Şimdi Ara

Zeytinyağı neden böyle

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Zeytinciden zeytinyağı almıştım. Birkaç ay evde öylece durdu. Bugün baktığımda şişe fotolardaki gibiydi. Bu normal mi? Zeytinyağı kullanılır mı?

Zeytinyağı neden böyle

Zeytinyağı neden böyle
    Zeytinyağı neden böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DİRİLİŞ_MAK -- 27 Ocak 2019; 15:53:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben ne zeytinyağlar gördüm zeytin yağla alakası yok bozulmuş kızarmış kırmızı olmuş (yemeklere kullanabilirsin özelliğini kaybetmiş)

Riviera zeytinyağ (Zeytin yağla alakası yok)

Zeytinyağı neden böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 17 Şubat 2019; 2:52:38 >
  • Zeytinyağı yapısı itibari ile %98'i sabunlaşan (major bileşenler), %2'si sabunlaşmayan (minör bileşemler) maddelerden oluşur. Ortam sıcaklığı düştükçe zeytinyağının içindeki mumsu madde katılaşır, oda sıcaklığında tekrar çözülür ve sıvı görünümünü geri alır. Bu kimyasal değil,fiziksel bir olaydır ve çok normaldir.

Sevgiler

Detaylı bilgiler :http://blog.zeytinbakkal.com/
    Sipariş :https://www.zeytinbakkal.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

Ben ne zeytinyağlar gördüm zeytin yağla alakası yok bozulmuş kızarmış kırmızı olmuş (yemeklere kullanabilirsin özelliğini kaybetmiş)

Riviera zeytinyağ (Zeytin yağla alakası yok)

mutasyon geçirmiş gibi görünüyolar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal kardesim. Hava sicakligi dusunce zeytinyagi icindeki mumsu maddeler donmaya baslar. O yagi al sicak bir ortama koy, o goruntu gider. Ayrica o yagi o halde tuketmekte bir sakinca yoktur.

Diger bitkisel yaglarda (aycicek, soya, kanola, misir, pamuk vb) vinterizasyon islemi ile mumsu maddeler ayrildigi icin onlarda kolay kolay boyle donma emaresi gormezsiniz. (Buzluga atip bekletirseniz belki gorebilirsiniz)

Yazdiklarima inanmayan Türk Gida Kodeksi, Zeytinyaglari tebligine bakabilir.

Ya da wikipedia'da "winterization" diye aratabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4 -- 9 Mart 2020; 0:10:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.