Şimdi Ara

YZF R25 Mİ CBR250 Mİ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
5.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • seneye motosiklet almayı düşünüyorum şuandan itibaren biriktirmeye başladım motosiklet parasını
    tam olarak fiyatlarını bilmiyorum fakat 1500 tl gibi bir kısmını güvenlik açısından kast mont ayakkabı eldıven v.s aksesuarlara harcayacagım yeter mi 1500 lira o konuda da size danışmak istedim

Genel olarak sorum spor gorunumlu olması. Başlangıç için 250 lik motor biraz ağır gelsede üstesinden gelebileceğimi düşünüyorum . Yoğun olarak sürüş kursuna gittikten sonra motosikleti almayı düşünüyorum . Ya Allah diyerek direkt 250 liğe başlamak biraz aptalca olur

R25 'in çift silindir olması o yöne kaymamda bir etken olarak görüyorum . Azıcık ta kulağa hitap etsin istiyorum . Yakıt olarak pek fark olacagını dusunmuyorum.Sizin görüşünüz nedir acaba ? neden honda veya neden yamaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 4 Ocak 2016; 7:48:59 >

• R25 kullanmadım ama kullanan pek çok kişi tarafından başlangıç motoru olmadığı dile getirildi .

-belliki çok acemisin ehliyetini al .
    -Güvenli sürüş eğitimi 1. seviyeyi al
    -ekipmanlarını al
    -sonra aklını başına gelir motorunu öyle alırsın .

http://www.altinelbiseliadam.com/baslangic-motoru/

bu sayfayı iyi incele ÇOĞU CEVABINI BULACAKSIN.....
  • Kaç yaşındasınız ? yeni yasaya göre belli bir yaşın altı yada belli bir süre 125 cc kullanmamış kişiler 250cc motosiklet süremiyecek önce bunu bir garanti altına alalım. alırsınız 250 cc yi ehliyetten süremezsiniz hoş olmaz...

Sonrasında karar kısmına gelince
    R25 ile cbr250 arasında öyle aman aman bir fark yok CBr250 sahibiyim ama R25 de uzunca bir süre kullandım yamaha cbr aa göre daha seri ve birinci viteste daha hızlı gidiyor ama benim için korkulacak bir hız değildi, CBR 1. Viteste 45 yapıyorsa R25 50 felan yapıyor..

Şimdi Hızlı, iki pistonlu tek pistonlu Tork canavarı şöyle uçuyor böyle kaçıyor olaylarını boş ver bence, Şöyle bir bakınca hangisi seni kendine çekiyor ona bak sen, yakınında hangisinin servisi var yarın motor garajdan, bahçeden çıkamaz olursa alıp hangisine kolay götürürsün, İmkanın varsa bin motora TEST sürüşleri felan oluyor git dene gör yada çevrende varsa rica et al söyle bi boş alanda turla, üstüne yat motoru bi sür (umarım imkanın olur yaparsın bunu)
    İkisininde öyle aman aman farkları yok merak etme her halükarda 250 cc ikiside GP pilotu değilizki yarışacak ta değiliz o yüzden Şekline bak hangisine bakınca kalbin çarpıyorsa onu al.

Haa bu arada Yaşın kurtarıyor ve 250 cc alabiliyorsan başlangıç motoru olarak alma felan olaylarına kulak asma ama gidipte 600 cc felanda alma :) 250 cc idealdir.

