Şimdi Ara

Yumurta ve Et harici protein ihtiyacımı en doğru nasıl karşılayabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
1
Favori
2.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba hemen konuya giriş yapıyorum. Öncelikle vücut geliştirme konusuna oldukça uzağım belkide çok yanlış şeyler yazabilirim sadece uyarmanız yeterli lütfen.

Vücut tipim ektomorf bu yüzden bildiğiniz gibi yaptığım sporun yanında çok iyi beslenmem gerekiyor. Boyum 173 kilom 62-63 gibi şuan yaş 19 sayılır. Görünüşte çok zayıf değilim ama omzum dar göğüsler düz.

Şimdi şöyle bi sorum var bu yaz kendim evde gerekli ortamı oluşturarak P90X programına başladım.(küçük şınav programları dışında ilk düzenli yaptığım spor)
    Yalnız tatile gitmem sebebiyle ve tatil dönüşü hastalanmamdan dolayı programı yalnızca 1.5 ay uygulayabildim bu 1.5 ay boyunca tamamen düzenli beslendim programı hiç aksatmadım, günde -ogünki yaptığım hareketlerin ağırlığına göre- 6-9 arası yumurta yedim. Bazen soya-et ilavesiyle vs.
    1.5 ay sonra çok büyük fark olmadı ama yaptıklarımın meyvesinide aldım diyebilirim. Göğüslerim belirmeye başladı ve kilom 67 oldu. Şu an okul düzenim vs. oturduğu için programa hemen tekrar başlamak istiyorum en baştan.

Şimdi asıl soruma gelecek olursak;
    Ben bu 1.5 ay boyunca yumurtadan ciddi anlamda soğudum özellikle son zamanlar artık zorla yemeye başladım midem bulanmaya falan başladı şu sıralarda zar zor 1 tane kahvaltıda yiyebiliyorum.
    Bu güzelim protein kaynağının yanına bana alternatif lazım hergün et yeme gibi bi imkanım yok malesef öğrenciyim okulda öğlen yemeğim çok kaliteli olmayabiliyor her zaman kahvaltıda yapamayabiliyorum bundan dolayı bana sağlam bi protein kaynağı lazım yoksa yaptığım spordan pek verim alamıcam.
    Acaba benim durumumda olan birisi için protein tozu kullanmak doğru mudur? Varsa kalite ve fiyat bakımından ortalama/iyi bi marka vs. önerebilir misiniz? Dediğim gibi uzağım bu konulara ve kafama göre kullanmak doğru olmayacak.
    Ya da maddi durum olarak uygun olan bi besin var mı ve hergün gerekli ihtiyacımı karşılayabilecek?

Biraz uzun oldu ama direkt konuya giriş düzgün bi anlatım bütünlüğü sağlamaz diye düşündüm, vaktini ayıran kişilere teşekkür ediyorum.

• Yemek pişirme imkanın varsa tavuk, kırmızı et, balık.

Yemek pişirme imkanın yoksa light kaşar, yağsız lor peyniri, ton balığı, süt, yoğurt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

Yemek pişirme imkanın varsa tavuk, kırmızı et, balık.

Yemek pişirme imkanın yoksa light kaşar, yağsız lor peyniri, ton balığı, süt, yoğurt

Yemek pişirme imkanım herzaman yok ama et ürünlerini maddi durum el verdikçe zaten tüketicem ama bunu günlük yapamam onun için saymıyorum.
    Peki bu kaşar, peynir, balık, yoğurt bunların günlük miktarı hakkında bilgi verebilir misiniz? 19 Yaş , 63kg, 173cm profiline göre. Bunlar günlük tüketebileceğim şeyler en azından.

Ayrıca protein tozu olayına nasıl bakıyorsunuz? Mesela protein tozunu alsam günlük aldığım doğal proteinlere destek şeklinde dozunu ayarlasam doğru olur mu bilginiz var mı acaba?
  • Kilo x 1.5 gr. civarı günlük protein sana yeter. Kilon 63 ise günde aşağı yukarı 100 gr. civarı protein almaya çalışacaksın.

