Şimdi Ara

YURTDIŞI TUR TATİL FIRSATLARI (GÜNCEL) - (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.192
Cevap
539
Favori
341.492
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: garcia1905

Malesef mykonosa saat 20.00 de varmış oluyorsunuz ve çok rüzgarlı bi ada denize giremezsiniz malesef gece 4 hareket ediyor gemi.
    Havlu, duş jeli ve internet için de bilgi verebilir misiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helluri kullanıcısına yanıt
    Gemide wifi ücretli ben turkcell kullanıyorum günlük belli bir ücretle paketimi aynen kullandım sıkıntı yaşamadım..

Havlu,duş jeli,yastık, çarşaf vs. Hiç bir sıkıntı yok bittikçe yenileniyor bol bol..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • landmoon L kullanıcısına yanıt
    Valla sanırım bizim şansımız 1. Ve 3. Gün dayanılmıycak cinsten sallandı son gün artık çeşmeye varalım diye dua ettim:) hiç kusmadım ama felaket bi baş dönmesi oldu şuan gemiden ineli 11 saat oldu ve hala sallanıyorum:))

• biraz konu dışı olacak ama dönüş yaparsaniz sevinirim. Ben 25 yaşını doldurmamış üniversite öğrencisiyim, babamın vesilesiyle yeşil pasaport alabiliyorum. Yeşil pasaport almam mı daha mantıklı olur yoksa bordo pasaport almam mı? Fiyat, vize, gecerlilik süresi vs gibi durumları aciklayarak hangisini almam daha dogru olacagini söylerseniz sevinirim. Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Gemi sallantısı için emedur tarzı ilaçlar olsun yanınızda. Birde doktor ücretli , bu sebeple ufak tefek ulaş, antiseptik almak faydalı olabilir.

Turlardan uzak durun. Hem cok pahalı , hemde gidilecek yerler belli. ,arkadaş yazmıs zaten. Ben sadece Mykanos için shuttle aldı , cünkü dönüş konusu sıkıntılı olabilir.

Santorini de , Oai genel olarak merkeze aynı tema da . Plajlara (Kırmızı yada siyah ) gitmek daha farklı olabilir. İki tarafada gitmek isterseniz yolda cok vakit kaybederseniz. Yöresel cafelerde vakit gecirmek inannılmaz keyifli.

Rodas Old town, New town sonrasın beachler. 2 kişi 10 euro. Bira 5 euro. Meyve tabagı 9 euro, club sandovich 8 euro. Biz Elli Beach e gittik , gayet keyifliydi.

Feta peynirinden yapılmıs, ıspanaklı böğrek ve feta peynirli pizza denedik , harikaydı.

Rodos da New town da Sephora da baya indirim vardı, PArfüm almak için uygun nokta. Nitekim aldık. Rodos Freeshop genelde daha ucuz . Gemideki fiyatlar ile karsılastırın. alacaklarınız belli ise fiyatlarını mutlaka fotograflayın , cünkü insanın aklı karısıyor.

Sorularınız var ise , sıcagı sıcagına yanıtlayabilirim.

Su işi ise gayet yeterli. 2 tane 0.5 lt Sırma su hakkın var. Yemeklerde su veriyorlar , istediğin kadar. Hatta bazıları gemideki Sırma suları dısarı almıs. Ben almadım , imamın abdest suyu gibi içeceğime 0.5 euro ya su satılıyor , buz gibi :))
    adalarda cay yok ama gemide bedava. Ayrıva Odamızda da 1.5 lt Sırma su vardı , Ücretsiz.

bende TTelekom var. 1 gb lık yurtdısı paketi aldım, 45 Tl , sorun olmadı. Ama gemi karadan uzaklasınca cekmiyor. Bu sebeple okuyacaklarınızı kıyıda bakmaya calışın.
  • misimove55 M kullanıcısına yanıt
    Yaşın dolmadan yeşil pasaportun bütün imkanlarını sonuna kadar kullanmanı tavsiye ederim. Hakkını kaybedince herşey balkabağına dönüşecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: luckystar

Gemi sallantısı için emedur tarzı ilaçlar olsun yanınızda. Birde doktor ücretli , bu sebeple ufak tefek ulaş, antiseptik almak faydalı olabilir.

Turlardan uzak durun. Hem cok pahalı , hemde gidilecek yerler belli. ,arkadaş yazmıs zaten. Ben sadece Mykanos için shuttle aldı , cünkü dönüş konusu sıkıntılı olabilir.

Santorini de , Oai genel olarak merkeze aynı tema da . Plajlara (Kırmızı yada siyah ) gitmek daha farklı olabilir. İki tarafada gitmek isterseniz yolda cok vakit kaybederseniz. Yöresel cafelerde vakit gecirmek inannılmaz keyifli.

