Şimdi Ara

Yumurta sarısı sivilce yaparmı yardım lütfen?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar sırf kilo almak için vücut geliştirmeye basladım ve 3 yumurta yıyorum sarısı bıde beyazı ıle bırlıkte sarısı sivilce yaparmı sızce 2 haftaya yakın şey yapmadım 30+1 anladınız sız onu 2 hafta olcak nerdeyse ben anlayamadım cunku sıvılcelerım cok var yenısı cıktımmı bellı bıle olmuyo ama arada fark edıyom lutfen bır yardım edın çok saolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneMoreTimee -- 20 Mayıs 2015; 23:38:08 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Yumurta Sivilce Yapar Mı?

Yumurtanın sivilce yapıp yapmayacağı sıklıkla tartışılan bir konudur. Bazı kişiler yumurta sarısının yüksek yağ içeriği nedeniyle sivilce oluşumuna katkıda bulunabileceğine inanırken, diğerleri yumurtanın besin değeri yüksek bir gıda olduğunu ve ölçülü tüketildiğinde sivilceye neden olmadığını savunmaktadır.

Yumurtanın sivilce üzerindeki etkilerini inceleyen araştırmaların sonuçları karışıktır. Bazı çalışmalar yumurta tüketiminin sivilce şiddetini artırmış olduğunu bulurken, diğerleri böyle bir bağlantı bulamadı.

Bununla birlikte, yumurtanın sivilceye neden olduğu yönündeki iddiaları destekleyen bazı kanıtlar mevcuttur. Yumurta sarısı, androjenik bir hormon olan DHEA'yı içerir. DHEA, sebum üretimini artırabilir ve bu da gözeneklerin tıkanmasına ve sivilce oluşumuna yol açabilir.

Öte yandan, yumurta aynı zamanda anti-inflamatuar özelliklere sahip olan ve sivilceyi azaltmaya yardımcı olabilecek B vitaminleri, E vitamini ve çinko içerir.

Genel olarak, yumurtanın sivilceye neden olup olmadığı konusunda net bir fikir birliği yoktur. Bazı kişiler yumurta yediklerinde sivilce oluşumunda artış yaşayabilirken, diğerleri herhangi bir etki görmeyebilir.

Sivilcen varsa ve yumurtanın sivilce üzerindeki etkisi konusunda endişeleniyorsan, yumurta tüketimini azaltmayı ve sivilce üzerindeki etkisini gözlemlemeyi deneyebilirsin. Ayrıca, yumurta yerine sivilceye neden olma ihtimali daha düşük olan diğer besin kaynaklarını tercih etmeyi düşünebilirsin.

Yumurta sivilce yapar mı sorusunun kesin bir cevabı olmadığını ve bireysel tepkilerin değişebileceğini unutmamak önemlidir. Eğer sivilceyle ilgili endişelerin varsa, bir dermatoloğa danışmalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yas 13 mu
  • Bildiğim kadarıyla çıkmaz ama uzman degilim exper hiç değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Satoshi.

Bildiğim kadarıyla çıkmaz ama uzman degilim exper hiç değilim
    sivilce çıkma nedeninin bünyeye alınan besinlerle doğrudan alakalı olduğuna dair bilimsel kanıt bulunamamıştır.
    böyle bir bulgu yoktur yani yediklerin yüzünden sivilcen çıkıyor diyemeyiz lakin bunun için benım tavsıyem yazın çok terliyoruz ve ter kesinlikle sivilce yapıyor kardeşim her terleyişinde yüzünü yıka ve kurula derım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mollyket

kırmızıyla yazar mısın anlayamıyorum senin kız olduğunu
  • 30+1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robb_Stark -- 21 Mayıs 2015; 0:00:23 >
  • Her sabah 4 yumurta yiyiyom sifir sivilce
  • quote:

Orijinalden alıntı: eneox

quote:

