Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onkal

Hocam o zaman tv'nin görüntüsü olmuyor o :))
    Hangi cihazı takarsanız görüntü aynı olur çünkü son işleyen avr olacak ;)

@ulwi Kaynak olarak iso veya bdmv kullanan birisi olarak zidoo'nun güncel halinde orjinal bluray menu ile oynatmıyor.
    Şu ana kadar orjinal bluray menülü açan bir tek dune bir modelini duydum onun haricinde duymadım. Ama her cihazı mini menu diye adlandırdıkları kendi bluray menüsü ile kullanabiliyorsunuz.

Yanlış biliyorsun, Papirus açıklamıştı zaten ilk sayfalarda yanılmıyorsan 250mb Bitrate oranına kadar takılmadan açıyor cihaz. ayrıca 1080p Blu-Ray disk filmleri hem .iso uzantısında hemde Klasör halinde sorunsuz açıyor. ve her filmin menüsü farklı farklı yani Birebir orjinal. ayrıca DVD film ve 3D film de denedim ORJİNAL Menüleri ile açıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gaziantep75

quote:

@ulwi Kaynak olarak iso veya bdmv kullanan birisi olarak zidoo'nun güncel halinde orjinal bluray menu ile oynatmıyor.
    Şu ana kadar orjinal bluray menülü açan bir tek dune bir modelini duydum onun haricinde duymadım. Ama her cihazı mini menu diye adlandırdıkları kendi bluray menüsü ile kullanabiliyorsunuz.

Yanlış biliyorsun, Papirus açıklamıştı zaten ilk sayfalarda yanılmıyorsan 250mb Bitrate oranına kadar takılmadan açıyor cihaz. ayrıca 1080p Blu-Ray disk filmleri hem .iso uzantısında hemde Klasör halinde sorunsuz açıyor. ve her filmin menüsü farklı farklı yani Birebir orjinal. ayrıca DVD film ve 3D film de denedim ORJİNAL Menüleri ile açıyor.

Menülü açmak için herhangi bir ayar gerekiyormu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ulwi U kullanıcısına yanıt
    Sesi AVR'ye optik kablo ile aktarınca ; DTS-HD Master , DTS-X ve Dolby Atmos gibi yeni nesil HD ses formatlarını nasıl alıyorsunuz peki AVR'den ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

quote:

Orijinalden alıntı: Gaziantep75

quote:

Menülü açmak için herhangi bir ayar gerekiyormu.

Herhangibir ayar gerekmiyor fabrika ayarları ile açar menülü. Çeşitli torrent sitelerinden elde edebilirsiniz veya turbobitte yüklü olanlar var. Elit bir site istiyorsan sana PM atabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: kardanad

cem ufukta 4k projeksiyon var galiba alt yapı çalışmalarına başlamışsın.

Abi selamlar evet var ama euro oldu 4.40, o yüzden bu gidişle nanay olacak gibi 😃

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Sesi AVR'ye optik kablo ile aktarınca ; DTS-HD Master , DTS-X ve Dolby Atmos gibi yeni nesil HD ses formatlarını nasıl alıyorsunuz peki AVR'den ?

Optik kablo bu formatları desteklemiyor malesef. Bunun için HDMI gibi yüksek bant genişliği lazım.
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Dts x ve atmos için ekstra hoparlör almam gerekiyor ve avr desteklemesi gerekiyor ki onları destekleyen avr zaten hdr de destekler tahminen ,o zaman optik kablo ile bağlamaya gerek de kalmaz, eski model avr ler için 4k hdr elde etmek için direk tv ye bağlamak lazım cihazı ,ses de normal dts ve dd olarak alınıyor optik ile. Bence dts veya dd de bana göre yeterli , yeter ki iyi kayıt edilmiş olsun sesler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ulwi

Dts x ve atmos için ekstra hoparlör almam gerekiyor ve avr desteklemesi gerekiyor ki onları destekleyen avr zaten hdr de destekler tahminen ,o zaman optik kablo ile bağlamaya gerek de kalmaz, eski model avr ler için 4k hdr elde etmek için direk tv ye bağlamak lazım cihazı ,ses de normal dts ve dd olarak alınıyor optik ile. Bence dts veya dd de bana göre yeterli , yeter ki iyi kayıt edilmiş olsun sesler.

Yeterli kelimesi dinleyince inanın yetersiz oluyor. Atmos ve DTS x çok güzel. Fazladan 2 hop işi görür. Ama mutlaka tavana monte olmalı ki tam performans olsun..

• Oyuncak diyebilirim

En az en az

Asustor 1002 alın

Rakam da buna yakın

• quote:

Ne demek istediğini anlamadım kastettiğin zdmc filan mı aylardır herşeyi menülü izliyoruz 4k uhdler hariç

piyasadaki tek menülü oynatan cihaz bu dune sadece 2d leri menülü açar

tek kusuru var 3d menüler eğer hareketli ise tek sefer gösteriyor ikinciyi oynatmıyor ama o kadar kusur kadı kızında da olur

• quote:

quote:

Hocam avr ile görüntü değiştiyse sizin görüntüyü avr işliyor olabilir.
    Eğer görüntü işleme kısmını kapatırsanız avr'nin görüntüyü değiştirmemesi lazım, oynatıcı ne çözerse onu panele gönderir müdahale etmez.

Tabiki avr işliyor. Zaten ondan daha güzel oluyor TV nin Playerına göre.

