Şimdi Ara

Yuri Boyka Gibi Dövüşmek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
0
Favori
89.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sabankir

quote:

Orijinalden alıntı: general_skyx

Ben ne demişim kickboks ve box hakkında şöyle bi kendi yazdıklarımı da okudum ama bişey anlamadım. Ülkemizdeki genel sıkıntılardan biri tanımlama eksik. Şayet ne demek istediğinizi anlatırsan kesin anlarım.

Birinin yazdıklarının altına düşüncen yanlış dediğinde bütün yazdıkların yanlış anlmına gelir. Herneyse ben bildiklerimi anlattım düşündüklerimi değil. Bilgi de herkesin kafasında farklı şekillenir.

yanlış dediğin zaman boyutsal olarak birinci boyutta tamamı algılanır. bunun ülke ile alakası yok. ayrıca düşüncen yanlış derken tamamının kastedildiği anlamı taşımaz. bilgi herkesin kafasında farklı şekillenir demişsin ama örneğin bir E=mc2 formülü neyse odur. tarih biliminin ilkeleri, incelenen bunultular neyse odur. sizin dediğiniz varolan değil, varsayılan bilgi türüdür ki bunların toplamına '' insan düşünsel evreni '' veya '' düşünsel yapı '' denmekte.

• quote:

quote:

quote:

Ben ne demişim kickboks ve box hakkında şöyle bi kendi yazdıklarımı da okudum ama bişey anlamadım. Ülkemizdeki genel sıkıntılardan biri tanımlama eksik. Şayet ne demek istediğinizi anlatırsan kesin anlarım.

Birinin yazdıklarının altına düşüncen yanlış dediğinde bütün yazdıkların yanlış anlmına gelir. Herneyse ben bildiklerimi anlattım düşündüklerimi değil. Bilgi de herkesin kafasında farklı şekillenir.

yanlış dediğin zaman boyutsal olarak birinci boyutta tamamı algılanır. bunun ülke ile alakası yok. ayrıca düşüncen yanlış derken tamamının kastedildiği anlamı taşımaz. bilgi herkesin kafasında farklı şekillenir demişsin ama örneğin bir E=mc2 formülü neyse odur. tarih biliminin ilkeleri, incelenen bunultular neyse odur. sizin dediğiniz varolan değil, varsayılan bilgi türüdür ki bunların toplamına '' insan düşünsel evreni '' veya '' düşünsel yapı '' denmekte.

Erkan Kardeşim,

Yazılarında kastını belirtmiyorsun bir çok şey yazıyorsun ancak hem okuyup anlama, hemde ifade etmede sorunların var. Bunlara eğilirsen hayatta daha başarılı olursun.

Örnek olarak E=mc2 örneğini benim "Bilgi de herkesin kafasında farklı şekillenir" sözüme atfen yazmışsın. Şimdi benim sözümü açalım. e=mc2 Ahmet için sadece bir eşitlik ifade edebilir. Başka bir kişinin beyninde Einstein ın izafiyet teoremi anlamına gelebilir. Atom fizikçisinin beyninde kitaplar dolusu bilgi ifade edebilir. Einstein a ise ne ifade ettiğini ancak kendisi bilir. Ben E=mc2 farklıdır dedim mi ? E=mc2 her zaman aynıdır ama insanların kafasında bilgisine ve tecrübesine göre farklı şekillenir ve yorumlanır.

Konudan uzaklaşmadan konumuza gelirsek benim bütün yazdıklarımın tek bir anlamı var ve konuyu açan arkadaşın sorusuna benim yazdığım cevap şu

: Hayır bu tür haraketler ile dövüşebilmek mümkün değil, bu haraketler fazla enerji sarfetmenizi, açıklar vermenizi sağlar ve yavaştırlar. Bu haraketleri yapmabilmek için rakibinizin size karşılık veremeyeceğinden emin olmanız gerekiyor. Gerçek hayatta kimse bu yola gitmez. Filmlerde olur seyir zevki vardır.

Bir de bir arkadaş Gökhan Saki ye yavaş ağır kalır gibi bir söz kullanmış. Gökhan saki dünyadaki Kickboksör ler arasında en hızlılılardan biri ve hızı sayesinde yol katetmiştir. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. (kişinin aynası işidir söze bakılmaz)
    Söylenen söz Messi ye iyi futbolcu değil demek gibi birşey.

