Şimdi Ara

Z170 anakartla 9900k 5.5 GHz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: BirDost9999

Beyler Asrock hakkında iyi şeyler duymadım ASUS ile Asrock aynı olduğunu öğrendim ASUS'un dandik versiyonu diye biliniyor. Zaten Asrock Foxcon Biostar iyi bir marka olsaydı Vatan Computer gibi ünlü yerlerde satılırdı. Vatan Computer sadece 3 tane iyi marka satıyor GIGABYTE ASUS MSI diğer anakartlar çöp anladığım kadarıyla. Asrock Foxcon Biostar çok sorunlu anakartlar büyük ihtimal sürekli arıza verdiğine göre Vatan Computer bunlarla uğraşmak istemediği için satmıyor mantıklı kulağa hoş geliyor Asrock ASUS'un ucuz versiyonu bunlar zaten iyi bir anakart olsaydı emin olun Vatan Computer bunları satardı.
    Everest, Frisby ve Xigmatek çok iyi marka oldukları için kasa ve güç kaynakları Vatan'da satılıyor.

• 179 yorum sayinla, sadece duydugun yada sagda solda okudugun, kullanarakta tecrube etmedigin hatta uzerinde dogru durust bilgi sahibi bile olmadigin bir konu uzerinde, geldin burda adamlari "sirf vatan satmiyor" diye gömdün, "sanki" vatan bilgisayar bir statü göstergesiymis gibi, böylesi bir forumda DH da bunu yaptin. Yerinde olsam soyle boyle yapardim derdim ama Allah tan yerinde degilim. Bu arada duyduklarin yanlis benden soylemesi. @No Way Out ile @Frank Sabotka ya katiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 16 Aralık 2018; 23:0:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatan Bilgisayar dediğin yer kendisi en yüksek kar marjı hangi firmada ise onun ürünlerini, çalışanları ise en fazla kimden satış primi alırsa onu pazarlayan bir yerdir. Her sattığı marka kaliteli ve her satmadığı da kalitesiz demek doğru değil. Kaldı ki bazı markalar farklı distribütör üzerinden ilerlediği için Vatan ya da başka bir mağaza zinciri o markayı temin etmek istese bile, edemeyip satamayabilir.

ASRock ile ASUS arasındaki olay da şu hatırladığım kadarıyla. Zamanında ASUS, OEM pazarında Foxconn gibi markalarla rekabet için ASRock markasını yarattı. Lakin ASRock o kadar çok rağbet gördü ki sonra ASUS altından ayrıldı. Sanırım 10 sene kadar önce de başka bir firma ASRock'un hisse çoğunluğunu alıp sahibi konumuna geçti.

Söylemesem olmazdı: biraz araştırıp incelemeye alışın, kullanılmayan kaslar giderek körelmesin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 17 Aralık 2018; 9:20:14 >

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xigmatek ile Frisby kötü doğru ve bende Xigmatek PSU var onu satın aldım ilk olanı hatalı ürün çıktı bana sonradan yenisini verdiler bir sıkıntı çıkmadı.
  • Beyler kızmak yok :) ben bir tek GIGABYTE ile MSI hakkında tecrube sahibiyim ben Asrock hakkında iyi şeyler duymadım kullanmadım doğrudur. Asrock hakkında biraz daha araştırma yapacağım müsait bir zamanda ve Asrock anakartların hepsi çok ucuz ASUS'un düşük versiyonu olduğunu öğrendim. Doğru ben başkalarından duyduğumu yazdım sadece o kadar o insanlar bunları neden durduk yere desinler ki kullanmışlar ki biliyor. Asrock'un en pahalı anakart'ı ASUS'un en pahalı anakartının yarı fiyatıdır birde GIGABYE ASUS MSI Asrock'lardan çok pahalı daha kaliteli anlamına geliyor birde Asrock Foxcon Biostar çok ucuz ankartlar sizde ucuz mezar arıyorsunuz :) sizde haklısınız malesef ülkemizde en katili bilgisayar toplamak bizim Türk'lere haram olduğu için parçalar çok pahalı dolar desen uçtu gitti ben eğer anakart alırsam GIGABYTE yada ASUS düşnüyorum.

