Şimdi Ara

Yulaf ezmesi ( kilo alımı için)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
51.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bayağı ucuz yulaf ezmesi 5 kilosu 30 lira. Sporcular falan yiyomuş. 70 kiloya 9 ayda çıkabildim 55 kiloydum. Ama şimdi ne kadar yesem de kilo alımı durdu.
    Öğünleri artırdım ama bu kez de tuvalet sorunu çıktı. Geçen final sınavını zor bitirdim :D zor yetiştim tuvalete. Yulaf ezmesiyle bayağı sonuçlar alan var ama adam 80 kiloymuş zaten 95-96 ya çıkmış. Bu adamın vücudu kilo almaya yatkın zaten sadece akşam yemeğinde 2 tabak fazla yese alır.
    Zayıf olupta faydasını gören var mı?
    Spor yapıyorum bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lif icin yiyoruz kilo aldiriyormu bilmem ama haftada 3 tane eti lifalif bitiyor

• Takip

Bende zayıfım 1 ay oldu spora başlayalı, makarna ile besleniyorum. Yulaf ezmesi makarnaya oranla daha iyiyse onu da yerim

• Requizm kullanıcısına yanıt
    Hocam makarna tiksindirdi beni. 3-4 tabak yiyodum ama artık bi kaşık yiyince midem kalkıyo. Sütle balla karıştırıp güzel tiksindirmeyen bi tadı oluyomuş.

100 graml 350 kalori

• Gunde 100 gr göm gitsin hocam. Lif iyi su tutar, tuvaletini yaptirir, glisemik indeksi dusuktur, tok tutar, kilo alimina yardim eder, saglikli bir besindir

• Yulaf kilo almak için doğru bir seçim değil özelliklede spor yapmayan evde oturup kilo almak isteyen biri isen.

Gidip Spora başla ve bir kilo aldırıcı toz al. Ayda rahat 4 kilo alabilirsin.

• GhotSht G kullanıcısına yanıt
    Spor yapıyorum sporla 70 kilo oldum hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Hocam makarna tiksindirdi beni. 3-4 tabak yiyodum ama artık bi kaşık yiyince midem kalkıyo. Sütle balla karıştırıp güzel tiksindirmeyen bi tadı oluyomuş.

100 graml 350 kalori

Hocam internetten araştırdım da, tok tutuyormuş baya, kilo aldırmaz diyenlerde var. Öğünlerden sonra mı yesem acaba, sen nasıl yedin/yiyordun kısaca anlatır mısın?

• Bende tok tutsun,kilo vermeye yardımcı olsun diye yiyorum

Sade makarna kilo yapmaz beyler yiyecekseniz peynirli yoğurtlu vs yiyin.

• Kahvaltıda 100 gram yulaf tüket, diğer öğünlerde 300er gram beyaz pirinç. Spora da devam et, proteinleri de eksik etme. Kilo alamazsan sende sorun var.
  • Bu tarifi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere tuket. Mis gibi kilo alırsın. Hem çok besleyici hem tadı mükemmel.

Ev yapımı gainer

Kaloriler 1016 kcal

Protein 38,09 g

Karbonhidrat 134,11 g

Şeker 35,37 g

Yağ 40,67 g

Bütün malzemeleri blenderdan geçir yulafı ve fıstığı iki kere geçir ki topak topak kalmasın yoğurt kıvamında olur zor içersin.

100gr eti litalif

1 orta boy muz

400ml dost yarım yağlı süt

50 g yer fıstığı

1(15-20gr) yemek kaşığı bal

• Aga yulaf tam tersi olmasin kilo alimi icin tuketmiyorlar diye biliyorum

• Yulafı kilo almamak için yiyenler tanıyorum, sen kilo almak için yiyorsun. Şuan şaşırdım kaldım. Hanginiz yanlış yapıyorsunuz acaba?
  • KırmızıElma K kullanıcısına yanıt
    Yok hocam daha yemiyorum almadım daha. Araştırıyorum. Bazıları aldım demiş bazıları kilo vermek için demiş anlayamadım

• Kilo verdiriyorsa bizde yiyelim gencler. Bilenler aydinlatsin

• Kilo alımı için kullanıyorum ben 2 haftadır falan geceleri süt falan koyup yiyorum işe yarıyor mu bilmiyorum ama.Tok tutar bu yüzden kilo vermek isteyenler de tüketiyor ben gece yatmadan önce yediğim için sorun olmuyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yulaf lif ve sporcular için sabah kahvaltıda tüketmelik karbo kaynağıdır. Şimdi siz vücut geliştirme yapıyorsanız bunla kilo alır yani kas kütlesini arttırır ve yağ yakarsınız. Ama bu tek başına yağ yakmaz. Asıl amacı karbonhidrat sağlaması ve lif kaynağı olduğundan tok tutmasıdır. Gı düşük olduğundan tercih edilir. Yani sağlıklı kilo alımında kullanılır. Kilo verirken de lif kaynağı olduğu ve gı düşük olduğu için belli sınırlarda sabah kahvaltıda tüketilir. Fakat buda kilo verdiriyormuş oooo o zaman gömelim deyip her sabah iki kase gömerseniz tabiki de yağlanırsınız. Olayın temeli kalori hesabı yapmak. Şu kilo aldırırmış bu verdirirmişe takılmayın. Kalori hesabı yapın iş tamamdır. Gerisi teferruat. He yağ yakarken gısı düşük karbonhidrat kaynakları tercih ederseniz daha tok ve zinde olursunuz. Hedef kalori yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi7 -- 7 Şubat 2017; 16:3:13 >
  • Hocam tadı nasıl oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Computerce

Hocam tadı nasıl oluyor?

Bence harika bir tadı var hocam. Gainerlere falan dünyanın parasını dokuceklerine şunu yapsa insanlar çok daha ucuz çok daha yararli

• Computerce kullanıcısına yanıt
    Güzel

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.