Şimdi Ara

Yurtdışından 2 adet Telefon getirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
32.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi forumlar; arkadaşım ekimde work and traveldan donuyor ve bana iphone nın yenı telefonunu getırmesını rica ettım gümrük yasalarına falan bakarken 2. telefona 2 kat vergi ve imeısı sılınecek denmıs 2 telefon derken 2 kapalı kutu telefondanmı bassedıyor bılgınız varmı sonucta biri iş biri özel telefon olabılır adamın cebınde bu konuya acıklık getirebılırmısınız tecrubesı olanlar.

Kısa ozet olarak sorayım : arkadaşım amerıkadan gelıyor bir adet kendıne bir adet te bana telefon alıcak herhangı bır problem olurmu

• Yakalanmadığı sürece 100 tane de getirse bir şey olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Yakalanmadığı sürece 100 tane de getirse bir şey olmaz.

onun adına kaçakçılık denir. kişi başına yasal sınır 1 adettir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xattorneyx

quote:

Orası öyle ama getirir getirir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xattorneyx

quote:

Orası öyle ama getirir getirir.

nasıl getirir anlatsana biraz ?
  • Yurt dışına çık, birkaç tane iPhone al, sonra nasıl sokacağın aklına gelir.
  • quote:

Yurt dışına çık, birkaç tane iPhone al, sonra nasıl sokacağın aklına gelir.

bilgilendirme için teşekkürler, güzel taktikmiş.
  • düzgün bılgılendırıcı bı cevap verebılcek varmıdır
  • Son yasa ile kişi başı adet 2 ile sınırlandırılmıştır. Yanlız 1 adetini pasaportuna kaydedebiliyorsunuz malum 2.si için başka bir pasaport şart.

Yani konu sahibinin arkadaşı 2 adet cep telefonu getirebilir yanında
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Son yasa ile kişi başı adet 2 ile sınırlandırılmıştır. Yanlız 1 adetini pasaportuna kaydedebiliyorsunuz malum 2.si için başka bir pasaport şart.

Yani konu sahibinin arkadaşı 2 adet cep telefonu getirebilir yanında

2 kapalı kutumu hocam ben okudum bırazda tek telefonla sınırlandırılmıus sanırım artık tek telefondan kasıt ne onu anlamadım tek kapalı kutu + 1 adet kendı telefonu olabılıyormu
  • 2 kapalı kutu getirilir, sıkıntı olmaz.
  • At bavula kac tane istersen getir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

At bavula kac tane istersen getir.

İstediğin kadar geçirmeye izin verirler mi?

Gümrükten geçerken,fazla telefonların imei numarasını BTK ya bildirip kapatıcaklardı,böyle bir kanun çıkmış diyorlardı.
  • gozioscan G kullanıcısına yanıt
    Kendi kullandığından ayrı 2 tane getirir sorun olmaz. Hee eğer çok kafaya takarım diyorsanız telefonun birini daha çıkarsın cebine koysun olsun bitsin. Abartıp 7-8 tane getirmeye çalişmadıkça sorun olmaz

Ekleme: faZla olanları btk bildirseler ne olcak. İphone ve bazı huawei modelleri dışında imei ilaçlaması yapılamayan tel yok zaten. Hele mtk ise çocuk işi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 10 Eylül 2017; 18:2:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: november27

quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

At bavula kac tane istersen getir.

İstediğin kadar geçirmeye izin verirler mi?

Gümrükten geçerken,fazla telefonların imei numarasını BTK ya bildirip kapatıcaklardı,böyle bir kanun çıkmış diyorlardı.

