Şimdi Ara

Yurtta Kalıyorum Oda Arkadaşımla Problemim Var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
5.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar İstanbulda özel bir yurtta kalıyorum.

Okulda bursluyum yurt özel yurt olmasına rağmen üniversite ile anlaşması var. Bende o kontenjandan yurtta da ücretsiz kalıyorum

Temizliğie çok dikkat eden birisiyim, 7 aydır aynı adamla aynı odada kalıyorum. Adamın bir kaç sıkıntısı var

Mesela inanılmaz üşengeç ve sanırım nu yüzden ben odada yokken banyoya küçüğünü yapıyor.

Banyo yapmadan el yıkamıyor. 4 kez tuvalette beni görmeden çıktı şuana kadar 4ünde de elini yıkamadı

Bu adamla ortak eşyalarımız var onlara dokunuyor midem bulanıyor. Sonra ben buna dayanamayıp tepki koydum

geceleri rahatsız edici şekilde sürekli horluyorsun ama elinde olmayan bir şey laf etmedim vs vs Bir çok şeye sesimi çıkartmadım,

Ama bu olmaz elini yıkamassan olmaz dedim. Tamam yıkarım dedi şimdi ise karşılaşmamak için diğer koridordaki tuvalete gidiyor. Yani adam
    el yıkamamak için uzaktaki tuvalete gidiyor. Bence bu pislikten ki sürekli hastalanıyor. Cam açınca hemen üşüyorum diyor içerisi mikrop yuvası

Abartttığımı düşünenler olabilir cidden o kadar da hassas biri değilim ne insanlarla bir arada bulundum böylesini görmedim

Ama şimdi en önemli nokta

Oda değiştirmek istiyorum ama bursluyum nasıl söyleyeceğim babama sordum hayır söyleme bişey dedi.
    Öyle kaldım işte dertlendim sorayım size dedim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teadlane -- 3 Nisan 2015; 23:24:34 >

• Sert bir şekilde değilde rahatsızım bir şey yapabilir miyiz? Diyerekten yaklaşırsan yurt müdürüne çözülebilir belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hegomanya48 kullanıcısına yanıt
    Söylersem belki çözülebilirde zaten bedava kalıyorsun birde beğenmiyorsun der diye korkuyorum. Bir sıkıntıya yol açmasından korkuyorum.
    Bırak serti yumuşak şekilde bile söylemekten çekiniyorum sıkıntı olur mu diye.

Babamda söyleme yapacak bişey yok diyor. :/
  • Baba lafı dinlenir, bence tekrar konuş ve onu ikna etmeye çalış. Babacım dayanamıyorum, bağırsağımda parazit çıkacak hastalık falan kaparım pislikten, müdüre de uygun bir dille söylerim sorun olmaz falan de. Ki gerçekten de olmaz, burslu da olsan oradaki her öğrenciyle aynı statüdesin. Ücretli birisi odasını değiştirmek istediğinde sorun çıkmıyor ise burslu birisi istediğinde de çıkmamalı.

Konuşmana rağmen baban onay vermiyorsa 2 ay daha katlanmanı öneririm, baba lafı dinlenmeli. Senin için zor ve sıkıntılı olabilir ama bunca ay sabretmişsin, iki ay daha dayanabilirsin diye düşünüyorum. Kendince orada idare etmelik yöntemler geliştirirsin belki. Çocuğa arkadaşça, esprili falan yaklaşıp ikna da edebilirsin sosyal alanda çok zekiysen. Zor bir durum, Allah sabır versin.
  • bende kykdayım arkadaşlarla ses konusunda sıkıntıdayım seninki gibi el yıkamayan biride var burda onun yüzünden kapı kolunu dirseğimle açıp kapatıyorum ona bir şey ikram ederken kendi elimden veriyorum onun elini sokmasını istemiyorum. tuvalete giriyor sifona bastıktan sonra direk çıkıyo nasıl bir adam anlamadım. sene bitti zaten odayı değiştircem bunlarla bir sene daha geçmez oda 4 kişilik çok sıkıntılı gerçekten
  • Zaten 2 ay ı gözden çıkardım konuşma da gelecek yıl ile ilgili.
    Şimdiden konuşmak gerekiyor gelecek yıl için. Babam yok dediyse bitmiştir yani o daha git konuş ozman demez
    bende ısrar etmem hiç bişeye zaten ama kaldım böyle.
    Şimdi çocuk torpilliymiş burslu değilmiş okulda ama yurtta bedava kalıyormuş o da.
    Çok moralim bozuldu pazartesi sınavım var çalışamıyorum bile ..
    2m2 de olsa tek kişilik küçücük bir odam olsaydı da penceresiz falan yinede en azından rahat rahat
    kitap okur dersimi çalışır otururdum..
    Cidden beynim yandı ..
  • Bizim oda 2 kişilik ama iç içeyiz yani çok küçük hadi o önemli değil de işte..
    Bu arada bende kapıyı dirseğimle açıyorum damacana aldık yurtta bedava su bile yok ona bile dirseğimle basıyorum..
  • teadlane kullanıcısına yanıt
    bedava kalıyorsun diye bir insiyatifi yok. devlet ödüyor senin paranı adamın keyfiyle kalmıyorsun ki.

