Şimdi Ara

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
26
Favori
76.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ne olurdu sanki o gün başka yöne baksaydınız? Bakın arkadaşa yazık olmuş :)
  • Selamlar,

Mavic Pro Amazon üzerinden sipariş edilirse, Gümrükte takılır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emopi

Selamlar,

30€ üzeri tüm siparişler gümrüğe takılır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: css2005

quote:

Selamlar,

30€ üzeri tüm siparişler gümrüğe takılır...

Amazon gümrük ücretlerini önceden alıyor ve kendisi hallediyor. Benim asıl sorum, ithal uygunluk belgesi istenir mi? Ondan dolayı uğraşır mıyım?
  • emopi kullanıcısına yanıt
    Gümrük vergileri vs ödense bile gümrükte shgm kaydı isterler. Yani ürün gelir kaydını yaptırırsın sonra teslim alırsın. Bende GearBest den platinum aldım bakalım hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 22 Ocak 2018; 0:31:33 >
  • ayhand28 kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun güle güle kullan hocam. shgm kayıt alma işine bir bakmak lazım hic anlamiyorum o işleri.
    Çok basit sitesine girip bir üye ol bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Gümrük vergileri vs ödense bile gümrükte shgm kaydı isterler. Yani ürün gelir kaydını yaptırırsın sonra teslim alırsın. Bende GearBest den platinum aldım bakalım hayırlısı.

naptınız beyler, dronelar geldi mi, gümrükte sıkıntı yaşadınız mı, gb'den getiren arkadaş ekstra vergi ödedi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: S_O_S

quote:

naptınız beyler, dronelar geldi mi, gümrükte sıkıntı yaşadınız mı, gb'den getiren arkadaş ekstra vergi ödedi mi

aldık çok da iyi oldu çok da güzel oldu
    lakin ki vergi ödedik
    dekontu gearbeste ticket açıp yolladık
    vergi tutarının dollars karşılığını hemen site hesabına yatırdı

GB wallet deyin hemen yatırıyorlar
    isterseniz karta da yatırıyorlar tabi

aylar önce kameraya 40 tl vergi ödemiştim onu da yatırdılar :)
    yeter ki dekontun pdf si olsun
    internet bankacılığından bulabilirsiniz dekontu

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

quote:

lakin ki vergi ödedik

Fatura düşük mü gösterilmişti. Ne kadar vergi ödediniz

• Arkadaşlar merhaba. Mi Drone 4K siparişi verdim bende ancak yana yana dönüyorum şimdi

SHGM istediği evrakların ikisi zaten kullanma kılavuzunda var sanırım.

Birisi "1.İHA ve sistemlerine ait teknik özellikleri içeren ürün kataloğu " ki zaten kullanma kılavuzunda mevcut.

Ancak "4.İmalatçı veya ithal eden/satın alan tarafından düzenlenmiş İHA ve sistemlerinin imalatında kullanılan standartların gösterildiği Uygunluk Beyanı. “İnsansız Hava Aracı Uygunluk Beyanı” örneğine Genel Müdürlük resmi internet sayfasından erişilebilir." kısmı nasıl doldurulacak. imalatçı tüzel kişi vs. diyor. muhatabı nasıl bulacağız? Kullanılan standartlar kısmını nasıl dolduracağız?

"2.İHA ve sistemleri üretim yılı ve üretici ülke" kısmını nasıl temin edeceğim. Gearbeste ticket açtım ancak dönüş yaparlar mı bilmiyorum.

"3.Marka, model, seri numarası bilgilerini içeren proforma fatura (satıcı tarafından imzalı ve kaşeli) ve GTİP’e uygunluk durumu" için ise yine ticket açtım ancak GTİP uygunluk durumu nedir?

Bu konularda ve formları doldurma konusunda daha önce yapmış arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

• quote:

quote:

Ben mavic air almaya karar verdim. Bana bu yeter sanırım. Amazon.com üzerinden yanlız alet 430 gr. kayıt istememeleri gerek. Bilmiyorum isterler mi? Varmı fikri olan?

