Şimdi Ara

Yüzdeki sivilce çukurları için tedavi ( %70 işe yarıyor ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
16
Favori
167.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vicdan Azâbı

quote:

Orijinalden alıntı: Lwd

quote:

Orijinalden alıntı: EliteMaster

60 TL ye satılıyor bu Dermaroller ürünü alıp kullanması sıkıntı değil fakat sonuçlar ney kullanıp paylaşıcam demişsin,kullanan varsa ürünü tavsiye edebilirmi ?

Kimyasal peeling kesin çözüm. Dermaroller kullanmadım bilmiyorum.

Siz kendinize uygulayıp yüzde yüz sonuç aldınız mı bilmiyorum ama kimyasal peeling'in kesin çözüm olacağını sanmıyorum. Sadece yüzeysel olan izleri ve lekeleri geçirebilir fakat yüzdeki derin olan scarlara pek etki etmez. Ben şu an lazer tedavisi oluyorum. İkinci seansı oldum. Neredeyse %90 geçmiş durumda. Son bir seans daha uygulayacağını söyledi doktor. Son seanstan sonra da büyük ihtimal hiçbirşey kalmayacak Allah'ın izniyle.

Kullanmadım ancak kullanacağım. Kimyasal peeling in tek çeşidi yok. %10 dan başlıyor ve artıyor.

http://www.nuketeroglu.com/lazer_epilasyon.asp?id=Kimyasal%20Peeling%20(AHA)

• Yüzdeki sivilce çukurlarına maden suyunun iyi geldiği söyleniyo ne kadar doğru bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunama

Yüzdeki sivilce çukurlarına maden suyunun iyi geldiği söyleniyo ne kadar doğru bilmiyorum

O sivilceler için olmasın?
  • quote:

60 TL ye satılıyor bu Dermaroller ürünü alıp kullanması sıkıntı değil fakat sonuçlar ney kullanıp paylaşıcam demişsin,kullanan varsa ürünü tavsiye edebilirmi ?

Evet arkadaşlar. Konuyu ilk açtığımda demiştim eğer konuya çokça rağbet olursa dermaroller uygulamamdaki ilerleyişi resimlerle paylaşıma sunacaktım yalnız konuya pek rağbet olmadı o yüzden bende resim çekme işine gitmedim.

Konuyu açalı neredeyse 6 ay olmuş. Bu süre zarfında ben 3 ay dermaroller uygulaması yaptım. Daha sonra yaptığım araştırmalar sonucu tca peeling diye birşey varmış onu denemek istedim ve denedim. Aslında dermaroller uygulamam iyi gidiyordu ama dermarolleri uygulamasını bırakıp tca peeling uygulamasını yapmaktaki amacım bu yönteminde etkili bir yöntem olduğu ve sadece sonbahar-kış aylarında yapılabilmesiydi. Bence bu yüzde tca peeling uygulamasına başladım.

6 aylık süreç içinde yüzeysel ama baya yüzeysel sivilce çukurlarım %80 geçti. Ama orta derecede olan izlerimde aynI oranda bir iyileşme olmadı onlardada %35-40 lık bir azalma var diyebilirim. Ama beni uzun süre görmeyip daha sonra gören arkadaşlarım yüzündeki çukurlar baya azalmış diye tepki veriyorlar. Süreç yavaş işlediği için bana bu iyileşme azmış gibi geliyor ama böyle diyen arkadaşlarınızın sayıları artınca insan seviniyor. Şuan 2 ay daha tca peeling uygulaması yapcağım. Daha sonra 1-2 ay cildimin dinmenlesi için ara verip daha sonra 5-6 ay daha dermaroller uygulaması yapmayı düşünüyorum. 1 hafta içinde memlekete gideceğim. Bu tür uygulamalara başlamadan önce evdeki fotograf makinesiyle yüzümün yakından görünütüsünü çekmiştim. Eve gidince bir tane daha çekerim buraya koyarım. İki resim arasında kıyas yaparak sizinde kafanızda bazı fikirler oluşur diye düşünüyorum. Konuyu ihmal ettiğim için kusura bakmayın. Hepinize iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TinyAngel -- 27 Ocak 2014; 15:13:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

quote:

Evet arkadaşlar. Konuyu ilk açtığımda demiştim eğer konuya çokça rağbet olursa dermaroller uygulamamdaki ilerleyişi resimlerle paylaşıma sunacaktım yalnız konuya pek rağbet olmadı o yüzden bende resim çekme işine gitmedim.