Gökhan saki kariyeri :
    2010 K-1 World Gp Dünya III.sü
    2008 K-1 World Gp Dünya III.sü
    2008 K-1 World GP 2008 Hawaii Şampiyonu
    2008 WFCA Super Ağırsiklet Dünya Şampiyonu
    2006 K-1 World GP 2006 Amsterdam finalisti
    2006 K-1 Türkiye GB 2006 Şampiyonu
    2003 Dünya Muay Thai Şampiyonu
    2002 Avrupa Muay Thai Şampiyonu
    2001 Hollanda Muay Thai Şampiyonü

Bu benim bilgim ve fikrim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabankir -- 6 Nisan 2013; 14:00:47 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Erkan Kardeşim,

Yazılarında kastını belirtmiyorsun bir çok şey yazıyorsun ancak hem okuyup anlama, hemde ifade etmede sorunların var. Bunlara eğilirsen hayatta daha başarılı olursun.

Örnek olarak E=mc2 örneğini benim "Bilgi de herkesin kafasında farklı şekillenir" sözüme atfen yazmışsın. Şimdi benim sözümü açalım. e=mc2 Ahmet için sadece bir eşitlik ifade edebilir. Başka bir kişinin beyninde Einstein ın izafiyet teoremi anlamına gelebilir. Atom fizikçisinin beyninde kitaplar dolusu bilgi ifade edebilir. Einstein a ise ne ifade ettiğini ancak kendisi bilir. Ben E=mc2 farklıdır dedim mi ? E=mc2 her zaman aynıdır ama insanların kafasında bilgisine ve tecrübesine göre farklı şekillenir ve yorumlanır.

Konudan uzaklaşmadan konumuza gelirsek benim bütün yazdıklarımın tek bir anlamı var ve konuyu açan arkadaşın sorusuna benim yazdığım cevap şu

: Hayır bu tür haraketler ile dövüşebilmek mümkün değil, bu haraketler fazla enerji sarfetmenizi, açıklar vermenizi sağlar ve yavaştırlar. Bu haraketleri yapmabilmek için rakibinizin size karşılık veremeyeceğinden emin olmanız gerekiyor. Gerçek hayatta kimse bu yola gitmez. Filmlerde olur seyir zevki vardır.

Bir de bir arkadaş Gökhan Saki ye yavaş ağır kalır gibi bir söz kullanmış. Gökhan saki dünyadaki Kickboksör ler arasında en hızlılılardan biri ve hızı sayesinde yol katetmiştir. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. (kişinin aynası işidir söze bakılmaz)
    Söylenen söz Messi ye iyi futbolcu değil demek gibi birşey.

Gökhan saki kariyeri :
    2010 K-1 World Gp Dünya III.sü
    2008 K-1 World Gp Dünya III.sü
    2008 K-1 World GP 2008 Hawaii Şampiyonu
    2008 WFCA Super Ağırsiklet Dünya Şampiyonu
    2006 K-1 World GP 2006 Amsterdam finalisti
    2006 K-1 Türkiye GB 2006 Şampiyonu
    2003 Dünya Muay Thai Şampiyonu
    2002 Avrupa Muay Thai Şampiyonu
    2001 Hollanda Muay Thai Şampiyonü

Bu benim bilgim ve fikrim.

işte bu bilgi değildir hocam. sen ağzınla söyledin. ifade. yani düşünsel sistem. bilgi düşünsel evrenden doğar. ancak bilgi farklı şekillenemez. birçok kişi bilgi için kesin bilgi ifadelerini kullanıyor. ancak bu en büyük yanlıştır. ancak hakikat olduğu kanıtlanmış ve birçok yönden aydınladan kuramlardır bilgiler. ancak farklı şekillenir dersek bu bilgiye değil yoruma girer. yorum ise önceden öğrenilmiş bilgilerden doğar. yani aslında bilgi şekillenmez. bilgiyi alabilmek için bilginin ne olduğu yoruma dökülür. bütün savaş sanatlarında zayıf noktalar vardır zaten. önemli olan bunları kapatabilmek. Gökhan Saki gerçekten sevdiğim ve en iyi Kick Boksçulardandır ve keşke imkanım olsa da öğrencisi olabilsem dediklerimden biridir. bu filmde Yuri Boyka karakteri tekniğe teknik olarak dövüşüyor. aslında yapılan sistem aynı

• Erkan Kardeşim,

Felesefe konuşusup, felsefi bir tartışma gibi bir niyetim yok. Yazıklarını okumak için buradaki insanların yanında felesefe sözlüğü mü gezdirmesi gerekiyor. Bir filozof un söylediği sözü söylemenin tam zamanı "ancak karşındakinin anladığı kadar biliyorsun." İfadelerini ne kadar basit seçersen o kadar anlamlı konuşmuş olursun. Halen sözlerinden birşey anlamış değilim. En güzeli Ben sorayım sen cevapla.

