Şimdi Ara

Yuri Boyka Gibi Dövüşmek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
89.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: semihözel

gökan saki diyorsun yağ çuvalının teki . savunmaya dair hiçbirşeyi yok sadece atak üzerine dövüşen birisi :)

Semih

Belli ki dünyadan haberin yok senin yada sadece ortalık kızışsın diye yazmışsın :).
    Gökhan saki yada başka başarılı bir sporcu, adı herneyse kariyerini bi oku derim, dünya kickbox şampiyonu avrupa kickbox şampiyonu, ülke şampiyonu. Şampiyon olmak ne demek haberin varmı acaba. Yağ çuvalı dediğin adam bir şampiyon. Şampiyon olmak içinde, o şampiyona da karşına çıkan herkesi yenmen gerekiyor ( altın kural ). Yani, Bu yağ çuvalı diğer yağ çuvallarını yenmiş ve şampiyon olmuş. Siz gidin sahte amerikan güreşlerini seyredin ve balon gibi vücut yapmış adamlara hayran kalın. Scott adkins in vucudunu beğeniyorsunuz bunu anladım ancak sporcu açısından beğenilecek bir yanı yok. Her sporcu fitness, ağırlık çalışır ama bunu kas şişirmek için değil kası güçlendirmek için yapar. Filmde gördüğünüz Yuri boyka, Scott adkins in, 15-20 gün özel diyete tabi tutulmuş hali, Bu diyetle vucuttaki su atılır ve kaslar daha fazla belirgin hale gelir. Ancak 4/3 ü su olan vucudumuzun suyunun atılması sağlıksızlığı getirir normal hayatta vucut geliştirme yapanların dahi bu tip kasları yoktur. Deri altındaki yağ ve su vaz geçilmezdir. Bunun yerine sporcular ihtiyaçlarına göre kas yaparlar. Dövüş sporcuları uzun kas yapısını tercih ederler ki bu da hız demektir. Bir darbe ne kadar hızlı isse o kadar güçlü bir o kadar da etkilidir. Burda söylenen bir çok şey çoluk çocuk saçması, Scott adkins, Vandamme birer film karakteri artık. Belki geçmişte başarı yaşamış olsalar da kariyerleri bitmiş. Yuri boyka diye biri yok dolayısı ile onun gibi dövüşemezsiniz.....

Sözlerinizi dikkatli seçin, Söylenenler Semih Saygıner bilardo bilmiyor, Messi futboldan anlamıyor demekle eşdeğer. Merak etmeyin bunlar bu adamları küçük düşürmez ancak ancak sizin birşeyden anlamadığınız ortaya koyar.

• 8 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum benim ders verdiklerimi bana anlatmaya çalışmıssın seni takmayıp yarısından sonrasini okumadım bile :)))) ve herkesin görüşleri farklı benim gözümde şampiyon öyle olmamalı :)

senin gözünde bir ilah benim gözümde bir hiç :))))
  • quote:

8 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum benim ders verdiklerimi bana anlatmaya çalışmıssın seni takmayıp yarısından sonrasini okumadım bile :)))) ve herkesin görüşleri farklı benim gözümde şampiyon öyle olmamalı :)

hahaha
    yazık
    burada bebelerin yanında kendini profesyonel zannetmişsin, havalara girmişsin
    :)
    10 yılı aşkın bu sporları yapıyorum, kendini bilmeden konuşan çok adam gördüm.
    sen onlardan biri değilsin zannetmiştim :)
    hakaten şaka yapıyorsun diye ümit etmiştim.
    Gökhan SAKİ'ye "hiç" diyorsan, 3 farklı dünya şampiyonluğun falan olmalı.
  • quote:

8 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum benim ders verdiklerimi bana anlatmaya çalışmıssın seni takmayıp yarısından sonrasini okumadım bile :)))) ve herkesin görüşleri farklı benim gözümde şampiyon öyle olmamalı :)

Gökhan Saki nin de bu çok umrundaydı.... Ayrıca Allahtan başka ilah yoktur... Gökhan sakiyi ben övmedim sadece sana haddini bil dedim... Gökhan saki dediğin adamın kariyeri belli ben övsem ne olur sen yersen ne olur.

Adamın vucudunu beğenmiyomussun , sen mankenmi arıyorsun vucut geliştirmeci mi,?

İnsanların fikrine saygı duyarım, ama saçmasına asla.... Cem Yılmaz a iyi malzeme olurdun...