Konuyu açalı neredeyse 6 ay olmuş. Bu süre zarfında ben 3 ay dermaroller uygulaması yaptım. Daha sonra yaptığım araştırmalar sonucu tca peeling diye birşey varmış onu denemek istedim ve denedim. Aslında dermaroller uygulamam iyi gidiyordu ama dermarolleri uygulamasını bırakıp tca peeling uygulamasını yapmaktaki amacım bu yönteminde etkili bir yöntem olduğu ve sadece sonbahar-kış aylarında yapılabilmesiydi. Bence bu yüzde tca peeling uygulamasına başladım.

6 aylık süreç içinde yüzeysel ama baya yüzeysel sivilce çukurlarım %80 geçti. Ama orta derecede olan izlerimde aynI oranda bir iyileşme olmadı onlardada %35-40 lık bir azalma var diyebilirim. Ama beni uzun süre görmeyip daha sonra gören arkadaşlarım yüzündeki çukurlar baya azalmış diye tepki veriyorlar. Süreç yavaş işlediği için bana bu iyileşme azmış gibi geliyor ama böyle diyen arkadaşlarınızın sayıları artınca insan seviniyor. Şuan 2 ay daha tca peeling uygulaması yapcağım. Daha sonra 1-2 ay cildimin dinmenlesi için ara verip daha sonra 5-6 ay daha dermaroller uygulaması yapmayı düşünüyorum. 1 hafta içinde memlekete gideceğim. Bu tür uygulamalara başlamadan önce evdeki fotograf makinesiyle yüzümün yakından görünütüsünü çekmiştim. Eve gidince bir tane daha çekerim buraya koyarım. İki resim arasında kıyas yaparak sizinde kafanızda bazı fikirler oluşur diye düşünüyorum. Konuyu ihmal ettiğim için kusura bakmayın. Hepinize iyi forumlar.

Resimleri en kisa surede bekliyoruz ve %80 çok iyi bir basaridir bu bile basaridir sonucta

• Aynı sıkıntı bendede var yıllarca sivilce ve aknelerle boğuştum nasıl çözüldü derseniz cevap düzenli ve stressiz bir hayat.Aknelerim askerde tamamen geçti düzenli tıraş ve düzenli sağlıklı bir hayat.Sadece ben değil benim gibi olan arkadaşlarda da aynı şeyler oldu.Şimdilerde gene çıkıyor ama tek tük ve çabuk geçiyor.Fakat sıkıntı bitti mi bitmedi bu seferde yüzümdeki skarlar canımı sıkıyor derinliği çok fazla değil bu yüzden iyileşebileceğini düşünüyorum konuyu açan arkadaşım TCA kullanıyormuş en son sanırım nasıl gidiyor kullanımı bilgilendirme yapmanı bekliyorum.Eğer işe yarıyorsa bende denemek istiyorum bu yöntemi.Yalnız kafama takılan tamam yüzü soyuyor yeni cilt çıkıyor ancak bu süreçte sosyal hayat bundan nasıl etkileniyor ? Yani yüzündeki ölü deri belli oluyor mu ? ya da kızarıyor mu cilt bu soyulma esnasında ?
  • takip
  • Fotoğrafları koyabilir misin dostum. Ya da özelden de gönderebilirsin istersen. Ben de scar tedavisi görüyorum senin durumunu merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple Developer -- 17 Şubat 2014; 16:52:49 >
  • Fotoları merak ettim,bu derdine çağre bulan arkadaş varsa yöntemleriyle beraber yazarsa memnun kalırız.

• Dostum merhaba, bu tca peeling dediğin uygulamayı biraz anlatır mısın? Yüzde kaç ile başladın, nasıl uyguluyorsun, nelere dikkat etmek gerek?

