B

Binbaşı
02 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 80 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yeni nesil ryzen 4000 serisi işlemcileri bekliyordum b550 anakartlar ile ama çok sık yaşadığım sorunlar olmaya başladı sistemi açınca kasa fanlar vs çalışıyor ama görüntü klavye mause vs güç gelmiyor ışıkları yanmıyor sorunu çözemedim bios pilini çıkarttık olmadı ramleri çıkarıp taktım sorunu çözemedim bi düzeliyor bi gidiyor sorun anakart galiba

fx 6300
msi g43
COOLER MASTER RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
4 +4 gb ram Ddr 3 1600 mhz low profil mi normalmi hatırlamıyorum
465GB Western Digital WDC WD5000AAKS-00V1A0 ATA Device (SATA)
500 gb samsun evo ssd
Msi gtx 1660 oc gdrr5 6 gb ekran kartı

Sistemim bu şuan Alalı 7 yıl oldu 2500 tl bütçem var işlemci anakart ram değişikliği şart gibi ama kasayı da değiştirip değiştirmeme konusunda kararsızım sıkıntı çıkarırmı emin olamıyorum öneriniz varmı öğrenciyim malesef yeni bilgisayar alacak bütçem yok
hoparlör tarafında çok az ses gelmeye başlaması ve karşı tarafın sesi az gelmesi ile cihazımı garantiye götürmek istemiştim pandemi sürecinden dolayı olmadı bu yüzden kvk ,genpa , gürgençler servislerinden birine yollayabilceğimi apple müşteriz hizmetleri yönlendirdi ve 3`ü arasından gürgençler servisine ulaşabildim telefonu yolladığımda cihazın kasasında darbe ve çizikler olduğu için ücret çıkarttılar fakat bu çizikler kılcal ve darbelerde büyük boyutlu değildi ekran koruyucu ve kılıfla kullansam bile olabilcek çizik ve darbeler fakat benden kameramda çatlak olduğu içinde hoparlorlerinde aynı şekil darbeye bağlı bozulduğu yazılmış ve 3500 tl talep ettiler değişim cihazı için şaka gibiydi şuan 3300 tl ye sıfırını alabildiğim bir cihaz için bunları söylediler ben durumu anlattığımda apple politikası dedi dalga geçer gibi apple aradığımda böyle bir politikası olmadığını söyledi ve başka bir servise yönlendirdi fakat ekstra bir telefonum olmadığı için sıkıntı yaşıyorum sürekli bir o servise bir bu servise yollamaktan tüketici hakem heyeti yada başka bir çözüm bulma yolum var mı benim muzdarip olduğum konulardan ziyade BAŞKA PARÇALAR ARIZALI DENMESİ FAKAT BEN O PARÇALARLA BİR SIKINTI DAHİ YAŞAMAMAM işin komik tarafı eğer yaşayan biri varsa benim gibi forumdan bir çözüm öneriniz var mıdır garantim de bitecek yakında pandemiden dolayı işlerde yavaş yürüyor bir daha yollayıp tekrar aynı cevabı almam da olası işin komiği ben hoparlör hakikatten benim yüzümden bozulduysa razıydım ücret ödemeye ama kamera vb gibi bozuk yalanları beni sinirlendirdi 2 yıldır kamera namını hiçbir sıkıntım olmadı cihazda işin komiği bu ve garantili bir cihazı boşa almış oluyorum bu tarz sıkıntılara çözüm olarak bu şekil paralar talep edilecekse
https://i.hizliresim.com/Cm2dTl.jpg

samsung kendi ssd yazılımındada bu hızları alıyorum achi açık ve uefi kurulum yaptım fakat sata2 gösteriyor halbuki kullandığım kablo sata 3 ve anakartımda sata 3 destekliyor

fx6300 işlemci ve msi 970a g43 anakart mevcut
Malesef ekran kartım bozulduğu için şuan yok ve yeni bi ekran kartı almayı düşünüyorum ve ryzen ve yeni intel işlemciler çıkmış ve açıkçası en kötü bi toplama pc 3500-4000 tl kasa olarak bu elimdekiler ile sadece ekran kartı alsam benim için yeterli olur mu ne tavsiye edersiniz yada bir kaç parça değiştirip devam edebilir miyim bu eldekiler ile orta yüksek ayarda 1080p kasmayacak bi sistem kurmak mümkün mü uygun bütçe ile

