Şimdi Ara

Z 5500 MÜ ALMALI Z 906YI MI BEKLEMELİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kararsız kaldım lütfen bir fikir verin Z5500 mü almalı şuanda. Artık üretimi durdu diyorlar yoksa yeni ürün Z 906 yı mı beklemek mantıklı olur? Z 906 nın sesi z 5500 e oranla daha dengeli deniliyor. Avrupa değerlendirmeleri nasıl acaba

• Burdan hiç kimsenin z906'yı dinlediğini sanmıyorum ama z5500'ün yerini dolduramayacağı düşüncesindeyim bassı daha küçük ve 500 watt vaad ediyor bana çok olanaksız geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agresif Pijama

Burdan hiç kimsenin z906'yı dinlediğini sanmıyorum ama z5500'ün yerini dolduramayacağı düşüncesindeyim bassı daha küçük ve 500 watt vaad ediyor bana çok olanaksız geldi
    ben de kararsızlar arasındayım. şurda logitech türkiye yetkilisinin bir röportajı var. 899tl den piyasaya sürmeyi düşünüyorlarmış.

http://shiftdelete.net/sinema-kalitesinde-hoparlor-sistemi-logitech-z906-29317.html

• quote:

Orijinalden alıntı: clubsoda

ben de kararsızlar arasındayım. şurda logitech türkiye yetkilisinin bir röportajı var. 899tl den piyasaya sürmeyi düşünüyorlarmış.

http://shiftdelete.net/sinema-kalitesinde-hoparlor-sistemi-logitech-z906-29317.html

Alıntıları Göster
    Yeni yenidir herzaman,günümüz şartlarına göre üretilmiştir.Ben herzaman yeniden yanayım.Onu bunu dediler Z623 için,yok Z2300ün yerini dolduramaz gibilerinden,fakat gittim Z623 aldım,iyi ki almışım diyorum. Herzaman yeni daha iyidir günümüze uyandır,yerini dolduramayacak ürüne bir firma neden arge harcaması,yatırım vs yapsın.Mantıklı düşünmek gerek.

Daha iyisi herzaman yeni olandadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuvars10

Yeni yenidir herzaman,günümüz şartlarına göre üretilmiştir.Ben herzaman yeniden yanayım.Onu bunu dediler Z623 için,yok Z2300ün yerini dolduramaz gibilerinden,fakat gittim Z623 aldım,iyi ki almışım diyorum. Herzaman yeni daha iyidir günümüze uyandır,yerini dolduramayacak ürüne bir firma neden arge harcaması,yatırım vs yapsın.Mantıklı düşünmek gerek.

şu ana kadar z 906 için yapılan yorumlarda 5500'den pek bir üstün yanının olmadığı söyleniyor. eğer 906'nın fiyatı söylendiği gibi 899tl olursa bence aradaki farkı vermeye değmez. bu aralar 5500 için güzel kampanylar yapılıyor. geçen hafta 489tl'ye aldı arkadaşım. neredeyse iki katı fark var fiyat olarak.

• quote:

quote:

şu ana kadar z 906 için yapılan yorumlarda 5500'den pek bir üstün yanının olmadığı söyleniyor. eğer 906'nın fiyatı söylendiği gibi 899tl olursa bence aradaki farkı vermeye değmez. bu aralar 5500 için güzel kampanylar yapılıyor. geçen hafta 489tl'ye aldı arkadaşım. neredeyse iki katı fark var fiyat olarak.

Alıntıları Göster
    Bence kesinlikle daha iyi olur,ben alıcak olsam kesin beklerdim arkadaşlar.Ayrıca Z5500 almıştım zamanında aynı ay sattım :) ben memnun kalmıyanlardanım.Z623 kullanıcıları genel olarak uyduların performansında iyileşme var diyorlar z906'dada böyledir bence kontrol paneli arızası çok oluyordu z5500 de onada bi el atmışlar.Ama dizayn olarak z5500 daha çekici bence.Ayrıca nasıl olursa olsun bence 2 katına deyecek bir sistem yapamamıştır logitech.

• quote:

quote:

Tabiki eskisinden farkı olmadığı sürece neden o fiyat verilsin.Her ne olursa olsun verdiğin her kuruşu haketmeli ürün.489 TL bu özelliklerdeki bir ürün için mükemmel bir fiyat,fiyat konusunda rakibi olamaz.Ama ses konusuna birşey diyemeyeceğim.Z5500 Stokta hiç kalmaz,insanlar mecburen gidip bu ürünü alacaklardır.Herşey bir politika.

• quote:

quote:

quote:

Tabiki eskisinden farkı olmadığı sürece neden o fiyat verilsin.Her ne olursa olsun verdiğin her kuruşu haketmeli ürün.489 TL bu özelliklerdeki bir ürün için mükemmel bir fiyat,fiyat konusunda rakibi olamaz.Ama ses konusuna birşey diyemeyeceğim.Z5500 Stokta hiç kalmaz,insanlar mecburen gidip bu ürünü alacaklardır.Herşey bir politika.

