Şimdi Ara

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
26
Favori
76.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler haziranda banggood'dan jjrc x1 almıştım o zamandan beri ağırlığı 500 gram altı olduğu için hiç bu kayıt işine girmedim.hatta geçenlerde bir kamera bağlayıp uçurdumda ancak burayı okuduktan sonra kamera dahilken olan ağırlığı önemliymiş o şekilde 500 ü geçiyor olabilir.Ben kayıt yaparken droneu aldığım tarihi nasıl belirteyim sonuçta kamerayı sonradan taktım.
  • DJI Phantom 4 almak vardı be ama çok para.
  • Model yükseltiyoruz

P3 / Standard isteyenler :)

https://forum.donanimhaber.com/goLastReply_ajax.asp?t=121793969

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 gün önce sipariş geçtim şimdi bu konuyu buldum ancak bu belgelerin hiçbiri biz de yok ekran çıktısı alıp göndericez o zaman çok gereksiz uğraştırıcı şeyler gümrükte aç incele uygunsa al değilse geri gönder . Uğraşamayacğım için geri gidecek. Büyük hayal kırıklğı

• Bende drone aldım koliyle birlikte toplam ağırlığı 10 kg şuan gümrükte dolayısıyla vermiyorlar shgm ile ilgili belgeleri hazırlayıp yolladım işlemlerim tamamlandığı zaman detaylı anlatırım

• Yurtdışından Drone almak artık saçmalık,

Belge sayısı arttı ve işi iyice yokuşa sürmüşler.

Türkiyeden temiz 2. El yada Sıfır ( ki aman aman fark yok ) Cihaz alın geçin arkadaşlar

Sivil Havacılık,
    Vergi,
    Karo bekleme,
    Gümrüğe git orada ayrı uğraş vs.

ÇEKİLECEK DERT DEĞİL ...

• aliexpressten phantom 3 premium aldim gumrukte bekliyor arkadaslar bi sorum olcak cevap verene tesekkurler acildir.Saticiyla konustum ancak seri numarasini verebiliyor fatura vermiyor ben ankaraya faturasiz herseyi yollarsam yollarlar mi emailime ithal uygunluk yazisini? faturasi yok urunun.ben ne yapicam?

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeyforever

aliexpressten phantom 3 premium aldim gumrukte bekliyor arkadaslar bi sorum olcak cevap verene tesekkurler acildir.Saticiyla konustum ancak seri numarasini verebiliyor fatura vermiyor ben ankaraya faturasiz herseyi yollarsam yollarlar mi emailime ithal uygunluk yazisini? faturasi yok urunun.ben ne yapicam?

Bende aliexpress ten aldım. Yapman gereken gümrüge gidip koliyi açtıracaksın resmini ve şase nonun olduğu resmin fotosunu çek fatura olarakta aiexpress ödeme kısmındaki sayfayı yazdır ve dosyaya ekle

• FR.336 FR.359 Formlarını muhakkak doldurum

• yurtdisindan kendimiz getirirsek ne oluyor? yine izin almak gerekiyor mu?
  • Yurt dışında yaptığım çekimler sırasında Inspire'ım bozulduğu için p4 almak zorunda kaldım. Hava alanında vergisini ödeyip geçerim diye düşünüyordum. Bu işin ticaretini yapmıyorum bir tane sonuçta. Gümrükçüler bir belge verdiler ve SHGM den uygunluk belgesi falan istediler bir ton iş yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Yurtdışından Drone almak artık saçmalık,

Belge sayısı arttı ve işi iyice yokuşa sürmüşler.

Türkiyeden temiz 2. El yada Sıfır ( ki aman aman fark yok ) Cihaz alın geçin arkadaşlar

Sivil Havacılık,
    Vergi,
    Karo bekleme,
    Gümrüğe git orada ayrı uğraş vs.

ÇEKİLECEK DERT DEĞİL ...

önmüzdeki hafta abddeyim. oradan alıp getirmek de mi mantıksız sizce?
  • shadow347134 S kullanıcısına yanıt
    Hangi modeli ne kadara aldınız hocam?
  • canverse C kullanıcısına yanıt
    ayni prosedurler yaninizda drone getirirken de uygulaniyor eger havaalaninda gumruk memurlari farkederse bilginiz olsun

• Sahibinden com da çok temiz 2. El cihazlar dji lar var. Yurtdışı yerine orası daha manıklı

• canverse C kullanıcısına yanıt
    Milletin eskisimi mantıklı. Yurtdışı imkanınız varsa herzaman mantıklıdır ve daha uyguna geliyor. Sadece pc başında yarım saat oturup istenilen belgeleri hazırlayıp çıktısını alıp postaya atacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow347134

Milletin eskisimi mantıklı. Yurtdışı imkanınız varsa herzaman mantıklıdır ve daha uyguna geliyor. Sadece pc başında yarım saat oturup istenilen belgeleri hazırlayıp çıktısını alıp postaya atacaksın.

Keşke o kadar basit olsa

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Daha önce uğraşmadığınızdan zor gelebilir normaldir ama işin içine girince anlayacaksın

• shadow347134 S kullanıcısına yanıt
    İthal uygunluk belgesini Türkiye' de ilk hazırlayanlardanız Olgu bey ile beraber. Zorluğunu ve süreci oldukça iyi biliyoruz.
  • dronebey kullanıcısına yanıt
    Önceden sicil kaydı, kimlik fotokopisi ve en gıcık olan proforma faturaydı şimdi biraz daha kolay çünkü sistem tam oturmadı

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.