1500 Tl ekipman için iyi bir bütçe, Dizlik ve dirseklik almanı tavsiye etmiyorum kaza anında her ikiside sürtünmeden dolayı çok saçma yerlere gidiyor, onun yerine MOnt ve pantolon al 300-400 tl ye çok güzel kevlar pantolonlar var 100-200 de üstüne verip dizlikleri içeri koyabiliyorsun, Haa olduda dizlik aldın, dış kaplamasının yan kısımlarının sert plastik olmamasına özen göster motoru sürerken sıkıyorsun ya işte o arada motor aşağı yukarı oynuyor genede ve o dizliğin geldiği yerler motoru çiziyor dizliği alırsan da pantolonun altına giyile bilecek türden nazik bir şeyler al dediğim gibi kaza esnasında o dizlik yukarı kayıp yerinden çıkıveriyor dışarda olunca..
    Kask konusunda sakın ha sakın internetten alma kaskı denemen şart Paran çoktur ARAİ alabilecek durumdasın dır ama Arai nin hiç bir kaskı kafana olmaz ve alamazsın, İNternetten alırsın kalite kask diye gelir kafana olmaz.. Yada önceden bir yerde deniyceksin ve öyle internetten seri numarasına göre alıcaksın..

• quote:

Orijinalden alıntı: ecarpar

Kaç yaşındasınız ? yeni yasaya göre belli bir yaşın altı yada belli bir süre 125 cc kullanmamış kişiler 250cc motosiklet süremiyecek önce bunu bir garanti altına alalım. alırsınız 250 cc yi ehliyetten süremezsiniz hoş olmaz...

Sonrasında karar kısmına gelince
    R25 ile cbr250 arasında öyle aman aman bir fark yok CBr250 sahibiyim ama R25 de uzunca bir süre kullandım yamaha cbr aa göre daha seri ve birinci viteste daha hızlı gidiyor ama benim için korkulacak bir hız değildi, CBR 1. Viteste 45 yapıyorsa R25 50 felan yapıyor..

Şimdi Hızlı, iki pistonlu tek pistonlu Tork canavarı şöyle uçuyor böyle kaçıyor olaylarını boş ver bence, Şöyle bir bakınca hangisi seni kendine çekiyor ona bak sen, yakınında hangisinin servisi var yarın motor garajdan, bahçeden çıkamaz olursa alıp hangisine kolay götürürsün, İmkanın varsa bin motora TEST sürüşleri felan oluyor git dene gör yada çevrende varsa rica et al söyle bi boş alanda turla, üstüne yat motoru bi sür (umarım imkanın olur yaparsın bunu)
    İkisininde öyle aman aman farkları yok merak etme her halükarda 250 cc ikiside GP pilotu değilizki yarışacak ta değiliz o yüzden Şekline bak hangisine bakınca kalbin çarpıyorsa onu al.

Haa bu arada Yaşın kurtarıyor ve 250 cc alabiliyorsan başlangıç motoru olarak alma felan olaylarına kulak asma ama gidipte 600 cc felanda alma :) 250 cc idealdir.

1500 Tl ekipman için iyi bir bütçe, Dizlik ve dirseklik almanı tavsiye etmiyorum kaza anında her ikiside sürtünmeden dolayı çok saçma yerlere gidiyor, onun yerine MOnt ve pantolon al 300-400 tl ye çok güzel kevlar pantolonlar var 100-200 de üstüne verip dizlikleri içeri koyabiliyorsun, Haa olduda dizlik aldın, dış kaplamasının yan kısımlarının sert plastik olmamasına özen göster motoru sürerken sıkıyorsun ya işte o arada motor aşağı yukarı oynuyor genede ve o dizliğin geldiği yerler motoru çiziyor dizliği alırsan da pantolonun altına giyile bilecek türden nazik bir şeyler al dediğim gibi kaza esnasında o dizlik yukarı kayıp yerinden çıkıveriyor dışarda olunca..
    Kask konusunda sakın ha sakın internetten alma kaskı denemen şart Paran çoktur ARAİ alabilecek durumdasın dır ama Arai nin hiç bir kaskı kafana olmaz ve alamazsın, İNternetten alırsın kalite kask diye gelir kafana olmaz.. Yada önceden bir yerde deniyceksin ve öyle internetten seri numarasına göre alıcaksın..

