Şimdi Ara

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
26
Favori
76.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar herkese yurtdısından kendime drone aldım 3 adet acaba bunları havayoluyla getirme şansım varmı bagajın içine falan koysam sorun olurmu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erenn. E kullanıcısına yanıt
    Getirebilirsiniz tabii ki. Yalnız getirdiğiniz andan itibaren 3 işgünü içerisinde shgm sayfasından pasaportunuza kayıt ettirmeniz gerekir. Bu süreyi aşarsanız yaptığınız ucuşlar kayıtsız (dolayısıyla izinsiz) olur. Bir de kayıtsız olarak resmi satış yapamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 6 Mart 2018; 9:22:13 >
  • Merhaba,

Bende 1 ay önce yurtdışından mavic pro getirdim valizimde, ama kayıt falan yaptırmadım. Şimdi nasıl kayıt yaptırabilirim? 1 hafta sonra tekrar yurt dışına çıkıcam acaba o zaman mı kayıt yaptırsam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beavis. kullanıcısına yanıt
    Yurtiçine girişinizden itibaren 3 gün içerisinde yapabilirsiniz.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Onu yapmadım işte hocam ama şansa haftaya tekrar yurt dışına çıkacağım. O zaman geri yurda giriş yaptığım anda bu işi halledeyim, br sıkıntı olmaz herhalde.. Fatura vs sormuyorlar sanırım yolcu beraberinde gelen Drone'lardan.

• arkadaşlar merhaba.

Amerika'dan yolcu yanında yuneec breeze gelecek bana. shgm kaydına gerek olmayan bir cihaz bildiğiniz gibi.

ancak şöyle bir sorun var ki, getirecek kişi "en ufak bir sorun çıkarsa atarım çöpe" diyor. Sorun çıkmaması için ne yapmalı? 149 dolar fatura bedeli.

Kabine mi alsın, uçak altı bagaja mı versin ?

• Arkadaşlar amazon'dan DJI Mavic Air satın almayı düşünüyorum.
    Amazondan daha önce bu şekilde alışverişi olan arkadaşlar var mı ?
    Herhangi bir sorun ve sıkıntı yaşanıyor mu ?
    Satın alan arkadaş varsa yardımlarını rica ediyorum.
  • Arkadaşlar şöyle bir sıkıntım var yurtdışından dron siparişi vermiştim gümrüğe takılmadan geldi kayıt ettiriyim dedim bu sefer ithal uygunluk belgesi alacakmışım bu belgeyi almam içinde gümrükten gümrük alındı belge tarihi ve numarası olarak “Teslim – Tahsilat Belgesinin” tarih ve numarasını girin bu belgeleri istiyor gümrüğe takılmadığı için bu belgeler yok bende nasıl kayıt ettirebilirim bu dronu

• Arkadaşlar merhaba Amerika dönüşü valizimde Mavid Pro getrdim. Esenboğa havalimanında gümrüğe kaldı (böyle bir durum olduğundan haberm yoktu açıkcası)

1 . Bu droneu teslim almak için yasal mevzuatlar nedir

2. Hiç mevzuatla uğraşmadan ben droneu yurtdışı çıkış yapıp alabilir miyim tekrar gümrükten ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AgustaMangusta

Arkadaşlar merhaba Amerika dönüşü valizimde Mavid Pro getrdim. Esenboğa havalimanında gümrüğe kaldı (böyle bir durum olduğundan haberm yoktu açıkcası)

1 . Bu droneu teslim almak için yasal mevzuatlar nedir

2. Hiç mevzuatla uğraşmadan ben droneu yurtdışı çıkış yapıp alabilir miyim tekrar gümrükten ?

kendi yanında getirdiğin dron hangi gerekçeyle alıkondu?
  • 500 grdan ağır SHGM kaydı yok diye , yeni getirdipim dronenhn nasıl kaydı olabilir dedim :S

• Gelişmelerden bizide haberdar edermisiniz. Bende Mavic Pro almayı düşünüyorum. Yurtdışına gidip alıp valize koyup getirme düşüncesindeydim. Hemde taxfree alabilirim ama esenboğada takılması sinir bozucu. Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba? Nasıl kolay halledebilirim?