1. düşünsel sistem ? ....... nedir bu ?
    2. düşünsel evren ? .......... bu nedir ?
    3. Kesin bilgi ... ? bu da ne ki ?
    4. kuram ? ..... bu ne ?
    5. bu filmde Yuri Boyka karakteri tekniğe teknik olarak dövüşüyor. aslında yapılan sistem aynı ? .............Bundan ne anlamamız gerekiyor. ? yapılan sistem aynı derken ? ........Yuri boyka dövüşmüyor ki dövüştüğünü nerden çıkardın ?

(bakmak la görmek arasındaki farkı bildiğini düşünüyorum. Yuri boyka film karakteridir. Scott adkins denen artiz, ve kaşısındaki figüran yada oyuncu herkimse, filmin gereği dövüşüyor gibi yaparlar ve kamera ve film teknikleri yardımı ile size dövüşüyormuş gibi gelir.)
    Film çekimi boyunca kaza ile olmadıysa bir allahın kulu ne tekme atmış, ne tekme yemiş nede yumruk atmış/yemiştir.)

6. Konuyu açan arkadaş gerçek hayatta bu haraketler ile dövüşmek mümkün mü değilmi diye sormuş ? Evet mi Hayır mı ?

• quote:

Erkan Kardeşim,

Felesefe konuşusup, felsefi bir tartışma gibi bir niyetim yok. Yazıklarını okumak için buradaki insanların yanında felesefe sözlüğü mü gezdirmesi gerekiyor. Bir filozof un söylediği sözü söylemenin tam zamanı "ancak karşındakinin anladığı kadar biliyorsun." İfadelerini ne kadar basit seçersen o kadar anlamlı konuşmuş olursun. Halen sözlerinden birşey anlamış değilim. En güzeli Ben sorayım sen cevapla.

1. düşünsel sistem ? ....... nedir bu ?
    2. düşünsel evren ? .......... bu nedir ?
    3. Kesin bilgi ... ? bu da ne ki ?
    4. kuram ? ..... bu ne ?
    5. bu filmde Yuri Boyka karakteri tekniğe teknik olarak dövüşüyor. aslında yapılan sistem aynı ? .............Bundan ne anlamamız gerekiyor. ? yapılan sistem aynı derken ? ........Yuri boyka dövüşmüyor ki dövüştüğünü nerden çıkardın ?

(bakmak la görmek arasındaki farkı bildiğini düşünüyorum. Yuri boyka film karakteridir. Scott adkins denen artiz, ve kaşısındaki figüran yada oyuncu herkimse, filmin gereği dövüşüyor gibi yaparlar ve kamera ve film teknikleri yardımı ile size dövüşüyormuş gibi gelir.)
    Film çekimi boyunca kaza ile olmadıysa bir allahın kulu ne tekme atmış, ne tekme yemiş nede yumruk atmış/yemiştir.)

