Şimdi Ara

Z97X-Gaming 5 biosa giremiyorum acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gigabyte-Z97X-Gaming 5 ana kartım var montajı yaptım ancak biosa giremiyorum. windowsta sorun yok. ama açılışta del-f9-f12-f2 tuşlarına bastığımda sadece mouse imleci görünüyor hiçbirşey gelmiyr. Yardım edebilecek varmı?

edit:geçici olarak win7 32 bit yükledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The PentaTonic -- 31 Ağustos 2014; 0:03:52 >

• arkadaşlar bios pilini çıkartıp taktım artık hiç görüntü gitmiyor ekrana. bugün almıştım daha. yarın değişim yaparlar mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The PentaTonic

arkadaşlar bios pilini çıkartıp taktım artık hiç görüntü gitmiyor ekrana. bugün almıştım daha. yarın değişim yaparlar mı acaba?
    arkadaşlar fikri olan yokmu?
  • Anakartta muhtemelen sıkıntı var , sıkıntı yoksa da bios pili fayda etmeyebilir keza oyle de olmus bir alt+f12 li bir seyleri vardı ikinci biosu birinci bios uzerine yazdirma komutu misali.

forum.giga-byte.co.uk/index.php?topic=9462.0

Quoted from Dark Mantis.
    If you have a PS2 keyboarrd connect
    that instead of the USB version as it
    is more reliable.
    From a cold start with the power to
    the machine switched off press the
    power button and then enter the BIOS
    by pressing Del.
    Then when you get to the main
    screen press F9.
    This will bring up an extra screen
    which will display more information
    about the two BIOS versions.
    Assuming they are different exit the
    BIOS and shutdown.
    Again press the power button and
    this time press Alt + F12 where you
    would normally use the Del key to
    enter the BIOS. You will find that then
    your monitor will turn black and you
    will see:
    Press [Enter] to start copying main
    BIOS to backup BIOS...
    When you press Enter more text will
    appear saying:
    Writing BIOS image.... xxxKb OK
    Once completed more text will show:
    BIOS successfully recovered! Power
    off or reset system!
    Do as it says. Both Main and Backup
    BIOS chips now store the same BIOS
    version. You can now reboot as
    normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colonel GUILE -- 31 Ağustos 2014; 2:41:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tracygrady

Gigabyte-Z97X-Gaming 5 ana kartım var montajı yaptım ancak biosa giremiyorum. windowsta sorun yok. ama açılışta del-f9-f12-f2 tuşlarına bastığımda sadece mouse imleci görünüyor hiçbirşey gelmiyr. Yardım edebilecek varmı?

edit:geçici olarak win7 32 bit yükledim

hocam hiç uğraşmadan direk geri götür.

MSI Gaming 5 al sorunlarla uğraşma.
  • senin şu msi fanboyluğun sıktı artık
  • ya birak artik msi al ugrasmaymis, gigabyte in yaninda msi konusu bile acilmaz ne fanboyo ldun be kardesim. arkadas montaji yada birseyi yanlis yapmis hangi anakart olsa ayni sorunlu montajla ayni problemi yasatir. msi sana para mi veriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mywin1646

senin şu msi fanboyluğun sıktı artık

ne fanboyluğu be kardeşim.

git istersen istatistiklerle analizini yaptır

en çok hangi anakart satılmış ?

en çok hangisinde sorun yaşanmış ?

en çok hangisinden memnun kalınmış ?

siz sanıyormusunuz ki kafadan sadece adı MSI olduğu için öneriyorum ? bu kadar cahilce bir yorum olamaz yahu.

quote:

Orijinalden alıntı: burc_oker

ya birak artik msi al ugrasmaymis, gigabyte in yaninda msi konusu bile acilmaz ne fanboyo ldun be kardesim. arkadas montaji yada birseyi yanlis yapmis hangi anakart olsa ayni sorunlu montajla ayni problemi yasatir. msi sana para mi veriyor?

