu eder (piksel başına)

ve

tam dinamik aralığın sınırlı dinamik aralıktan farkı:

16777216-10503459 = 6273757 renk tonudur.

gel de şimdi bile bile ben bu piksel başına görülebilir 6273757 renk tonunu görmek istemiyorum diyerek sınırlı dinamik aralıkta kal

• Şöyle düşün solis state bir amfiden lambalı daha tatlı çalabilir ama doğru ses o değildir full rgbde aynısı sana daha keyif verebilir ama doğru renk uzayı o değil videophileler de audiphileler gibi gerçeğin peşindedir saygı duyarım

• 0 ile 15 arasında ki siyahları görmezden gelerek nasıl gercegi isteyeceğiz peki

Bu 0 ile 16 hz İnsan duymuyor ya o sesler Yok demeye benziyor

Saygı duyarım düşüncene ama genelleme yapman büyük hata dediğin gibi bir şey Yok bunu hic kimseden de ne duydum ne gördüm

Bahsi geçen uç firma dünyaya yön verirken onlar bunu savunmuyor tam tersine gidiyorlar 0 ile 16 arasi siyahi üretmek en büyük dert

• sasuta kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bu cihazı da inceleyeceğim. Evet fiyatları makul görünüyor. Önce elimdeki cihaz için bi piyasa araştırması yapıp ilan açayım. Sonra yenisine sıra gelecek.
  • Merhaba,

zidoo X9S hdmı-in girişi için biraz bilgi verebilirmisiniz. Ne tür cihazlar için ne amaçla kullanılır. Turkcell tv için kullandığım cihazı bu girişe bağlasam normal yayınlarıda zidoo üzerinden izleyebilir miyim? Sayfaları elimden geldiğince okumaya çalıştım olduda bir yerde bu konu ile ilgili bir açıklama bilgi geçtiyse kusura bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdinc305

Merhaba,

zidoo X9S hdmı-in girişi için biraz bilgi verebilirmisiniz. Ne tür cihazlar için ne amaçla kullanılır. Turkcell tv için kullandığım cihazı bu girişe bağlasam normal yayınlarıda zidoo üzerinden izleyebilir miyim? Sayfaları elimden geldiğince okumaya çalıştım olduda bir yerde bu konu ile ilgili bir açıklama bilgi geçtiyse kusura bakmayın.

Selamunaleykum

Mesela ben bluray playeri bağlıyorum. Tam ekran yapınca zidio sanki devreden çıkıyor. Doğrudan blurayin kumandası ile kontrol ediyorum. Bir nevi amfi görevi goruyor Zidio bağlanabilirlik açısından.

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.