Şimdi Ara

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
26
Favori
76.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba hocam. Face grubunda paylaşan arkadaşlar var YURTDIŞINDAN yolcu beraberinde getiren çok kişi var ama bence yinede riske girmeye değmez. Türkiye'de advanced nakite 2800 tl civarı satılıyor mağaza dan. Düşünün derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormhan

Walla en son öyle yapacağım, uğraşılmaz bu işlerle. Gerçi drone işinin sonu Türkiye'de kötü onu şimdiden söyleyeyim. Hem devlet ne yapacağını tam bilemiyor (uygulamada sıkıtılar var) hemde (ve en önemli sorun) maalesef bazı kullanıcı arkadaşların hala bilinçsiz olması. Adam avm de drone uçuruyor?!?!?

Bu mesaja eklenen görseller:

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

• cenko1905 C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, acaba nerede satılıyor bu fiyata? Güvenilir yerler midir? Paylaşabilir misin?

Teşekkürler.
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Yani evet kurallar olmalı ve tabii uygulanmalı ama bu biraz ağır olmuş. 17.000 tl nedir? Böyle bir durumda cihazı yak yani hatta bırak kaç :)
  • beyler ithal uygunluk yazım geldi :)))) ebaydan global shipping ile almıştım. 56 dolarlık syma x5sw için 5 gndur uğraşıyom yav

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

ekleme: OlguErhan diegoforlan yardımlar için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemturk -- 6 Mayıs 2016; 13:48:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemturk

beyler ithal uygunluk yazım geldi :)))) ebaydan global shipping ile almıştım. 56 dolarlık syma x5sw için 5 gndur uğraşıyom yav

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

ekleme: OlguErhan diegoforlan yardımlar için teşekkürler

Hayırlı uğurlu olsun,

Alım ve ülkeye getirim sürecini, yurtdışından ürünü getirtecek arkadaşlar için açıklayabilir misin? Tabii toplam ürün + diğer masrafları ile

Teşekkürler, kırımsız güzel uçuşlar

• cemturk kullanıcısına yanıt
    Gozunuz aydin:) Syma icin seri numarasini nasil halelttiniz? Varmiydi cihaz uzerinde seri numarasi

• quote:

Orijinalden alıntı: diegoforlan

Gozunuz aydin:) Syma icin seri numarasini nasil halelttiniz? Varmiydi cihaz uzerinde seri numarasi

@diegoforlan
    hocam ebaydan aldığım faturanın bir bölümünde yazıyodu, sanırım cihazın üstünde seri no yok ama kutuda seri no yazıyormuş,Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

@stormhan
    aldığım satıcı buydu
    http://www.ebay.com/itm/261978444237?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

ürünü satın aldım.2 hafta sonra bir gümrük şirketi aradı, ürünün atatürk hava limanı gümrüğüne takıldığını bizim adımıza havaalanına evrak göndereceklerini söyledi yeni yasaya göre uyumuluk belgesini bize postalayın dedi(e-mail kabul etmiyoruz dedi) ....sonra konudaki adımları izledim +olguerhanın bu konudaki dropbox da paylaştığı örnek belgeleri kendi adıma ve ürünüme olcak şekilde düzenledim,

dosyalar hazır olunca sivil havacılığa ptt (sadece ptt kabul ediyormuş ) aps hızlı posta ile 2 gün önce yolladım ..bugun onaylandı diye mail geldi (aslı gibidir yazıyor) , haftaya da posta yolu ile orjinal kağıt gelecekmiş.

şimdi tek konu bunu gümrük müşavirine postalıcam, 57 dolar +20 dolar kargo ücreti ödemiştim. ürün bedeli sınır olan 75 euroyu geçmediği için %18~%20 vergi ödemicem..gümrükte bekleme parası (ardiyo kardiyo) falanda ödemicekmişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemturk -- 6 Mayıs 2016; 14:59:04 >

• quote:

quote:

@diegoforlan
    hocam ebaydan aldığım faturanın bir bölümünde yazıyodu, sanırım cihazın üstünde seri no yok ama kutuda seri no yazıyormuş,Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

@stormhan
    aldığım satıcı buydu
    http://www.ebay.com/itm/261978444237?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

ürünü satın aldım.2 hafta sonra bir gümrük şirketi aradı, ürünün atatürk hava limanı gümrüğüne takıldığını bizim adımıza havaalanına evrak göndereceklerini söyledi yeni yasaya göre uyumuluk belgesini bize postalayın dedi(e-mail kabul etmiyoruz dedi) ....sonra konudaki adımları izledim +olguerhanın bu konudaki dropbox da paylaştığı örnek belgeleri kendi adıma ve ürünüme olcak şekilde düzenledim,

dosyalar hazır olunca sivil havacılığa ptt (sadece ptt kabul ediyormuş ) aps hızlı posta ile 2 gün önce yolladım ..bugun onaylandı diye mail geldi (aslı gibidir yazıyor) , haftaya da posta yolu ile orjinal kağıt gelecekmiş.

şimdi tek konu bunu gümrük müşavirine postalıcam, 57 dlar +20 dolar kargo 75 euroyu geçmediği için vergi ödemicem..gümrükte bekleme parası (ardiyo kardiyo) falanda ödemicekmişim

Cevap için teşekkürler, bilgilendirici oldu. Çoğu işi halletmişsiniz.