6. Konuyu açan arkadaş gerçek hayatta bu haraketler ile dövüşmek mümkün mü değilmi diye sormuş ? Evet mi Hayır mı ?

düşünsel sistem, insanın algılama, varsayım yapabilme, tümden gelim ve tüme varım, yorum gibi yeteneklerin tamamının birleşimidir (benim bulduğum kavram). düşünsel evren, öncellike tüm insal düşünsel sistemlerimi kapsayan ve dört boyutlu olan yapıyı ifade eder (başka birisi söylemediyse benim bulduğum bir kavram). kuramın diğer adı teoridir ve bir olgunun (düşünce) doğrulanmış gözlem ve deneyler göz önüne alınarak yapılan açıklamasıdır. kesin bilgi, deney ve gözlemlerde doğruluğu kanıtlanmış ve detaylı bir anlatım içeren kuramlardır. yuri boyka, rakip için belirlenmiş tekniğe göre ona yapılabilecek tekniği uyguluyor. yapılan sistem aynı dediğim bu. bir film yapılırken bütün o aksiyon sahneleri sonradan bir oyun motorunda oyun yapar gibi düzenleniyor. bunu biliyorum. yuri boyka gibi dövüşmek dersek, hiçbir halt bilmeyen bir insana karşı belki yapılabilir ama hareketler fazla abartı. diğer yandan Isaac Newton'un yerçekimi kuramını düşünürsek böyle bir vücut yapısını varsaydığımızda yerçekimi bu tip abartıların yapılmasına izin vermeyecektir. mesela örnek verirsek benim tekme kombinasyonum yok. bir kere kavgada bir adam bana yumruk dışında dizle vurmaya çalıştı ve ben bacaklar yerine benim reflex sistemi direk olarak sol yumruğumu gönderdi dize. yani özellikle düz yumruk + kroşe ve aparkat gibi kombinasyonları hızlı ve denge kaybı olmadan yapıyorum. yani burda anlatmak istediğim, insan sinir sistemi ani kontrolleri vücut yapısına göre yapar. benim bacak kombinasyonum olmadığı için saldırı ve savunmada sinir sistemim yumruklarla cevap veriyor. yuri boykanın gerçek yaşamda bunları yapması veya yapamaması dersek herşeyi düşünmeliyiz. yapar, ancak işi bilen bir insana karşı etkili olmaz. yapar, ancak yerçekimi onu alaşağı eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general_skyx -- 8 Nisan 2013; 20:42:42 >

• Şaka gibi yorumlar var.
    Bir tane film yıldızını veya aktörü, dövüş sporlarını profesyonel olarak yapan, bu alanda müsabık olan sporcuyla karşılaştırıp o yener bu yener demenin o sporcuya yapılmış çok büyük hakaret olduğunu düşünüyorum.
    İsimlerin önemi yok ister mike tyson vs rocky olsun yada boyka vs gökhan saki olsun.
    Bu yorumları yapan arkadaşlar bana göre dövüş sporlarında 1 gram anlamıyorlardır.
    Kusura bakmayın

Bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: berke1235

quote:

Orijinalden alıntı: Chief of Tabernacle

Yuri Boyka bir film karakteri gençler.
    onun yerine daha gerçek sporcuları incelesiniz.
    mesela Gökhan SAKİ bu adkins denen zibidiyi zıbartır, uyandırır bir daha zıbartır!
    neden?
    e neden olacak, birisi aktör, AKTÖR!
    diğeri ise gerçek dövüşçüdür, iş sadece bir lowkicke bakar!

uyanın, Jackie Chan'leri, Tony JAA'ları örnek almayın.
    onlar çünkü sadece birer AKTÖR!

Scott Adkins kim bi araştır

Scott adkins kimmişlan
    O zaman sende bir Michael Jai White araştır koçum benim

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknik_Psikopat

Gökhan SAKİ karşısına Adkins (boyka) çıkarsa ve filmdeki hareketlerle dövüşürse Gökhan SAKİ nin bi şansı oldugunu sanmıyorum. Çok ağır kalır.

Mantıken adamda vücut var dövüşedebiliyor. Aktör olabilir ama bu dövüşemeyeceği anlamına gelmez.

Benimkisi sadece kişisel bi görüş. İkisi karşılaşmadıkça bunun cevabınıda kimse veremez.

Bide adam zaten parayı götürüyor neden ringe çıkıp ağzını yüzünü bozsun ki.

bu nasıl bir mantıktır anlamak mümkün değil!
    seviye yerlerde.
    aktörle hakiki sporcuyu bir tutuyorsunuz ya, te Allah'ım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Teknik_Psikopat

Gökhan SAKİ karşısına Adkins (boyka) çıkarsa ve filmdeki hareketlerle dövüşürse Gökhan SAKİ nin bi şansı oldugunu sanmıyorum. Çok ağır kalır.

Mantıken adamda vücut var dövüşedebiliyor. Aktör olabilir ama bu dövüşemeyeceği anlamına gelmez.

Benimkisi sadece kişisel bi görüş. İkisi karşılaşmadıkça bunun cevabınıda kimse veremez.

Bide adam zaten parayı götürüyor neden ringe çıkıp ağzını yüzünü bozsun ki.

bu nasıl bir mantıktır anlamak mümkün değil!
    seviye yerlerde.
    aktörle hakiki sporcuyu bir tutuyorsunuz ya, te Allah'ım

Alıntıları Göster
    quote:

80 lerdeki gibi herkes kungfu filminden çıkar birbirine garip haraketler yapardı. Dövüş sporlarından bir haberi olmayan arkadaşların yorumları. Bir tadına baksalar yumruğun tekmenin daha anlamlı olacak sporcuyla aktörün farkı ama...