sağolun bilgiler için .Gerçekten faydalı bilgilerdi.
    Yaşım 21 , 2 ay sonra 22 'ye gireceğim 1994 doğumluyum. Kasa şıklığı açısından R25 daha hoş geliyor gözüme ama Honda'nında yanlış biliyodurum belki gerek servis alanı gerekse sağlam malzemesi iki motosiklet arasında ikileme düşürüyor. Hiç motosiklet sürmedim.Scooter'da dahil. 3 yıldır B sınıfı ehliyetim var fakat araba sarmıyor artık.Hem işimi halledip hem de işimi hallederken eğlenmek istiyorum o yüzden motosikleti düşünüyorum.Ehliyet için yeni yasayı inanın hiç bilmiyorum.Eğer 125cc kullanmayan birisi 250 cc'yi süremez diye bir yasa varsa .Mecburen 125'lik alacağım. Belkide böylesi hayırlıymış bilemiyorum.Ama motosikletten vazgeçmeyeceğim gibi :)
    Motosiklet tamam önemli de asıl önemli olan eğitim ve güvenlik. Bu yüzden ilk başta eğitime yazılacagım ve öncelikle kask olmak üzere iyi bir şey almaya çalısacagım(Fiyat/Performans açısından) . Sonuçta kafa olmazsa insan yaşamaz :D

• Cbr tek silindir, yamaha çift silindirli. En iyisi mt07 kardeş, imkanın varsa onu al. Ama başlangıç motoru için olmaz işte, yinede ben r25 diyorum.
  • Bütçe sıkıntısı yoksa ekipman için biraz daha ekleyin ve paranızın yettiği en kaliteli ve güvenli ekipmanları alın
  • Bence motorsiklet böyle seçilmemeli ya motorsikletin ruhu vardır bin üstüne hocam bakalım birÅŸey hissediyor musun kimisi bu ruhu scooter da hisseder kimisi naked motor da ama önemli olan senin o motoru beÄŸenmedir yoksa yeöiÅŸiö çift pistonu diski vs sen beÄŸenmedikten sonra
  • YZF R25 başlangıç motoru değildir.
    Yakıt konusunda CBR 250 daha iyidir.
    Kalite olarak ne konuşursam tek taraflı düşünce olur bir şey diyemem. 2 markanın servisi de iyi.
    R25 daha agresiftir 36 beygir sonuçta.
    Fiyat konusunda doğal olarak R25 daha pahalı.
    Kalkış olarak CBR daha sakindir, R25 hırçın genç :)

Ekipman konusunda birebir bayiye gidip deneyerek almanı tavsiye ederim. Şıklık açısından hiçbir şey internette göründüğü gibi durmuyor canlı görüldüğünde farklı bir hava oluyor. Bota falan çok gerek olduğunu sanmıyorum sağlam bir ayakkabının muhtemelen olduğunu var sayarak. Mont, kask ve eldiven banko alman gerekir. Ve almadan önce de markaları f/p olarak araştır. Kafana yatanı al.

Tekerin düz bassın

• quote:

Orijinalden alıntı: Acest

YZF R25 başlangıç motoru değildir.
    Kalite olarak ne konuşursam tek taraflı düşünce olur bir şey diyemem. 2 markanın servisi de iyi.

Ekipman konusunda birebir bayiye gidip deneyerek almanı tavsiye ederim. Şıklık açısından hiçbir şey internette göründüğü gibi durmuyor canlı görüldüğünde farklı bir hava oluyor. Bota falan çok gerek olduğunu sanmıyorum sağlam bir ayakkabının muhtemelen olduğunu var sayarak. Mont, kask ve eldiven banko alman gerekir. Ve almadan önce de markaları f/p olarak araştır. Kafana yatanı al.

Tekerin düz bassın

teşekkürler dostum. Motosiklet eğitiminden sonra kullanabılırmıyım o zaman belli olur gibi.Şimdi motosiklet tecrubem olmadıgı için sadece varsayım olarak konusabılıyorum

• Bir çok vlogger R25 için tanıtım videosu çekti ve hepsinin söylediği aynı R25 başlangıç motoru değil. Biraz daha sakin olan CBR250 almalısınız.
    R25 kullanmadım pek yorumda bulunamayacağım ama CBR 250 gayet tatmin edici . Çok ani fırlamalar yok gayet kullanışlı.