o yüzden zaten MSI ' ın yaptıklarını birebir kopyalamaya başladı, adlandırmadan tut tasarıma kadar, web sayfalarını bile aynı yapmış.

dipnot : hiçbirisi benim babamın oğlu değil gigabyte çıkarsın öncülük etsin, başkasından kopyalamasın, böyle f/p yapsın onada bakalım güzelse hakkaten hakkını veriyorsa onu öneririz benim için farketmez kardeş. ama ilk önce şu revision manyaklığından bir vazgeçek yoksa hayatta elimi sürmem. adam amerikaya iyi revisionu yollayacak türkiyeye dandiği yollayacak yok ya... sonra bakıyorsun burdaki revisionda tonla problem. uğraş dur havadan konuşmuyoruz biz gördük te söylüyoruz. MSI ' da ASUS ' ta böyle birşey var mı ? yok olsa bile çok çok nadir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 31 Ağustos 2014; 15:01:51 >

• Satışları bırakta, Z97 kulübündeki son 2 sayfayı oku MSI almaktan soğursun.Sırf o 2 sayfa yüzünden MSI'dan Asus ya da Gigabyte'a yöneldim.

Problem üzerine problem, alan pişman adamların ethernet yongaları bile sorunlu gerek anakartta gerek notebooklarda.Notebook'daki zaten ayrı dert oyun oynayamazsın, driver sorunları cabası.

Ee Gigabyte'ta aynı yongayı kullanıyor onda bir sorun yok.

Bende MSI kullanıyorum, MSI öneriyorum ama sorunsuz falan kesinlikle değil. Dolu uyumsuzluk problemi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

siz sanıyormusunuz ki kafadan sadece adı MSI olduğu için öneriyorum ? bu kadar cahilce bir yorum olamaz yahu.

quote:

ya birak artik msi al ugrasmaymis, gigabyte in yaninda msi konusu bile acilmaz ne fanboyo ldun be kardesim. arkadas montaji yada birseyi yanlis yapmis hangi anakart olsa ayni sorunlu montajla ayni problemi yasatir. msi sana para mi veriyor?

o yüzden zaten MSI ' ın yaptıklarını birebir kopyalamaya başladı, adlandırmadan tut tasarıma kadar, web sayfalarını bile aynı yapmış.

dipnot : hiçbirisi benim babamın oğlu değil gigabyte çıkarsın öncülük etsin, başkasından kopyalamasın, böyle f/p yapsın onada bakalım güzelse hakkaten hakkını veriyorsa onu öneririz benim için farketmez kardeş. ama ilk önce şu revision manyaklığından bir vazgeçek yoksa hayatta elimi sürmem. adam amerikaya iyi revisionu yollayacak türkiyeye dandiği yollayacak yok ya... sonra bakıyorsun burdaki revisionda tonla problem. uğraş dur havadan konuşmuyoruz biz gördük te söylüyoruz. MSI ' da ASUS ' ta böyle birşey var mı ? yok olsa bile çok çok nadir.

Murat şu istatistikleri bir paylaşırmısın, hep istatistik o şu bu diyorsun ama hep lafta.

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

quote:

quote:

Murat şu istatistikleri bir paylaşırmısın, hep istatistik o şu bu diyorsun ama hep lafta.

Yazdıklarıma cevap vermiyorsun galiba ?

En basit istatistik foruma bak giga 5 konusunda kaç kişi var kaç mesaj atılmış kaç sayfa olmuş birde msi 5 e bak :)

Hadi bunu sallayalım

vatanda 3 kere msi gaming 5 in stokları bitti çok satılıyor diye sonra gene geldi giga da hiç böyle birşey olmadı :)

Vatana sorsan söylemez ama orda çalışan üst düzey bir tanıdığınız varsa bakar söyler direk ama durum % 99 böyle. Yakında takip ettiğim için biliyorum. :) bunu herkes görebilir çok rahat ama görmek istemeyenlere ne getirsen boş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 31 Ağustos 2014; 20:22:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

quote:

quote:

Yazdıklarıma cevap vermiyorsun galiba ?