Hangi ürün ne kadar protein içeriri ambalajında yazar. Ya da internette araştırma yaparak bu değerleri bulabilirsin.
  • quote:

Kilo x 1.5 gr. civarı günlük protein sana yeter. Kilon 63 ise günde aşağı yukarı 100 gr. civarı protein almaya çalışacaksın.

Hangi ürün ne kadar protein içeriri ambalajında yazar. Ya da internette araştırma yaparak bu değerleri bulabilirsin.

Tamamdır bu hesaba göre ayarlayacağım o halde günümü.
    Şu an protein tozu konusunu da bi arkadaş açıklığa getirirse benim için yeterlidir.
    Çok teşekkür ediyorum.
  • Klipsi Ca kullanıcısına yanıt
    bimden ton balığı ve göğüs konserve,pek tavsiye etmem, diğer marketlerden light kaşar peyniri,tma yağlısı yenmiyor hiç, alıp karşılayabilirsin proteinini.ayrıca leblebi de yiyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

bimden ton balığı ve göğüs konserve,pek tavsiye etmem, diğer marketlerden light kaşar peyniri,tma yağlısı yenmiyor hiç, alıp karşılayabilirsin proteinini.ayrıca leblebi de yiyebilirsin

Açıkçası ton balığını bimden alma gibi bi fikrim vardı yazdığınız iyi oldu fikrim değişti. Onun haricinde leblebiyi severim iyi bi alternatifmiş çok teşekkür ederim.
  • Klipsi Ca kullanıcısına yanıt
    Et almaya parası olmayan adamın protein tozu alması çok acayip.
    Tavuk eti ile gram başına aldığın protein yarı yarıyadan daha ucuza geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Monopole

Öncelikle şöyle söyleyeyim protein tozunun fiyatları hakkında bilgi sahibi sayılmam. Yani sonuçta bu işe yabancı olan birisiyim ve benim gözümde olay şöyle:
    internette protein tozu yazınca kutularda protein tozları çıkıyor ve sallıyorum bilmem kaç gramı 100 tl. Sorun şu ki bana bu toz kaç gün ya da hafta yetecek bi fikrim yok tabi siz söyleyene kadar ben sanıyorum ete kıyasla daha ucuz ve tabiki hazır birşeyi kullanmak daha kolayıma geliyor ama bu doğru mu? İşte bunun bilgisini istedim zaten. Cahilliğime verin sadece yoksa zaten ben protein tozu için bahane arasam bir çok blog ve forumda bilgi vermişler alır kullanırım. Benim burdaki öğrenmek istediğim şey ilk mesajda ne yazdıysam o. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Klipsi Ca

quote:

Öncelikle şöyle söyleyeyim protein tozunun fiyatları hakkında bilgi sahibi sayılmam. Yani sonuçta bu işe yabancı olan birisiyim ve benim gözümde olay şöyle:
    internette protein tozu yazınca kutularda protein tozları çıkıyor ve sallıyorum bilmem kaç gramı 100 tl. Sorun şu ki bana bu toz kaç gün ya da hafta yetecek bi fikrim yok tabi siz söyleyene kadar ben sanıyorum ete kıyasla daha ucuz ve tabiki hazır birşeyi kullanmak daha kolayıma geliyor ama bu doğru mu? İşte bunun bilgisini istedim zaten. Cahilliğime verin sadece yoksa zaten ben protein tozu için bahane arasam bir çok blog ve forumda bilgi vermişler alır kullanırım. Benim burdaki öğrenmek istediğim şey ilk mesajda ne yazdıysam o. Teşekkürler.

Şuan türkiyedeki ürünlerde optimum f/p olarak en sağlam ürünlerden biri.

2273 g lık ürün yakşalık 190 liraya satılıyo. Ölçek başına yaklaşık 2,8 tl gibi bir rakam var. Bir ölçekte de 24 g protein var. Günde 1 ölçek kullansan dahi aylık 85 lirayı gözden çıkarman gerekir.