Bileğime hakimim çok çabuk gaza gelmem , dikkatliyim ve trafikte daha önce taşıt kullandıysanız R25 alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Tekerin düz bassın

teşekkürler dostum. Motosiklet eğitiminden sonra kullanabılırmıyım o zaman belli olur gibi.Şimdi motosiklet tecrubem olmadıgı için sadece varsayım olarak konusabılıyorum

Ya elbet eli kolu tutan yaşını almış her insan kullanabilir motoru kullanamaz diye bir şey yok. Ama keyifli, sağlıklı sürüş olmaz. Benden tavsiye ilk motorunu R25 alma. İstersen önce ufak bir motorla başla çok sıradan bir tavsiye gibi geliyor ama alışma süreci gerçekten önemli. Motoru anlayabilmek, kavrayabilmek gerekiyor. Bu gerçekleştikten sonra motoru değiştirip daha üst bir motor aldığında zaten anlayacaksın arada ki farkı apayrı bir keyif olacak ve bilinçli olduğundan kaza vs. durumlara karşı daha şansın olur. Acemiyken R25 ile Allah korusun panik anında yaptığın ani fren bırak tekrar motora binmeyi, yürümeyi bile imkansız hale getirebilir. Bunun yanı sıra motor hasarı ufacık bile olsa parası maalesef ufacık olmayacak cebini de yakarsın. Ufacık bir örnek vereyim. Kullandığın, üzerinde tecrübe kazandığın ufak bir motorda panik anında ani fren yaptığında sonuçlar R25'e oranla hiçbir şeydir. Bunlar sayesinde edindiğin tecrübeler R25 üzerindeyken çok işine yarayacaktır.

Ama yok illa ss bir motor alıcam dersen. CBR 250 daha sağlıklı olur en azından R25'e göre.

• quote:

quote:

quote:

Tekerin düz bassın

Ya elbet eli kolu tutan yaşını almış her insan kullanabilir motoru kullanamaz diye bir şey yok. Ama keyifli, sağlıklı sürüş olmaz. Benden tavsiye ilk motorunu R25 alma. İstersen önce ufak bir motorla başla çok sıradan bir tavsiye gibi geliyor ama alışma süreci gerçekten önemli. Motoru anlayabilmek, kavrayabilmek gerekiyor. Bu gerçekleştikten sonra motoru değiştirip daha üst bir motor aldığında zaten anlayacaksın arada ki farkı apayrı bir keyif olacak ve bilinçli olduğundan kaza vs. durumlara karşı daha şansın olur. Acemiyken R25 ile Allah korusun panik anında yaptığın ani fren bırak tekrar motora binmeyi, yürümeyi bile imkansız hale getirebilir. Bunun yanı sıra motor hasarı ufacık bile olsa parası maalesef ufacık olmayacak cebini de yakarsın. Ufacık bir örnek vereyim. Kullandığın, üzerinde tecrübe kazandığın ufak bir motorda panik anında ani fren yaptığında sonuçlar R25'e oranla hiçbir şeydir. Bunlar sayesinde edindiğin tecrübeler R25 üzerindeyken çok işine yarayacaktır.

Ama yok illa ss bir motor alıcam dersen. CBR 250 daha sağlıklı olur en azından R25'e göre.