• http://www.amazon.com/DJI-Phantom-Standard-Quadcopter-Camera/dp/B013U0F6EQ

Phantom 3 Standard'ın Amazon.com fiyatı efsane değil mi sizce de ? Hem de Free Shipping ile geliyor.

350$ yaklaşık olarak 1050 TL fiyatı var.

Fiyatta bir anormallik var açıkçası Eğer bir bit yeniği yoksa ve Gümrük ile çok uğraşmak gerektirmiyorsa siparişi vereceğim.

Ne diyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

http://www.amazon.com/DJI-Phantom-Standard-Quadcopter-Camera/dp/B013U0F6EQ

Phantom 3 Standard'ın Amazon.com fiyatı efsane değil mi sizce de ? Hem de Free Shipping ile geliyor.

350$ yaklaşık olarak 1050 TL fiyatı var.

Fiyatta bir anormallik var açıkçası Eğer bir bit yeniği yoksa ve Gümrük ile çok uğraşmak gerektirmiyorsa siparişi vereceğim.

Ne diyorsunuz ?

tıkladım. hocam öncelikle ürün şuan 469 dolar gözüküyor, ikincisi türkiyeye yollanmıyor gozukuyor (This item does not ship to istanbul, Turkey. Please check other sellers who may ship
    internationally. Learn more)

ama gel gelelim 350 dolar bile olsa

1- amazon ödeme ekranında %20 gumruk vergisi ekliyor +70 dolar ordan ekle (amazon gümrük vergisini peşin alıyor kendi ödüyor)

-kargo parasıda son aşamaa ekleniyor bu amazon tarafından satıldıgında 10 dolardır ekle +10 dolar

kafadan 80 dolar daha eklemen gerekli.

hee türkiyede en ucuz 2.144 tl ye satıyolar ...yurtdışı mantıklı yinede vermi mergi eklemene ragmen çok dah hesaplıya gelir

http://www.buroteknik.com/DJI-Phantom-3-Standart-Multikopter-Distributor-Garantili_194933.html?gclid=CjwKEAjwpLa5BRCTwcXS6_rpvC4SJACTDQMM_abemUcBMEDtDw0v-os3U1jW64RbvJleDmVg85e6-xoCWNnw_wcB

https://fotografium.com/urun/dji-phantom-3-standart-multikopter-8567

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemturk -- 7 Mayıs 2016; 19:49:11 >

• quote:

quote:

@diegoforlan

@stormhan
    aldığım satıcı buydu

şimdi tek konu bunu gümrük müşavirine postalıcam, 57 dolar +20 dolar kargo ücreti ödemiştim. ürün bedeli sınır olan 75 euroyu geçmediği için %18~%20 vergi ödemicem..gümrükte bekleme parası (ardiyo kardiyo) falanda ödemicekmişim

Gözünüz aydın

• Tarantula X6 almayı düşünüyorum, 500gr ve üzeri için yasal prosedür geçerli diyor. Siteden baktığımda 310 gram olduğu yazıyor. Sorun olur mu yasal olarak bende belgelerle uğraşır mıyım? Bilen deneyen varsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagirdap

Tarantula X6 almayı düşünüyorum, 500gr ve üzeri için yasal prosedür geçerli diyor. Siteden baktığımda 310 gram olduğu yazıyor. Sorun olur mu yasal olarak bende belgelerle uğraşır mıyım? Bilen deneyen varsa sevinirim.

500 gr altı bile olsa kanıtlamak için kapsam dışı belgesi almak gerekiyor..aşağıdaki konuyu inceleyiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_116477470/tm.htm
  • Bu yazdığınız verdiğiniz yararlı bilgiler 1 adet yolcu ile gelen drone için de geçerli midir? Dün bir arkadaşım benim istediğim drone'u(DJI Phantom 3 standard) getirirken dış hatlarda gümrük memurları alıp, "Gerekli işlemler yapılmak üzere cep ambarına gönderilmiştir" yazan bir form vermişler de. Yani drone'u alabilmek için bunları yapmamız gerekir mi?(Yer: Eseboğa havalimanı)
  • arda591 A kullanıcısına yanıt
    Evet artik yolcu beraberinde getirilen urunler icinde ayni prosedur gecerli. Cihazin seri numarasini aldiniz mi? Basvuru evraklarinizra mutlaka yazmaniz gerekiyor.

• Maalesef seri numarasını almadık böyle bir durum beklemediğimiz için. Amazon.com üzerinden ALL RC diye bir yerden almıştık. Belki onlarda vardır.
  • arda591 A kullanıcısına yanıt
    havaalaninda urunu aldiklari yere gidin yada irtibat kurun kutusunun uzerinde de yaziyor seri numarasi birde eger elinizde fatura yoksa onu da aldiginiz yerden edinmeye calisin.

• Tesekkurler
  • Merhaba,
    Yurtdışından ( aliexpress,gearbest vs ) satın alacağımız ve normal posta ile gönderilecek olan 500 gr altindaki ( mesela JJRC H26 , JJRC X1 vs ) ve 50-80 usd lik drone lar için artık gümrüğe takılmasına kesin gözüyle bakabilir miyiz?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.