Şimdi Ara

Yurt dışından getirilen SIM kartlı cihazlar için kayıtsız kullanım süresi uzatılıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
6.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • harika haber, akpli troller bokonnnn omo soroooo uzaltülüüürrr diye bağırırlar şimdi meydanda.
  • furkanta_resmi kullanıcısına yanıt
    Kesin bilgi hocam. Tüm millet böyle kullanıyor zaten. Ocak 1 dedim mi süre sıfırlanır.Varsa öyle kapanan cihazınız bı bakın çalışması lazım. Bir enayilik yapıp 6 aya çıkarsalar on numara olacak aslında 1. Sim 120 gün 2. Sim 120 gün 8 ay kullanım hakkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rash.87 -- 26 Nisan 2020; 19:51:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • krach55 kullanıcısına yanıt
    Bende kuzey Kıbrıs hattımı trde kullanıyorum o cihaz için sim kartın süresi kendi ülkesinde geçerli 1 yılda 120 gün başka ülkede kullanırsan ne oluyor biliyor musun kendi cihazin kendi ülkene kayıtlı diye birşey olmuyor önemli olan cihaz yani cihazın kullandığı ülkede kayıtlı olacak :)

• bu uzatma cihaz için,
    pasaport yine 30 gün sanırım. yani otuz gün içerisinde kayıt yapılması gerekiyor.
    çift hatlı bir telefonu 300 gün kullanabiliriz yani.

• Sanırım artık motorolanın çift simli Yeni telefonlarını 1 yıl kullanabiliriz. Zaten ucuz oluyor. motorola veya oppo xiomi filan. 100 200 dolarlık modellerden her yıl alır, süre bitince ebay den ikinci el diye yurtdışına satarız.

Her yıl yeni telefonumuz olur hem de devlete vergi vermemiş oluruz.
    En karlı yöntem bu olur. Kimse 100 dolarlık telefona ikibin tl verecek kadar enayi değildir herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllarca madur edilmişsiz.

• Tam tersini yapmaları lazımdı bu işte bi terslik var hazır olun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rash.87 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için çok teşekkürler ben de mesela bi turist falan ikinci kere ülkeye gelse ne olur diye düşünüyordum. İki telefon alır hallederiz bundan sonra

• YALLY kullanıcısına yanıt
    yılın herhangi bir gününde telefon getirip hattı taktığınız an 120 gün süreniz başlar. her yılın ocak ayında sıfırlanır ve tekrar 120 gün hakkınız olur.
    örneğin: telefonu şu an hat taktınız 27 Ağustos 2020 tarihine kadar kullanabilirsiniz sonrasında 01 Ocak 2021 tarihine kadar kapanır ve bu tarihte 120 gün süreyle tekrar kullanıma açılır. Ya da: Telefona ilk hattı 01 Eylül 2020 tarihinde taktınız 8 ay boyunca durmaksızın kullanırsınız :)
    Bu olay genelde her yaz ülkemize tatil için gelenlerin problem yaşamaması adına yapılıyor diye duymuştum.

• yine fiyatlar artıyor yani ?
  • idam etmelerini beklerdim hayret biraz garip

• termomuk kullanıcısına yanıt
    Detaylı bilgi için çok teşekkürler🙏

• 1500tl olan açılım ücreti 2k olacak şimdiden ho

• gençler yurtdışından akrabanız varsa normal vergisiz fiyattan getirsin size dolar olarak ödeyin parasını 4-5 ay neyse kullandıktan sonra tablet niyetine kullanırsınız vergi vermekten iyidir 2000 küsür vergi mi olur oha be hangi dünya ülkesinde var böyle bişey pardon burası trydi demi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazineci -- 27 Nisan 2020; 12:30:32 >
  • vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Zam değil güncelleme
  • bakınız;
    ölümü gösterip sıtmaya razı etmek...
  • iphone için işe yarar , ama android telefonların büyük çoğunluğunda zaten imei atılabiliyor.
    bul bir yerlerden 3310 at imei ömür boyu yaşar.

fiyatı 99$ olan bir cihaza yurtiçinde 2000 tl ödeyemem kimse kusura bakmasın, ha kanı bozuk şakirt müsvettelerine kalsak 2.000 tl'lik cihaz neyinize yetmiyor olur :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 27 Nisan 2020; 13:50:42 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.