Rodas Old town, New town sonrasın beachler. 2 kişi 10 euro. Bira 5 euro. Meyve tabagı 9 euro, club sandovich 8 euro. Biz Elli Beach e gittik , gayet keyifliydi.

Feta peynirinden yapılmıs, ıspanaklı böğrek ve feta peynirli pizza denedik , harikaydı.

Rodos da New town da Sephora da baya indirim vardı, PArfüm almak için uygun nokta. Nitekim aldık. Rodos Freeshop genelde daha ucuz . Gemideki fiyatlar ile karsılastırın. alacaklarınız belli ise fiyatlarını mutlaka fotograflayın , cünkü insanın aklı karısıyor.

Sorularınız var ise , sıcagı sıcagına yanıtlayabilirim.
    Otopark olayı nasıl. Paralı otopark haricinde çeşme limana yakın park edilebilecek yerler var mı . Bir de odalarda buzdolabı var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: misimove55

biraz konu dışı olacak ama dönüş yaparsaniz sevinirim. Ben 25 yaşını doldurmamış üniversite öğrencisiyim, babamın vesilesiyle yeşil pasaport alabiliyorum. Yeşil pasaport almam mı daha mantıklı olur yoksa bordo pasaport almam mı? Fiyat, vize, gecerlilik süresi vs gibi durumları aciklayarak hangisini almam daha dogru olacagini söylerseniz sevinirim. Teşekkürler
    Soru olmamış hocam :D
    Yeşil al üni kaçtasın üni bitince yeşil bitiyor fakat aöf falan yazarsan devam eder.Yeşile ingiltere abd hariç avrupa vize yok geçerlilik 25 yaş fakat öğrenci olmana bağlı fiyatını bilmiyorum netten bakabilirsin çok birşey değil diye hatırlıyorum 3 sene önce yenilettirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 1 Temmuz 2019; 17:55:15 >
  • Bu italya turu ile ilgili bende araştırmaya başladımda daha önce tecrubesi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var..
    Ben fiyatlar nedeniyle ekstra turları almıycam bireysel gezicem..
    Romada 3 gün kalıcaz roma yı otobüs ve yürüyerek gezicem ama pompeiye gitmeyide çok istiyorum nasıl gitmeliyim?(araç kiralayıp günü birlik,otobüs,tren vs.)
    Aynı şekilde floransadanda pisa ya gitmek istiyorum onun dışında uğradığı şehirleri bireysel ve şehiriçi ulaşımla gezmeyi düşünüyorum roma pass fln nasıldır almalıyım 3 gün için?

Tur 3 gece roma 2 gece floransa 2 gece venedik

Otopark için baya yer var aslında cevrede. Ben cesme carsı yonune dogru ceplere parkettim sorun olmadı. Garanti olsun dersen ulusoyun park yeri var. Sanırıö günlüğü 20 tl civarıydı.

• Selam arkadaşlar
    Miami Florida Meksika gibi ülkeleri cruise ile gezen var mi deneyimi olan varsa bilgi verirse sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karabil07 -- 2 Temmuz 2019; 8:45:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: luckystar

Otopark için baya yer var aslında cevrede. Ben cesme carsı yonune dogru ceplere parkettim sorun olmadı. Garanti olsun dersen ulusoyun park yeri var. Sanırıö günlüğü 20 tl civarıydı.
    gunluk 30 tl diye duydum ulusoyun park noktasinin... bende disari uygun bir yere park etmeyi dusunuyorum ama 5 gun bisey olurmu diyede cekinmiyor degilim 😅

• iyi gezen ve aklinda kalan arkadaslar varsa

mikanosda santorinide ve rodosda bereyi mutlaka gormeliyiz... nerde oturmaliyiz... nerde hangi tatliyi denemliyiz. bir liste verirseniz harika olur.... adada pahali yemeklerden yemeyi dusunmuyorum ama tatli ve icekleri denemek isterim
    ama su yiyecegi mutlaka dene derseniz denerim yinede

• quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

Bu italya turu ile ilgili bende araştırmaya başladımda daha önce tecrubesi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var..
    Ben fiyatlar nedeniyle ekstra turları almıycam bireysel gezicem..
    Romada 3 gün kalıcaz roma yı otobüs ve yürüyerek gezicem ama pompeiye gitmeyide çok istiyorum nasıl gitmeliyim?(araç kiralayıp günü birlik,otobüs,tren vs.)
    Aynı şekilde floransadanda pisa ya gitmek istiyorum onun dışında uğradığı şehirleri bireysel ve şehiriçi ulaşımla gezmeyi düşünüyorum roma pass fln nasıldır almalıyım 3 gün için?

