Şimdi Ara

scooterim tek seferde tahmini kac km yol gider

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar mondial 125 znu hava sogutmali scoterim var.bazen e5 te felan geziyorum ama tek seferde kac km gidip dinlendirmeliyim motora bir zarar vermek istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Scooter'ınızın Tek Seferde Kat Edebileceği Tahmini Mesafe

Scooter'ınızın tek seferde kat edebileceği mesafe, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir:

• Motor Türü: Hava soğutmalı motorlar genellikle su soğutmalı motorlara göre daha düşük kilometre aralığı sunar.
    • Motor Hacmi: Daha büyük motor hacimli scooter'lar (örneğin 125 cc), daha küçük motor hacimli scooter'lara (örneğin 50 cc) göre tek seferde daha fazla mesafe gidebilir.
    • Yakıt Verimliliği: Farklı scooter modelleri farklı yakıt verimliliği seviyelerine sahip olup bu da kilometre aralığını etkileyebilir.
    • Sürüş Koşulları: Yokuşlu araziler, güçlü rüzgarlar ve aşırı sıcaklıklar gibi sürüş koşulları da kilometre aralığını azaltabilir.

Genel bir kural olarak, aşağıdaki kilometre aralıklarını bekleyebilirsiniz:

• 50 cc hava soğutmalı motor: 50-100 km
    • 125 cc hava soğutmalı motor: 150-250 km

Bununla birlikte, bazı scooter'lar hava soğutmalı motorlarla bile daha uzun mesafeler kat edebilir. Örneğin, Honda SH125i gibi bazı hava soğutmalı 125 cc scooter'lar, ideal sürüş koşullarında 300 km'ye kadar gidebilir.

Uzun yolculuklar planlıyorsanız, su soğutmalı bir motor ve daha büyük bir motor hacmi olan bir scooter düşünün. Bu, daha uzun kilometre aralığı ve genel olarak daha güvenilir bir sürüş deneyimi sağlayacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 1 saat sür 5 dk ara ver sonrada gazlamaya devam
  • 125 lifan ile 1 günde 300km den fazla yol yaptım. 2 depodan fazla benzin yaktım. Sıkıntı olmadı. Durmaksızın 50km den fazlada yapmadım.
  • Benzin bitene kadar gider. Tam depoyla 160km civarı gidersin.

Aşırı gaz vermezsin, gaz açma kapama falan yapmazsın, motorun mümkün mertebe düşük devirde kalmasını sağlarsın. Çok büyük ihtimalle sorun olmaz.

Bakım zamanı geldiğinde motoruna bulabildiğin en kaliteli yağı koy, bujiyi ve buji korumasını kaliteli bir markayla değiştirirsin (ör: Japon NGK marka) >
    donanımhaber forum
    . » Sayfa 1 - 2
    http://forum.donanimhaber.com/m_99138461/tm.htm

Şehirlerarası süreceksen sukuterle son derece tehlikeli olur söyleyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: arda4

Benzin bitene kadar gider. Tam depoyla 160km civarı gidersin.

Aşırı gaz vermezsin, gaz açma kapama falan yapmazsın, motorun mümkün mertebe düşük devirde kalmasını sağlarsın. Çok büyük ihtimalle sorun olmaz.

Bakım zamanı geldiğinde motoruna bulabildiğin en kaliteli yağı koy, bujiyi ve buji korumasını kaliteli bir markayla değiştirirsin (ör: Japon NGK marka) >
    donanımhaber forum
    . » Sayfa 1 - 2
    http://forum.donanimhaber.com/m_99138461/tm.htm

Şehirlerarası süreceksen sukuterle son derece tehlikeli olur söyleyeyim.

sureklı 60 km hızla gıtsem kac saat dayanır

• 120-150km de benzini biter mecburen dinlendirirsiniz. 60 ile ortalama gittiğini varsayarsak hesapla işte 2saat gider tabi sen üzerinde 1saatten fazla oturabilir misin bilmem.

• Arkadaşın dediği gibi, benzin bitene kadar gider.

Motor şişer mi diye soruyorsan korkma şişmez. Bu ara havalar soğuk, düz yolda sabit hızla gideceksin, devir de düşük olacaktır. Şehir içindeki gibi sürekli dur kalk vb yapmayacağın için motor aşırı ısınmaz.

İlla şehirler arası yola çıkacaksan işçi kıyafeti satan yerlerden 2 tane yeşil reflektörlü yelek al. İyi kask ve iyi eldiven mutlaka olsun.

ZNU'nun dikiz aynaları kötü, motosikletçiden 10-15TL'ye daha iyi bir çift dikiz ayna taktır ve yolda giderken sürekli arkanı kolla. Kamyonların yaklaştığını gördüğün anda kaç, gerekiyorsa yol kenarına geç gitmesini bekle.

Farların sürekli açık olsun, uzunları da yakabilirsin zira ZNU'nun uzun farı kısa far gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4 -- 21 Kasım 2014; 13:41:14 >

• quote:

Arkadaşın dediği gibi, benzin bitene kadar gider.

Motor iişer mi diye soruyorsan korkma şişmez. Bu ara havalar soğuk, düz yolda sabit hızla gideceksin, devir de düşük olacaktır. Şehir içindeki gibi sürekli dur kalk vb yapmayacağın için motor aşırı ısınmaz.

İlla şehirler arası yola çıkacaksan işçi kıyafeti satan yerlerden 2 tane yeşil reflektörlü yelek al. İyi kask ve iyi eldiven mutlaka olsun.

ZNU'nun dikiz aynaları kötü, motosikletçiden 10-15TL'ye daha iyi bir çift dikiz ayna taktır ve yolda giderken sürekli arkanı kolla. Kamyonların yaklaştığını gördüğün anda kaç, gerekiyorsa yol kenarına geç gitmesini bekle.

Farların sürekli açık olsun, uzunları da yakabilirsin zira ZNU'nun uzun farı kısa far gibi

hocam bakalım motorla gidiyorum benzın bıtene kadar şişmeden gitmesine sevindim mondial benımkı kalıtesız gıbı duruyor ama suanda 1012 km ye geldim hiçbir sıkıntı çıkarmadı sence kaç km ömrü vardır bu motorun

• quote:

Orijinalden alıntı: xxbursankaraxx

quote:

Arkadaşın dediği gibi, benzin bitene kadar gider.

Motor iişer mi diye soruyorsan korkma şişmez. Bu ara havalar soğuk, düz yolda sabit hızla gideceksin, devir de düşük olacaktır. Şehir içindeki gibi sürekli dur kalk vb yapmayacağın için motor aşırı ısınmaz.

hocam bakalım motorla gidiyorum benzın bıtene kadar şişmeden gitmesine sevindim mondial benımkı kalıtesız gıbı duruyor ama suanda 1012 km ye geldim hiçbir sıkıntı çıkarmadı sence kaç km ömrü vardır bu motorun

genelde 20 ,25 ,30 bin km de yağ yakar piston silindir falan ister

• Orta kalite diyelim
  • motrdan memnun musunuz?

• motrdan memnun musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

motrdan memnun musunuz?

evet cok iyi
  • sabit devir ve yüksek sürat yapmazsan şişme sıkıntısı pek yapmaz ama arada dinlendirme veya yakıt alırken bir süre dinlendirsen daha garanti olur.
  • Havanın sıcaklığı senin süratin sıkışık trafikteki durkalkları agrasifmi sakinmi yağını eksik etmiyecen sıksık kontrol et sakin sakin kullanırsan baya gider

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.