Telefonda yapamıyorum maalesef
  • quote:

quote:

quote:

anlamıyorum kızsın.maddi durumun iyi sosyal aktiviten fazla çokta güzelsin ama konu dışısını tercih ediyorsun siz kızları anlamak imkansız valla benden fazla forumdasın
  • ya yavrucum sarısını yemiyeceksin sadece beyazını yiyecek ve günde 500 gram tavuk göğüsü yemen lazım protein ağırlıklı beslenmen lazım 100 gr protein alman lazım günde bak bulgur pilavı yanında 250 gram tavuk gögüsü 3 tane yumurta beyazı mis gibi sana akşam yemeği olur nerden biliyosun diyeceksen 11 aydır fitness yapıyorum yumurtanın sarısını yememelisin... illede yiyorsan yapar çünkü yağlı bütün yağ sarısında toplanıyor yağlı yiyeceklerde sivilce yapar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

anlamıyorum kızsın.maddi durumun iyi sosyal aktiviten fazla çokta güzelsin ama konu dışısını tercih ediyorsun siz kızları anlamak imkansız valla benden fazla forumdasın

Ilk olarak, ilk mesajında sanki kız olduğumu gözünüze soruyormuşum gibi bahsetmissin ama bu forumda, özellikle konu dışında kız olmanın bir avantaj değil dezavantaj olduğunu söyleyebilirim. Sırf kız olduğum için bayan - erkek ilişkileri konularinda kesinlikle hiçbir artniyet olmadan yardımcı olmak için yazdığım mesajlara o kadar cok kezban diye tepki veren oldu ki ettiğim şikayetlerin sayısı yok. Muhtemelen gerçek hayatta kızlara öfke besleyenler bu platformda gördükleri ilk kızdan öfkelerini cikarmaya çalışıyorlar ve bu kesinlikle sağlıklı bir durum değil. Öte yandan kırmızı yazıyorum çünkü bazen kardeşim üyeliğini kullanıp mesaj atıyor bilişim bölümlerine özellikle. Ola ki ileride bir sorun çıkarsa en azından mesajı kimin attığını somut olarak belirtebileyim. Forumda takılma mevzusuna gelirsek arkadaşlarla gittiğim ortamlarda bazen cok sıkılıyorum -ayni insanlar da bir yere kadar muhabbet götürebiliyor- ve twitter her zaman hareketli olmuyor cok Bayilmasam da konu dışı sıkıntımı aliyor.
    :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ilk olarak, ilk mesajında sanki kız olduğumu gözünüze soruyormuşum gibi bahsetmissin ama bu forumda, özellikle konu dışında kız olmanın bir avantaj değil dezavantaj olduğunu söyleyebilirim. Sırf kız olduğum için bayan - erkek ilişkileri konularinda kesinlikle hiçbir artniyet olmadan yardımcı olmak için yazdığım mesajlara o kadar cok kezban diye tepki veren oldu ki ettiğim şikayetlerin sayısı yok. Muhtemelen gerçek hayatta kızlara öfke besleyenler bu platformda gördükleri ilk kızdan öfkelerini cikarmaya çalışıyorlar ve bu kesinlikle sağlıklı bir durum değil. Öte yandan kırmızı yazıyorum çünkü bazen kardeşim üyeliğini kullanıp mesaj atıyor bilişim bölümlerine özellikle. Ola ki ileride bir sorun çıkarsa en azından mesajı kimin attığını somut olarak belirtebileyim. Forumda takılma mevzusuna gelirsek arkadaşlarla gittiğim ortamlarda bazen cok sıkılıyorum -ayni insanlar da bir yere kadar muhabbet götürebiliyor- ve twitter her zaman hareketli olmuyor cok Bayilmasam da konu dışı sıkıntımı aliyor.

İşte budur buradaki cahil, kızlar bunlara yüz vermediği için kızlara karşı nefret besleyen insanlara verilebilecek on numara söz

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. eneox

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İşte budur buradaki cahil, kızlar bunlara yüz vermediği için kızlara karşı nefret besleyen insanlara verilebilecek on numara söz

Alıntıları Göster
    Sivilcelerin hormonlarla alakası vardır, yediklerinle değil. Vücudun fazla hormon salgılar bu yaşlarda sivilce ondan çıkar.Sen yinede günde 3 yumurta yeme 1 yeterli kahvaltıda;)