Çoğu kişi tecrubelerine dayanarak bu tür yorumları yapınca acaba cbr125 mi alsam diye düşünmüyor değilim . Ama motoru al sat yapmak ta istemiyorum , tabi ilerde illaki satılıp yüksek model veya marka - model degişimi yapmak kaçınılmaz fakat suan alıp 3-4 yıl kullanmayı dusunuyorum . Aslında cbr 125 alsam neredeyse r25 in yarı fiyatı . Hem tecrube olur hem de cebinden çok para çıkmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorduğun soruya bak. Tabiki R25. 250 'lik sınıfının en iyisi R25 ' tir. Arkadaşım Ninja 250 ile kapıştı ve aldı. Her türlü R25.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tekerin düz bassın

Çoğu kişi tecrubelerine dayanarak bu tür yorumları yapınca acaba cbr125 mi alsam diye düşünmüyor değilim . Ama motoru al sat yapmak ta istemiyorum , tabi ilerde illaki satılıp yüksek model veya marka - model degişimi yapmak kaçınılmaz fakat suan alıp 3-4 yıl kullanmayı dusunuyorum . Aslında cbr 125 alsam neredeyse r25 in yarı fiyatı . Hem tecrube olur hem de cebinden çok para çıkmaz

R25 mi CBR 250 mi diye sorunca ona göre yazdım bende. Yokas tabi CBR 125 alsa da yeterli. Cebini yakmamış olur.

• İnazuma kullanıcısıyım ama r25 te kullandım r25 fırlayan uçan kaçan birşey değil ama hafif pratik üst devirler canlı son hız yüksek sport herhangi kronik birşeyi yoksa yakıt çok dert değil biraz hızlı olsun diyorsan al r25 kendine dikkat et

• r25 başlangıç seviyesi değil diyorlar.Ben onların yalancısıyım.İlk motorun olacağı için muhakkak düşeceksin.Masraf çok çıkacağı için üzülürsün.Sana tavsiyem 250cc ye bulaşmadan acemilik aşamasını 125-150 cc parçaları ucuz olan motorlarla değerlendir.İnan küçük cc çok şey katacaktır.Tabi nefsini ikna edebilirsen.
  • Yahu bu denli korkma, eğitimini aldıktan sonra 600 le de başlarsın, bir motorun başlangıç motoru oluşunu ilk başta ağırlık belirler hız değil ha dersenki abi ben deli dolu sürerim motor gittikçe gazı açarım hız delisiyim, ozaman kati yen 250cc de alma CBF 150 ile alıştırmalarını yap sonra 250 cc ye yada üstüne geç.

Kendimden örnek verecek olursam 3 yıl 100 cc lik çin malı bir scooter sürdüm, ardından 150 cc mondial zat 150 çakması bir scooter aldım gene çin tabi :) vur kır motorun kökü 3.000 tl :D at çöpe yenisini al o mantıkla aldım ama tabi çin alınca o 3.000 tl ile kalmıyor uyarayım tecrüe ettim yani o parça değişimlerini felan hep,

İlk vitesli deneyimimi CBF 150 ile yaptım Al satı kolay, yedek parçası çok ve ucuz servis de evime yakın... es kaza benden gaza gelen bir akrabam CBR 250 almış, ben gel sen motordan benim anladığımdan daha iyi anlıyorsun kadıköydeyim bir tane CBF 150 buldum bak şuna dedim demez olaydım gelirken yolda kaza yaptı sebebi kendisi 1. genç ve gaz açma delisi 2. tecrübesiz araba sürüyor evet arabada çok da iyi bir şoför ama motosiklet bu arabaya benzemez..
    Sonrasında ben 1 hafta motorunu sürdüm ve hoşuma gitti sonuçta CBF ten çok seri ve güzel bir motor eh şekli de var.. 3-4 ay içinde CBF i satıp CBR 250 aldım Sonrasında akrabam o cbr ile 3 kaza daha yaptı ve motoru satıp R25 aldı :D şimdi kış binmiyor binsin hemen kazasını yapar eminim ama ben o r25 e ziyadesiyle bindim... ve halen 1 tane kazam var o da kaçınılmaz Kırmızıda geçen bir araba ve ışıkların dibine parketmiş bir araba sağolsun kırmızıda geçenden kaçarken yolun sağında duran arabanın bagajına girmiyim diye panik fren ve yerle yeksan, ama hızım zaten düşük olduğu için ne bende ne de motorda hiç bir sorun yok, neredeyse duruş hızında düştüm :) ..