Hmmm senin vucudun güzel değil git senden şampiyon olmas.......... Sen 8 sene spor yapmışsan bende kabzımalım..... seni spor salonuna çaycı yapmazlar.....Şampiyonun vucudu öyle olmaz mışşş zuhahahahah... Gidip adamın ünvanlarını geri alalım senin beğendiğin bi vucut varsa ona verelim..... zuahahahah

• Filmde birsürü efekt var ayrıca o hareketlerin çoğunu setteki bir takım iplerle v.s yapıyorlar. Efekt olarak mesela ses ve bi anda hareketleri hızlandırma görsel etkiyi arttıran bir şey. Kick box maçları izlediyseniz adamların attığı yumruk ve tekmeler televizyonda o kadar etkili gözükmüyor sanki normal yumruk gibi geliyor bize ancak attıkları yumruk tekme falan gerçekten çok hızlı ve sert gerçek sporcuların. Kısaca o film setinde bulunun lan bumuydu attığı tekme yumruk falan dersiniz.

Biraz gerçekçi olalım günümüzde kimse ninja veya samuray değil sizin işinize en çok yarayacak sporlar savunma sporlarıdır aikido wşng tsun v.s gidin yada kick box a gidin yeterlidir kısa sürede bişeyler kaparsınız. Kendim judo taekwando v.s gitmiş biri olarak bu tür uzak doğu disiplin sporlarına gitmeyin bunları gerçek hayatta kullanmanız için yıllarca disiplinle çalışmanız gerek. Öyle bir kaç ayda olacak iş değil. Mesela judo hareketleri rakibin dibine yapışıp atma prensibine dayalı atınca dahi zarar vermeden atıyorsun böyle bir sporu kime karşı kullanabilirsiniz ki.

• box için arka kol omuz ve özellikle boksör kası nın eğitimli olması yeterlidir birde bol bol yumruk atmak. Baklavaların olması biçimli bir vücuda gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AAT.BH -- 1 Mayıs 2013; 1:02:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AAT.BH

Filmde birsürü efekt var ayrıca o hareketlerin çoğunu setteki bir takım iplerle v.s yapıyorlar. Efekt olarak mesela ses ve bi anda hareketleri hızlandırma görsel etkiyi arttıran bir şey. Kick box maçları izlediyseniz adamların attığı yumruk ve tekmeler televizyonda o kadar etkili gözükmüyor sanki normal yumruk gibi geliyor bize ancak attıkları yumruk tekme falan gerçekten çok hızlı ve sert gerçek sporcuların. Kısaca o film setinde bulunun lan bumuydu attığı tekme yumruk falan dersiniz.

Biraz gerçekçi olalım günümüzde kimse ninja veya samuray değil sizin işinize en çok yarayacak sporlar savunma sporlarıdır aikido wşng tsun v.s gidin yada kick box a gidin yeterlidir kısa sürede bişeyler kaparsınız. Kendim judo taekwando v.s gitmiş biri olarak bu tür uzak doğu disiplin sporlarına gitmeyin bunları gerçek hayatta kullanmanız için yıllarca disiplinle çalışmanız gerek. Öyle bir kaç ayda olacak iş değil. Mesela judo hareketleri rakibin dibine yapışıp atma prensibine dayalı atınca dahi zarar vermeden atıyorsun böyle bir sporu kime karşı kullanabilirsiniz ki.

istersen seni ben atayım betonun ortasına;
    bak bakalım judonun neresi yumuşakmış?

ki sen düşmeyi de bilirsin
    ama düşmeyi bilmeyen adamın omzunui kolunu çıkarması/kırması işten bile değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chief of Tabernacle

quote:

Orijinalden alıntı: AAT.BH

Filmde birsürü efekt var ayrıca o hareketlerin çoğunu setteki bir takım iplerle v.s yapıyorlar. Efekt olarak mesela ses ve bi anda hareketleri hızlandırma görsel etkiyi arttıran bir şey. Kick box maçları izlediyseniz adamların attığı yumruk ve tekmeler televizyonda o kadar etkili gözükmüyor sanki normal yumruk gibi geliyor bize ancak attıkları yumruk tekme falan gerçekten çok hızlı ve sert gerçek sporcuların. Kısaca o film setinde bulunun lan bumuydu attığı tekme yumruk falan dersiniz.

istersen seni ben atayım betonun ortasına;
    bak bakalım judonun neresi yumuşakmış?

ki sen düşmeyi de bilirsin
    ama düşmeyi bilmeyen adamın omzunui kolunu çıkarması/kırması işten bile değil.

judo şiddet sporu değil düşürürken bile adamın kolunu tutuyorsun sırf kafasını vurmasın kolu çıkmasın bi yeri kırılmasın diye. Bi boksörle nasıl kafa tutabilirki bi kere yanına yaklaşamaz.