fx 6300
msi g43
4 gb ram 1600 mhz low profil mi normalmi hatırlamıyorum
240 gb ssd
Ekran kartım bozulmuştu yaklaşık 3 yıl önce masaüstü bilgisiyarımda şuan evden dışarı çıkmak istemediğim için oyun oynamak istiyorum fakat çok masraf yapmak istemiyorum çünkü durmuyorum çalıştığım yer farklı bir ilde bir nevi tatil gibi şuan 15-20 gün durma ihtimalim var bana bi ekran kartı önerisi alabilirmiyim gerçi bu sistemin iş yaparmı bilmiyorum ama

fx 6300
msi g43
4 gb ram 1600 mhz low profil mi normalmi hatırlamıyorum
r9 270 direct ii asus ekran kartı (bozuk tamiri sıfırından daha pahalı)
240 gb ssd

Sistem bu en azından orta ayarlarda kasmıcak bir şekilde hangi ekran kartı önerirsiniz eğer mümkün değil ise ya da değmicek ise almıcam çünkü dediğim gibi çok kullanmıcam
bütçe 70000 Tl

Sıfır yada temiz ikinci el arıyoruz

Otomatik - dizel yada tüplü - hecbek olması önemli donanım olarak ta en azından en boş değil de orta seviyelerde bir donanım paketi arıyoruz arabayı genelde bayan kullanıcağından dolayı böyle arıyoruz birde az yakması gerekiyor genelde şehir içi kullanılacak

polo - clio - ibiza - i30 bunlar şuan aklımızda ama sıfırları çoğu malesef bizi aşıyor ikinci ellerine bakıyoruz bunlar arasından önerebiliceğiniz yada tavsiye edebiliceğiniz bir araç varmı bunlar harici de olabilir 2 haftadır çıkmazdayım bir araca tm karar kılmışken diğeri kafamı kurcalıyor yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum
0 araba fiyatları uçuk olduğu için ikinci el düşünüyorum ağır hasar kaydı olmayan dizel ve otomatik bir araba arıyorum hecbek olması daha iyi olur bayan kullanıcak dizel ve otomatik şart tavsiye edebiliceğiniz bir model var mı i20 ve polo düşünüyorum ama önerebilceğiniz yada deneyimlerinizden hangisi + sı daha fazladır gibisinden yorum yaparsanız çok iyi olur çok kararsızım
Bilgisayarım toplama bilgisayar 4 gün öce evde fifa 17 oyunu oynarken birden ekran karardı ve gitti ve hiçbir şekilde geri gelmedi bios pilini çıkarıp taktım yine fayda etmedi bilgisayarcıya götürdüm statik elektriğini alıp açtı bilgisayarı bu sefer eve gittiğimde microsoft başlatılıyor yazısı gelip ardından ekran siyah kaldı formatladım 1 gün olsa da düzeldi ertesi gün aynı hata ve 3 - 4 gündür format ata ata anca bugün açabildim ve bunları yazıyorum microsoft update kapamak zorunda kaldım ve amd ekran kartı sürücüsünü yüklerken ekran kapanıp sonra bir daha da açılmıyor reset tuşunu basıyorum microsoft yazısına kadar sıkıntı yok microsoft başlayınca şifre girme ekranında görüntü bozulup kırılıyor ve enson mavi siyah ekran veriyor anca windows geri yükleyip tekrar açabiliyorum ekran kartı sürücüsünü yüklerken yaptığını fark ettim aşağıda da resimlerde de gözüküyor benim servise yollamam şart mı ? Garantisi de yok çok bir ücret çıkar mı yollamadan yapma şansım var mı ?

Ekran kartı : ASUS r9 270 directcu ii 2gb gddr5 256bithttp://www.vatanbilgisayar.com/asus-r9-270-directcu-ii-2gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html
M4A1 - Guardian - Mw
P90 - Asiimov - Ft
Ak47 - Redline - Ft

Üç eşya kullandığımdan ve bir süre oyuna ara vereceğimden satılıktır redline güzel stickerlar vardır market fiyatının % 75 fiyatından satıyorum toplam üçü 50 TL dir

http://steamcommunity.com/profiles/76561198274058392/

burdan eşyalarada bakabilirsiniz oyunu bıraktığım için toplu satmaktayım burdan forum donanımhaberden ilettişime geçeceğim steam yoğunlukttan bakamıyorum
10 adet key alınır [8 tl den] güncel kasalardan olursa iyi olur
Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.459
İkinci El Bölümü Mesajları: 107
Konularının görüntülenme sayısı: 119.509 (Bu ay: 534)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 146 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.