En basit istatistik foruma bak giga 5 konusunda kaç kişi var kaç mesaj atılmış kaç sayfa olmuş birde msi 5 e bak :)

Hadi bunu sallayalım

vatanda 3 kere msi gaming 5 in stokları bitti çok satılıyor diye sonra gene geldi giga da hiç böyle birşey olmadı :)

Vatana sorsan söylemez ama orda çalışan üst düzey bir tanıdığınız varsa bakar söyler direk ama durum % 99 böyle. Yakında takip ettiğim için biliyorum. :) bunu herkes görebilir çok rahat ama görmek istemeyenlere ne getirsen boş.

Alıntıları Göster
    Bir ürünün çok satması onu kusursuz ya da daha iyi yapmaz, satış ve pazarlama okuman iyi olur, böylece kendini geliştirirsin, ürünün stoğunun bitip bitmesi gibi konuları da zaten senin gibi tecrübesiz biri ile paylaşan (o kişi kimse buradan cevap yazsın ben inanmıyorum bu duruma) biri de ne kadar şirket kurallarına göre etik davranmış ortada, firma ne ki elemanı da düzgün olsun yani, bu kadar saçma bir şey var mı, o elemanı şikayet etsen işinden olur, firmaya ait satış vb. konularını elemanı gidipte dışarıdan birine açıklamaz...

Elektronik tamamen şans işidir, dandik ürün alırsın ömür boyu kullanırsın, kaliteli ürün alırsın kısa süre de elinde kalır, bunu kimse bilemez.

Lga1155 sokette iki tane Asus üst seviye anakart iade ettim;

P8P67 PRO (Pinleri yamuk geldi, Çizgi düzeltti, bu defa da o.c olmuyor ve kafasına göre voltaj veriyordu)
    http://www.asus.com/tr/Motherboards/P8P67_PRO/

SABERTOOTH P67 (Anakartın fazları bozuktu, Asus TR ve Çizgi iki koldan uğraştı 15 gün boyunca ama düzeltilemedi)
    http://www.asus.com/tr/Motherboards/SABERTOOTH_P67/

Şuan ki anakartım;

MSI P67A-GD65 (B3) (Pinleri yamuk geldi, düzeltildi şuana kadar sorunsuz ama, geç boot ediyor ve sata çipsetleri bozuk, hdd'leri tam performansında kullanamıyorum)
    http://tr.msi.com/product/mb/P67AGD65_B3.html#hero-overview

İşin kötüsü o denem de daha Z68-77 gibi çipseler de yoktu, mecburen P67'den devam ettim.

Bundan önceki anakartım ise;

Gigabyte GA-EP45-UD3P Rev 1.0 (Sorunsuz o.c olan ve stabil bir anakarttı)
    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2919#ov

Bu süreçte de 3. 2500K'yı kullanıyorum, Armada ile kaç defa işlemci değiştirdim, orada da bir tane işlemciyi de yaktılar test ederken.

Bunlara bakarak benim de Asus'a ya da Msi'a dümdüz gitmem lazımdı, Gigabte Gaming 5'i 2 hafta önce arkadaşıma aldık, adam sorunsuz kullanıyor bir çok menüsüne girip her şeyini kontrol etti, bu tabi onun da hiç sorun yaşamayacağı anlamına gelmez, objektif olarak ürünleri eleştirip olumlu, olumsuz yönlerini yazmak lazım, marka savunmak cahilliktir, istatistik dediğin şey için forum bir ölçüt oluşturmaz, önerilen sistem sayısı kadar alanların sayısına bakınca zaten bu anlaşılır, kaldı ki Msi alan çok olsa ne olacak yani sana ya da bana ne artısı var bunun, parayı kazanan Msi yani...

Özetle, boş boş konuşup X ürünü alsaydın sorun olmazdı bilmem ne deme, sorunsuz ürün ya da marka yoktur, forumda Msi'ın o övdüğün Gaming 5 modeli ile bios sorunu yaşayan kişilerin konusu da var.