• ben baklava vs zorunlulugu varmı dedim şampiyon fiziği böyle olmamalı dedim sadece
  • quote:

gökan saki diyorsun yağ çuvalının teki . savunmaya dair hiçbirşeyi yok sadece atak üzerine dövüşen birisi :)

semih sen böyle düşünebilirsin. ya bu her alanda olur. mesela felsefe alanında platon'u sevmeyebilirsin. veya platon'nun hocası sokrates sana göre daha üstündür. ancak şunu sormak isterim ; neden ?. yani böyle düşünmene sebebiyet veren nedir ?
  • şuanda boks kickboks vs dövüş sporlarının uluslar arası dövüşlerinde dövüşün yanında gösteriş önemlidir ringe çıkışı duruşu tarzı vs bence bir şampiyonun dış görünüşünde fiziki olarak böyle olmamalı çünkü işin içine show giriyor .
  • quote:

şuanda boks kickboks vs dövüş sporlarının uluslar arası dövüşlerinde dövüşün yanında gösteriş önemlidir ringe çıkışı duruşu tarzı vs bence bir şampiyonun dış görünüşünde fiziki olarak böyle olmamalı çünkü işin içine show giriyor .

o işin hava-civasıdır.
    ringde oturtan kazanır, o kadar!
    sen gerçekten hocalık falan mı yapıyorsun bir yerlerde?
    doğruysa yazık yahu,
    gerçeklerden bihaber bi kardeşimizsin!
  • quote:

şuanda boks kickboks vs dövüş sporlarının uluslar arası dövüşlerinde dövüşün yanında gösteriş önemlidir ringe çıkışı duruşu tarzı vs bence bir şampiyonun dış görünüşünde fiziki olarak böyle olmamalı çünkü işin içine show giriyor .

semih hocam, sen biraz gösteriş meraklısısın (birinci boyut). ön etki yaratıp avantaj sağlamanın daha iyi olduğunu düşünüyorsn (ikinci boyut). insana görüntü de lazım. ancak bu görüntüde yaratacağı etkiyi işlem sırasında da yapabilmek de gerekiyor. çoğu insan gökhan saki'de görüntüyü değil, ataklarına bakıyor ve beğeniyor. çünkü gökhan saki önce gözden geçirip sonra koordine ve mantıklı ataklarla işi çabucak bitirme üzerine kurmuş taktiğini. ancak senin düşüncen etkileyiciliğe giriyor. bundan sana gökhan saki yağ çuvalı gibi geliyor

• ben gökan sakiye dövüşemiyor demedim yorumları dikkatli okursanız sadece fizik olarak öyle olmamalı dedim chief :)
  • senin gözünde bir ilah benim gözümde bir hiç :))))

Bunu senmi yazdın cheif ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabankir

Bunu senmi yazdın cheif ?

yok ben yazmadım.
    Semih bana yazdı galiba onu!

töbe töbe
    ilah-milah derken çarpılacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chief of Tabernacle -- 5 Mayıs 2013; 21:56:02 >
  • herkese merhabalar mesajlarınızı okuduğuma göre cok tecrubelı yeteneklı buyuklerımız var..benım fıkrım onlar bu sporu yıllarca yapmıslar onları goruslerı doğrudur bence..adkıns hareketlerı cok estetık ve cok havalı yapabılır ama bır tekmesı gokhan sakınınkı kadar kuvvetlı değildr dye dusunuyorum..ya da bır tekme yedığındekı dayanıklılığı gokhan sakı kadar olmaz dıye dusnuyorum...benım fıkrım bu..sızın de goruslerınızı almak ıstedığım konu su..ben 22 yasındayım..ızmırde okuyorum ve 4 yıl kadardır da mma sporuyla ılgılenıyorum..ıyı bır mma sporcusunun ıyı bır boksör ve kıck bokscu karsısındakı sansı nedır sızce..cevaplarınız ıcın sımıden teekkur ederım..
  • boyum 186 kilom da 80..2 yıl kadar fıtness yaptım ama bu kasları sısırmeye yonelık değildi..kuvvet ve dayanıklılık calıstım..babam eskı bır gurescı olduğu ıcın kucukluğum onun yanıda gectı..onun altından kalkamamamla gectı yanı :D gures ağırlı olanların mma sporuna daha yatkın olduklarını oğrendım ve basladım..usttekı mesajımda da olduğu gıbı 4 yıldır yapıyorum ama salondakı arkadaslarla ıdman musabakkkası harıc bır deneyımım olmadı..bu yaptığım sporun dığer sporlar acısından ustun yanı ve eskık yanları nelerdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

Yuri boyka gibi dövüş hareketleri,tekniklerini her kickboks öğretim yerinde görebilir miyiz?(Hem kuvvet hemde görünüm açısından çok iyi dövüşüyor.)Eğer bu sahnelerdeki gibi dövüş tekniği kazandırabilecek bir yer bulursam gitmeyi düşünüyorum da kickboksda böyle dövüşmek mümkün müdür?(İlk teknik olarak kendimi geliştiricem sonrasında vücut)

O adamın yapmadığı bir spor yok diye biliyorum ben Adam çok küçük yaşta dövüş sporlarına merak salmış ve birçok dövüş sporu yapmış. O hale gelebilmek için çok fazla çalışmak gerekir ve bu işte biraz deneyim ister. Bu arada gerçek adı Scott Adkins özgeçmişini bi oku istersen.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.