Şimdi Ara

Yüzde ısrar etme, doksan da olur.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
64.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnsan dediğinde, noksan da olur...
    Sakın büyüklenme, elde neler var.
    Bir ben varım deme, yoksan da olur...

"Mevlâna"

• Bir ben varım deme, yoksan da olur...
  • anlayana güzel bi mesaj. neye bakmak lazım görmek gerek
  • çok güzel bi söz
  • çok güzel söz..
    Mevlana ve Yunus Emre, ikisinin de her sözünde bir hayatı şekillendirmeye yetecek anlam mevcut.
  • nediri bu mevlana takıntısı yaw başka adam mı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaatliBomba

nediri bu mevlana takıntısı yaw başka adam mı yok

Anlamadım nasıl ?başka adamı yoklara bir örnek verebilirmisin?
  • quote:

• quote:

Evet, yok. Misal mesajını alıntıladığım insan!
  • quote:

Mevlana gibisi yok tabi Mevlanayı hiç tanımadığın belli 15 dk nı ayırıp biraz araştırırsan anlarsın
  • dünyanın en büyük filozofu anlayana.
  • quote:

Başka adam çok da, O'nun gibisi yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Başka adam çok da, O'nun gibisi yok :)

:)
  • hiç 100 görmedim 90 da olur
    öğrenci dediğin noksan da olur
    hiç büyüklenmedim kağıtta bir şey yok
    en büyük sensin hocam
    yeterki geçiyim 50 de olur

final kağıtlarını boş vermeyin bunu yazın geçin
  • quote:

Elbette Mevlana Hazretlerinden daha bilge kişiler var , Misal Peygamberimiz (S.A.V.) , Hz. Ebu Bekir (r.a.) , Hz Ömer vs.vs. fakat milyonlarca insanın değer verdiği fikirlerini benimsediği bir insan hakkında bu adam diye hitap etmen kendine saygın olmadığını gösteriyor. Bence oku biraz hatta sana bi kitap bile gönderebilirim Mevlana Hz. leri hakkında
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratsert

quote:

Elbette Mevlana Hazretlerinden daha bilge kişiler var , Misal Peygamberimiz (S.A.V.) , Hz. Ebu Bekir (r.a.) , Hz Ömer vs.vs. fakat milyonlarca insanın değer verdiği fikirlerini benimsediği bir insan hakkında bu adam diye hitap etmen kendine saygın olmadığını gösteriyor. Bence oku biraz hatta sana bi kitap bile gönderebilirim Mevlana Hz. leri hakkında

Mevlana yı ben de severim, sayarım. Ama biraz daha abart istersen? Peygamber senin peygamberin, diğer saydıkların da senin dininle ilgili insanlar. Müslüman olmayan adama hiç bir şey ifade etmeyen kişiler. Bir başkasına "kendine saygın yok senin" gibi bir ithamda bulunmadan önce bu dediklerim üzerinde bir düşünün. Mevlana çok akıllı bi adammış, bir cümleyle, bir dörtlükle çoğu insanın ömürleri boyunca anlayamadığı şeyleri anlatmış.

Ama bu dediklerim benim görüşüm, kimseye bu dediklerime katılmıyo, benim değer verdiğim bir kişiye değer vermiyo diye " senin kendine saygın yok efendi" deme hakkını kendimde görmüyorum.
  • ne demek nedir bu MEVLANA takıntısı tabi basıları için düşünür filozof vb. seyler deyince illa adı ÖRN:frank skrates aristotares fln mı olması gerekiyor yabancılara hayran hayran bakmaktansa bnce en iyi düşünür MEVLANA yı sahiblenmek daha iyidir anlayana...
  • Yine de Mevleviliğin bugünkü konumu tartışılmalıdır.İslam'ı Mevlana'dan yola çıkarak hümanizme indirgemek yanlış olur.Bu yapılıyor.Bir de Bülent Akyürek'in söylediği bir şey vardı türbeyle ilgili,"Ne olursan ol,yine gel.giriş 3 tl.".Olacak iş mi aga

Zaten Mevlana da "Ben yaşadığım müddetçe Kur'an'ın bendesiyim." demiştir.Demek istediğim,Mevlana'yı Kur'an ve şeriat olmadan sırf söylediği güzel sözlere bakıp hoşgörü,hümanizm diye anmakta hafif sorun var.
  • EVET GÜZEL KONŞAN ARKADAŞLARDA VAR AMA O DAHA BİRÇOK KENDİNİ BİLMEYENELER GİBİ HALA ISRARLA CAHİLLİK BOYUTUNDA KONUŞAN VE NEYİN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ İDRAK EDEMEYEN BAZI AKADAŞLAR VAR. MEVLANA BİZİ SAYGI SEVGİ VE HOŞGÖRÜ DUYULMASI GEREKİLEN VE Bİ O KADARDA ARKASIBDA DURULMASI GEREKİLEN ÇOK ÖNEMLİ BİR ZATTIR. EĞER SEN HALA MEVLANANIN DÜŞÜNCESİ HAKKINDA SAYGISIZKIK DERECESİNDE KONUŞMAYA NİYETLİ VE ETRAFINADA BUNU YANSITMAYA VE ÇEVRENİ ZEHİRLEMEYE ÇALIŞIYORSAN DEMEKKİ O ZAMAN SENİN KÜLTÜR HAZİNEN GAYET GERİLERE ÇEKİLMİŞTİR. EĞER MEVLANA BUNLARI DEMİŞSE BİZİM BUNA SAYGI DUYMAMIZ GEREKİR. SEN GİDİP ELİN GAVURU OLANIN DÜŞÜNCESİNE SABİTLENİR KALIRSAN O ZAMAN SEN PUTPERESTLİK YAPMIŞ OLURSUN. AMA ELEKTİRİĞİ İCAD EDENE DE SAYGIMIZ VAR. O KİŞİDE ENŞTİEN DENEN KİŞİDİR. FAKAT ŞUNUDA BİLKİ ONLARIN BULDUKLARINI BİZİM ARİSTOKRATLARIMIZ ONLARDAN ÖNCE BULDU AMA BİZİM ECDADIMIZ BUNLARI AÇIKLAMA FIRSATI BULAMADAN DİĞER KİŞİLER BUNUN ÜZERİNE KENDİ İMZALARINI HAKSIZCA KOYARAK KENDİLERİ BULMUŞ GİBİ GÖSTERDİLER. BU BİRÇOK KONUDA DA BÖYLE OLMUŞTUR. AMA ŞUNUDA ASLA UNUTMA İLİM NEREDE OLURSA OLSUN GİT AL MANTIĞINIDA TERKETME.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikuşcu

hiç 100 görmedim 90 da olur
    öğrenci dediğin noksan da olur
    hiç büyüklenmedim kağıtta bir şey yok
    en büyük sensin hocam
    yeterki geçiyim 50 de olur

final kağıtlarını boş vermeyin bunu yazın geçin

:))))))) iyiymiş hakkaten..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.