Bende onkyo3030da denemiştim kesinlikle zidoo daha net gösteriyor o zamandan beri onkyonun video processorü devre dışı

siz de zidoo gelince avrnin görüntü işlemcisini devre dışı bırakın hayran olacaksınız zidoonun görüntüsüne

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Zyxel olan Amazon'da 370 TL'ye geliyor, sizin dediğiniz ise yurtdışında yok, Türkiye'de ise 575 TL'den başlıyor. Arada 200 TL'lik bir fark var. Zaten ben ev kullanımı için alıyorum. Sizce 575 TL vermeye değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

Zyxel olan Amazon'da 370 TL'ye geliyor, sizin dediğiniz ise yurtdışında yok, Türkiye'de ise 575 TL'den başlıyor. Arada 200 TL'lik bir fark var. Zaten ben ev kullanımı için alıyorum. Sizce 575 TL vermeye değer mi?

Bin kere değer

Zyxel de cok fazla program Yok cok sıkıntı bu örnek bir seedbox olsa sizin bir dosya ftp inecek olsa büyük problem

Örnek buna bi hdd taktınız ondan nas a nastan hdd dosya atmak büyük problem

Qtorent yok

Uzaktan bağlantı Yok

Ev dışından dosya ekle indir Yok

Yanlış anlamayın bende ikisi de var o zyxel

İçine bir şekilde dosya atmayı becerirseniz ağa sunar hepsi o

Beklentimiz olmasın baska

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

quote:

quote:

Hocam avr ile görüntü değiştiyse sizin görüntüyü avr işliyor olabilir.
    Eğer görüntü işleme kısmını kapatırsanız avr'nin görüntüyü değiştirmemesi lazım, oynatıcı ne çözerse onu panele gönderir müdahale etmez.

Tabiki avr işliyor. Zaten ondan daha güzel oluyor TV nin Playerına göre.

Bende onkyo3030da denemiştim kesinlikle zidoo daha net gösteriyor o zamandan beri onkyonun video processorü devre dışı

siz de zidoo gelince avrnin görüntü işlemcisini devre dışı bırakın hayran olacaksınız zidoonun görüntüsüne

Sabırsızlanıyorum denemeye

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Kendi playerını hiç kullanmadım orada açarken menülü mü açıyor?

Eğer öyleyse benim hatam özür dilerim. Gayet başarılı olmuş :))
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Onu ben biliyorum...

Zaten karşı tarafın yeni nesil HD ses formatlarını alamayacağını bildiğim için sordum.

O arkadaşta " Yeni nesil bir AVR yok bende " demiş ve netleştirmiş olayı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 10 Ekim 2017; 9:20:36 >
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    Abi senin projeksiyonun görüntüsü iyi hele kur yuksekken satmassın diyodum. Demeekki içinde 4 k sevgisi depreşti. Zidoo siparişi verdinmi?

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Düzeltme yapayım.

ZyXEL Nas326 kullanıyorum.

1)NAS cihaza USB bellek, harici hdd ile kopyalamak çok çok basit.

NAS a bağla, ön sağ alt taraftaki siyah butona bas bu kadar...

2) NAS a evden yada dışarıdan android uygulaması ile bağlanmak çok kolay. Zcloud ismi. Bağlanın, kopyalayın, silin, yer değiştirin çok basit ve hızlı.

3) Torrent indirmek çok kolay kendi uygulaması da var. Ama ben Remote transmission isimli uygulamayı kullanıyorum. Ama evden ama dışarıdan torrent dosyasını direkt cihaza gönderiyorum ve inmeye başlıyor.

Cep telefonuma torrent dosyasını indiriyorum, üzerine tıklayınca,nas a torrent indirme program otomatik ekrana geliyor. İndir diyorum sadece...

4) Http ve ftp linkleri indirilemiyor cihaz üzerinden doğru yada ben bulamadım. Bu Asus dsl ac68u modemde dahi oluyordu...
    5)Bir değer zayıf yönü servis sistemi. Siz arıyorsunuz , bir nevi randevu alıyorsunuz. Teknik personel size 1-2 gün içerisinde dönüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 10 Ekim 2017; 9:48:33 >

• Hafta sonunda yeni kumandayı daha uzun süreli kullandım ve test ettim.Gerçekten keyif veriyor ve Zidoo'ya yakışır bir kumanda olduğu aşikar.

Özellikle ışıklı olması sebebiyle karanlık ortamlarda kullanımı çok daha rahat.

5 Adet öğrenebilir tuşu var üzerinde ve dilediğiniz herhangi bir kumandanın tuşları ile eşleştirebiliyorsunuz.

Diğer yandan bu kumandadaki tepkime süresi orjinal kumandaya göre kesinlikle çok daha iyi ve cihazda daha çok keyif veriyor.

Ayrıca alttaki 4 adet renkli tuşa yine dilediğiniz komutu atayabiliyorsunuz yine.Mesela eski kumanda da oldukça işime yarayan ama bu kumanda direk olarak verilmemiş Navigation Bar tuşunu bu renkli tuşlardan birine atayabiliyoruz.

Ama PuhuTV ve Netflix gibi uygulamalarda bu kumanda yine iş görmüyor , bilginiz olsun.Bahsettiğim bu uygulamaları cihazınızda kullanacaksanız , ya kablosuz klavye yada kablosuz mouse veya Zidoo'nun V5 yada V6 gibi jiroskop özellikli kumandasını kullanmak zorundasınız.Aksi taktirde menülerde sıkıntı yaşarsınız.

Orjinal kumandadaki bazı tuşlara ait yazıların silindiğini gördüğüm için bundaki tuşların silinmeden ne kadar dayananacağını bilemem ama Zidoo X10'da olduğu gibi X9S ile de verilmesi gereken hoş bir kumanda bence.

Umarım firma bu konuda olumlu bir adım atar ve bu yeni kumandayı Zidoo X9S ile de vermeye başlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 12 Ekim 2017; 21:28:24 >

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.