• Suçsuz Hırsız kullanıcısına yanıt
    ne alaka sımdı bu kardes
  • Unbelievable7 kullanıcısına yanıt
    anladım tamam saol kardes yorumun ıcın
  • KoşanPırasa kullanıcısına yanıt
    anladım yag yapar dıyosunda bnm yagada ıhtıyacım var alsam nolcakkı gercı vucuttaaa sıkıntısı olmasda suratta olur sıkıntısı haklısın saol :D
  • Robb_Stark kullanıcısına yanıt
    0:00:00
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneMoreTimee

anladım yag yapar dıyosunda bnm yagada ıhtıyacım var alsam nolcakkı gercı vucuttaaa sıkıntısı olmasda suratta olur sıkıntısı haklısın saol :D

doğru dedin kardeşim yağa ihtiyacın var ama sağlıklı yağa zeytinyağı gibi anladın mı kızartma değil mesela yağda yumurta değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoşanPırasa

ya yavrucum sarısını yemiyeceksin sadece beyazını yiyecek ve günde 500 gram tavuk göğüsü yemen lazım protein ağırlıklı beslenmen lazım 100 gr protein alman lazım günde bak bulgur pilavı yanında 250 gram tavuk gögüsü 3 tane yumurta beyazı mis gibi sana akşam yemeği olur nerden biliyosun diyeceksen 11 aydır fitness yapıyorum yumurtanın sarısını yememelisin... illede yiyorsan yapar çünkü yağlı bütün yağ sarısında toplanıyor yağlı yiyeceklerde sivilce yapar

100 gram protein mi? biraz makale açıp okumanız gerekiyor, vücut gereğinden fazla proteini vücuttan atar,gerekli olan proteinde şöyle hesaplanır,yeni baslayanlar için kütlesini 1 katsayısıyla çarparsın. orta seviye için 1.5 ileri seviye için 2 katsayısı..
    100 gram benim gibi 70 kg olup hemen hemen orta- ileri seviye olan insanların ihtiyacına tekabül eder.
    Konuyu açan arkadaşımızında yaşının küçük oldugunu tahmin etmek zor değil ve ortalama kütlesi 50-60 kg arasıdır. Onunda maximum protein ihtiyacı antrenman günleri 50-60 gramdır.

Arkadaşın sorusuna gelicek olursak , yumurtanın sarısı yağ,ve kolestrolce zengindir, sivilce yapma olayı tamamen bünye ile ilgili olsa gerek.Tavsiyem yumurtanın sarısını yemekten çekinmeyin.Fitness yapsanız bile belli ölçülerde sarısını vücuda alın , yararlı kolestrol mevcuttur.

Kısaca ben o kadar yedim sarısını sivilce mivilce olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Maxter

quote:

Orijinalden alıntı: KoşanPırasa

ya yavrucum sarısını yemiyeceksin sadece beyazını yiyecek ve günde 500 gram tavuk göğüsü yemen lazım protein ağırlıklı beslenmen lazım 100 gr protein alman lazım günde bak bulgur pilavı yanında 250 gram tavuk gögüsü 3 tane yumurta beyazı mis gibi sana akşam yemeği olur nerden biliyosun diyeceksen 11 aydır fitness yapıyorum yumurtanın sarısını yememelisin... illede yiyorsan yapar çünkü yağlı bütün yağ sarısında toplanıyor yağlı yiyeceklerde sivilce yapar

100 gram protein mi? biraz makale açıp okumanız gerekiyor, vücut gereğinden fazla proteini vücuttan atar,gerekli olan proteinde şöyle hesaplanır,yeni baslayanlar için kütlesini 1 katsayısıyla çarparsın. orta seviye için 1.5 ileri seviye için 2 katsayısı..
    100 gram benim gibi 70 kg olup hemen hemen orta- ileri seviye olan insanların ihtiyacına tekabül eder.
    Konuyu açan arkadaşımızında yaşının küçük oldugunu tahmin etmek zor değil ve ortalama kütlesi 50-60 kg arasıdır. Onunda maximum protein ihtiyacı antrenman günleri 50-60 gramdır.

Arkadaşın sorusuna gelicek olursak , yumurtanın sarısı yağ,ve kolestrolce zengindir, sivilce yapma olayı tamamen bünye ile ilgili olsa gerek.Tavsiyem yumurtanın sarısını yemekten çekinmeyin.Fitness yapsanız bile belli ölçülerde sarısını vücuda alın , yararlı kolestrol mevcuttur.

Kısaca ben o kadar yedim sarısını sivilce mivilce olmadı

Alıntıları Göster
    Her sabah 8-10 yumurta yiyorum birşey olmaz yanına yulaf ezmesi birde lor peynir tamamdır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.