Şimdi Ara

yüzler ve coğrafi şartlar arasında bir alaka var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  yüzler ve coğrafi şartlar arasında bir alaka var mı?

arkadaşlar hep merak etmişimdir bölgelere göre insanların yüzleri neden değişiklik gösteriyor sizce? bir eskimo diğerleriyle tıpatıp aynı yüz hatlarına sahip mesela. en azından ırkının ana hatlarını yüzünde taşıyor. japon da öyle, hintli de.

yaşadıkları coğrafi bölgelerin şartlarına göre bedenlerinin almış olduğu şekil neyse de, yüzlere ne demeli? mesela çinlilerin çekik gözlü minyon tipli insanlar olmalarına sebep olan ne?

hintliler de öyle mesela. kendilerine özgü tipleri var. hangi coğrafi koşul bu insanlara bu yüzleri vermiş?

bunun hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4 -- 12 Ocak 2007; 16:40:58 >

• Evet C4 bence bir şekilde vardır. Ancak o milletin yüz şeklinin sadece o anki çevre şartlarına değil, popülasyonun geçmişte maruz kaldığı şartlar ile de alakası vardır. Derinlemesine araştırmak lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Evet C4 bence bir şekilde vardır. Ancak o milletin yüz şeklinin sadece o anki çevre şartlarına değil, popülasyonun geçmişte maruz kaldığı şartlar ile de alakası vardır. Derinlemesine araştırmak lazım.

evet doğru
    ben de onu diyecektim
    aslında direk ilgili değil ama oradaki sıcaklık iklim yetişen bitkiler ve hayvanlar proteinler nem ve bunlarla değişen insanların genleri etkili oluyor. yani dolaylı yoldan etkili oluyor evet
  • olabilir mantıklı
  • kaotika, peki hangi şart bir çinlinin gözlerinin çekik olması startını vermiş olabilir ki? adamlar cnc'den çıkmış gibi aynı tipe sahipler. hemen yanındaki hintliler onlardan tamamen alakasız ve kendine özgü tipler. hintlilerin tipleri bana daima ilginç gelmiştir. bizdeki çingenelere benzerler. daha doğrusu bizdeki çingeneler hintlilere benzerler. aynı onlar gibi esmer, aynı tip ve sudan sabundan asla hoşlanmazlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4

kaotika, peki hangi şart bir çinlinin gözlerinin çekik olması startını vermiş olabilir ki? adamlar cnc'den çıkmış gibi aynı tipe sahipler. hemen yanındaki hintliler onlardan tamamen alakasız ve kendine özgü tipler. hintlilerin tipleri bana daima ilginç gelmiştir. bizdeki çingenelere benzerler. daha doğrusu bizdeki çingeneler hintlilere benzerler. aynı onlar gibi esmer, aynı tip ve sudan sabundan asla hoşlanmazlar

o kadar çok değişken var ki ne hangi birine bağlı bilemeyiz dediğim gibi belki orada yetişen bir bitkinin içindeki kimyasal gözleri etkileyen enzimin yapısını değiştiriyor...
  • deri rengine etkisi var mıdır ?

arapların beyaz olduklarını belirtmek istiyorum ...
  • ALLAH İNSANI YARATDIGI TOPRAGI DÜNYANIN HER BÖLGESİNDEN SEÇMİŞTİR YANİ TOPRAK CİNSLERİ İLE İNSAN IRKLARI ARASINDAKİ İLİŞKİ BUDUR....
  • quote:

kaotika, peki hangi şart bir çinlinin gözlerinin çekik olması startını vermiş olabilir ki? adamlar cnc'den çıkmış gibi aynı tipe sahipler. hemen yanındaki hintliler onlardan tamamen alakasız ve kendine özgü tipler. hintlilerin tipleri bana daima ilginç gelmiştir. bizdeki çingenelere benzerler. daha doğrusu bizdeki çingeneler hintlilere benzerler. aynı onlar gibi esmer, aynı tip ve sudan sabundan asla hoşlanmazlar

bı olay aklıma geldi. bi amerikalı japonya ya gitmiş ,arkadaşlarıyla lokantada otururken diğer masalarda oturan japonlar gülüp duruyorlarmış. niye güldüklerini sormuşlar onlar da "siz amerikalılar birbirinize ne kadar benziyorsunuz demiş." yani onlar birbirlerini , birbirlerine benzetmiyorlar pek. algı ile ilgili bir yanılsama olabilir.

• Genetik yapılar bi yana izmirin kızlarıda güzel deriz hep havası suyu kullanılan besinlerinde etkisi var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: merismo

Genetik yapılar bi yana izmirin kızlarıda güzel deriz hep havası suyu kullanılan besinlerinde etkisi var...

evet anlaşılmış dediğim havasından suyundan
  • Çingenelerin zaten Hindistandan göç etmiş oldukları söyleniyor.
    Sıcak ülke insanlarının esmer olması anlaşılabilir ama çekik göz olayı coğrafi şartlardan çok genetik özelliklere bağlı bence.
  • bi de Türkler asyadayken çekik gözlüydü şimdi biz niye böleyiz onu anlamış degilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darth Nihilus -- 14 Ocak 2007; 21:32:36 >
  • haketen olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaRoS_35 -- 14 Ocak 2007; 21:52:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Target Human

