Şimdi Ara

Tüm iPhone Modelleri Yurtdışı Satın Alma ve Kayıt [ANA KONU] (Güncelleme Eylül 2023) (819. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.463
Cevap
448
Favori
820.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yani sonuç olarak kayit yaptırmayacagim için 3108 çin menşeili cihaz almak 3106 cihaz almaktan daha mantıklı değil mi? Gördüğüm kadarıyla dezavantaj olarak herhangi bir problem durumunda apple servisleri parayla bile bakmiyorlarmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ykpumtt Y kullanıcısına yanıt

Hocam bende bu modelden almayı düşünüyorum. sen bir bilgi edine bildin mi ? Benim araştırdığım kadarıyla tek farkı esim olmaması. Onun yerine Dual fiziki sim var.

Birde teknik servisten aldığım bilgi şu yönde 1 yıl global garantisi olsa bile çin-hongkong pazarı için üretildiğinden bazı parçaları türkiyede satılanlardan farklı olduğu için teknik servis hizmeti alamıyoruz. Ama bağımsız onarıcılar yedek paraçları çinden temin edip onarım hizmeti veriyorlarmış.

• darkasoul kullanıcısına yanıt
    Ben aldım hocam 1 aydır kullanıyorum. Evet çift sim var. Onun dışında görüntülü facetime var ama sesli facetime yok. Bide ayarlarda WiFi yerine WLAN yazıyor, her yeni yüklenen uygulama için wlan ve hücresel veri izin istiyor. Böyle ufak tefek farklar var, çok büyük veya olumsuz bir fark yok.

Garanti konusunda da dediğiniz gibi uluslararası garanti yok. Ben Fpproya sormuştum ama tam net bir cevap alamadım form vs doldurun demişlerdi.
    Yine merak ettikleriniz olursa danışabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykpumtt -- 28 Mart 2024; 17:54:36 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar

iPhone 15 yurtdışı cihazı aldım. Kayıtsız kullanma süresini maksimum kullanmak istiyorum. Mayıs ayında aktif edip 4+4 ay kullanıp yılbaşına sıfırlayıp 2025 ağustos ayına kadar kullanmak mümkün gözüküyor.

Peki bu süre sim kart taktığımızda mı başlıyor ? telefonu mayıstan önce açıp sim kartsız kullansam bir sorun oluyor mu ?

Bilgisi olan varsa cevap rica ederim.

• darkasoul kullanıcısına yanıt
    Takınca başlar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Lexco kullanıcısına yanıt

Hocam bir kaç soru soracağım

1. eğer çift sim dual veya esim normal sim hangi versionu alırsak mantıklı önerdiğiniz bir seri no var mı ? Ya da alma dediğiniz ?
    2. mayısta alırsak 8 ay kullanıp yeni yılda 8 ay daha kullanırsak 16 ay kullandıktan sonra kapanıyor ve diğer 4 ay sonra tekrar açılıyor mu hocam yani her sene sıfırlanıyor mu yoksa 16 ay sonra bitiyor mu illa kayıt şart mı ?
    3. global garanti tr de işlemiyor galiba dimi hocam birde önerdiğiniz bir renk varmı şundan dolayı soruyorum bir ara renk atmalar boya atmalar falan olmuş diyorlardı iphone 15 serisi için
    4. birde bir pasaport 2 tane kayıt mevzusu var diyorlarmış bu doğru mu ya da yasal mı sıkıntı yaşar mıyız ?
    5. 2. el olarak bu cihazlar satılabılıyor mu hızlı olarak yoksa normale göre satmak çok mu zor

biraz fazla sordum hocam kusurabakmayın

• batuqwert7878 B kullanıcısına yanıt

Sorduğunuz soruların tamamının cevabı konu içerisinde var. Arama yaparsanız çok rahat ulaşırsınız.

• visceroid V kullanıcısına yanıt
    Evet hocam araştırıyorum sımdik teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm iPhone Modelleri Yurtdışı Satın Alma ve Kayıt [ANA KONU] (Güncelleme Eylül 2023)
    Tüm iPhone Modelleri Yurtdışı Satın Alma ve Kayıt [ANA KONU] (Güncelleme Eylül 2023)doviz.com
    Yurt dışından getirilen cep telefonları için yeni karar
    https://haber.doviz.com/gundem-haberleri/yurt-disindan-getirilen-cep-telefonlari-icin-yeni-karar/729143
  • alpercck kullanıcısına yanıt
    O zaman bu karara göre çift simli telefonları kaydetmeye de gerek yok

hala 120 gözüküyor ama

Tüm iPhone Modelleri Yurtdışı Satın Alma ve Kayıt [ANA KONU] (Güncelleme Eylül 2023)

• Araneida kullanıcısına yanıt

Aslında tam olarak 180 gün değil diye biliyorum. Bir alt metni vardı da bulamadım şimdi. Sanırım yakın dönem içerisinde yurda giriş yapmış olanlar e-devlet üzerinden başvuru yapmaları lazım. Eğer bu durum yoksa fiziki sim kartlı alıp kullanmak daha mantıklı olacak.

Bu karar yurt dışında yasayanlar icin gecerli

• Maalesef arkadaşın dediği gibi yurtdışında yaşayanlar için geçerli yani TR de yaşayanlara bi faydası sadece orada yaşayan akrabaları üzerinden var

Hocam şunun cevabını bulamadım cihaz avrupa cihazı olduğu zaman 1 yıl garanti yazsa bile fatura olmadığı için işlem yapılmıyormuş şahsi olarak arkadaşım yurtdılından fatura ile getirse ondan alsam bile mi yinede garantisiz oluyor cihaz onu öğrenmek istedim , birde iphone 15 pro 128 35.500 pro max 256 41.000 tl yurt dışından daha uyguna satılıyor türkiyede bir sıkıntı olmasından korktum biraz

Merhaba, Yurtdışında ikamet edenler için geçerli bir uygulama bu. İkametiniz Türkiye ise eski sistemden devam.

Normalde fatura ile Avrupa cihaza hizmet almalısınız ama reseller üzerinden, Apple TR üzerinden alamazsınız...

hocam Dubai cihazı 15 pro 36.000 tl fiyat aldım bir toptancı adamdan ama cihaza güvenemiyorum cihazın refushbid çıkma ihtimali olabilir mi diye düşünüyorum, bunu anlamann bir yolu var mı, italya dan 15pro 128 gb faturalı 38k pahalı geldi

Kodu nedir?

• şimdi ben kardeşime bugün yurtdışından s24 ultra getirdim bunu kayıt etmeden 4 ay kullanacağız değil mi sonra sim kartı çıkartıp diğer slot a takacağız başka işlem var mı ?

edevlet den bir işlem yapmam lazım mı ? normal kayıt yapmayacağım. (30.000 olan)

• 
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.