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Bir ürünün çok satması onu kusursuz ya da daha iyi yapmaz, satış ve pazarlama okuman iyi olur, böylece kendini geliştirirsin, ürünün stoğunun bitip bitmesi gibi konuları da zaten senin gibi tecrübesiz biri ile paylaşan (o kişi kimse buradan cevap yazsın ben inanmıyorum bu duruma) biri de ne kadar şirket kurallarına göre etik davranmış ortada, firma ne ki elemanı da düzgün olsun yani, bu kadar saçma bir şey var mı, o elemanı şikayet etsen işinden olur, firmaya ait satış vb. konularını elemanı gidipte dışarıdan birine açıklamaz...

Elektronik tamamen şans işidir, dandik ürün alırsın ömür boyu kullanırsın, kaliteli ürün alırsın kısa süre de elinde kalır, bunu kimse bilemez.

Lga1155 sokette iki tane Asus üst seviye anakart iade ettim;

P8P67 PRO (Pinleri yamuk geldi, Çizgi düzeltti, bu defa da o.c olmuyor ve kafasına göre voltaj veriyordu)
    http://www.asus.com/tr/Motherboards/P8P67_PRO/

SABERTOOTH P67 (Anakartın fazları bozuktu, Asus TR ve Çizgi iki koldan uğraştı 15 gün boyunca ama düzeltilemedi)
    http://www.asus.com/tr/Motherboards/SABERTOOTH_P67/

Şuan ki anakartım;

MSI P67A-GD65 (B3) (Pinleri yamuk geldi, düzeltildi şuana kadar sorunsuz ama, geç boot ediyor ve sata çipsetleri bozuk, hdd'leri tam performansında kullanamıyorum)
    http://tr.msi.com/product/mb/P67AGD65_B3.html#hero-overview

İşin kötüsü o denem de daha Z68-77 gibi çipseler de yoktu, mecburen P67'den devam ettim.

Bundan önceki anakartım ise;

Gigabyte GA-EP45-UD3P Rev 1.0 (Sorunsuz o.c olan ve stabil bir anakarttı)
    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2919#ov

Bu süreçte de 3. 2500K'yı kullanıyorum, Armada ile kaç defa işlemci değiştirdim, orada da bir tane işlemciyi de yaktılar test ederken.

Bunlara bakarak benim de Asus'a ya da Msi'a dümdüz gitmem lazımdı, Gigabte Gaming 5'i 2 hafta önce arkadaşıma aldık, adam sorunsuz kullanıyor bir çok menüsüne girip her şeyini kontrol etti, bu tabi onun da hiç sorun yaşamayacağı anlamına gelmez, objektif olarak ürünleri eleştirip olumlu, olumsuz yönlerini yazmak lazım, marka savunmak cahilliktir, istatistik dediğin şey için forum bir ölçüt oluşturmaz, önerilen sistem sayısı kadar alanların sayısına bakınca zaten bu anlaşılır, kaldı ki Msi alan çok olsa ne olacak yani sana ya da bana ne artısı var bunun, parayı kazanan Msi yani...

Özetle, boş boş konuşup X ürünü alsaydın sorun olmazdı bilmem ne deme, sorunsuz ürün ya da marka yoktur, forumda Msi'ın o övdüğün Gaming 5 modeli ile bios sorunu yaşayan kişilerin konusu da var.
    arkadaşlar konu biraz dağılmış ancak şöyle bir gelişme oldu. kasayı vatana götürdüm orda bios açıldı. monitör ve usb klavye kullanıldı. eve getirdim yine aynı sorun. evde pci klavye ve büyük lcd tv kullanıyorm. acaba bu iki faktör etkiliyor olabilir mi?