Bavula koyup getirmesi sorun degil. Ancak IMEI Kopyalam isi iPhonede ilmuyor burdan sorun cikar, yoksa Samsunglarda cok kolay.
  • KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    olay bırak fazladan telefon getirmeyi yanında götürüp de yeni telefon aldığında 2. telefon durumuna düşen telefonun imei'sini engelleme noktasına gelmiş (aylar önce konuşulan muhabbetten anladığım kadarıyla) ki bu farklı bir konu, siz hala inat etme peşindesiniz. olması gerekeni söylüyoruz yok öyle de on tane telefon getirsende bir şey olmaz kafasında olduğunuz sürece burda ne desek ne konuşsak boş, bu işleri bildiği gibi okumaya devam edecek herkes. çünkü btk böyle şeyler söyleyip ne doğru düzgün bir denetleme yapıyor ne de bununla ilgili bir önlem alıyor. kafaları karıştırdığı yetmediği gibi söyledikleri de havada kalıyor. hal böyle olunca da herkes kendi çalıp, kendi söylemeye devam ediyor, hem böyle kurallar koyup hem de yaptırım uygulamazsa devlet birilerinin ağzı yanana kadar bu böyle sürer gider...çarşınız pazar olsun bu konu hakkında başka diyecek sözüm yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Kendi kullandığından ayrı 2 tane getirir sorun olmaz. Hee eğer çok kafaya takarım diyorsanız telefonun birini daha çıkarsın cebine koysun olsun bitsin. Abartıp 7-8 tane getirmeye çalişmadıkça sorun olmaz

Ekleme: faZla olanları btk bildirseler ne olcak. İphone ve bazı huawei modelleri dışında imei ilaçlaması yapılamayan tel yok zaten. Hele mtk ise çocuk işi :)
    03.02.2017/22386408 tarih-sayılı kanuna göre, yurt dışından telefon getirmede kriterler değişti. Bilginiz olduğunu düşünerek soruyorum.
    Yurt dışına kendi (Türkiye'den alınmış) telefonumla gittim. Oradan telefon aldım. Dönerken bavula attım. Uçağa binmeden vergi mi ödeyeceğim?

Bir de yeni telefon ile sorunsuz dönebilmem için neler yapmam gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chips

03.02.2017/22386408 tarih-sayılı kanuna göre, yurt dışından telefon getirmede kriterler değişti. Bilginiz olduğunu düşünerek soruyorum.
    Yurt dışına kendi (Türkiye'den alınmış) telefonumla gittim. Oradan telefon aldım. Dönerken bavula attım. Uçağa binmeden vergi mi ödeyeceğim?

Bir de yeni telefon ile sorunsuz dönebilmem için neler yapmam gerekir?

Alıntıları Göster
    Hocam bir cevap alırsanız beni de bilgilendirir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: wandet249

Hocam bir cevap alırsanız beni de bilgilendirir misiniz

Alıntıları Göster
    Forumda ince konularda cevap alabilme devri bitmiş. Başka bir başlık açarak yanıt bekledim ama nafile...

Kendim ilgili yazıyı tekrar okudum. Şunu anlıyorum:
    Eğer 2 yıl içinde yurt dışından telefon getirmemiş isem, yanımda vergi ödemeden telefon getirebiliyorum. Tek yapılması gereken Türkiye'de IMEI kaydı için ücret yatırarak işlemi tamamlamak.
  • 2 gün önce Almanya'dan döndüm . Gittiğimde ucuz indirimde olan teknoloji urunleri getieip satiyordum ancak bu sefer bir sey getirmedim.Gümrük memuru kimse yoktu , bir dünya şey bile alıp rahat rahat geçirebilirdim .

Gecen Black Friday'de yaklaşık 5000€'luk mal getirdim ( 4 telefon - 2 iPhone - 2 S8 ) 5 PS4 .

Telefonların ikisi bavula , ikisini montuma saklamıştım . 5 PS4'ün de 3'ü bavulda , digeri ikisi de montumun altindaydi . 3 tane PS4'ten birine el koydular . Zor bela geçtim . Risk severseniz 10 tane de getirilir ama ben bu gümrük işini çözdüm bu sefer
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.