Şimdi Ara

Yuzuklerin Efendisi mi Harry Potter mi? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
14.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CR7_35

quote:

Orijinalden alıntı: ««T®AVI§»»

quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

quote:

Orijinalden alıntı: ««T®AVI§»»

Benim için Harry Potter ama teknik açıdan bakarsan tabiki de Yüzüklerin Efendisi.

Teknik Açıdan mı ? Son filmine bak istersen.

Arkadaşım bak bakalım hangi bölümdesin? Ben sana söyliyim, kitap bölümündesin ve ben de edebi açıdan zengin demek istedim. Sonuçta bu bir edebiyat ürünü ve edebi açıdan, Yüzüklerin Efendisi ağır olmasına rağmen Harry Potter oldukça basittir.

Teknik açıdan deyince kusura kalma dediklerinde haklısın.Tartışmayacağım Potter basit olabilir ama ben ağır bir edebi roman okumak istemeyebilirim ...

Zaten ağır bir edebi roman oku diyen olmadı ki. Neyse, polemiğe girmeyelim. Zaten ben de Harry Potter'dan yanayım.

• Hagi mi Alex mi gibi birşey olmuş bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaviAlons0

Hagi mi Alex mi gibi birşey olmuş bu

Hagi ve LOTR tabiki.
  • yüzüklerin efendisi
  • Hp
  • Arkadaşlar hepiniz yüzüklerin efendisi demişsiniz ama yanılıyorsunuz ben öncelikle masallardan nefret ederim iyi ve kötünün savaşı hep masallardadır harry potterda iyi ve kötünün savaşını anlatıyor bu kurgu nerde var?Lotr uda izledim kitabınıda okudum harry potter serirni 6 kez iszledim hiçde sıkılmadım kesinlikle yanılgısadınız bi masal konusu ancak bu derece kurgulanabilir.
  • Yüzüklerin Efendisini okuduktan sonra Harry Potter'a bakmassın bile ikisini'de okumak istiyorsan Harry'den başla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DealthyHallows

Arkadaşlar hepiniz yüzüklerin efendisi demişsiniz ama yanılıyorsunuz ben öncelikle masallardan nefret ederim iyi ve kötünün savaşı hep masallardadır harry potterda iyi ve kötünün savaşını anlatıyor bu kurgu nerde var?Lotr uda izledim kitabınıda okudum harry potter serirni 6 kez iszledim hiçde sıkılmadım kesinlikle yanılgısadınız bi masal konusu ancak bu derece kurgulanabilir.

''Lotr uda izledim'' senin cevabın burada.
  • kesinlikle Yüzüklerin Efendisi'ni tavsiye ediyorum.
  • Lotr biraz kasar.Hp başlangıç için bence de idealdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fireboy62

Evet beyler birisine başlamak istiyorum ikisinin arasinda kaldim hangisine başlayayım?

bunu oku sonra secim yap Entler(Ağaçsakal): Entler, filmde hareket etme yeteneği olan ve konuşan ağaçlardır. Kur'an bize maddenin en küçük yapı taşının melakut olduğunu ve her şeyin melakutunun Allah'ın elinde olduğunu söylemektedir. Aslında cansız gibi görünen maddelerin bile bir ruhu, özü yani bilinci vardır. Allah maddeye hitap ettiği zaman anlar ve O'nun emrine itaat eder. Peygamberimizin(s.a.v.) de ağaçları çağırdığı ve ağaçların Allah'ın izniyle geldiğine dair hadisler vardır. Ayrıca başka bir hadisden de şunu biliyoruz ki; "kıyamet savaşı"nda bir ağaç, arkasında saklanan Yahudi'yi, Müslümanlar'a bildirecek ve ağaç, onlarla konuşarak: "Arkamda bir Yahudi gizleniyor" diyecektir.

http://www.yaklasansaat.com/cin-seytanlar/seytanlar/yuzuklerin_efendisi.asp

• İkisine de aynı anda başla
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrodonunNefsi

Harry Potter la başla çünkü Yüzüklerin Efendisiyle başlarsan Harry Potter'ı küçük görürsün onu diyeyim sana. (kitap olarak yorumluyorum.)

Yüzüklerin Efendisi'nde gerçekte masallarda bile duymadığın bir başka dünya yaratılmışken, Harry Potter sadece zaten var olan hikayelerin harmanlandığı öylesine bir kitap.

ey nefis ne güzel konuşuyosun böyle..

kesinlikle lotr.

h. potter gayet güzel filmle de geçilebilecek bi hikaye oldu benim için.

öbür yanda, başka dünya, başka ırklar, başka dil yaratabilmiş bi adamın eseri. sırf Tolkien in biyografisini okuduktan sonra gaza gelebilirsin .dene gör
  • İkisi kıyaslanamaz bile tabiki yüzüklerin efendisi.
    harry potter biraz daha çocuk işi.
  • darkest earth kullanıcısına yanıt
    içimdekini döktün kardeş. bu konuda aşırı meraklıyım ve lotr serisi kadar iyi kurgulanmış ve detaylandırılmış tamamen farklı bir dünya yaratılmış bir kitaplar serisi mi diyeceğim artık kitap mı diyeceğim bilmiyorum fakat lotr daha iyidir diye tahmin ediyorum
    hp okumadım. ama lotr'un üstüne çıkacak kitap serisinin şu anda olduğunu sanmıyorum. önümüzdeki yüzyıllara bakacağız artık

biraz hort oldu ama google amca getirdi buraya beni
  • H.P, Y.E'nin yaninda sönük kalir. O yuzden H.P den basla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aelthalyste

içimdekini döktün kardeş. bu konuda aşırı meraklıyım ve lotr serisi kadar iyi kurgulanmış ve detaylandırılmış tamamen farklı bir dünya yaratılmış bir kitaplar serisi mi diyeceğim artık kitap mı diyeceğim bilmiyorum fakat lotr daha iyidir diye tahmin ediyorum
    hp okumadım. ama lotr'un üstüne çıkacak kitap serisinin şu anda olduğunu sanmıyorum. önümüzdeki yüzyıllara bakacağız artık

biraz hort oldu ama google amca getirdi buraya beni

ne yazmışım beee 3 sene önce

• Lotr akar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkest earth kullanıcısına yanıt

ben lotr serisinin kurgulanan en iyi seri olduğu kanaatindeyim.
  • iki seriyi de bence karşılaştırmak cahilklikten başka birşey değil tabi ki öncelik sırası olarak sıralanabilir sadece
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.