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Bu çocuğun kimseyi tanıdığı yok bişey den anladığı da yok Hayatında bırak kullanmayı görmediği anakartları öve öve öküz etti, sonra yazı yazmış bugün okudum büyüyünce editör olacam incelemeler yapacam ünlü olacam filan

Sabah 2 yorumunu okudum moralim düzeldi kendime geldim
  • quote:

arkadaşlar konu biraz dağılmış ancak şöyle bir gelişme oldu. kasayı vatana götürdüm orda bios açıldı. monitör ve usb klavye kullanıldı. eve getirdim yine aynı sorun. evde pci klavye ve büyük lcd tv kullanıyorm. acaba bu iki faktör etkiliyor olabilir mi?

benzer sorun z87 msi anakartlarda oluyordu yanılmıyorsam , tvye hdmi ile bağlandığında sıkıntı yaratıyordu hatta o konunun sahibi arkadaş msi anakartı verip gigabyte anakart almıştı bios yarım yamalak zor görünüyor diye.

pci klavye dediğiniz nedir bilmiyorum ama kendim ps2 kullanıyorum hem mouse hem klavyeyi aynı anakartla monitör dvi üzerinden bağlı herhangi bir sıkıntı çıkarmadı.

http://forum.donanimhaber.com/m_83123517/tm.htm

quote:

sorunu çözdüm arkadaşlar. sorun anakartta değimiş. vatan çalışanlarının eksik bilgisi ve yanlış yönlendirmeleri neticesinde çok zarara uğradım. Bu anakartta arzıalı değiştirin deseydim bunu da değiştireceklerdi. İlk anakartta ikinci anakartta arızalı değilmiş. Sorun hdmi ile biosa girilmiyor oluşuymuş. Ben de bilmiyordum tecrübe ettim. Aklınızda bulunsun biosa hdmi ile bağlanılamıyor... Dell in S2340l modelini aldım problemim kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 31 Ağustos 2014; 22:05:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    murat sana iki soru soracağım:hayatında msi Z97 gaming 5 kullandın mı?(ama adam gibi kullanmaktan bahsediyorum yani "arkadaşımda var,çok memnun" tarzı değil) diğer soru hayatında hiç i5-4xxx kullandın mı? bunları merak ettiğim için soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi testerenecmi -- 31 Ağustos 2014; 23:12:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

murat sana iki soru soracağım:hayatında msi Z97 gaming 5 kullandın mı?(ama adam gibi kullanmaktan bahsediyorum yani "arkadaşımda var,çok memnun" tarzı değil) diğer soru hayatında hiç i5-4xxx kullandın mı? bunları merak ettiğim için soruyorum.
    Arkadaşlar konu biraz dağılmış gibi. Şöyle bir sorum olacak. anakartın vga driverını yükledim. tvye vga kablosuyla bağladım görüntüyü aldım. sonra ekran kartını devre dışı bıraktım. reset attım ama hiç sinyal göndermiyor şimdi. ne yapmayılıyım?
  • Seni ne takip edeceğim mesaj sayına baksana bir günde 500msj atıyorsun foruma en alakasız yerde mutlaka karşısına çıkıyorsun insanın Hiç bişeyden anlamadığını ezberci olduğunu kendine itiraf edebilsen , nickime tıklayıp açtığım konulara arada bir baksan emin ol birşeyler kaparsın sende ama baksana daha başkasına egon var diye laf yetiştiriyorsun Harbi şaka gibi bi çocuksun murat acayip değişik bir insansın
  • Bende ne zaman Muratın mesajını okusam aklıma bu video geliyor niyeyse.

http://www.youtube.com/watch?v=ILt5HZnPz5o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 1 Eylül 2014; 12:29:23 >
  • quote:

Arkadaşlar konu biraz dağılmış gibi. Şöyle bir sorum olacak. anakartın vga driverını yükledim. tvye vga kablosuyla bağladım görüntüyü aldım. sonra ekran kartını devre dışı bıraktım. reset attım ama hiç sinyal göndermiyor şimdi. ne yapmayılıyım?

Onboard üzerinden vga ile bagladiniz görüntu aldiniz ardından sürücüyu kaldırdınız ama görüntu alamadiniz , doğru mu anlamisim ?

Biosa giriliyorsa onboardi kapatıp deneyebilir misiniz? Kabloyu onboard vgadan söküp ekran kartına takmayı unutmuyorsunuzdur umarım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.