Olay motorda değil sürücüde bitiyor, motorun sürücüye tek eksiği ağırlığı hızı felan değil öyle gaza gelip tapa gaz gitmeye çabalamadan yolu adam gibi okuduğun sürece 600 lükle başlayamamanın tek sebebi motorun ağır olması, motosiklet kendisi hızlanmıyor siz onu hızlı sürüyorsunuz, 600 lük ile kaza yapacak adam CBF 150 ile de aynı şekilde süreceği için 100 km ile giderkende kaza yapsa sonuçları pek fazla değişmiyecek CBF ile belki sakat makat yaşar ona birşey diyemem ama 100 km nin üzerinde yolda giderken kaza yapınca 150 cc de olsa 1000 cc de aynı sonuçlar oluyor zaten öyle her baba yiğitte 1000 cc ye binince 300 leri felan göremiyor zaten yol yok nere basıyon olay büyük cc li motor ağır bu kadar basit olayı hız belirlemiyor,

Burada sen kendini bildikten eğitimlerini aldıktan sonra zaten emin ol o eğitimlerde yollarda 1-2 senede yapacaklarının çok çok üstü ve fazlasını yapıp tecrübe ediyorsun, R25 olmuş CBR 250 olmuş çok şey farketmez,
    R25 çok yakıyor demiş biri evet km de 3-5 kuruş fazla yakıyor cbr a göre :)
    R25 başlangıç motoru değil demiş CBR 250 ile başla demiş yanlış demiş aralarında hız olarak çok bir fark yok, r25 ile 170-180 yapıyorsun cbr ile 160-170 zaten bu iki motorunda üst hız sınırında kaza yaparsan sonuç kaçınılmaz.. İLk vites ten yola çıkarsam benim CBR 1. viteste 48- 50 km yapıyor r25 55-58 km (bu gün bindim r25 e daha.. )
    Dediğim gibi gaza gelip ben gazı açarım dersen hiiç 250 cc yi düşünme ama yok abi ben motoru almadan eğitimimi alıcam dersen hangisi hoşuna gidiyorsa onu al.

Ben çevremdeki kimseye 1. Ekipman 2. eğitim aldırmadan motor aldırmadım kimseyede 150 cc motor tavsiyesi vermedim hepsi çok şükür yaşıyor ve halen hiç birimizin ciddi kazası yok.

Sonuç : EĞİTİM ŞART!! 450 tl felan okadar pahalı değil korkma hondanın eğitimini düşünürsen mototal felan var belli fiyatlarda ekipman alınca eğitim hediye ediyorlar misal 1000 tl lik ekipman aldın hediye ediyor.. araştır hondayı ara sor yamaha alacaksan yahamanın kendi eğitimleri var onlarla görüş motoru alıcaksın neticede sıfır alacaksan bayi ile konuş eğitimler varmış de hediye iste felan sonuçta ekipman satan bir firma 1000 tl ye hediye edebiliyorsa hondanın yada yamahanın kendisi bu eğitimi çok rahat hediye eder..

• R25 tam bir süper sport kafasıyla yapılmış bir motor Cbr 250 orta derece bir motor ama r25 direk üst seviye birinci vites 50 yapıyor demişler şahsen 67 gördüm 250cc ye göre deli motor çift silindir olması da ayrı bi olay

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    benim tavsiyem;

- ille 250 cc istiyorsan r25 den ilk etapta uzak dur, cbr 250 daha makul.
    - bence cbr 125 ya da naked seviyorsan mt125 alabilirsin. 125 cc gerek kilo gerek cc olarak hakimiyetinin rahat olacağı motorlar. Bir yıl kadar kullanıp sürücülüğünü pekiştir.
    - yeni başlıyorsun, ikinci el al derim, motor bu düşer, kayar,sürter. İçin cız etmesin.
  • mkguler M kullanıcısına yanıt
    İkinci ele nasıl güvenebilirim ki
    Malum sport modeller oldugu için çok hor kullanılıyor çoğu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.