Tur 3 gece roma 2 gece floransa 2 gece venedik
    Roma Pass al mutlaka. Collezium vs ücretsiz giriyorsun değişmediyse. Bir kaç yerle zaten çıkartıyor parasını. Romapass belli otobüslerde geçmiyordu dikkat et biletsiz bindi demesinler hoş çok sıkıntı çıkmıyor ama denk gelirsen uyuzun birisine ceza yiyebilirsin. Ben yanlışlıkla binmiştim ama geçmediğini söylediler indim zaten bir kaç durak sonra birşey demedi kimse. ama metrolarda ücretsiz tamamen. Metro ağı çok geniş.

Napoli için direk hızlı tren ayarla. Trenitalia ile erken alırsan 19 euro civarına alabiliyorsun bileti Araçla uğraşma. Konforlü hızlı trenleri. Erken binersen sabah 7 gibi falan akşamda geç göndersin tüm günü gezmiş olursun.

Roma da 3 gün yeterli. Ben çoğu yeri yürüyerek ve çok uzak yerleri metro ile geçerek bitirdim. Turistik restoranlarda yeme tripadvisor üzerinden bakarsan arada güzel lokal restoranlar bulursun turistik alanların biraz uzadığında.

Biz 3 gün roma 2 gün floransa 2 gün milano yaptık kendimiz ayarlayıp. Vatikana mutlaka git. Bizim şansımıza her ayın bir günü mü ne papa çıkar halkı selamlarmış o ana denk geldik vatikanın içinde papayı gördüm yakından Vatikan çok zamanını alacaktır baya ihtişamlı içersi. yarım günden oraya gidiyor gezmesi.

Floransada bol bol yürüyeceksin ama çok güzel. Roma'dan daha çok beğenirsin belki. Michelangelo tepesine vs çık, köprüden geç sarayları gez vs.

Venedik gitmedim Milanodan gitmeyi düşünüyordum ama kalma işini milanoda yaparsan hem hızlı tren var, hem duomoyu görmüş olursun, hem Como Gölünü görürsün. Burada comoya gitmek için araç kiralayabilirsin. Milanoda bir de alışveriş için güzeldi. Venedike hızlı trenle gidebilirsin bence yine erken kalkıp akşam dönersiniz. Yaz döneminde gidecekseniz kokuyor vs diye duydum ama ne kadar doğru bilemem.

Roma'da pizza yicem diye uğraşma. Turistik çoğu yeri. Napoliye gideceksen orada ye. İşin ustası ehli orası. Yok gitmeyeceksen Romada napolili dükkanları araştır. Biz öyle yapmıştık.

İyi gezmeler.

• quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

Roma Pass al mutlaka. Collezium vs ücretsiz giriyorsun değişmediyse. Bir kaç yerle zaten çıkartıyor parasını. Romapass belli otobüslerde geçmiyordu dikkat et biletsiz bindi demesinler hoş çok sıkıntı çıkmıyor ama denk gelirsen uyuzun birisine ceza yiyebilirsin. Ben yanlışlıkla binmiştim ama geçmediğini söylediler indim zaten bir kaç durak sonra birşey demedi kimse. ama metrolarda ücretsiz tamamen. Metro ağı çok geniş.

Napoli için direk hızlı tren ayarla. Trenitalia ile erken alırsan 19 euro civarına alabiliyorsun bileti Araçla uğraşma. Konforlü hızlı trenleri. Erken binersen sabah 7 gibi falan akşamda geç göndersin tüm günü gezmiş olursun.

Roma da 3 gün yeterli. Ben çoğu yeri yürüyerek ve çok uzak yerleri metro ile geçerek bitirdim. Turistik restoranlarda yeme tripadvisor üzerinden bakarsan arada güzel lokal restoranlar bulursun turistik alanların biraz uzadığında.

Biz 3 gün roma 2 gün floransa 2 gün milano yaptık kendimiz ayarlayıp. Vatikana mutlaka git. Bizim şansımıza her ayın bir günü mü ne papa çıkar halkı selamlarmış o ana denk geldik vatikanın içinde papayı gördüm yakından Vatikan çok zamanını alacaktır baya ihtişamlı içersi. yarım günden oraya gidiyor gezmesi.

Floransada bol bol yürüyeceksin ama çok güzel. Roma'dan daha çok beğenirsin belki. Michelangelo tepesine vs çık, köprüden geç sarayları gez vs.

Venedik gitmedim Milanodan gitmeyi düşünüyordum ama kalma işini milanoda yaparsan hem hızlı tren var, hem duomoyu görmüş olursun, hem Como Gölünü görürsün. Burada comoya gitmek için araç kiralayabilirsin. Milanoda bir de alışveriş için güzeldi. Venedike hızlı trenle gidebilirsin bence yine erken kalkıp akşam dönersiniz. Yaz döneminde gidecekseniz kokuyor vs diye duydum ama ne kadar doğru bilemem.