• quote:

Beyler kızmak yok :) ben bir tek GIGABYTE ile MSI hakkında tecrube sahibiyim ben Asrock hakkında iyi şeyler duymadım kullanmadım doğrudur. Asrock hakkında biraz daha araştırma yapacağım müsait bir zamanda ve Asrock anakartların hepsi çok ucuz ASUS'un düşük versiyonu olduğunu öğrendim. Doğru ben başkalarından duyduğumu yazdım sadece o kadar o insanlar bunları neden durduk yere desinler ki kullanmışlar ki biliyor. Asrock'un en pahalı anakart'ı ASUS'un en pahalı anakartının yarı fiyatıdır birde GIGABYE ASUS MSI Asrock'lardan çok pahalı daha kaliteli anlamına geliyor birde Asrock Foxcon Biostar çok ucuz ankartlar sizde ucuz mezar arıyorsunuz :) sizde haklısınız malesef ülkemizde en katili bilgisayar toplamak bizim Türk'lere haram olduğu için parçalar çok pahalı dolar desen uçtu gitti ben eğer anakart alırsam GIGABYTE yada ASUS düşnüyorum.
    Kardeeeş bu kadar komik olma, bilmiyorsan konuşma

• quote:

Beyler kızmak yok :) ben bir tek GIGABYTE ile MSI hakkında tecrube sahibiyim ben Asrock hakkında iyi şeyler duymadım kullanmadım doğrudur. Asrock hakkında biraz daha araştırma yapacağım müsait bir zamanda ve Asrock anakartların hepsi çok ucuz ASUS'un düşük versiyonu olduğunu öğrendim. Doğru ben başkalarından duyduğumu yazdım sadece o kadar o insanlar bunları neden durduk yere desinler ki kullanmışlar ki biliyor. Asrock'un en pahalı anakart'ı ASUS'un en pahalı anakartının yarı fiyatıdır birde GIGABYE ASUS MSI Asrock'lardan çok pahalı daha kaliteli anlamına geliyor birde Asrock Foxcon Biostar çok ucuz ankartlar sizde ucuz mezar arıyorsunuz :) sizde haklısınız malesef ülkemizde en katili bilgisayar toplamak bizim Türk'lere haram olduğu için parçalar çok pahalı dolar desen uçtu gitti ben eğer anakart alırsam GIGABYTE yada ASUS düşnüyorum.
    Kullanmadigi urunle+marka ile ilgili ahkam kesenlere karsiliginiz bellidir.

Derhal burayi terket kardesim..

• Hocam bir kaç yerden duydum o yüzden söyledim şimdi şöyle birşey var. Eğer bir anakart tamircisi yılların tecrubesine sahip ise bunu söylüyorsa o kesin doğru söylüyordur bu forumda üye olan arkadaşımız. Ben ondan duydum bunu bu yüzden söyledim çok şaşırdım bende önceden sizin gibi iyi birşey zannediyordum içimden diyordum bu çok sağlam anakart olabilir dedim. O arkadaşta ASUS'lara göre daha ucuz az maliyetli parçalar kullanıyorlarmış düşük seviyenin en iyi anakartı olduğunu söylüyor. Bunu normalde ben söylemiyorum ondan duyduğumu söylüyorum :) Bir tek ondan duymadım bir kaç yerde gördüm olumsuz şeyler yazan olmuş kullanmadığım için bilemem ama eğer anakart alacaksam olursam Asrock almam zaten GIGABYTE yada ASUS alacağım Asrock bana çok amatör geliyor hiç ünlü olarak gelmiyor bana merdiven altı ürünmüş gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 18 Aralık 2018; 15:2:47 >

• Gec aracin arkasina.

Malum zerzavatin da ad ve adres bilgilerini arkadaslara ver onuda alsinlar hemen..

Sizin disarda olmaniz teknoloji dunyasi icin buyuk tehlike..

• Mantık harika gerçekten, Vatan satmıyorsa kötüdür.