Çingenelerin zaten Hindistandan göç etmiş oldukları söyleniyor.
    Sıcak ülke insanlarının esmer olması anlaşılabilir ama çekik göz olayı coğrafi şartlardan çok genetik özelliklere bağlı bence.

genetik özellikler ama hangi etkenin oluşturduğu genetik özellikler?
  • Güneş ışınlarının geliş açısının bu konuda önemli bir etken olduğunu okumuştum
  • quote:

Çevre koşulları ile ilgili olsaydı ne olurdu? Akıl yürütelim. Çin'deki insanları Hindistan'a, Hisdistan'dakileri de Çin'e yerleştirelim. Kaç yıl sonra değişim yaşanır? Hangi çevre faktörleri bunda etkili olur? Hindistan'da yetişen ama Çin'de yetişmeyen bir bitki mi yol açıyor buna? Güneş ışınlarının geliş açısı mı yoksa?

Eğer genetik özellikler ise bunu nasıl açıklayabiliriz? @C4 gibi ben de merak ettim şimdi? Bilimsel çalışmaların ileri sürdüğü verilere göre insan yaşamı Afrika'da ortaya çıkmış. Ayıkla pirincin taşını yani.

• quote:

Orjinalden alıntı: iZCi_500

quote:

Çevre koşulları ile ilgili olsaydı ne olurdu? Akıl yürütelim. Çin'deki insanları Hindistan'a, Hisdistan'dakileri de Çin'e yerleştirelim. Kaç yıl sonra değişim yaşanır? Hangi çevre faktörleri bunda etkili olur? Hindistan'da yetişen ama Çin'de yetişmeyen bir bitki mi yol açıyor buna? Güneş ışınlarının geliş açısı mı yoksa?

Eğer genetik özellikler ise bunu nasıl açıklayabiliriz? @C4 gibi ben de merak ettim şimdi? Bilimsel çalışmaların ileri sürdüğü verilere göre insan yaşamı Afrika'da ortaya çıkmış. Ayıkla pirincin taşını yani.

çindeki adamı hindistana götürürsen, o birey hiç değişmez. ama eleman hintli hatunla evlenirse, ondan sonraki nesiller de hintlilerle takılırsa 5-6 nesil sonrası, hintlilere epey benzeyen bireyler ortaya cıkacak.

bi de bu değişiklik bireyde olmuyor hala aynı yanlışı görüyorum, kaç sene sonra demişsin de o öyle bi kişi de olmuyor. gen havuzu falan olayı bu coğrafi koşul özellikleri.

• quote:

Orjinalden alıntı: Lacrima

bi de bu değişiklik bireyde olmuyor hala aynı yanlışı görüyorum, kaç sene sonra demişsin de o öyle bi kişi de olmuyor. gen havuzu falan olayı bu coğrafi koşul özellikleri.

İşte ben asıl bunu vurgulamak istedim ya. Elbette ki bu konularda yeterli bilgiye sahip değilim. Zaten olsaydım bu şekilde bir mantık yürütmeyebilirdim. Gen havuzu ne demek, coğrafi koşulların etkileri vs. bunları iyice bi öğrenmek lazım. Cahil olmak utanılacak bir şey değil. Öğrenmemek utanılacak bir şey.

Ancak şu da var. İlk insanların Afrika'da ortaya çıktığını belirten bilim adamları bu değişimi nasıl açıklıyorlar bununla ilgili bilgilendirirsen sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iZCi_500 -- 17 Ocak 2007; 17:47:12 >

• şimdi dikkat et, orta afrikadakiler zencidir. doğudakiler çekik gözlü, kuzeydekiler sarışın, latin amerikadakiler latin, japonlar da japondur. (cümleye güzel başladım da sonu olmadı artık idare et)

diyelim bundan 500bin yıl önce bu grup insan doğuya gitti, şimdi bunlar atıyorum çine yerleşti. orada hep beraber üreyecekler. bunlar birbirleriyle üredikçe nesiller boyu düşün hem aynı dnalar birleşeceğinden hep aynı tipte kişiler oluşçak. yani hindistanlarının hepsinin hintliye benzemesi de aynı mantık. hindistanlılar beraber takıldıkları için (yani üredikleri için) hep aynı tipler nesiller boyu benzer birey meydana getircek.

mesela elin afrikalısı şimdi los angelesda doğuyor. aynı elamanlar zencilerle takılmaya devam ettikleri sürece los angeles da da hep sonraki bireyler zenci olmaya devam edecek. ama aynı zenci, zencilerin olduğu gettodan çıkıp ortamlara akarsa, mesela sarışın hatunla evlenirse, çocukları çok enteresan olabilir tam bilmiyorum. mesela amerikada var öyle tipler, yani ne zenci ne beyaz, kahverengi gibi. hani ana baba interracial olunca çocuk da enterasan oluyor.

şimdi sen o kahverengi tipleri biraraya toplasan, desenki siz hep beraber üreyeceksiniz. o toplumdaki bireylerin baskın (dominant) özelliklerinin görüleceği ayrı bi toplum oluşturursun. tabi tek bi nesil olarak düşünme, en az 15-20 nesil devam etsin onlar ki iyice ortak özellikler belirgin hale gelsin.

neyse ben toparlayamıycam galiba. yarın final de var zaten. kalırsam sonra hiç hoş bişey olmaz. sonra devam ederim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.