• Ben de Mavi Pro'yu Yurt dışından alıp el bagajında Istanbul'a getirdim, tax free'de aldım çıktığım ülkeden. Bir problem yaşamadım İstanbulda'da.
  • Artık ithal uygunluk belgesi yanı sıra egm den yazı istiyorlarmış. Bilgisi olan yazı alan var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenko1905

Merhaba hocam. Face grubunda paylaşan arkadaşlar var YURTDIŞINDAN yolcu beraberinde getiren çok kişi var ama bence yinede riske girmeye değmez. Türkiye'de advanced nakite 2800 tl civarı satılıyor mağaza dan. Düşünün derim

hocam bende yanimda Dijı mavic pro getirmeyi dusunuyorum
    prosedur nasil ? yolcu beraberi getirtenede ariza cikariliyormu ? direk bavulda getirtsek sorun olurmu
  • Daha gidip almadım ürünü kayıt ettirdim başka drone fotosuyla o evrakla gitcem bakalım; her halükarda 800 tl vergi + 100 tl ardiye ödeyecem sanırım. Türkiye fiyatından fazlaya gelecek gibi. soğudum drone işinden satcam sanırım aldığımda.

• quote:

Daha gidip almadım ürünü kayıt ettirdim başka drone fotosuyla o evrakla gitcem bakalım; her halükarda 800 tl vergi + 100 tl ardiye ödeyecem sanırım. Türkiye fiyatından fazlaya gelecek gibi. soğudum drone işinden satcam sanırım aldığımda.

öncelikle geçmiş olsun.. sizin olayınız biraz ilginç olmuş.. 1 adet drone vardı dimi yanınızda ? bir kere siz yanınızda getirdiğiniz için vergi ödeme mecburiyetiniz yok.. her vatandaşın satış amacı tespit edilmedikçe yanın herhangibir elektronik cihaz getirebilir.. insanlar telefon getirtiyorlar vergi alınıyor mu? hayır.. sghm belgesi istenebilir fakat bu seferde turist olsaydınız yine isterler miydi ?

esenboğadakilerin anlaşılan yapacak işleri yokmuş..

bide hobi işinde para her zaman akar gider bu kadar soğumanıza engel bir durum olmamalı..

• quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

Daha gidip almadım ürünü kayıt ettirdim başka drone fotosuyla o evrakla gitcem bakalım; her halükarda 800 tl vergi + 100 tl ardiye ödeyecem sanırım. Türkiye fiyatından fazlaya gelecek gibi. soğudum drone işinden satcam sanırım aldığımda.

öncelikle geçmiş olsun.. sizin olayınız biraz ilginç olmuş.. 1 adet drone vardı dimi yanınızda ? bir kere siz yanınızda getirdiğiniz için vergi ödeme mecburiyetiniz yok.. her vatandaşın satış amacı tespit edilmedikçe yanın herhangibir elektronik cihaz getirebilir.. insanlar telefon getirtiyorlar vergi alınıyor mu? hayır.. sghm belgesi istenebilir fakat bu seferde turist olsaydınız yine isterler miydi ?

bide hobi işinde para her zaman akar gider bu kadar soğumanıza engel bir durum olmamalı..

Yurtdışından yolcu beraberinde ürün getirme sınırı 430 euroymuş , evet bir adet drone vardı yanımda .

• quote:

quote:

quote:

Yurtdışından yolcu beraberinde ürün getirme sınırı 430 euroymuş , evet bir adet drone vardı yanımda .

hocam iphone x ne kadar ? insanlar çatır çatır getiriyorlar.. saçmalık.. çıkarken yanında götürdün belkide..

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam iphone x ne kadar ? insanlar çatır çatır getiriyorlar.. saçmalık.. çıkarken yanında götürdün belkide..

Abi işte gümrük yönetmeliğinde madde var telefon bir adet hediye olarak getirmek serbest, 430 euro üzeri bir ürün gümrüğe tabi.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.