Bravo...
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    :)
  • quote:

Beyler Asrock hakkında iyi şeyler duymadım ASUS ile Asrock aynı olduğunu öğrendim ASUS'un dandik versiyonu diye biliniyor. Zaten Asrock Foxcon Biostar iyi bir marka olsaydı Vatan Computer gibi ünlü yerlerde satılırdı. Vatan Computer sadece 3 tane iyi marka satıyor GIGABYTE ASUS MSI diğer anakartlar çöp anladığım kadarıyla. Asrock Foxcon Biostar çok sorunlu anakartlar büyük ihtimal sürekli arıza verdiğine göre Vatan Computer bunlarla uğraşmak istemediği için satmıyor mantıklı kulağa hoş geliyor Asrock ASUS'un ucuz versiyonu bunlar zaten iyi bir anakart olsaydı emin olun Vatan Computer bunları satardı.
    anakartlarda işlemciyi taktığınız metal klipsli yuva (İŞLEMCİ SOKETİ) foxconn ve lotes tarafından üretiliyor.. anakart giriş soket ve jack yuvaları genelde foxconn üretimidir.. aynı şekilde ram pcı yuvalarıda foxconn ve lotes tarafından üretilir.. foxconn tarihi ilk bilgisayarlara kadar gider.. bir çok anakartta foxconn vardır.. eğer foxconn dandik ise tüm msi, asus, gigabyte evga vs hepsi dandiktir demektir..

• ankaland kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğiniz bilgiler için eyvallah şimdi bunları sizden öğrendim Apple'ın anakartları Foxconn olduğunu biliyorum. Birde dediğim arkadaş şunu söyledi Foxcon düşük seviyenin en dandik anakartı ve en ucuz parçalar ve malzemeler kullanıyor diye yazmış bende onun dediğini yazıyorum aslında öyle yani.
  • asrock markasını tanımıyorsun sadece bir kaç trollün saçnmalamasına göre değerlendiriyorsun ya...
  • ilk önce burada okudum ondan sonra öyle yazdım o arkadaşın dediklerini yazdım hepsi bu kadar adam tamirci yalan mı söylüyor sizce ?https://forum.donanimhaber.com/anakart-tamiri-yapiyorum-markalara-gore-genel-sorunlar--130052348
  • Arkadas diyor ki;
    "Asrock, ucuz üretim yapan diğer biostar, ecs, palit vb markalarla rekabet etsin diye Asus tarafından kurulmuştur diye biliyorum. Kapasitörleri ucuz olduğu için arıza verebiliyor. Değişim ile kurtarabilirsiniz. Yeni neslini bilmiyorum ama eski kartların lehimi kurşunludur. o nedenle devre elemanlarını rahat çıkarırsınız. Diğer ucuz markalar yerine Asrock kullanmak daha mantıklıdır."

Bunu biz o arkadasla gerekirse tartisiriz(kaldi ki bu yorumundan sonra onunla tartismak bile mantiksiz adam elindeki bir kac karta göre yorum yapmis, kac yillik kartlar model seri hicbirsey belirtmemis), ve adam yeni nesili bilmiyorum diyor. Bu adamla simdi biz ne tartisalim? Adam cikip senin söylediklerini söylemiyor ki..

Sen ne diyorsun;
    "Beyler Asrock hakkında iyi şeyler duymadım ASUS ile Asrock aynı olduğunu öğrendim ASUS'un dandik versiyonu diye biliniyor. Zaten Asrock Foxcon Biostar iyi bir marka olsaydı Vatan Computer gibi ünlü yerlerde satılırdı. Vatan Computer sadece 3 tane iyi marka satıyor GIGABYTE ASUS MSI diğer anakartlar çöp anladığım kadarıyla. Asrock Foxcon Biostar çok sorunlu anakartlar büyük ihtimal sürekli arıza verdiğine göre Vatan Computer bunlarla uğraşmak istemediği için satmıyor mantıklı kulağa hoş geliyor Asrock ASUS'un ucuz versiyonu bunlar zaten iyi bir anakart olsaydı emin olun Vatan Computer bunları satardı."

Cok farkli seyler..

• Hâlâ bu trolle cevap mı veriyorsunuz ya

• Artık bu konunun üzerine düşmüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.