Şimdi Ara

Yurt kaydı seçmen kaydı değildir. ( öğrenciler için )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Olası 14 mayıs seçim takvimi gerçekleşir ise.

seçmen kaydınızı, seçmen askıları ilan edilmeden önce yapmanız gerekli.

şu yanılgıya düşmeyin ( benim yurt kaydım var ) hayır bu seçmen olman için yeterli değil.

24 haziran seçimlerinde, seçmen listeleri askıya 2 mayıs tarihinde çıkmış 54 gün önce.

bu şu demek seçmen olabilmek için, ilandan önce okuduğun ile ikametgahını aldırmalısın.

Seçmen olabilmen için ysk

Üniversite öğrencileri okudukları şehirde seçmen kütüğüne nasıl kayıt yaptırabilirler?

Öğrenci olup, seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyenler (askeri öğrenciler hariç), öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvururlar ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim ederler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yani bu kadar şikayet edipte bunu yapmayan z kuşağıda oy falan kullanmasın.

• Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt

İnsanların işlerini zorlaştırıyorlar bilerek oradan onu alacak,gidecek başka bir yere teslim edecek en az 1 günlük iş

• Hatırlatma

• Guest-3BE854020 G kullanıcısına yanıt

Sandığın kadar kolay iş değil.1 haftasonu git gel işte.Ha olmuyorsa kullanma.Seçim kişiye bağlı

Kütüğe bağlı oy kullanım durumu.Sonra geri yerine almakla uğraşırsın bu sefer.

• Kim uğraşaca kolay değil, gidecen gelecen offf.
    Bak dön birdaha bak konudan çıkmadan önce birdaha bak
    Bak sadece bak.

• Guest-3BE854020 G kullanıcısına yanıt

Değil 2 dakikalık iş. Adınıza kayıtlı telefonunuz varsa SMS doğrulamasıyla 1 dakikada nüfusa gitmeden yapabilirsiniz. Çoğu kimse bunu bilmiyor. 🙁

Yurt kaydı seçmen kaydı değildir. ( öğrenciler için )www.turkiye.gov.tr
    Adres Değişikliği Bildirimi
    https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi

• Rasyonel teletabi R kullanıcısına yanıt

Aynı il sınırları içerisinde değişiklik yapacaksan buradan yapılabiliyor diye biliyorum.

• Rasyonel teletabi R kullanıcısına yanıt

kardeşim insanları yanlış bilgilendirmeyin allahın dağından aydına geldim üniversite için 2 senedir yurtta kalmama rağmen oyumu aydında kullanamıyorum yurt adresiniz ikamet olarak alınıp bulunuğunuz seçimde oy kullanamıyorsunuz malesef. uygun adres olarak görülmüyor sistemde.

onun için illa bir arkadaşınızın ya da boş bir evi göstermeniz gerek. ben yurtta kaldığıma dair belge alıp nüfusa götürdüğümde kabul etmedi memur bunu sadece 2. adres olarak alabilirim o da oy kullanman için yeterli olmaz gene 1.adresinde kullanırsın dedi.

arkadaşımın evini gösterince oldu. böyle yaparak millet oldu zannedip tastik etme ihtiyacı duymadan seçime kadar bekleyecek sosyal medyada gördüğünüz herşeyi paylaşmayın insanlarla.

• https://www.ysk.gov.tr/tr/sss/1523

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 28 Ocak 2023; 0:6:7 >

• uğraşamama bir ikametgah için. e devlete koysunlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.