Şimdi Ara

Zayıf yapıdaki biri vücut geliştirebilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim boy 178 kilo 58. Fitness'a gitmeyi düşünüyorum. Fitness antrenörüyle konuştum. Kilo almam lazım falan derdimi anlattım. Bana 5 ay sabredip hem burada çalışıp hemde sana verdiğimiz listedeki menülere uyarsan en az 5 ay içinde istediğin vücut yapısına ulaşırsın dedi. Ama dedi sıkı ve disiplinli çalışacaksın. Sana verdiğimiz listedeki menülerden ne az ne çok yiyeceksin dedi. Protein tozu kullanacaksın dedi. Arkadaşlar tipimde sıkıntı yok ama zayıflık yüzümdeki çöküntülük beni kötü gösteriyor. Sizce vücut geliştirebilir miyim? Zayıf olduğum için fitness'a gitmeye çekiniyorum açıkçası. Oradakiler kaslı maslı hatta lisanslı sporcular var vücut geliştirme şampiyonalarına falan katılıyorlar. Bunların içinde ne biliyim ezik gibi hissederim kendimi.

• Ilk başlayanlarda genelde bu korkular oluyor.
    Merak etme seni kimse yemez, hatta proflar daha çok yardımcı olur
    Kendine güven ve spora başla. Kolay gelsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • spor salonlarının çoğunluğunu vitaminsiz zayıf elemanlar oluşturuyor zaten

senin hayal ettiğin gibi full kaslı dev gibi adamlar yok yani

ayrıca utanılıcak bi şey yok senin bir amacın var ve o amaç uğruna spor yapmak istiyorsun bundan daha normal bi istek olabilir mi

ayrıca hocandan ziyade internetden geniş çaplı araştırma yap spor ve kilo alma hakkında

hocanı pek gözüm tutmadı, büyük ihtimalle sana protein tozu satıp ufak çaplı kara geçicek
  • Kardeş sen spor yaptıkça vücudundaki kaslar açılacak sende onu besin alarak dolduracaksın. Mutlaka yap spor bende senin gibiyim iki aydır yapıyorum 5 6 kilo aldım. Şimdi protein tozu almak için araştırmalar yapıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl soru bu yahu? İnsanlar zaten %90 ya çok zayıftır kilo almak için bu spora başlar, yada kiloludur kilo vermek için başlar.Kendi hedefini belirle o yolda ilerlemeye başla.Hocanın seni 4 ayda şu yaparım 5 ayda bu yaparım triplerine fazla kulak asma.5 ay sonra ulaşamazsan üzülürsün.Karşındaki hocanın ne istediği değil senin ne istediğin önemli olan.
  • Hocanın 5 ayda olur gibi şeyler söylemesi saçma hocam herkesin vücudu farklıdır kimisi 5 ayda kimisi 9 ayda aynı gelişimi gösterir.İnternetten kendin araştırıp öğrenmen daha yararlı olur senin için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 ay biraz iyimser olmuş bence ama bu işi bi yaşam stili haline getirip yaparsan birkaç sene sonra dönüp baktığında çok yol aldığını görürsün
  • @Buck* dediklerine katılıyorum hedefini belirle kendini zorla ve pes etme hocanın bahsettiği 5 ay evet bi forma kavuşursun ama bu istediğin form olmaz vücut kendini toparlar biraz daha sıkı durursun ama zaten bu işin temeli sabır ve azim son birşey öyle ilk aydan proteine başlaman yanlış "yeni başlayanlar" la birçok konu birçok yazı bulabilirsin hocanın yeni başlayan birine protein takviyesi önermesi işin biraz ticari kısmına girmiş şuan için beslenmeye özen göstermen yeterli olacak başarılar
  • bende başladığımda 180 boy 54 kiloyudm. bu iş ne hocayla oluyor nede başka bişeyle, işini hakkını vererek hoca nadir bulunur. benim yaptığımı yap ve kendi kendinin hoacsı ol. bu arada, evet vücut geliştirebilir bu mümkün
  • Eğer bi salonda bi hoca beni dinle 5 ayda zımba gibi tas gibi arnold gibi olursun diyorsa ki bu hoca bire bir eğitim vermeyecekse bil ki sana supplement satacaktir puan kasmak için.
  • Asıl yağlı vücutlar gelişmiyor. Ne yaparsan yap hep yağ kalıyor vücutda. Zayıf olmaktan daha büyük avantaj var mı? Vücudunda yağ yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.