Haklısın. Bu bir satış politikası olabilir. O zaman da 900 TL'den satabildikleri kadar satarlar ve fiyatı yavaş yavaş hakettiği yere iner

• quote:

Orijinalden alıntı: LionTech16

quote:

quote:

quote:

Haklısın. Bu bir satış politikası olabilir. O zaman da 900 TL'den satabildikleri kadar satarlar ve fiyatı yavaş yavaş hakettiği yere iner

Alıntıları Göster
    Siz yeniden yanasınız belki ama şöyle bir örnek vereyim. Neden çoğu kişi yeni araçların eskilerinin yerini dolduramayacağını söylüyor. Bence bu da aynı şey. Z5500 oldukça ağır ve bassıda çok büyük bir sistem z906'da ise bassı bir o kadar küçük yani burdan şunu anlayabiliriz z5500 ve z906 aynı çıkış güçlerini verebildiklerini belirtiyor firma ama z906'nın bassı daha küçük. Küçükten kastım, hoparlörü değil kabinidir. Kabinin küçükse içindeki amplide küçüktür ve bence daha fazla kazanmak için daha ucuz üretilmiştir. Şu anki Z5500 oldukça kaliteli ve performanslı bir sistem bence. Tizleri biraz eksik bu doğru ancak pc'de kullanan arkadaşların yapacakları ufak bir equalizer ayarıyla bu sorunda çözülüyor bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Agresif Pijama

Siz yeniden yanasınız belki ama şöyle bir örnek vereyim. Neden çoğu kişi yeni araçların eskilerinin yerini dolduramayacağını söylüyor. Bence bu da aynı şey. Z5500 oldukça ağır ve bassıda çok büyük bir sistem z906'da ise bassı bir o kadar küçük yani burdan şunu anlayabiliriz z5500 ve z906 aynı çıkış güçlerini verebildiklerini belirtiyor firma ama z906'nın bassı daha küçük. Küçükten kastım, hoparlörü değil kabinidir. Kabinin küçükse içindeki amplide küçüktür ve bence daha fazla kazanmak için daha ucuz üretilmiştir. Şu anki Z5500 oldukça kaliteli ve performanslı bir sistem bence. Tizleri biraz eksik bu doğru ancak pc'de kullanan arkadaşların yapacakları ufak bir equalizer ayarıyla bu sorunda çözülüyor bence.

Alıntıları Göster
    Z906'Nın Subwoofer Gücü Z5500'e Göre 35 W Daha Az.Ayriyetten Z5500'Nin Depolarda Kalan Ürünleri İndirimlerle 480 TL gibi Fiyatlardan Satılıyor.Z906 890TL Civarı Fiyat İle Piyasaya Giriş Yapicak

• quote:

Orijinalden alıntı: xRay97

Z906'Nın Subwoofer Gücü Z5500'e Göre 35 W Daha Az.Ayriyetten Z5500'Nin Depolarda Kalan Ürünleri İndirimlerle 480 TL gibi Fiyatlardan Satılıyor.Z906 890TL Civarı Fiyat İle Piyasaya Giriş Yapicak

Ses sistemi Subwoofer'dan ibaretmidir acaba . Eğer öyleyse ne sublar var insanın ciğerini söküyolar z5500 hikayedir onların yanında.

Bunlar sinema sistemleri yani tizleri midleri bassı bir bütün, herşeyi önemli eğer o 35 W kayıp olmasına rağmen uyduları iyileşmiş ise neden alınmasın.

Z5500 alanların iki önemli sorunu vardı biri sigorta biri led . Bu sistemde o sorun giderilmiş gibi görünüyor.

Ama ses kalitesi değişmiş midir? Pek sanmıyorum ben ama dinlemek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ogzhn_

quote:

Orijinalden alıntı: xRay97

Ses sistemi Subwoofer'dan ibaretmidir acaba . Eğer öyleyse ne sublar var insanın ciğerini söküyolar z5500 hikayedir onların yanında.

Bunlar sinema sistemleri yani tizleri midleri bassı bir bütün, herşeyi önemli eğer o 35 W kayıp olmasına rağmen uyduları iyileşmiş ise neden alınmasın.

Z5500 alanların iki önemli sorunu vardı biri sigorta biri led . Bu sistemde o sorun giderilmiş gibi görünüyor.