Bir arkadaşımın yüzünde şu fotodaki gibi çukurluklar var. sivilce kaynaklı değil, annesinde felanda varmış. Sence bunlara çözüm olur mu?

Yüzdeki sivilce çukurları için tedavi ( %70 işe yarıyor )
  • Merhabalar…

Yıllardır akne(sivilce) problemi yaşayan birisi ve bir diyetisyen olarak tükettiğimiz besinler ile akne şiddeti arasında ilişki olup olmadığını çok araştırdım. Sonuç olarak tükettiğimiz besinler ile akne şiddeti arasında yapılan çalışmalar çelişkili sonuçlar vermiş bazı besinlerin akneyi artırdığı bazılarının ise azalttığı tespit edilmiş… Fakat aralarındaki ilişkiyi kesin olarak kanıtlayan yeterli sayıda araştırma olmadığı için malesef şuanda akne ile tükettiğimiz besinlerin ilgisi olmadığı kabul ediliyor… Biz bu ilişkinin varlığına ve kanıtlanması gerektiğine inandığımız için çalışmalarımızda bu alana yönelmeyi uygun bulduk…

Akne şiddeti ile besin tüketimi arasındaki korelasyonu(bağıntıyı) ortaya koymak için diyetisyenler ve dermatologlar olarak ortak bir bilimsel çalışma yürütüyoruz. Akne şikayeti olan kişilerin vereceğim mail adresi aracılığıyla bizimle irtibata geçerek araştırmamıza katkıda bulunmalarını rica ediyoruz… Ayrıntılı bilgi almak için mail ile sorularınızı iletebilirsiniz.

İletişim: seyityavuz@diyetisyeniz.org

Sağlıklı Günler Dilerim.
    Dyt. Seyit Yavuz

• Arkadaşlar son durumlar nedir sivilce cukurlarını geçirecek birşeyler var mı gerçekten ?Bendede çok deri olmamakla beraber bir parmak boyu kadar sağ yanağımda çukurluklar var orta derecede.Bunlara nasıl çözüm bulabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jaycees

Arkadaşlar son durumlar nedir sivilce cukurlarını geçirecek birşeyler var mı gerçekten ?Bendede çok deri olmamakla beraber bir parmak boyu kadar sağ yanağımda çukurluklar var orta derecede.Bunlara nasıl çözüm bulabiliriz.

Benim tedavi devam ediyor. Eskiye nazaran iyi ama tamamen düzelmeyeceği kesin. Çukur çok yoksa hiç tedaviye bulaşma. Çünkü uzun sürüyor ve çok masraflı.

• sivilcelere iyi gelen bitkisel maskeler var faydası olabilir izleri için de
    sivilcelere iyi gelen maskeler
  • sivilceler için bitkisel yolları da deneyebilirsiniz.
    burada güzelsivilce önleyici kürler var
  • TinyAngel kullanıcısına yanıt
    fazla ilgi görmedi sanırım. herkes metroseksüel olmuş demek ki
  • bu tarz ürünleri ben çinden alıyorum ucuza geliyo misalhttps://www.aliexpress.com/item/2019407259.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: DraKoJas

bu tarz ürünleri ben çinden alıyorum ucuza geliyo misalhttp://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-540-titanium-Needles-derma-roller-microneedle-skin-face-lifting-meso-roller-100-high-quality/2019407259.html

Link olu. Urun adi veya yeni link yollar misin.

• Arkadaşlar sicilce lekelerini geçirmek için yüzünüze maske uygulayın. Mesela muz kabuğu maskesi, tarçın ve bal maskesi, elma sirkesi maskesi bal ve yoğurt maskesi. Bunların iyi geldiğini duymuştum belki sizdede işe yarar. Maskelerin tarifi burada yazıyor okuyabilirsinizhttp://bilgibahcem.blogspot.com.tr/2015/01/sivilce-ve-akne-maskesi-nasl-yaplr.html inşallah sizlerde kurtulursunuz. Kolay gelsin
  • TinyAngel kullanıcısına yanıt
    Reis bi foto atta bizim gibi gariplere moral olsun konunun illa popi olmasına gerek mi var

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.