Şimdi Ara

İş Bankası İş'te Limit Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
3
Favori
14.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. İş Bankası'nın işte limit uygulamasını iki aydır kullanıyorum, hem kredi kartı limitimi arttırmada, hem ek hesap limitim için hem de kredilerimde gerçekten işime çok yarayan hoş bir uygulama oldu ancak merak ettiğim ve cevabını bir türlü bulamadığım bir şey var.

Buradaki limit neye göre ve hangi kriterlerle belirleniyor acaba, bir bilgisi olan var mı? Geliri sorması gayet normal ama aylık ortalama harcama tutarını neden soruyor mesela başvuru yaparken? Örneğin geçen ayki başvurumda aynı gelir ve harcama bilgisi yazdığım halde 153.000 iş'te limit tanımlanırken bu ay aynı bilgilerle 353.000 tanımlandı. Findeks notumda, borç limit dengemde, gelir ve harcama bilgimde veya ödeme performansımda hiçbir değişiklik olmadığı halde nasıl 200.000 TL arttı bu tutar bir ay içerisinde?

Kredi kartı başvurularının bir mantığı var örneğin, toplam kart limiti gelirin en fazla 4 katı olabilir şeklinde bir yasal düzenleme var. İhtiyaç kredisi başvurularında da genel olarak aylık ödenen taksit tutarı gelirin en fazla %50'sine denk gelebilir diye belirtiliyor bir çok bankacı tarafından. Ama bu iş'te limit uygulamasındaki limit tahsis kriterlerinin mantığını bir türlü anlayamadım.

• thexp T kullanıcısına yanıt
    Aylık ortalama harcama tutarını hem limit tahsis hem de borçlanma oranınız için öğrenmek istiyor.Beyan ettiğiniz bilgilerle findeks’ten çektiğiniz aylık bilgileri karşılaştırır ve buna göre bir limit belirler.Gelir bilginiz ve harcamalarınız ile birlikte limit kayıt sisteminde bir limitiniz oluyor bu da ne kadar çok borçlanır ve düzgün öderseniz yukarıya doğru gidiyor.Bu tarz limit uygulamalarının tanımlanması ancak kredi borçlarınızın düşük olması ve sicilinizin temiz olması ile belirleniyor.Tanımlanan limit tamamen bankanın inisiyatifinde her müşteri’ye göre değişir.Banka algoritması size daha fazla limit vermiş burada gördüğü şey ödeme gücünüz ve geçmişinizdir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

Şubeye herhangi bir zamanda gelirinizle ilgili herhangi bit evrak verdiniz mi?

@thexp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trovin T kullanıcısına yanıt

Evet ocak ayında iletmiştim en son ama mart ayına kadar hiç işte limit başvurusu yapmadım

• Bende daha önce işte limit vardı iptal ettim.şimdi başvurular kısmından işte limit başvuruya tıklayınca yine beni başvurduğum menüye yönlendiriyor.Bu sorunla karşılaşan var mı
    Başka forumlarda bu hatayı daha önce hiç işte limit tanımlanmayan müşteriler de alıyormuş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İş Bankası İş'te Limit Hakkında

• İş Bankası İş'te Limit Hakkında

Çok güzel kullanışlı birşey ama limit verirken Findex esas alıyor.
    Maaş aldığım bankadan 150,000 kart+40,000 kmh var.
    isBank uygun gördüğü Limit 93,000
    34,500 kredi kartı
    30,000 kmh

• 20 gün önce işte limit kısmından 200bin tl 12 taksit 1.91 faizden çektim. İlk taksidi ödedim diğer taksit faizleri yükselecek mi acaba 1.91 kalacak mı bilgisi olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: pJhier

20 gün önce işte limit kısmından 200bin tl 12 taksit 1.91 faizden çektim. İlk taksidi ödedim diğer taksit faizleri yükselecek mi acaba 1.91 kalacak mı bilgisi olan var mı
    Tabii ki de hayır

• İş te limit bi nevi kmh mı oluyor.?

• Teknolojikadam07 kullanıcısına yanıt

Eksik anlatılmış olur. İş bankasının işte limit, VakıfBankın sky limit, Denizbank'ın Süper limit uygulamaları aynı.

Sen bunlara başvuruyorsun, banka sana bir limit belirliyor.

Bu limitin bir kısmını kmh, bir kısmını kredi kartı limiti, bir kısmını ihtiyaç kredisi ve bir kısmını konut kredisi olarak kullanabiliyorsun. Bunların yüzdelik kısımları her bankada farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Borucusamosan -- 14 Ağustos 2023; 14:5:46 >
  • Borucusamosan B kullanıcısına yanıt
    Evet biraz inceledim hocam teşekkürler.

Akbank ta artı para var mesela sadece kmh yerine geçiyor.

Kullanılmadığı takdirde iş'te limit sorun olmaz değil mi.?

• Teknolojikadam07 kullanıcısına yanıt

Hayır. Kredi notuna etkisi yok. Bu limitlere başvuruyorsun banka limit veriyor. Bu verilen limit findekste görünmüyor. Örneğin 100 bin limit verdiler diyelim,Bu limitten mesela 20bin kmh olarak pay alıyorsan aldığın tutar yani 20 bin findekste görünüyor.

• Borucusamosan B kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam başvuruya bakayım

• İş'te limitte kısıtlamaya mı gittiler acaba, son zamanlarda başvuran var mı? Bir kaç aydır 400-500bin ve üzeri çıkan limit şimdi başvurduğumda çok düşük çıktı.

Bize hiç vermedi hep olumsuz

Benim kredi kartı limitlerim gelirim 16-17 katı geçen sene 500.000 konut kredisi çektim 10 yıllık Vakıfbankdan maaşım 7.000 küsür dü eşit taksitli taksit ödemem 8.214 tl idi yani kısaca yasal düzenlemeler olsa da bu durum bankadan bankaya değişebiliyor banka istediği takdirde limiti de krediyi de veriyor

bu işte limiti şube mi onaylıyor yoksa genel merkez mi? bilginiz var mı acaba?

• kronik10.5 kullanıcısına yanıt

bende hiç olmadı ama değerlendirme aşamasına düştüyse şubeye gitmiştir. bazen kredi ve limit artış başvurularım şube değerlendirmesine gidiyor ama işte limitte öyle olduğunu hiç görmedim.

geçtiğimiz aylarda 1-2 kez başvurdum direkt reddedilmişti bu ay denemedim eğer şubeye yönlendiriyorlarsa şube müdürüyle aram iyi değil o zaten reddeder😀

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.