Roma'da pizza yicem diye uğraşma. Turistik çoğu yeri. Napoliye gideceksen orada ye. İşin ustası ehli orası. Yok gitmeyeceksen Romada napolili dükkanları araştır. Biz öyle yapmıştık.

İyi gezmeler.

Alıntıları Göster
    Como'ya tren gidiyor arac kiralamaya gerek yok bence biz trenle gitmistik sabah treni ile donuste aksam treni ileydi.
    Pisaya gitmek icinde floransadan flixbus'lara bakin zaten ufak bir yer sabah gidilip aksam yada oglen donulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 2 Temmuz 2019; 10:46:54 >

• jacktheblack J kullanıcısına yanıt
    Çok faydalı oldu. Kafamdaki çoğu soru işaretinin cevabını buldum teşekkürler. Roma'dan tren ile önce Pompei'ye gitmeyi düşünüyorum. Aynı gün geri dönüşte Napoli'yi gezmeye zaman kalır mı acaba? Yani 1 günde hem Pompei hem Napoli yapabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanyasar -- 2 Temmuz 2019; 21:33:28 >
  • osmanyasar kullanıcısına yanıt
    Ben senin yerinde olsam Floransa'dan gitmem zira daha uzun sürer yol. Direk romadan geçer giderim Napoliye. Napoli'den hızlı trenle floransaya geçerdim sabah erken 1 saat. Napoli-Pompei arası trenle 1 saata yakın sürüyor. Bence 1 gün yetmez gibi ama sadece pompeiyi göreceksen yeterli bence. Akşam treniyle floransaya dönersin. O tarafı gezmediğim için bir şey diyemem ama şöyle bir baktığımda hem napoli hem pompei günü birlik yetmeyecektir. 1 gün kalman gerekebilir.

Roma'da kalacağın yeri ve hızlı trenleri Termini idi sanırım en merkezi o oraran bakarsan daha iyi olur. Booking.com üzerinden de bir sürü seçenek bulabilirsin Termini etrafında. AirBNB referans kampanyası var belki 150 lira mı ne indirim yapıyor belki 1 günün bedavaya gelir. Digitürk kullanıyorsan booking.com üzerinden %5 geri iade alırsın faturanda düşer vs vs.

Bir de araştırırken dikkat et trenitalia'da çok tren var. Frecciargento olanlardı sanırım hızlı olanlar. bileti biraz daha pahalı diğerlerine göre bir de daha hızlı ulaşıyor diğer standart trenlere göre. Kalacağınız otelleri de istasyonların yakınlarında bir yerde tutarsanız zaman kaybınız olmaz 10-15 dakikada geçersiniz istasyonlara. Ben hem Roma hem de Floransa'da öyle yaptım.

Kendiniz yapacağınız turda sabah 9'da kahvaltı sonrası çıkış akşam 9 gibi dönerseniz otele roma ve floransa yeterlidir bana göre gün sayısı. Ben altını üstüne getirdim diyebilirim iki şehrinde eşimle her yere de gittik. 2 tam gün ve 3 tam gün roma yetti.

Floransa daha çok gezilecek kapalı mekan var. Bilet olduğu için müzeler,saraylar pahalıya gelebilir şuan ki kurla. Maddi olarak ayarlayamam derseniz önemli olanları gezin. FLoransa'da 2 tane sokak pazarı var. Bir tanesi pahalı olan (Domuz heykelinin orada) diğeri genellikle göçmenlerin olduğu(Arnavutlar vardı daha çok) oradaki pazar diğerine göre daha ucuz. Kaliteli deri malzemeli ürünler vs var. Cüzdan vs meraklıysanız tavsiye ederim.

İyi eğlenceler şimdiden. Benden bu kadar.

• Arkadaşlar Ağustos ayı veya Ocak ayı için uygun bir şeyler var mı?

• catik kullanıcısına yanıt
    Mikanos da nikki tavernaya gittik. GüZeldi. Deniz ürünleri baya ceşitli. Spesialleri deneyebilirsin. Ouzo 2 euro ydu.
    Santorinide patlıcan ,kabak,biber kızartıp domestes ve peynirle yapılmıs bir tost yedim , superdi. Ispanaklı , feta (yunan beyaz peyniri) kirec gibi ama tadı güzel )peynirli böğrek güzeldi. Gene feta peynirli parca pizza harikaydı rodos da. Birde greek salataları güzel. Ben üstüne ahtopot da attırdım dehset oldu. Gitmeden önce vocabulaire calışmak lazım biraz. Birde garsonlara geneneksel , buraya özel ne var diye sorun mutlaka. Bira da yellow dankey ,alfa yunan biraları . Denemek lazım

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.