• hegomanya48 kullanıcısına yanıt
    İşte devlet üniversitesinde değilim özelde tam bursluyum.. :/ devletten olsa hakkımı savunurdum rahatlıkla da..
    Şimdi babama maddi yük çıkarmaktan korkuyorum.. Zaten hayli masraflı şehir dışı
  • kardeşim ikide bir kendini bursluyum diye aşağılamaya çalışma burslu olmak çekinilecek birşey değil. orada herkes baba parası yerken sen çalışkanlığından burs alımışsın birde böyle düşün. sorununa gelirsek çocugu uyar ard arda uyar gerekirse baktın çözülmedi olay müdüre giderek anlat emin ol müdür sana öyle birşey diyemez. Dersede Gerekli Cevabı ver İlgili mevkilere şikayetini ilet gerekli mercilere.
  • kusura bakma ama güldüm eyvallah birader
  • Gerçekten midem bulandı. Pislik bir insanla yaşamak... Allah belasını versin ben kusarım be. Hele o tuvalete çişini yapması falan.
    Ücretli yada ücretsiz kalman önemli değil. Senin hakların var. İstersen dilekçe yazıp oda değişikliği sağlayabilirsin. Ama önce durumu müdüre anlat. Banyoya çiş durumunu falan hepsini anlat. Şikayetçi ol. Ücretsiz kalman böyle bir hakkının olmadığını göstermez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Git Müdür'e müdür bey iyi günler diyerek başla yurttan şöyle memnunum böyle temiz diye başla adamı yumuşat tek bir maruzatım var odadaki arkadaşımla pek anlaşamadık de o kadar laftan sonra sana ters bir cevap veremez en kötü oda yok Boşta der yani .
    Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.

• Babanı ne ilgilendiriyor ki orada kalan sensin baban değil. Müdüre gidip uygun bir dille olanları, niye değiştirmek istediğini anlat yardımcı olur eğer uygun bir oda varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 4 Nisan 2015; 10:32:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teadlane

Söylersem belki çözülebilirde zaten bedava kalıyorsun birde beğenmiyorsun der diye korkuyorum. Bir sıkıntıya yol açmasından korkuyorum.
    Bırak serti yumuşak şekilde bile söylemekten çekiniyorum sıkıntı olur mu diye.

Babamda söyleme yapacak bişey yok diyor. :/

Burslu olman birşeyi değiştirmez ki bedava kalsan bile yanındaki adamı sen seçmiyorsun.Çok rahatsızsan değiştir.
  • özelde tam burslu olsan da sonuçta karşılıksız değil. sen orayı tercih ederek borcunu ödedin. git müdürle konuş bence. buna hakkın var diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teadlane kullanıcısına yanıt
    öyle şey mi olur ? sen burslu kazanmışsın ne demen bedava kalıyorsun ? git güzelce söyle olumlu yaklaşırlar
  • Herkese çok teşekkür ederim gerçekten .. Çokyardımcı oldunuz..

Pazartesi gidip konuşacağım müdürle sonucu da buradan paylaşırım.
  • Hocam tabi ki müdürle konuşaçaksınız para ödemiyorsunuz ama bedava kalmıyorsunuz ki sonuçta oraya para ödeniyor,bence önce yurt müdürü ile konuşun eğer problem çözülmezse okulunuza başvurun ayarladığınız yurttan memnun değilim diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hlksnrr -- 4 Nisan 2015; 22:53:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • askerde napıcan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.