Madem konu enterasan haraketler Steve Superkick Vick... adamın adı Steve Vick ... Superkick (supertekme)...
    Bu lakabı almasının bir nedeni var elbette kick box dünyasında tekme kombinasyonlarını en çok kullanan sporculardan biriymiş... 65-70 kg lık bir dövüşçü.

Genede bu adamı seyredin Sonra muay thai dövüşçüsü Buakaw Por Pramuk u seyredin. Herikisi de aynı kiloda.
    Bu adamları ringe çıkarmak mümkün değil. aralarında 10 dan fazla yıl var dövüş kariyeri olarak yani steve çoktan emekli. Ancak kafanızda canlandırmaya çalışın bakaım bu tekmeler Buakaw a sökermiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabankir -- 16 Nisan 2013; 1:22:01 >

• quote:

Yuri Boyka bir film karakteri gençler.
    onun yerine daha gerçek sporcuları incelesiniz.
    mesela Gökhan SAKİ bu adkins denen zibidiyi zıbartır, uyandırır bir daha zıbartır!
    neden?
    e neden olacak, birisi aktör, AKTÖR!
    diğeri ise gerçek dövüşçüdür, iş sadece bir lowkicke bakar!

uyanın, Jackie Chan'leri, Tony JAA'ları örnek almayın.
    onlar çünkü sadece birer AKTÖR!

Scott Adkins bir uçan tekme hareketiyle öldürür onu şaka değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bounty Hunter

yaş kaç?
  • quote:

quote:

yaş kaç?

Yav he he. Neyle neyi kıyaslıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

quote:

quote:

yaş kaç?

ben de onu diyorum ya!
    adamlar (=bebeler) filmden dövüş sanatı öğreniyorlar, FİLM bu sadece koçlarım, adı üstünde sadece "film".
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yaş kaç?

ben de onu diyorum ya!
    adamlar (=bebeler) filmden dövüş sanatı öğreniyorlar, FİLM bu sadece koçlarım, adı üstünde sadece "film".

Yorumları okudumda aylardır millete laf atıp duruyosun. Hayatında bu tür filmlerin kamera arkalarını görmediğin belli. Bu heriflerin hepsi üst düzey dövüşçüler. Emin ol scott saydıklarının bir çoğunu alır.

Bi spor başarısı var mı ? Zart mı zurt mu diye sorman zaten çok aptalca. Adam çıkıp ringte kendini harcayacağına rahat rahat çeker filmini , ringteki adamların kat ve kat fazla parasını kazanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zealotry

quote:

quote:

quote:

quote:

yaş kaç?

ben de onu diyorum ya!

Yorumları okudumda aylardır millete laf atıp duruyosun. Hayatında bu tür filmlerin kamera arkalarını görmediğin belli. Bu heriflerin hepsi üst düzey dövüşçüler. Emin ol scott saydıklarının bir çoğunu alır.

Bi spor başarısı var mı ? Zart mı zurt mu diye sorman zaten çok aptalca. Adam çıkıp ringte kendini harcayacağına rahat rahat çeker filmini , ringteki adamların kat ve kat fazla parasını kazanır.

atletik olmak dövüşçüolmak değildir zealotry.
    millete laf atmıyorum, laflarına dikkat et,
    gerçekleri bilmeyen genç arkadaşlara gerçek savaşçıları gösteriyorum, o kadar!
    siz BATMAN'i de gerçek zannedersiniz şimdi, ne de olsa filmi var değil mi?

pardon, yaş kaç?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yaş kaç?

ben de onu diyorum ya!

pardon, yaş kaç?

Yaş 9. Daha fazlasına gerek olduğunu düşünmüyorum senle tartışırken.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yaş kaç?

ben de onu diyorum ya!

pardon, yaş kaç?

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lentus -- 21 Nisan 2013; 23:58:13 >

• quote:

Yaş 9. Daha fazlasına gerek olduğunu düşünmüyorum senle tartışırken.

haklısın,
    9 yaşındaki bir çocuk bile anlar ne demek istediğimi!
    bazıları anlamak istemese de...
  • gökan saki diyorsun yağ çuvalının teki . savunmaya dair hiçbirşeyi yok sadece atak üzerine dövüşen birisi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihözel

gökan saki diyorsun yağ çuvalının teki . savunmaya dair hiçbirşeyi yok sadece atak üzerine dövüşen birisi :)

şaka olduğunu söyle bana!
    gerçi;
    şakaysa komik değil; ciddiyse trajikomik.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.