Alıntıları Göster
    bence bu iki ürün tam muadil olmayabilir. Z 906 web sitesinde de belirtmiş oturma odamıza uygun bir sistem gibi. yani sub daha küçük boyutlarda, bağlantı girişleri çeşit çeşit ve bir sürü, kişiye göre değişse de bence daha kibar tasarımlı bir cihaz.

açıkçası ben geldikten sonra hemen değil ama ilk mantıklı indirimlerde almayı planlıyorum Z906'yı. şimdi evde hem TV, hem PS3 hem de DVD yi Z5500 e belki bağlayabilirim ama Z906 da bunların üzerine bir kaç cihaz bağlayacak kadar daha yer kalacak kadar girişi var.

onun için sanki tam kıyas yapmalık değiller gibi geliyor bana. tam bilgim olmadığı için yanılıyorsam düzeltin lütfen.

• z 906 Türkiye'ye de gelse de dinleyebilsek. Artıları eksileri neymiş görsek. O kadar fiyat farkı vermeye değermi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: lepistes2255

z 906 Türkiye'ye de gelse de dinleyebilsek. Artıları eksileri neymiş görsek. O kadar fiyat farkı vermeye değermi acaba
    Görsellik açısından odaya hitap edecek bence,günümüze uyan bir görünümü var.Ses konusundaki durumunu ise gelince karar vereceğiz artık.
  • Merhaba arkadaşlar,

bende z5500 almaya niyetlenip (kısmetse bu hafta), z906 nın çıktığını duyunca kararsızlığa düşenler grubuna dahilim :)

konuyla ilgili netten araştırma yaptığımda aşağıdaki linki buldum. açıkcası site hakkında çok bilgim olmasa da, değerlendirmeleri bana oldukça profosyonel geldi. forumdaki ustalar incelerse daha mantıklı olabilir.

http://soundnews.ro/2011/05/29/logitech-z906-review-english-version

sözkonusu sitede z5500 'ü z906 sistemiyle karşılaştırıp, yine her 2 sistemin güçlü ve zayıf yanlarıyla ilgili yorumlarını yazmışlar.

siteye göre her 2 sistem arasında anlamlı bir fark bulunmamakta. zaten ek olarak z5500'ün çıkışından yaklaşık 7 yıl sonra, konuyla ilgili tüm eleştirilere rağmen logitech firmasının aşağıdaki sıralanmış özellikleri z5500 ün halefi olarak beklenen z906 gibi bir ses sistemine eklememiş olmasının büyük hayal kırıklığı yarattığının altını çizmişler ki tamamen katılıyorum.

geliştirilmesi gereken özellikler;

1- uydu hoparlörlerde tweeter eksikliği
    2- hdmi girişleri
    3- decoderin, yeni yüksek çözünürlüklü ses formatlarını desteklememesi (DTS-HD, DolbyTrueHD gibi)

sanırım fiyat/performans kategorisinde günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir HT sistemine sahip olabilmek için biraz daha bekleyeceğiz ..

not: birde afacanlık yapıp, entegre amfilerinin kısıtlamalarını görmek amacıyla, her 2 sistemin hoperlörlerini onkyo 807 receiver a bağlamışlar :)
    sonuç eğitimsiz kulaklar için bile çok daha iyi ses :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ogzhn_

Arkadaşa tamamen katılıyorum. Bir set subdan ibaret değildir. Heleki z5500 subunu filimlerde pek başarılı bulmuyorum açıkcası çapının büyük olması itibari ile ani tepkimelere geç tepki veriyordu. Bu sorun eminimki bu sistemde fark edilip çözülmüşki, ufaltılmış.

Bir ses sistemi vaat ettiği frekans aralığını tam verebilmeli ve arıyetten dengeli olmalı biri fazla biri az olusa o set başarılı değildir. Güç olarak az olması onun başarısız olması anlamınada gelmez açıkcası. Ayrıca aratırsanız uyduları üreten firma gerçek gücünüde açıklamıştır bir ara. Fakat ben hatırlamıyorum gerçek değerlerini

Önemli olan z5500 olan eksiklikleri giderilmişmi (-) ve (+) olarak bakmak lazım olaya verilen paraya değer değmez piyasaya çıkınca dinlenir değerlendirilir.

Benim görüşüm görünüş olarak oturma odasına sokulacak bir sistem olmadığı kanısında. Çok gudubet geldi

• Z 906 Türkiye ye ne zaman gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lepistes2255

Z 906 Türkiye ye ne zaman gelecek.
    Woofer'ın RMS değeri daha düşüktü sanırım. Dinlemedim ama Z-5500 den iyi olacağını sanmıyorum. Uydulardaki sürücülerde aynı görünüyor, mid performansının değiştiğini sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ama=neden

Woofer'ın RMS değeri daha düşüktü sanırım. Dinlemedim ama Z-5500 den iyi olacağını sanmıyorum. Uydulardaki sürücülerde aynı görünüyor, mid performansının değiştiğini sanmıyorum.

Alıntıları Göster
    çeşitli sorunlar vardı z906yı beklemek çok çok daha iyi
  • Z 906 Türkiye'ye gelmedi mi hala Temmuz başı deniliyordu temmuzun 7 si oldu ama hala yok. Ne zaman gelecek duyum alan arkadaş var mı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.