Drone ağırlığını ölçerlerken neye göre karar veriyorlar? Kutu ağırlığına mı gümrükte açıip tartıyorlar mı ne yapiyorlar acaba?
    Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emopi -- 1 Şubat 2018; 17:55:8 >

• Farklı bi konu ancak sizlerede danışmak istiyorum arkadaşlar

drone işlerine yeni giriştim

1250 tlye phantom2 vision + v3 model drone buldum 2 tane yedek bataryalı

bu fiyata kendimde naza m litelı bir droneda toplayabiliyorum.

Sizce phantom 2 alınırmı bu fiyata
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlphaScramble

Farklı bi konu ancak sizlerede danışmak istiyorum arkadaşlar

drone işlerine yeni giriştim

1250 tlye phantom2 vision + v3 model drone buldum 2 tane yedek bataryalı

bu fiyata kendimde naza m litelı bir droneda toplayabiliyorum.

Sizce phantom 2 alınırmı bu fiyata

p2 eski sistem. bende var ama aynı zamanda tamir masrafı diğer ürünlere göre daha uygun. belli teknik özellikleri eksik. mesela telefonlar için çıkan uygulamaların neredeyse tamamı p3 ve sonrası için destek sağlıyor. yine de tamir etmesi ve bataryaların uygun olması sebebiyle ben p2'den şimdilik vazgeçmiyorum...
  • Mrb arkadaşlar. Yurt disindan 410 gr agirliginda hubsan marka drone almayi dusunuyorum. 500 gr alti oldugu icin bu evrak karmasasindan muaf mi yok son zamanlarda kanunlarda bir degisiklik falan oldu mu ? Evrak fln istenir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

quote:

lakin ki vergi ödedik

Hocam gearbest verginin tamamını mı ödüyor yoksa yarısını mı? Gümrükten geçme serüveni nasıl oldu? Bende almak istiyorum ama tırsıyorum bu süreç ve vergiden...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bcakmak28

Arkadaşlar, yurtdışından arkadaşım arabasıyla drone getirirken hamzabeyli/Edirne gümrüğüne takıldı ( haliyle gidip seri numarasını almam zor, telefona da bakmıyorlar). Satıcıdan ( tomtop) kaşeli imzalı fatura istiyorum göndermiyor. Kaşesiz kıytırık bi kağıt gönderiyor. Arkadaş seri numarasını da almadı. Shgm'lüğüne de ulaşıp bilgi alamıyorum. Şimdi iki sorunum var tahmini değil, BİLGİSİ olan arkadaşlar cevao verirse sevinirim.

1. Seri numarası yok.
    2. imzalı kaşeli proforma fatura yok. sizce sorun olur mu? Ne yapmam gerek?

Aman allahım şansın da bu kadarı. O Dronu yakalayan bendim. Sonradan alındı gümrükten galiba?

Nasıl yani drone yurtdışından yanında getirmek yasak mı? Arkadaş nasıl takılmış gümrüğe? Satıcı neden fatura vermemiş ? Ben hiç bir şey anlamadım :)

• quote:

quote:

quote:

Ben mavic air almaya karar verdim. Bana bu yeter sanırım. Amazon.com üzerinden yanlız alet 430 gr. kayıt istememeleri gerek. Bilmiyorum isterler mi? Varmı fikri olan?

Drone ağırlığını ölçerlerken neye göre karar veriyorlar? Kutu ağırlığına mı gümrükte açıip tartıyorlar mı ne yapiyorlar acaba?
    Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

Sorunuzun cevabını buldunuz mu acaba ? Ben de amazon.comdan bunu almak istiyorum.

önsipariş ile aldığınız için 70 dolar kargo&vergi ücretini hesaplanmış yanlış veya doğru bilmiyorum ama şimdi 170 dolar. Aynı ürünü gearbest ten almak istiyorum bende, orada ise 868 dolar. ama bu fiyata vergi ücreti dahil mi ekstra %18 vergi alınır mı onu bilmiyorum,
    500gr altında olduğu için direk evime gelir mi? yakın zamanda alanlar cevap verirlerse çok hoş olacak gerçekten
  • wntln kullanıcısına yanıt
    Amazon com vergi hesaplıyor zannedirsem. Gearbestten alırsanız %20 vergisini ödersiniz.

Bu arada vergi limiti Mart ayında 22 € oldu bilginize. 22€ üzeri herşey gümrüğe tabi olacak.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.