• Migros'un kendi markası var ton olarak 100 gr konserve 2 adet 6 tl idi en son şimdi 6,75 olmuş galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

quote:

Şuan türkiyedeki ürünlerde optimum f/p olarak en sağlam ürünlerden biri.

2273 g lık ürün yakşalık 190 liraya satılıyo. Ölçek başına yaklaşık 2,8 tl gibi bir rakam var. Bir ölçekte de 24 g protein var. Günde 1 ölçek kullansan dahi aylık 85 lirayı gözden çıkarman gerekir.

Yeterince aydınlatıcı oldu bana teşekkürler. Fiyat olarak bunu gerektirecekse en sağlıklı yola gitmekte fayda var.

Migrostan alıcam sanırım balığı da alternatif olarakta bizim buralarda küçük marketler var onlara da bir göz atayım. Teşekkürler.

• Merhabalar arkadaşlar

Alfasol Whey Protein
    Alfasol Maltodekstrin
    Alfasol Protein Bombası
    Alfasol Dekstroz
    Alfasol İzole Soya Proteini
    Alfasol Bezelye proteini
    Alfasol Buğday Proteini

gibi ürünlerin direk satışını yapıyoruz. Yani renkli ambalajlara koyup karışım yapıp başka isimlerde satmıyoruz. Tüm bu ürünlerin saf hallerini hiç denediniz mi. Etki farklarını deneyince göreceksiniz. Tüm ürünlerimiz Sertifikalıdır.

Yerli bir firma olarak yardımlarınızı bekliyoruz. Bu ürünleri bir dünya paraya satan yabancı firmaların reklamlarla kiraladığı online sistemlerde bizi hep geri plana atmaya çalışıyorlar. Sizden ricam ürünlerimizi incelemeniz . katkideposu
  • quote:

quote:

Yemek pişirme imkanın varsa tavuk, kırmızı et, balık.

Yemek pişirme imkanım herzaman yok ama et ürünlerini maddi durum el verdikçe zaten tüketicem ama bunu günlük yapamam onun için saymıyorum.
    Peki bu kaşar, peynir, balık, yoğurt bunların günlük miktarı hakkında bilgi verebilir misiniz? 19 Yaş , 63kg, 173cm profiline göre. Bunlar günlük tüketebileceğim şeyler en azından.

Ayrıca protein tozu olayına nasıl bakıyorsunuz? Mesela protein tozunu alsam günlük aldığım doğal proteinlere destek şeklinde dozunu ayarlasam doğru olur mu bilginiz var mı acaba?

Alıntıları Göster
    Protein tozuna ayıracağın parayı k.et - tavuk - balık için kullanman senin için çok daha mantıklı olur. Protein Tozuna para verme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Dutchman -- 26 Eylül 2014; 9:56:35 >

• Şu peynirin 750 gr'ı 7.5-8.0 TL arası marketlerde. 100 gr'ında 19 gr. protein var. İçeriğinde peynir altı suyundan üretildiği yazıyor, whey oranının yüksek olduğunu tahmin ediyorum.

https://www.imecemarket.com/yorsan-lor-minci-750gr-kav

Bir kutuda toplam 19 x 7.5 = 142.5 gr protein var. Hesaplarsak 142.5 / 8 TL = 1 TL başına 17.8 gr protein oluyor. Protein tozundan daha hesaplı bir alternatif.

Yemesi biraz zor ama, onu baştan söyleyeyim.

• Teşekkürler arkadaşlar önerdiğiniz şeylerin hepsini not aldım bikaç güne başlıyorum.

• lor peyniri. bunu bol bol tüketebilirsin. Peynir altı suyundan elde ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyar olm

lor peyniri. bunu bol bol tüketebilirsin. Peynir altı suyundan elde ediliyor.

Yukarıda ki arkadaşta bunu söylemiş. Bunu ve konuda diğer geçen herşeyi not aldım ona göre bi beslenme programı çıkarıcam kendime teşekkürler.
  • Ben lor yerine light beyaz peynir tüketiyorum sütaşın veya yörsanın . Günlük yaklaşık 150 200 gram kadar. Bu yeterli olur mu ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.